Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

@mironiko
nrLltCV.jpg



Sent from my Lumia 950XL
 
Ahaam. Pa, meni su onda sve takve. :D
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Btw aj da odradimo jedan eksperiment: Restartujte telefone i gledajte koliko im treba vremena da se povežu na WiFi. Meni trebaju minuti, jedino što mogu da uradim da ubrzam proces je da povučem na dole Action Center i tad počne sa se povezuje. Ovako traje kao gladna godina.
Retko. Desilo mi se jednom u 20x mozda, da stvarno je brze da rucno odem u Action Center, ali retko.

To je Nathan Mayer Rothschild, ili barem legenda o njemu.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nathan_Mayer_Rothschild
Tnx, znao sam da je neko od tih R* :)

Elem, meni danas-sutra stiže nova baterija iz Kine pa javljam kako stvari stoje. Trenutno je nepodnošljivo, imam i po 10 restarta ili gašenja u toku dana.
Bice jedan vise razlog da probam ponovo L950. Mada, ako uspem zumiranje da nadjem kako da uradim na njemu, za mene licno mi je nebitno da li se restartuje, nece biti telefon :)
Za kevu je bilo bitno, ali L730 joj zavrsava posao.

Kakva su iskustva sa Viberom na ovom telefonu? Kod mene užasno mnogo troši bateriju. Npr. noću za samo ~5h skine 20-25%.
Bez njega baterija baš ok traje.
Moguce da je verzije, ali nisam imao takvu potrosnju. A isprobavao sam Viber bas dosta, jer je to jedan od 2 appa koji su bitni kevi (drugi je Skype)
 
Što se tiče povezivanja na wifi, nemam nikkvih zamerki. Bluetooth hoće ponekad da me iznervira zato što prosto neće nekad da se uključi (nakon što ga isključim).
Za Viber nisam se setio da pogledam potrošnju u procentima, ali kad ga nema na telefonu baterija mi traje ceo dan, sa njim samo za noć ode četvrtina.
 
Sad nesto bas razmisljam - nadam se da to "always in background" nije ekvivalent tome da je uvek awake, kao u Androidu... :D

Licno, nisam primetio neke direktne probleme kod sebe, ali baterija nije bas sjajna. Bolja mi bila na Moto Z, mada nije velika razlika.
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Zasto bi porucivao bateriju iz Kine kad imas u Promobi original koji je jeftiniji nego na ebay npr? Al ajd, mozda si nasao neki dobar dil, mada mi je suludo cekati na paket koliko obicno traje posiljka od brace :)
 
Microaoft band je zamena za health and fitness,radi dobro ,i ja je koristim.

Sent from mTalk
 
Zasto bi porucivao bateriju iz Kine kad imas u Promobi original koji je jeftiniji nego na ebay npr? Al ajd, mozda si nasao neki dobar dil, mada mi je suludo cekati na paket koliko obicno traje posiljka od brace :)
Nema, zvao sam ih.

Sent from mTalk
 
Kao sto kolega gore vec napisa, nemam microsoft band, health aplikacija s kojom pratim parametre koje biljezi sam mobitel :)

Sent from my Lumia 950XL
 
Ajde neka te onda ta iz Kine sluzi dobro :)
 
Upravo sam azurirao 950xl na verziju ...414. Nisam na prvu primetio nista novo, samo da ne zeznu sa baterijom jer mi je sa predhodnom verzijom ...297 drzao i do 3 dana...
 
Upravo sam azurirao 950xl na verziju ...414. Nisam na prvu primetio nista novo, samo da ne zeznu sa baterijom jer mi je sa predhodnom verzijom ...297 drzao i do 3 dana...

kako 3 dana, za sta ti koristis telefon samo citas emailove?

security fixes update a ne feature pa da primetis nesto novo ... cak ni na insajder verzijama nema nista novo ...
 
tako lepo uz aktivnije koriscenje dva dana ,drugi dan uvece baterija oko 32%, a sa manje koriscenje moze i tri ipo... tel sam kupio 13. maja nov pa vrv zbo toga. :)
 
tako lepo uz aktivnije koriscenje dva dana ,drugi dan uvece baterija oko 32%, a sa manje koriscenje moze i tri ipo... tel sam kupio 13. maja nov pa vrv zbo toga. :)

