Šta je novo?

Logo za firmu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo na brzinu odradjenog sa stock vectorom (skinut sa interneta). Malo je prost tekst u odnosu na sliku, ali ako ti se svidi doradicemo. Free of charge.
 

Prilozi

  • Logo.jpg
    Logo.jpg
    101.5 KB · Pregleda: 94
Na brzaka sam ovo napravio, ima par verzija, cisto da vidis.














Mnogo je visoko "O" , dovoljno da 3 od 10 pročita PRTO, i kraj ... a koliko nam je narod pismen .....

Može prvo O kao OKO da se modeluje, a poslednje O da se modeluje kao planeta.

Mi pazimo na vašu robu širom sveta. Gledamo. Bem li ga.

Nadziremo.

Ma lupam.
 
Kad kradeš, kradi od najboljih !

Jednostavni dizajn logoa je najbolji jer se

LAKO UPAMTI i reprodukuje !
 

Prilozi

  • dodjes_mi_500_dinkica.JPG
    dodjes_mi_500_dinkica.JPG
    39.9 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
^ Kralju :D
 
varijanta 2

Ili malo clear varijatna.

I na slici nije to sto vecina ovde prisutnih misli vec nesto sasvim drugo:

Logo simbolizuje zaokruzenu celinu poslovanja u vidu stilizovanog jajeta.
Ispunjeno jaje je sa cistim pogledom kroz sofersajbnu.
U ljusci se kao kompaktna celina ocitava parking plac firme. Ulazom u donjem coskom, slova u savrsenom poretku simbolizuju prevozna sredstva .... itd... itd ...

Lako se reprodukuje na svim medijumima.
Prilagođeno svim formatima i podlogama. Lako izvodljivo u 3D materijalima i sa svetlosnim izvorima ...
Garantujem da na papiru, CD-u, koverti, vašarskoj šatri, zastavi, TV-u u svim formatima ....
Pa čak i na Uskršnjoj peraški prenosi istu poruku a da nije nesto skaradno i prosto kao slicice sa pijace ....

Jasno ko dlan da je u pitanju savrsenstvo isped vas cim ga pogledate.
Znate da je poslovni saradnik neko ko razmislja o onome sto radi....

Ispod loga obavezna je i neka kratka poruka tipa "Iskorak napred ", "Pametan izbor" i slicno . Obevezno malim slovima u istom fontu. Njen zadatak je da zaintrigira potencijalnog kupca ako ga logo nije doveo u stanje blage zaljubljenosti.
Tu mnogi grese pa sibnu ogromne brojeve telefona i adresa kao da to nekog interesuje.
Ne interesuje potencijalnog kupca nista, ovde se gadja u podsvest i ne na prvu loptu. Stvara se potreba da sazna o cemu se tu radi i da se uveri da treba da plati to sto mu u sustine i ne treba tog trenutka.


PS
Šaljem ti broj Ž.Računa jer očekujem nagradu :wave:
 

Prilozi

  • Slide1.JPG
    Slide1.JPG
    37 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Zaslužio si honorar od 500 dinara, realno :D
 
Evo i ja da se javim sa idejom :D

Možeš da nabacaš slova da se kao utapaju u kamion. Ovo dole ti je u paintu na brzinu, u corelu možeš da ga mnogo bolje uradiš.

Okači "pobednički" logo molim te :D
 

Prilozi

  • 500 dinara!.jpg
    500 dinara!.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 73
Pobice nas ovi sa Dizajn Zone, sto izigravaju marketing umetnike, sto im spustamo cenu :) :) :)
 
Ma evo ja ovaj moj prodajem za 450 din :d :p
 
Ja cu moj rad da objavim pod OpenSource licencom, a naplacivacu primenu !
 
Imao sam ideju da se nad natpisom PORTO nalazi kontura nekog kamiona, i taman se kruzici na P, O i O uklapaju kao tockovi, ali je ipak je potrebno malo vise vremena da se to napravi kako treba.
Mogu probati da spustim to 0 , ali se malo gubi na efektu ako se smanji, a mora se smanjiti da upadne izmedju R i P.
Illustrator >>> Corel Draw.

@ gile23
Pa vecina nasih firmi i ima logotipe koji vrede 500 dinara. Koji logo neke nase firme vam se narocito sviđa ?
 
Poslednja izmena:
@Switch
Mnogo ti se nakrivila ta Zemlja. Ispravi je malo, da bude približno stvarnoj nakrivljenosti zemljine ose.
 
dobar je ovaj porto, ali gledaj da to bude ravno, jer lepse izgleda, i dole napisi šped, jer niko nece znati o cemu se radi, mozda da malo tweakujes sa fontovima.

Pozdrav!
 
Vozimo sve!
 

Prilozi

  • porto.png
    porto.png
    4.4 KB · Pregleda: 95
@ zormanic,
Diskusija gotova, tvoj logo ce predstavljati firmu u najboljem svetlu.:d :p

@Switch, nije los predlog, ali bi trebao logo da sadrzi i sped u sebi, cisto da se zna o cemu se radi, mada se na lokaciji na kojoj otvaramo firmu nalaze samo spediterske firme i uprava carine.

@ lazardj, veliko mi je to, puno boja ima, i vise lici na banner neki nego na logo. Ideja je tu, i moze da se skonta da se radi o spediciji, ali mi treba nesto jednostavnije.

@ adanos, Nije lose, samo sto bih taj kamion mozda jos pojednostavio, ili bih tekst malo izmenio da bude slican stilu u kom je kamion uradjen.

@ Villy_Da_Man, dobijao sam dosta slicne predloge na dizajnzoni. Tako nesto mi je i ok.

