Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Ili neka pogleda na sajtu Elkond iz Sente. Deo se vodi kao "košara sudomašine". Ja sam slučajno naleteo na njihov sajt tražeći glupavi graničnik za korpu (košaru) za Beko sudomašinu.
 
Zovi Elpok doo. Nalaze se kod BG Arene u Španskih boraca.
Tamo sam nalazio stvari/delove za koje sam mislio da je nemoguće naći.
 
Kupio novu sudomasinu Bosch 4 serija, pustio pre neki dan prvo pranje sve super i onda sinoc mozda na 3. koriscenje kad je zavrsila osetim napon na rukohvatu, onako u neverici probam opet i isto. Proslo je 15 ak sati od kad sam je koristio i ceo dan nisam bio kod kuce, skroz zaboravio na to, sad se uhvatim opet isto, pokazuje napon i sa probnom lampom. Znaci apsolutno nista ne moze da prodje lagano! Ako neko ima neko iskustvo neka pise mada ovo mora servis da pregleda u svakom slucaju jer nije normalno.
 
Kupio novu sudomasinu Bosch 4 serija, pustio pre neki dan prvo pranje sve super i onda sinoc mozda na 3. koriscenje kad je zavrsila osetim napon na rukohvatu, onako u neverici probam opet i isto. Proslo je 15 ak sati od kad sam je koristio i ceo dan nisam bio kod kuce, skroz zaboravio na to, sad se uhvatim opet isto, pokazuje napon i sa probnom lampom. Znaci apsolutno nista ne moze da prodje lagano! Ako neko ima neko iskustvo neka pise mada ovo mora servis da pregleda u svakom slucaju jer nije normalno.

Ako su ti kućna instalacija i utičnica ispravni, jako teško se može pojaviti napon na metalnom kućištu aparata.
 
Preporuka ugradbene 60cm mašine za sude, vidim svi Bosch hvale pa bi njega uzimao, neki model do 800€ (mogu se još pružiti ako bas vrijedi)

uvijeti:
energetska klasa c (a+++?)
3 ladice
Inox dno (da nije plastika)
Zolith ono sušenje
Podesiva gornja korpa
Da je ispod 45db razina buke

Dali je istina da većina ovih Bosch mašina nema opciju brzog programa? Zbunjen sam vise sa ovim oznakama specifikacija po raznom siteovima, nisu vjerodostojni, različite podatke za istu mašinu nude.

Također me ove serije bune, pa bih volio ako ima tko iskustva sa serijom 4 i serijom 6 da prenese iskustva jeli zadovoljan i koje su mane, na sta obratiti pozornost?
 
Zato što je kod nas ponuda AEG uredjaja skromna.
Pozdrav
 
Zasto niko ne preporucuje AEG masine? Vidim da ih dosta hvale po stranim sajtovima.
Kod nas je u zadnje vreme slaba ponuda Aeg i Electrolux uredjaja.Obe marke su odlicne jddino je razlika u dizajnu.
Preporuka ugradbene 60cm mašine za sude, vidim svi Bosch hvale pa bi njega uzimao, neki model do 800€ (mogu se još pružiti ako bas vrijedi)

uvijeti:
energetska klasa c (a+++?)
3 ladice
Inox dno (da nije plastika)
Zolith ono sušenje
Podesiva gornja korpa
Da je ispod 45db razina buke

Dali je istina da većina ovih Bosch mašina nema opciju brzog programa? Zbunjen sam vise sa ovim oznakama specifikacija po raznom siteovima, nisu vjerodostojni, različite podatke za istu mašinu nude.

Također me ove serije bune, pa bih volio ako ima tko iskustva sa serijom 4 i serijom 6 da prenese iskustva jeli zadovoljan i koje su mane, na sta obratiti pozornost?
SMV6ZCX19E.
 
