Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

950xl je izuzetan telefon i ako imas priliku svakako ga isprobaj, videces da stvari nisu ni blizu tako crne kao sto mnogi govore. A jedanput kad se naviknes na live tiles vise nema nazad :)
 
950xl je izuzetan telefon i ako imas priliku svakako ga isprobaj, videces da stvari nisu ni blizu tako crne kao sto mnogi govore. A jedanput kad se naviknes na live tiles vise nema nazad :)

Jel si mozda uporedio poklopce kod 950 i XL-a? kod koga je bolje ? ili je isto ... evo moj ima skoro dva meseca i krcka :D doduse otvarao sam ga sigurno do sada jedno 10x :smoke: jedina zamerka je to sto su plastikaneri, prosek neki..
 
Da, zaboravih da kazem u poslednjem postu, od aplikacija koristim standardne; fejs, viber whats,messenger,b92, mail i povremeno YouTube... Nisam pristalica igrica na fonu, mozda me zato ovaj stari toliko dugo i sluzi...
 
Pa nisu igrice problem win marketa/ponude aplikacija, ima ih u solidnom broju (koga to zanima) ali sve ostalo jeste. Meni su i osnovne aplikacije razlog da ne razmisljam o WP/W10m.

Sve zavisi od budzeta sa kojim raspolazes, napisao si da retko menjas telefone tako da bih na tvom mestu kupio iP6s+ za upotrebu od nekoliko godina, zbog podrske a i uopste je odlican fablet. Od 'droida Nexus 6P, htc 10..
 
On je postavio pitanje konkretno za ovaj model ,ne razumem zasto preporucujes ostale???Stara,vec vidjena prica.
Inace imam L950xl i svakom bih je preporucio_Odlican telefon a i cena mu je povoljna.
 
Da, zaboravih da kazem u poslednjem postu, od aplikacija koristim standardne; fejs, viber whats,messenger,b92, mail i povremeno YouTube... Nisam pristalica igrica na fonu, mozda me zato ovaj stari toliko dugo i sluzi...

Uzimaj, zvanicna podrska za w10m je do 2018 god , posle toga videces i sam sta ces sledece ..

Pusti HSV-a on bi ti furao telefon 5 godina , ko neko kola ... :D
Bar sto se tice androida podrska je godinu dana od momenta kada izadje na trziste do 2 godine , mada jako retko ... IOS je druga prica , tu si platio Grcki unapred , super " podrsku "
Uzmi WP, za malo para imas 950 :)
 
On je postavio pitanje konkretno za ovaj model ,ne razumem zasto preporucujes ostale???Stara,vec vidjena prica.
Inace imam L950xl i svakom bih je preporucio_Odlican telefon a i cena mu je povoljna.

Nisam ni sumnjao da ce ti se odmah oglasiti alarm u advokatskoj win/ms kancelariji i da ces se munjevito pojaviti :) E to je ta stara, vec vidjena ''prica''.

Kao prvo - pitanje je postavljeno u pogresnom delu foruma, ovo je za ''sta da kupim''.

Onda malo bolje pogledaj sta je napisao - da je dugogodisnji korisnik iP4s a i androida, da razmislja o L950. Sto znaci da nije slepo vezan za jedan OS i da razmislja sta mu je najbolje za malo duzi period koriscenja.
A saveti se ne daju na osnovu slepog fanbojizma, takve pricice mogu da se prodaju na drugom mestu.

Nemam nista protiv, neka kupi L950 pa neka proceni sam, posebno jer su te Lumie jeftine (ne bez razloga, naravno, a nisu u pitanju hw, kamera i sl.)
Developeri napuštaju Windows zbog nedostatka strategije

Ali moj savet i dalje ostaje iP6s+ ili neki noviji 'droid, zbog pomenute duze upotrebe, generalno funkcionalnijih-boljih OS i bolje ponude/kvalitetnijih aplikacija :) Ovo je naravno i skuplja opcija (koliko skuplja zavisi od ''apetita'') ali je generalno bolja za veliku vecinu korisnika.
 