Ma da... i ja sam telefon nov uzeo i ne moze vise od jednog dana kada ga koristis normalno ... snap 808 i snap 810 uz oled ekran na qhd sigurno ne moze toliko izgurati cak i kada je brightness na low. .. 3 dana , sto bi rekli > Sure :D
 
Poslednja izmena:
ja sam pre kupovine tel citao oko mesec dana i nase i strane forume i znao sam za bateriju, ja se ne salim oko pola aplikacija sam stavio na opciju da ne rade nikada u pozadini i to i jedino sto sam radio jer sam smatrao da ce mi u startu jedva izgurati dan ne mora niko da veruje bas me briga. Za one koji znaju da citaju napisao sam da sa uz aktivnije koriscenje drugi dan uvece nije do sada bio manje od 27% dok najvise msm da je bilo 32-33% a uz manje koriscenje tel ladno traje 3 dana ko ne veruje ne mora
Pogledajte prilog 231112
Pogledajte prilog 231113
tel sam juce oko 13h napunio
 
Poslednja izmena:
Pa vidi se da ne koristis telefon , samo koristis settings...
Store-u si zabranio rad u pozadini [emoji33]

Daj mi ovaj ss molim te , evo primer kod mene..

l3hy8Pu.jpg



Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Uh sto baguje sa kamerom nevidjeno. Update me sredio. Ulazak u instagram i dalje predugo traje.Ali kamera bez nekih pravila zaglavi fon jako dugo.
 
Meni posle ovog šugavog update-a ne radi WiFi.
Tj. radi ali javlja da nema interneta preko WiFi.

Sent from mTalk
 
Uh, deluje da update necu odraditi. :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ispravka, baš kad sam restartovao telefon zbog update-a tad je Telekom rešio da mi ubije internet. Nije do telefona.

Sent from mTalk
 
Koliko kosta baterija na ali expresu i da li je original?? Cisto pitam, nemam jos uvek random restarte tek je star telefon 7 meseci [emoji19]

Sent from Dead OS ☹
 
$17 usd sa sve poštarinom. Koliko je original ne znam. Za sad je autonomija na nivou onomad kad je telefon bio star 4-5 meseci. Kao i tad, mislim da je za povećanu potrošnju kriv tamo neki update zbog koga telefon troši barem 15-20% više nego ranije. E sad koliko će ovo da traje videćemo.
Gledajte potrošnju posle sat vremena na Tviteru.

agxmPtH.jpg



Sent from mTalk
 
ima ljudi kojima baterija traje po nedelju dana. moj sadašnji telefon punim 2-3 puta dnevno od kad je kupljen (nov, ali nije 13. maja, krastavac, možda je zbog toga), a moj drug isti telefon koristi 3 dana bez problema. nije nemoguće, ali sam prilično siguran da nema veze što je Lumia kupljena 13. maja :D
 
$17 usd sa sve poštarinom. Koliko je original ne znam. Za sad je autonomija na nivou onomad kad je telefon bio star 4-5 meseci. Kao i tad, mislim da je za povećanu potrošnju kriv tamo neki update zbog koga telefon troši barem 15-20% više nego ranije. E sad koliko će ovo da traje videćemo.


Sent from mTalk

Moze link od prodavca ?
 
Gluposti, ja moje Lumia spržim sve na 45-50% u toku dana... Sve upaljeno, a kad je ne koristim, bude na 90%, dan dva dok ne padne na 75-80%.
Nisam još uspeo izgurali dva dana bateriju, osim sa jednim starim lenovo 4000mAh.
E sad, tako je kod mene...
 
10 dana da ti izdrzi standby je previse vec na L950/XL/DS.
 
Ljudi, mogu vam reci, evo par dana koristim Androide, i nedostaje mi Lumia. :D

OK, prvo je na testu bio HTC U11, koji je strava i bio mi je zanimljiv zbog ciste snage i besprekorne funkcionalnosti, mada mi je sve to poznato, ali sad evo neki low-class Alcatel, a sinoc sam podesavao i devojcin Moto Z... Ipak W10M ima neki stil koji mi je legao.

Mozda ga cak, protivno svojim navikama, zadrzim duze od 3mes... :D

Sent from my 5023F using Tapatalk
 
Isti osecaj sam imao sa prvim Androidom ArcS i Gongerbread OSom :)
 
Nazad
Vrh Dno