Šta je novo?

Lovačka kamera Suntek HC-810G i problem sa slanjem mejlova preko SMTP

Za firmware, najbolje je da se obratiš njihovoj podršci: https://cnsuntek.com/contact-us/

Možda imaš i na sajtu negde. Samo formatiraš karticu, prebaciš taj fajl na karticu, staviš kameru u Test mode (onaj gde gledaš slike na njoj) i čekaš nekih 30ak sekundi, valjda ono svetlo za snimanje prestane da treperi i kamera sa pokrene kada je gotovo.

Ako ti ne prima SMS, možda je do mreže. Probaj ono da ti pošalje status kamere, koliko ima slika i memorije slobodno. Ako to šalje, znači SMS nije problem već konfiguracija imejla.

Za Gmail, pa i sve servise moraš da imaš podešeš app password ili kako se to već zove, tj. jednu šifru koja će samo tvoja kamera da koristi. Možda je Gmail menjao nešto pa ne radi više, meni je na 300M radio stari Gmail nalog do pre 2 meseca. Isti taj nalog nije hteo na 810G.

Probaj yandex ako možeš, ili pošalji log fajl ovde. Mada imaj u vidu da se u log fajlu vide podaci, tipa tvoj imejl, broj telefona i sl. tako da možda ne želiš to javno da objaviš. Ako hoćeš, možeš mi log poslati u privatnoj poruci.
 
Javio sam im se, brzo su mi poslali novi firmware, instalirao sam ali opet isto i isti error logovi...
SMS info ne vraća, niti mejl. u gmail je ispravno odrađena konfiguracija lozinke za uređaje... P
Probao sam i jandex, neće ni on.

Ponavljam, već imam jednu kameru hc300m i radi besprekorno.

evo error log, ovo oko greške 53 me najviše brine, kao da nema komunikacije operatera sa uređajem...
 

Prilozi

  • ERR_LOG.TXT
    1.9 KB · Pregleda: 8
Успео после неколико дана нервирања. Проблем је био са сим картицом тј оператером. У камери је била теленор/јетел картица и никако није хтела да се повеже. Чак сам и сим картицу скидао са прве камере која нормално функционише и такође није хтело...
Данас убацим Вип/А1 картицу и из прве прорадило...
Хвала свима и поздрав...
 
Super što si rešio to, nikada mi ne bi palo na pamet da mreža može da zeza i da probam drugog operatera.

Ja sad drugu muku mučim, kako da se rešim sočiva koje magli po ovom vremenu. 300M nije maglila prošle godine, 810G magli.
 
Да није проблем дихтовање па се ствара кондензација? Неки танак сунђер да се стави на местима где се отвара...
 
Pa verovatno, dobio sam snimke prekjuče, moram ručno da podešavam osvetljenje i kontrast da bi se videlo nešto. Noćas su bili kroz okej snimci, bez magle. Kažu da onaj silika gel, što ide uz patike, pomaže protiv vlažnosti. Razmišljam da stavim 2-3 komada tamo gde su mi baterije.

Sunđer je takođe okej, ali ne znam dimenzije a i već mi je na drvetu, pa dok skinem, namestim sunđer, veća šteta no korist. Ali možda i to problem, hvala na predlogu.
 
Имам још једну камеру, Hc 801m и на њој ми не ради ноћни режим. Шаље црне слике у батерије потроши за вече... Да се поиграм мачо да њом па јављам утиске. Иначе ми у фијоци стоји 1,5г...
 
I konačno je rešeno drugari. Mora da se koristi Yandex. Neće Gmail, neće Outlook nikako. Zašto, nemam pojma.

smtp: smtp.yandex.com
port: 465
Enkripcija: SSL

Morate da napravite app password poseban za kameru i da uključite ovo u email clients:
  • From the imap.yandex.com server via IMAP
  • App passwords and OAuth tokens
dali moze nekoj da mi pomogne oko setiranje, imam isti problem
 
Zdravo, dali ima nekoj ko hoce da mi pomogne, naravno, ke mu platam, blagodaram 🙂
 
Dobar dan imam problem oko kamere HC 900 M nece da mi salje ma mail probavala sam i preko Yandex isto nece ima mreze i sve al mail ne dolazi sta bi moglo biti :/
 
dali moze nekoj da mi pomogne oko setiranje, imam isti problem

Zdravo, dali ima nekoj ko hoce da mi pomogne, naravno, ke mu platam, blagodaram 🙂

Dobar dan imam problem oko kamere HC 900 M nece da mi salje ma mail probavala sam i preko Yandex isto nece ima mreze i sve al mail ne dolazi sta bi moglo biti :/
Da li ste pročitali prethodne postove? Konkretno ovaj post. I ako jeste, da li ste ispratili instrukcije do kraja? Šta kažu logovi u kameri ? Bez konkretnih informacija i logova ne može niko pomoći.
 
