Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

ovako ja koliko shvatam ovo sve oko MTEL 068.
Primer kupis karticu na prvoj pumpi i platis 15 eura. zatim ne kupujes turist paket.
pa ostane ti 15eur kredita. Onda kupis dopunu 20 eura koju iskoristis za validnost broja do primer kraja jula 2025.
I kupis jos jednu dopunu od 5 eura da bi imao 20 Eura kredita da bi aktivrao Roming Tiket Prva klasa za Srbiju u
Srbiji do kraja 2024. znaci to bi kostalo 15 + 20 + 5 eto 40 Eura.
 
ovako ja koliko shvatam ovo sve oko MTEL 068.
Primer kupis karticu na prvoj pumpi i platis 15 eura. zatim ne kupujes turist paket.
pa ostane ti 15eur kredita. Onda kupis dopunu 20 eura koju iskoristis za validnost broja do primer kraja jula 2025.
I kupis jos jednu dopunu od 5 eura da bi imao 20 Eura kredita da bi aktivrao Roming Tiket Prva klasa za Srbiju u
Srbiji do kraja 2024. znaci to bi kostalo 15 + 20 + 5 eto 40 Eura.
Kad kupis karticu ne dobijas inicijalni kredit, mozes samo da aktiviras turist paket. Treba da uplatis 17 evra za paket, onda svakih 30 dana dopunis sa 5 evra da produzis vazenje kartice kad istekne paket mozes u januaru da iskoristis kredit za novi paket.
 
Znaci kartica 068 u startu kosta 15 eura. nema za 5 Eura bez icega ? Samo broj ?
Upravo, dobijas benefit ili vise njih ako kad bude jos neka promocija, ali bez kredita svakako. Malo je skupo jer je ulazak u pricu malo skuplje u startu, ali dugoročno se isplati.
 
hvala,
Nego kako u globalu radi to ovde ?
Taj Roming prva klasa tiket za Srbiju.
Nekad sam to koristio.
Nego sad kako je primer daje li neku normalnu 4G brzinu oko 50mb na speed testu i imali ipak ogranicenja preko 100gb ili ne
 
hvala,
Nego kako u globalu radi to ovde ?
Taj Roming prva klasa tiket za Srbiju.
Nekad sam to koristio.
Nego sad kako je primer daje li neku normalnu 4G brzinu oko 50mb na speed testu i imali ipak ogranicenja preko 100gb ili ne
Brzina zavisi od opterecenja mts baznih stanica, internet je namenjen za normalnu potrosnju ako mislis da koristiš za torente i download velikih datoteka cekata blokada brzo.
 
hvala,
Nego kako u globalu radi to ovde ?
Taj Roming prva klasa tiket za Srbiju.
Nekad sam to koristio.
Nego sad kako je primer daje li neku normalnu 4G brzinu oko 50mb na speed testu i imali ipak ogranicenja preko 100gb ili ne
Upravo, kako reče kolega iznad. Doduse torrent ne znam kako radi. Jer sam isključio preko VPN koristio na ovom netu torrent. Ali za sve ostalo radi OK. 4K video sta god surf, video pozivi. Surf aplikacije download. Sad ako bi instalirao GTA V svaki dan ne znam jel bi imao neke sankcije.
 
Hvala pokusacu da aktiviram stari broj koji se dugo nije koristio dopunom za 5 Eura i onda uplatim jos 15 i kupim net za Srbiju
 
Ja sam svoj Huawei B628 zamenio sa Arcadyan aw1000(poslali greskom od alixpres) brzina u skidanju na steam-u i torrentu je otisla na oko 140-150mbs sto je odlicno...jedino bolje bih mogao na 5g da izvucem kad bude stigao :D
OKo 200-300gb u proseku se trosi, ako bas skidam nesto its onda ide do 500-600gb mesecno...za sada vec pola godine sve okej...
 
Ja sam svoj Huawei B628 zamenio sa Arcadyan aw1000(poslali greskom od alixpres) brzina u skidanju na steam-u i torrentu je otisla na oko 140-150mbs sto je odlicno...jedino bolje bih mogao na 5g da izvucem kad bude stigao :D
OKo 200-300gb u proseku se trosi, ako bas skidam nesto its onda ide do 500-600gb mesecno...za sada vec pola godine sve okej...
Ovo me je ohrabrilo. Ako ne uspem da izvučem od SBB neku promociju, da imam neku alternativu.
 