Podeli iskustva - koja prodavnica, koliko se čeka (imaju na stanju ili ne) i slično
 
Zato što je kod nas ponuda AEG uredjaja skromna.
Pozdrav
Jeste da nije neki izbor, ali ove sto mogu da se kupe su sasvim ok. I pritom 5 godina garancije u poredjenu sa ostalima gde je vecinom 2 godine. Jeste da nemaju jeftinije modele, al covek svakako ima budzet oko 800eur pa se njemu uklapa u cenu.
 
Kod nas je u zadnje vreme slaba ponuda Aeg i Electrolux uredjaja.Obe marke su odlicne jddino je razlika u dizajnu.

SMV6ZCX19E.
A nemaju ovu na stanju nažalost.

Mislim se između 2 modela, suzio sam izbor
SMV4HCX48E
Ili ovaj koji je malo skuplji, i serija 6 je, pa se mislim isplati li se prije njega uzeti
SMV6ZCX00E

Zapravo ovdje sam naveo te neke koje sam uzimao u obzir. Ovo sušenje mi nije toliko bitno imaju neke nemaju navedeno Zeolith nego nekako drugačije se zove to sušenje, ta osušit će ga svaka.

Odavde uzimam https://technoshop.ba/proizvodi/bij...ene=659.00&docijene=2236.20&proizvodaci=BOSCH
 

Prilozi

  • IMG_1302.png
    IMG_1302.png
    430.4 KB · Pregleda: 19
Ima li razlike između aeg fsb52917z i electrolux ees48200l?
Prvu mogu da uzmem za 65k a druga je oko 58k.
 
Ta Electrolux ili Bosch ugradna u Tehnomediji za 56600.Samo Bosch ima plasticno dno dok Electrolux ima metalno dno koliko znam.
 
Ta Electrolux ili Bosch ugradna u Tehnomediji za 56600.Samo Bosch ima plasticno dno dok Electrolux ima metalno dno koliko znam.
Ako je odgovor za mene, na koji Bosch si mislio?

Tamo i gledam Electrolux, mislio sam zapravo za eeg48300l (jedna brojka je greške u moj pitanju bila) i cena je 57.299 rsd.
Deluje mi da ima automatsko otvaranje vrata, inox dno kao neke od najbitnijih karakteristika (ne znam da li još nešto bitno treba da gledam, prvi put uzimam mašinu za sudove).
 
Dobra tema. Imam neko iskustvo odnedavno, koristim samo Finish tablete i Finish krupnu so.
Kupio sam novu Beko masinu, samostalnu. Jednu noc stavim ja neke reckaste nozeve made in Italy, deklaracija im kaze da mogu u masinu.
Malo su tezi, vidi se da nisu los kvalitet.
Nijedan drugi sud nisam stavio koji ne moze u masinu. Zavrsilo se pranje kada ono rjda se ispoljila, na viljuskama, kasikama, unutar masina se rdja uhvatila po onoj "sivoj/inox plastici".

Ostao sam u soku....
 
Rdja je od nekog lošeg posudja koje si stavio možda baš od nozeva ili cediljka, rendaljka one su obično loše
To ne treba koristiti
 
Korozija može biti i od viška soli...
 
Da, znam. Baksuz, mozda od tih nozeva, pazio sam nivo soli kada sam sipao, i naravno da ne prospem okolo u masini.
 
Nisam mislio na prosipanja već na višak koji ostane posle omekšavanja vode. Proveri tvrdoću vode i da li je doziranje soli u skladu sa tim. Svakako probaj da smanjiš doziranje soli, pa vidi da li ima pomaka.
 
Nije rdja od soli već od deterdženta koji je izuzetno korozivan i agresivan, on i pere sudove, mašina samo prska vodu
 
Može biti i da je do toga. Ja sam svoj problem rešio kao što sam opisao.
 
Pozdrav svima, izgleda da posle 8 godina Beko polako ispušta dušu... Neće da prima vodu (provereno crevo i sito), kada je pokrenem, ne radi reset taster (3 sec), i uopšte ne odbrojava vreme...
Muka mi je od nje, verovatno će ići zamena.

Gledam Bosch SMS4HVW33E. Svaki predlog dobrodošao.
 
Nazad
Vrh Dno