Poslednja izmena:
Posle svih sjajnih napisa verujem da je čovek odlučio zadržati četvorku... Ahahaha...
Pa kakve veze ima, ako mu neko preporuči nešto drugo...?
Ja bi mu prvi preporučio iphone 7, samo za tu količinu novca kupi tri 950 sa garancijom.
I na kraju budi pametan...?!
Kupi 950 nećeš zažaliti, a ako kupiš bilo koji drugi "flagšip", nećeš pogrešiti.
Jedino što te neće koštati kao L950.
Hajde sad da idemo dalje...
 
Posle svih sjajnih napisa verujem da je čovek odlučio zadržati četvorku... Ahahaha...
Pa kakve veze ima, ako mu neko preporuči nešto drugo...?
Ja bi mu prvi preporučio iphone 7, samo za tu količinu novca kupi tri 950 sa garancijom.
I na kraju budi pametan...?!
Kupi 950 nećeš zažaliti, a ako kupiš bilo koji drugi "flagšip", nećeš pogrešiti.
Jedino što te neće koštati kao L950.
Hajde sad da idemo dalje...

Lepo si napisao, bez nekih skaradnih recenica i vredjanja drugih, e ovako treba pisati :)
 
Kakav ti je to savet ako mu unapred govoris da nije za njega Lumia ... bas cudan savet? nametljive prirode.

Al ste vi drugari 'pukli'..
Aj procitajte jos jednom njegovo pitanje, nije pitao da li da uzme 950 ili 950xl, pa da neko upada i iz neba preporucuje Android umesto toga.
To je vec bezobrazuk.

Prvo covek je promasio temu, ima poseban podforum za ovakve savete, al dobro.
Drugo pogledaj sta on trazi od telefona i koliko vec ne menja prethodni.
Najosnovnije raspale aplikacije ne rade dobro, kamoli da idemo dalje, nije to telefon za dinar pa kao da proba..

Zivite u zestokoj zabludi kao sto sam i ja, i izvinjavam se ako sam davao botovske savete dok sam jos gotivio wp.
Pa hsv je na moju preporuku uzeo 550, a napatio se covek, mada to je jako jeftin telefon pa ne boli toliko..

Necemo da se zaebavamo ljudi, sistem se raspada po savovima, svi zivi bataljuju development, ne mozete mirne duse nekom reci da da 250, 300 za wm10 telefon na duze staze. . ili mozete? Ja ne mogu..

Sent from TT
 
Poslednja izmena:
Ja bih mu preporučio da sačeka Surface phone, moći će da pokreće desktop aplikacije i da uživa u čarima Continuuma.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi!
Od skora sam u potrazi za novim telefonom, pored LG-G5 i Samsunga a520, neverovatno me privlaci lumia 950xl. Nisam od ljudi koji menjaju telefone kao carape-poslednje cetiri godine me odlično sluzi iphone 4s, sada bih iskreno da promenim malo, zbog finansijske situacije najvise. Sa wp nisam imao mnogo dodira; doduse devojci pre dve godine kupio lumia 630, radi ok, bez stucanja, s' tim sto je povremeno zeza notifikacija za viber...
Znam da je od pojave wp10 bilo problema sa aplikacijama, doduse na starijim telefonima, ali zanima me kako vas sluzi obzirom da je kod ove lumie fabricka verzija. Da li ima bagova sa aplikacijama, da li se tel zaglupi sto bi rekli, i na kraju, da li vredi ulozenog novca...


Nisam nigde pročitao da ga interesuje iphone, nisam siguran kakvi su modeli LG -G5 i ovaj Samsung, ali mislim da sa 950xl neće pogrešiti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na svojoj L950 sje*o Virtuelnu Mmeoriju :(
Bila je 256MB. Htedoh da je povećam na 512 preko registry editora. Editovanje prođe normalno ali non stop je pisalo 256MB dok u jednom trenutku nisam sj*ao reg vrednost i sada je 0 :D
Mrzi me da radim Hard Reset koji će rešiti situaciju...
Naravoučenije: Ne dirajte VM!
 