Ovo me je ohrabrilo. Ako ne uspem da izvučem od SBB neku promociju, da imam neku alternativu.
ako ces da ga koristis dosta za torrentte bolja je optika :D
JA citam ljudi skidjau torente sa ovog mtel iakljucova sa VPN-om, ja skidam bez...mada nije ni bitno verv ali msm da ako bi 2 -3 meseca zaredio tipa 1tb-1.5tb da bi mozda i udarili zabranu-spustiki brzinu...
Mada opet kad preracunam i ono od 17e mesecno(gde ne bi trebqlo da ima to spustanje brzine) mi je jeftiije nego ovi nasi operateri koji daju ogranicenje sa brzinom plus kolicinom..
 
Neću da skidam torrente, treba mi samo kao prelazno rešenje dok ne stigne optika i da imam makar 400-500gb. Za koliko stiže kartica kad se naruči?

Koji si modem naručio, pa ti je stigao Arcadyan? On je baš skup.
 
Neću da skidam torrente, treba mi samo kao prelazno rešenje dok ne stigne optika i da imam makar 400-500gb. Za koliko stiže kartica kad se naruči?

Koji si modem naručio, pa ti je stigao Arcadyan? On je baš skup.
Leto je buraz nek ti neko donese ko je dole. A možeš ESIM uzeti uvek a narucis neki adapter esim to sim ako bas ne možeš karticu nabaviti
 
Neću da skidam torrente, treba mi samo kao prelazno rešenje dok ne stigne optika i da imam makar 400-500gb. Za koliko stiže kartica kad se naruči?

Koji si modem naručio, pa ti je stigao Arcadyan? On je baš skup.
Porucio sam neki MiFi sad kad idem za Grcku da ne pustam sa telefona jer se ugreje na maks
Screenshot_20240716_213944_AliExpress.jpg


A stigo je ovaj 4g/5g...evo vec 3-4 dana radi odlican je..samo sto je bas potrebno vreme da se podesi sve , i dosta se greje, ventilator sam stabio ispod njega
Mada iskreno nikad ne bi dao te pare za to, oko 14 15k je kod ovih sto su ga poslali...
20240714_212317.jpg

Screenshot_20240716_214419_AliExpress.jpg


Sto se tice kartice, meni je drugarica donela, a imas i varijantu sa esim, ali kako kaze kolega, leto je, sigurno ce neko da ide ili bar prolazi kroz CG, pa da ti uzme...15e je kartica.
Ja sam prvi i drugi dan kad sam je dobio potroaio oko 700-800gb da Sony poakida ave igre, i nije bilo zabrane ili smanjenje...mozda zavisi i od mesta gde se nalazis, ali alo dnevno ides do 30-40gb mislim da niie to strasno
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi. Pitanje vezano za esim - da li ima neko ograničenje vezano za hotspot sa telefona? Ili je ipak bolja varijanta sa sim+ruter?
 
Hvala Miki. Plašio sam se da su stavili nešto tipa samo 50GB može preko hotspot-a ili tako nešto.
 
Samo vi to arcite i laprdajte po forumima🤣🤣
 
Koliko sam razumeo temu, neka potrošnja normalna za net, društvene mreže, youtube, oko 30 gb mesečno ne podleže fup-u?
 
Koliko sam razumeo temu, neka potrošnja normalna za net, društvene mreže, youtube, oko 30 gb mesečno ne podleže fup-u?
I ja tako razumeh kod mene oko 20gb bilo 3 meseca pa nisu sekli ovaj mesec nisam ni 3gb potosio bas gledah posto je meni esim na sekundarnom uredjaju aktiviran
 
Trenutno sam u okolini Ulcinja i muku mučim sa MTS-ovim internetom u romingu, pa sam od muke potražio neki info ovde na forumu. Net mi je praktično neupotrebljiv, čas proradi donekle (ali sporo), a čas nimalo.
Moram da uletim noob-ovski i sa pitanjem na koje ste verovatno odgovorili na prethodnim stranicama (preleteo sam letimično) - da li mi se isplati da uzmem ovde 068 karticu i ubacim u 2. SIM slot, da je koristim dok sam ovde za net, i da li će mi se to posle isplatiti za Srbiju ubuduće, toliko da bih za neko normalno korišćenje (bez ogromnih download-ova torenata i sl.) imao upotrebljiv net i u Srbiji?
Ako bi neko bio ljubazan samo da ponovi kratke korake koje bi valjalo da odradim? (Pohvatao sam neku kupovinu kartice, plus uplata 15 evra, plus nekih 39 za celu godinu ili 5 e mesečno, ali em mi loš net, em ne mogu da sednem ovde natenane da pohvatam nit jer se poruke i pitanja i odgovori prepliću)
 
Trenutno sam u okolini Ulcinja i muku mučim sa MTS-ovim internetom u romingu, pa sam od muke potražio neki info ovde na forumu. Net mi je praktično neupotrebljiv, čas proradi donekle (ali sporo), a čas nimalo.
Moram da uletim noob-ovski i sa pitanjem na koje ste verovatno odgovorili na prethodnim stranicama (preleteo sam letimično) - da li mi se isplati da uzmem ovde 068 karticu i ubacim u 2. SIM slot, da je koristim dok sam ovde za net, i da li će mi se to posle isplatiti za Srbiju ubuduće, toliko da bih za neko normalno korišćenje (bez ogromnih download-ova torenata i sl.) imao upotrebljiv net i u Srbiji?
Ako bi neko bio ljubazan samo da ponovi kratke korake koje bi valjalo da odradim? (Pohvatao sam neku kupovinu kartice, plus uplata 15 evra, plus nekih 39 za celu godinu ili 5 e mesečno, ali em mi loš net, em ne mogu da sednem ovde natenane da pohvatam nit jer se poruke i pitanja i odgovori prepliću)
Net nema veze sa mts, vec sa mtl na čije bazne stanice se kačiš. Radiće isto ako uzmes mtl karticu, uzmi karticu bolje od drugog operatera one ili ako ima jos neki.
 
Trenutno sam u okolini Ulcinja i muku mučim sa MTS-ovim internetom u romingu, pa sam od muke potražio neki info ovde na forumu. Net mi je praktično neupotrebljiv, čas proradi donekle (ali sporo), a čas nimalo.
Moram da uletim noob-ovski i sa pitanjem na koje ste verovatno odgovorili na prethodnim stranicama (preleteo sam letimično) - da li mi se isplati da uzmem ovde 068 karticu i ubacim u 2. SIM slot, da je koristim dok sam ovde za net, i da li će mi se to posle isplatiti za Srbiju ubuduće, toliko da bih za neko normalno korišćenje (bez ogromnih download-ova torenata i sl.) imao upotrebljiv net i u Srbiji?
Ako bi neko bio ljubazan samo da ponovi kratke korake koje bi valjalo da odradim? (Pohvatao sam neku kupovinu kartice, plus uplata 15 evra, plus nekih 39 za celu godinu ili 5 e mesečno, ali em mi loš net, em ne mogu da sednem ovde natenane da pohvatam nit jer se poruke i pitanja i odgovori prepliću)
Za net u cg ti vazi dodatak uz kupovinu kartice.Za roming dodatak treba dopuniti 17e za do kraja godine i 5e svaki mesec koji ostaju za promociju za sledecu godinu da mozes od tih para da aktiviras.
Napomena:Kad radis dopunu u srb ako nemas neta ubaci karticu u neku nokiju da greskom ne ukljucis roaming data i ode ceo kredit dok ne aktiviras roaming dodatak za srbiju
Pozdrav
 
Važi, hvala vam.
A da li je ta količina podataka u romingu (Srbiji) ograničena - tipa 100 ili 500 GB ukupno, ili se svakog meseca obnavlja?
 
Važi, hvala vam.
A da li je ta količina podataka u romingu (Srbiji) ograničena - tipa 100 ili 500 GB ukupno, ili se svakog meseca obnavlja?
Vec je pisano na vise strana unazad da koriscenje 20-30 gb nece biti problema, za sve preko toga vrlo moguce da ti blokijaru koriscenje. Ovaj dodat nije namenjen za koriscenje kao flet internet.
 
Sta se desava sa kreditom koji nije iskoriscen, nasao sam turist karticu od prosle godine, nakacio se na nalog pise mi da je kartica istekla tj datum vazenja 30.07.2024 i stanje kredite 5 evra. Da se pozdravim sa kreditom ili mogu taj kredit kod njih u poslovnici da mi prebace na novu turist karticu koju cu uzeti sad kad budem isao dole ?
 
Nazad
Vrh Dno