Šta je novo?
Na Sony-ju nemaš optički ulaz, postoji samo optički izlaz, pa ga ne možeš povezati tako na PC.
PC sa Sony-jem možeš samo da povežeš analognom vezom na video/md in ulaz.

sony.jpg
 
Konacno sam i ja nabavio ove zvucnike.
Prvo pitanje je da li postoji neki adapter bluetooth koji ce mi omoguciti da bezicno povezem laptop ili telefon sa njima.
Drugo pitanje je kako povezati zvucnike sa TVom ili PCem ali da rade u 5.1 rezimu...samo 2 zvucnika rade, ostali ne.
 
Prvo pitanje je da li postoji neki adapter bluetooth koji ce mi omoguciti da bezicno povezem laptop ili telefon sa njima.
verovatno postoji, evo jedne odgovarajuće teme
Drugo pitanje je kako povezati zvucnike sa TVom
TV obično daje zvuk u stereo. neki mogu da proslede Dolby Digital 5.1 preko digitalnog kabla
 
Poslednja izmena:
verovatno postoji, evo jedne odgovarajuće teme

TV obično daje zvuk u stereo. neki mogu da proslede Dolby Digital 5.1 preko digitalnog kabla
Hvala ti na brzom odgovoru. Citao sam da neki od ovih bluetooth prijemnika ne radi na z5500 pa sam mislio da je neko uzimao neki konkretan.

Problem sa Tv-om mi je taj sto mi uopste ne rade 3 zvucnika, pretpostavljam da iako radr u stereo modu, da treba da mi radi svih 5 zvucnika a ne samo ds izbacuje zvuk na 2
 
Problem sa Tv-om mi je taj sto mi uopste ne rade 3 zvucnika, pretpostavljam da iako radr u stereo modu, da treba da mi radi svih 5 zvucnika a ne samo ds izbacuje zvuk na 2
Dok sam imao Z5500, bili su mi povezani optičkim kablom na TV i imao sam istu situaciju kao ti. Kada TV daje stereo signal, rade samo dva zvučnika. Probaj to da "zaobiđeš" tako što ćeš pomoću kontrolne jedinice podesiti zvučnike na neki od režima koji simuliraju višekanalni zvuk. Ne mogu da se setim kako se tačno zovu, ali samo listaj režime, naići će :)
 
Dok sam imao Z5500, bili su mi povezani optičkim kablom na TV i imao sam istu situaciju kao ti. Kada TV daje stereo signal, rade samo dva zvučnika. Probaj to da "zaobiđeš" tako što ćeš pomoću kontrolne jedinice podesiti zvučnike na neki od režima koji simuliraju višekanalni zvuk. Ne mogu da se setim kako se tačno zovu, ali samo listaj režime, naići će :)
To mi je bila naravno prva i najlaksa stvar, ali nema pomaka...rade uvek samo 2 centralna. Na koji jos nacin mogu povezati zvucnike sa PCem i TVom? mislio sam da je optika najbolja stvar, ali mi se isto desava i preko optike i preko RCA
 
Kod mene rade svi zvucnici, povezani optikom na TV ali to nije 5.1, clone mode.
 
Изаберете ProLogic II movie/music или стерео х2. То је комп систем стар 20 година. Данас би соундбар био боље решење
 
Nazad
Vrh Dno