Ja sam na svojoj L950 sje*o Virtuelnu Mmeoriju :(
Bila je 256MB. Htedoh da je povećam na 512 preko registry editora. Editovanje prođe normalno ali non stop je pisalo 256MB dok u jednom trenutku nisam sj*ao reg vrednost i sada je 0 :D
Mrzi me da radim Hard Reset koji će rešiti situaciju...
Naravoučenije: Ne dirajte VM!

looooool , aj na ovim telefonima sa 1GB pa da im povecas vm, ali sto bi to radio 950ici :D
 
Poslednja izmena:
Evo od L950XL iz prve ruke. Ako ti trebaju aplikacije koje si naveo onda ce ti zavrsavati posao. Viber, WA, FB, Mesenger rade sasvim solidno. Ako ti trebaju neke aplikacije kojih nema na storu krastavac onda se ne isplati. Ja ga korisrltim kao drugi tel zbog nedostatka aplikacija koje mi trebaju. Da su sve dostupne kao na IP ili Androidima bio bi mi jedini tel. Kamera vrhunska, bolja od s7e uporedjivao licno, mozda ali mozda samo Pixeli imaju bolje kamere zbog hdr+ ali nisam testirao. Svakako u top 3. Ekran isto fenomenalan. Baterija prosecna i s'obzirom na kapacitet mogla bi biti bolja. Ali izgura 1 dan. Izrada iako plasticna jako dobra i posle skoro god dana nista ne krcka, skripi... A otvarao sam poklopac 20 puta sigurno. Za normalnog korisnika ako su mu dostupne aplikacije koje kiristi jako jako dobra kupovina za ~200€
 
Pa gde ih to nalazite za 200e? Polovni krsevi na kp su skuplji.
 
Pa gde ih to nalazite za 200e? Polovni krsevi na kp su skuplji.

To je vise fora, nema za 200 u stvari ima polovan , i to ako te use re da je bas lepo ocuvan, kako god za godinu dana bas im je pala cena, to se nebi desilo da je MS malo vise progurao tu pricu oko w10m i da je bio bolji kvalitet kucista, realno to je jedina mana , ovako telefon je zaista ok.
 
Cena nije pala. Jedino ako nađe/š nekoga kome je hitno ili kupiš kraden fon :D
 
Pa ako cemo realno, i ~250e (plus koji evro vise) je dobra cena s obzirom da dobijas telefon koji jedini kompromis ima u tome sto je od plastike, u poredjenju sa drugim "brodskim zastavama". Koliko telefona iz te generacije ima koji npr. nemaju slot za memorijsku karticu? O promenljivoj bateriji da ne pricam. Hardverski je, gledano u kontekstu vremena kad se pojavio, kompletan telefon. Da, sistem tad nije bio spreman za trziste ali danas mu ne fali nista osim eto nekih specificnih aplikacija. Svako ima svoje (ne)potrebe i to treba postovati a ne primenjivati logiku pojedinih da ako nema neka aplikacija - ekosistem je krs. Analogno tome, Samsung S6 je krs jer nema slot za karticu, krastavac. A znamo vrlo dobro da je odlican telefon u svakom pogledu.
 
Lepo rečeno.
Juče videh oglas za 950XL po ceni od 260€ nov sa garancijom i 950 za 230€ nov. Ekstra telefoni za te pare.
 
Imas na MS-u L950, tel. navodno ''1 dan star'', za 235e :)
XL je 280-300e.
 
XL u CH beli single sim 270fr ili oko 240€. Naravno full garancija se podrazumeva. Dual sim crni 30fr skuplji
 
Ja bih pre dodao jos jednu stoju i uzeo proslogodisnju brodsku zastavu iz android grupacije

Sent from ass
 
Nema za te pare tako dobrog snimanja a to mi treba sad za inostranstvo.

Dex, nemam kad za NS, i aj okači klip 1080p iz ruke obavezno, to me najviše zanima.

Obecavam veceras postavicu nesto :) sa ili bez DVS-a? ja licno ne volim tu stabilizaciju :) opticka mi je ok :)
 
Jedino na sony uredjajima digitalna stabilizacija (steadyshot) radi bolje od OIS-a mada vidim da su slicne ocene dobili i Pixeli za EIS.
5X je tu na granici upotrebljivosti cak i pored aktiviranog EIS-a, L950 je bolja opcija za video snimanje.

Ali zato za LL fotografisanje OIS nema zamenu trenutno. Ali nisu ni svi OIS mehanizmi isti, logicno da su najbolji ovi najnoviji, iz druge polovine 2015. i ''mladji''.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno