Šta je novo?

Hardver LTT šrafcigeri

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Ćao svima,

Da li je neko uzimao LTT šrafcigere?
Da li vrede novca?

Zanemarimo kakav je on lik itd itd, mene samo zanima u ovom slučaju kvalitet alata.

Naravno šrafcigeri bi mi trebali za računare i sl.
 
Pa zavisi za koliko mozes da nabavis. Alata barem ima u neogranicenim kolicinama, od kineza do velikih brendova. Ne bih ulagao u LTT ako treba izdvojiti vise para. Uvek mozes da uzmes neki brend tipa wiha.
Alternativno, mozes da potrazis neku ru;ku sa krckalicom koja ti se svidja pa da ukombinujes sa kavlitetnim bitovima. Ja sam uzeo set titanijumskih bosch bitova za ispod 1000rsd, koristim ih na svemu. Nisu bas racunarski, ali sigurno ima i takvih.

Ako bi te kostalo 4000, onda nikako. Ako je do 1500-2000, onda sto da ne, nije strasno.
Vec preko 2000 bih dobro porazmislio o necem drugom.
 
Po meni ne vredi tih para. Dobar jeste i svi review-i su rekli da su kvalitetni, ali veoma precenjeni šrafcigeri.

70 dolara je šrafciger (jedan, onaj najpopularniji), uz to računaj poštarinu, pdv i carinu...

Za te novce na KP može da se uzme komplet iFixit (Manta npr) alat koji će posao da odradi isto, plus ostane kusur.
 
Ćao svima,

Da li je neko uzimao LTT šrafcigere?
Da li vrede novca?

Zanemarimo kakav je on lik itd itd, mene samo zanima u ovom slučaju kvalitet alata.

Naravno šrafcigeri bi mi trebali za računare i sl.
Ma kakvi, placas debelo preko cene za ime, sto ima smisla samo ako hoces da podrzis ltt.
Posto nije u pitanju teska masinerija sa zadrdjalim i zapecenim srafovima, bilo koji namenski alat bi trebao da ti bude dovoljan.
Pod namenskim mislim alat za elektroniku, gde je bitno da su vrhovi blago namagnetisani, toliko da jedva mogu da podignu srafove, jer jace namagnetisan alat moze da ti zezne pc komponente, tipa slucajno dodirnes neki ic na ploci.
Ovo ja koristim: Thermallight spec duzine za kucista, komponente i hladnjake tj cpu vazdusni bilo koje visine mu nije problem (kostao 4e) dok za m2, ssd i sl manje srafove tu je Norma (lanac prodavnica) electronics set od 9,99e.
Znaci za 15e imas sve za pc a i vise

1000012953.jpg

1000012951.jpg
 
Imam onaj Xiaomi alat sa dosta bitova, služi ok za telefone i takvu vrstu elektronike.
Što se tiče računara koristim "obične" krstaste šrafcigere jer ipak nije zgodna ručka na ovim malim specijalizovanim.
Ta ručka i onaj mali šrafciger su ono što me i privuklo da pitam za ltt.
Nisam bez alata, daleko od toga, samo me baš zanimala investicija ovog tipa :)
 
Meni, sto se tice PC, je ovaj Thermalight ispao najbolja investicija.
 
Poslednjih 25 godina korstim onaj zuti srafciger sto je dolazio uz Zastava automobile. Namagnetisam na akumulatoru i od tada nema konkureciju. Jedini problem su visoki cooleri, sto je Duke napomenuo.
iFixit kompleta imam nekoliko, kao i one kopije iz Lidla (Parkside).
 
Ja sam kupio unior dugacke srafcigere i oni mogu da dosegnu preko bilo kojih kulera. Ifixit isto imam jeste imas taj premium osecaj ali ga i premium i platis. Parside kompleti od 700rsd su vise nego ok. Taj linusov sigurno da debelo placas brend.
 
Poslednjih 25 godina korstim onaj zuti srafciger sto je dolazio uz Zastava automobile. Namagnetisam na akumulatoru i od tada nema konkureciju. Jedini problem su visoki cooleri, sto je Duke napomenuo.
iFixit kompleta imam nekoliko, kao i one kopije iz Lidla (Parkside).
Ovo ti je resenje:
 
Da li neko ima iskustva sa ovim šrafcigerim aza preciznu mehaniku ?

Ако је за профи употребу погледај PB Swiss tools, постоји фирма која их увози код нас, али раде само са фирмама. У случају да је за поправке у "кућној радиности" Wiha је један од више добрих избора.
 
Ako si raspoložen da se "igraš" i imaš varijantu da 3D štampaš ovo može da bude interesantno:
 
Ja имам један велики шрафцигер који сам купио за мале паре код кинеза. Лепо ради. За остале ситне ствари типа лаптоп и то, мислим да сам поручио преко Gearbest не сећам се више код кога.
Задовољан сам квалитетом, само да знаш да ти треба један већи и масивнији шрафцигер као додатак. За све остало можеш и уз помоћ овог сета.
 
Taj set imam i ja.
Od kad sam počeo da se bavim računarima imam veliki kineski koji do sada nijedan nije uspeo da zameni jaaaako veliki broj godina. Imam boljih šrafcigera, ali jednostavno taj mi odgovara zbog ručke, robustnosti, navike...
LTT mi se čini kao prvi namenski koji sam video za računare, zato i pitah :)
 
LTT plastika unutar drške koja drži bitove je krta i puca (da je manje krta, možda bi se brže habala, ko zna).
Inače je kvalitetan alat - kome je bitno da ima više bitova u dršci i voli šrafcigere sa račnom.

Kršten alat košta. Sigurno da se ovde LTT dosta ugradi - ali ugrade se i svi ostali proizvođači. Kao i kod drugih proizvoda: za malo višu klasu, platiš 2-3 puta više nego za osnovnu.

Volim i koristim Wera, Wiha i iFixit šrafcigere, bitove i setove, a LTT bih razmotrio za "da imam u džepu za kada ne očekujem da će zatrebati šrafciger oko računara i ostalih manje grubih zahvata" - ali ne sviđa mi se što je sistem držanja bitova krt, ispašće mi šrafciger sigurno barem jednom, a bez bitova u dršci taj šrafciger u velikoj meri gubi smisao.
 
Ja imam onaj XIAOMI Mi 16in1 i nije loš. Nije nešto, ali nije ni loš. Radi posao. Par puta sam ga prilično opteretio gde sam očekivao da će nešto da se slomi, ali je sve izdržalo. Isto ima te bitove u dršci. Izašao me je oko 3000 dinara.

001.jpg
 
Nazad
Vrh Dno