Da li je na Yandex mailu u podešavanjima za nalog omogućen SMTP?
 
Trenutno sad probavam sve ,naravo isla sam korak po korak Pogledajte prilog 417378
Meni ova podešavanja deluju dobro. Idealno, probaj Email1 da staviš na na svoj email, možda ne može na isti da šalje, mada ne vidim što ne bi. Takođe u Yandexu mora da bude uključen app passwords (da ti on da posebnu šifru koju koristiš samo za kameru). Da li su ti GRPS podešavanja dobra, treba li neki account i password tu?

Možda probaj drugog provajdera, znam da je neko pominjao da to pomaže.
 
Da li ste pročitali prethodne postove? Konkretno ovaj post. I ako jeste, da li ste ispratili instrukcije do kraja? Šta kažu logovi u kameri ? Bez konkretnih informacija i logova ne može niko pomoći.
Da, ispratio sam sve instrukcije i nece 😞
Ako imate malo vremena moze da udjete kod mene preko Anydesk, ve molam kontaktirajte me na viber +39878438087 . Hvala
 
Placam 50 eur. ko ce da mi pomogne oko setiranje HC 801G :)
 
I konačno je rešeno drugari. Mora da se koristi Yandex. Neće Gmail, neće Outlook nikako. Zašto, nemam pojma.

smtp: smtp.yandex.com
port: 465
Enkripcija: SSL

Morate da napravite app password poseban za kameru i da uključite ovo u email clients:
  • From the imap.yandex.com server via IMAP
  • App passwords and OAuth tokens
Bukvalno sam napravio nalog na ovom forumu, na kojem sam slucajno naisao dok sam trazio rjesenje za ovu nesrecu od HC 300M kamere.

Meni je problem drugaciji malo, ali legendo moja, koliko si detaljan bio, najjaci si lik, danas kasnije cu da probam tvoje rjesenje sa Yandexom.

Uzeo sam dvije kamere jutros - dao mi drug da probam nesto da mu namjestim. Kamere vidim prvi put u zivotu.

Nadjem software za podesavanje parametara. Gledam izgleda poprilicno jednostavno, ali kad krenem malo dublje, puno nejasnoca.

Stavim interval slikanaj na 30 sekundi, ugasim MMS, ubacim mtel karticu (crnogorsku), apn ime je mtelinternet, nedje zakljucujem da username i password nisu potrebni, maknem PIN sa SIM kartice. Nabavim i telekom crna gora karticu, ali provaljujem da su oni prosle godine ugasili 3G, a kamoli 2G, pa sad ne znam ni bi li ista radilo sa njima.

Napravim novi gmail, vidim da ne ide, mora app password da se stavi i broj telefona, stavim, novi gmail se sada ponasa kao posaljilac, a stari gmail kao primalac.

Sve te parametre namjestim i formatiram SD karticu, sacuvam parameter fajl na njoj, iskljucim kameru, stavim je na config mode, provjeravam daljinskim vidim sve je ucitalo. Pojavio se signal, ali i pored signala neki brojevi (valjda nema ime mreze sta li vec).

Ulazim na novi gmail i na stari da vidim salje li se i stize li:

Message rejected. For more information, go to https://support.google.com/mail/answer/69585
cleardot.gif

---------- Forwarded message ----------
From: CAM000 <testnigmail99131@gmail.com>
To: <[email protected]>
Cc: <[email protected]>
Bcc:
Date: Thu, 11 Apr 2024 04:55:16 -0700 (PDT)
Subject: 11/04/2024 13:49:17
----- Message truncated -----

Ali fora je sto ja vidim sliku na posaljioca. Rekoh ajde nije bitno, neka koristi taj email posaljiaoca da gleda tu ove sto kao ne stizu jer su "truncated". Medjutim kamera posalje par slika manje-vise, nakon par minuta, kamera vise ne salje nista, ali cuva slike na SD karticu.

Pokusam outlook, ma nista. Ostao sam 6 sati danas na njoj, nastavljam nocas ili sjutra sa tvojim rjesenjem.
 
Nazad
Vrh Dno