@ AlexxandarYo, takodje sam dobio slican predlog na dizajnzoni.

Ajde postavicu vam neke predloge od likova sa dizajnzone koji su mi se svideli.

U pregovorima sam sa jednom devojkom koja studira dizajn, i radi freelance, iz mog grada je, verovatno bi mi uradila logo za oko 50 eura, samo da probam da se dogovorim to na rate da platim ili tako nekako. Videcemo. Sve zavisi od toga kakve predloge ce mi dati.



 
Poslednja izmena od urednika:
dobro, ako ste moj post gde sam predložio sajt da bih pomogao obrisali, zbog protiv reklamiranja ili čega god, zašto onda niste obrisali druge postove gde se pominju spoljni sajtovi, recimo post broj 3 nervoznog poštara koji je preporučio sajt dizajnzona.com?
 
DizajnZona je onLine zajednica, a ne dizajn firma. :)

ShaX_91, vraćamo se na ono što sam rekao u prvoj poruci, 50˜ evra.
 
Po meni su najbolji 1, 2 i 4 :).

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
...
Diskusija gotova, tvoj logo ce predstavljati firmu u najboljem svetlu.:d :p

Što reče Bata Stojković u "Varljivom letu '68" :

"...
- I to mi je nekistudent?!?

- Tuđ' leb' jede - oće moj svet da menja!

..."



PS
Aj' pokaži sve predloge ćaletu, pa pitaj ako smeš, šta mu se najviše sviđa !
 
Poslednja izmena:
Lepo ti probaj da uradis logo sam, imas sajtove na kojima mozes ili free ili uz besplatnu registraciju da napravis logo ocas posla, mi smo vec tri puta za tri firme napravili odlican logo sa ovog sajta, ili ovog...
 
Eo recimo nesto ovako... Samo 499rsd ;)

portou.png
 
Jedan od tih besplatnih sa sajta...
 

Prilozi

  • untitled.bmp
    29.8 KB · Pregleda: 55
@ SirNemanjaPro,
Pa da, pricao sam ja malo sa mojima, objasnio im situaciju sa cenama i svime, i rekli su da je 50 eura ok cena, pa su kontaktirali tu devojku sto studira dizajn, trebalo bi ovih dana da joj posaljem neke ideje, a posle ona meni, pa cemo videti kako ce ispasti.

@ zormanic
Pitao sam caleta sta mu se najvise svidja, e sad iz ovog mog posta, najvise mu se svidjaju prvi predlog, mada je to vec vidjena fora, drugi predlog mu je kul, peti mu je interesantan, i sesti mu je ok.
Sto se tice logoa koje ste ovde na benchu stavljali, tvoj mu je ubedljivo najbolji. :d :p

@ obi_van, hvala na linkovima, pokusacu nesto sam da iskombinujem, ali mislim da je ipak bolje da angazujem nekog strucnog za taj posao, koji ce moci da prenese oblast delovanja firme, i neki njen imidz na logo. :)

@ Boris_Lozac, nije lose. :)
 
Znas li ti sta hoces? Prvo si dosao sa idejom da ti neko pokloni logo za 500 rsd na bench, na osnovu tog veoma se lako moglo da zakljuciti da vam logo treba cisto da popunite gornji cosak na nekoj priznanici na primer. Nekoliko nas je dalo svoja resenja logoa u skladu sa onim sta si ti trazio. A onda si postavio konkurs na dizajnzona, gde se resenja logotipa naplacuju 50e, a da pritom ovde nikog nisi obavestio o promeni plana. Sada nas trud ocenjujes sa nije lose i postavljas ono sto si dobio na tom konkursu ovde, i to ovde komentarises. A onda spominjes neku studentkinju koja treba da ti uradi logo. Veoma neprofesionalno. Mogao si bar reci hvala za trud i vreme koji su pojedini clanovi izdvojili da ti naprave nesto besplatno, a ne "nije lose", sto je donekle i uvredljivo.
Kakva je uopste politika te vase firme u povoju kad se jos oko logotipa niste uskladili? To se prvo dogovori sta i kako, pa se tek onda otvoraju ovakve teme i slicno. A ne da postavljas na dvanaest mesta razlicite konkurse za razlicite tipove i cene. Mislim, od nekog jednostavnog besplatnog logoa ovo se pretvorilo u nadmetanje, kao da radimo za colu.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam tu cenu za logo na pocetku teme zato sto nisam bio upoznat sa materijom i sa cenama uopste. Kad sam video da od 500 dinara nema leba, a predlozena mi je dizajnzona, napravio sam tamo konkurs, uz prethodnu konsultaciju sa roditeljima da to nece moci za 500 dinara.

Tek je danas uletela ponuda za tu devojku koja studira dizajn, i saznao sam pre nekih par sati iz price sa roditeljima.

Izvinjavam se sto vam se nisam zahvalio, inace nisam takav, jednostavno me vec umor hvata i boli me glava, non stop moram nesto mojima da pomazem oko procedure, papira i cuda silnih, a usput jos 200 drugih briga imam.

Rekli ste mi da vam kazem misljenje o radovima, i ja sam vam rekao, i dao predloge sta bi moglo da se izmeni. Izvinjavam se sto vam se nisam zahvalio na utrosenom vremenu i trudu koji ste ulozili da biste mi pomogli, i izvinjavam se ako ste shvatili to kao uvredu, nije mi to bila namera. :(
 
Sami ste krivi za nadmetanje, niko vas nije bio po usima, mislim, na sta ovo lici... cudi me da moderatori nisu odreagovali...
 
ja cu da uradim najbolji, al moja cena je soma dinara, i kutija karamela. fiksno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno