Šta je novo?

bluetooth audio prijemnik

Šta je tu prejeftino? Ne znam za tog Logija, imam par Ugreen uredjaja iste namene, plaćene možda 20-tak € na AliExpressu. Rade OK, zvuk OK - koliko se to može očekivati sa BT aptX.
Pozdrav
 
oooooo moze jako puno...realno da ne verujes.
Ali opet, sve se svodi na koliko para toliko muzike.
 
Strimeri kojih se sećam obično koštaju 1.000+ evra, poneki se nađe i za manje. Ovaj košta 50 evra.
 
Ali ovo nije streamer, ovo je BT audio prijemnik. Može samo da primi zvuk sa nekog BR predajnika (telefon, napr) i prosledi ga analognom vezon do pojačala.
Pozdrav
 
Strimeri kojih se sećam obično koštaju 1.000+ evra, poneki se nađe i za manje. Ovaj košta 50 evra.
davno si ti to gledao...chromecast audio (polovan), ili wiim mini nov su daleko bolje rešenje i ne koštaju 1000+ evra...ima i wiim pro koji je nešto skuplji, i to je već ozbiljna sprava...ali i on nije 1000+ evra :)

imao sam i ovaj logitech i to je bilo ok dok nisam uzeo chromecast audio (35 evra), kasnije yamahu wx-ad10 ( 150 evra) i sada wiim pro (180 evra)...ako te zanima baš samo bt radiće i ništa više od toga...ima dakle alternativa za relativno ok novac...
 
Ali ovo nije streamer, ovo je BT audio prijemnik. Može samo da primi zvuk sa nekog BR predajnika (telefon, napr) i prosledi ga analognom vezon do pojačala.
Pozdrav
Pa nebitno je, vecina strimera radi danas i sa BT i sa WIFI. Realno dodje mu na isto, s tim sto vecina kaze da je streaming preko WIFI kvalitetniji u odnosu na BT.
Mada opet realno ja bas i nisam cuo neku razliku, ali opet to je samo my 2 C :)
 
Pa nebitno je, vecina strimera radi danas i sa BT i sa WIFI. Realno dodje mu na isto, s tim sto vecina kaze da je streaming preko WIFI kvalitetniji u odnosu na BT.
Mada opet realno ja bas i nisam cuo neku razliku, ali opet to je samo my 2 C :)
čemu hifi kad imamo kompjuterske zvučnike :) ako neko hoće da šalje zvuk sa telefona na neku staru mini liniju i tvrd je na ušima onda je logitech ok rešenje...u svakoj drugoj situaciji ima boljih i ne toliko skupljih rešenja...u svakom slučaju osnovno pitanje je na šta će se kačiti logitech...

na aliju ima bt adaptera koji su par dolara i zvuk je isti kao i sa logitechom...kako god okreneš tih 6-7000 dinara je previše danas za takvu spravu...
 
@Sgt. Major taj Logitech, koji se kod nas prodaje za 50+ €, je preskup za ono što nudi. znam iz prve ruke. zastareo uređaj, a konkurencija ima ponudu sa novijim verzijama Bluetooth-a
 
davno si ti to gledao...chromecast audio (polovan), ili wiim mini nov su daleko bolje rešenje i ne koštaju 1000+ evra...ima i wiim pro koji je nešto skuplji, i to je već ozbiljna sprava...ali i on nije 1000+ evra :)

imao sam i ovaj logitech i to je bilo ok dok nisam uzeo chromecast audio (35 evra), kasnije yamahu wx-ad10 ( 150 evra) i sada wiim pro (180 evra)...ako te zanima baš samo bt radiće i ništa više od toga...ima dakle alternativa za relativno ok novac...
Izvinjavam se pokretacu teme, ali @Altru moze li par utisaka vezano za prelazak sa Yamahe na Wiim pro? Imam istu Yamahicu a razmisljam se da uzmem pro plus pa koliko je cujni upgrade u tvom slucaju? Hvala.
 
@momsab

A koji su to uređaji?
ima ih na Ali Expres 😀
jednom kolegi sam dao taj Logitech da proba kod sebe i nije mu odgovaralo, tj. žalio se da mu nešto krči, izmenjao i kablove. probao he na Danon risiveru sa Monitor Audio Bronze zvučnicima. drugi kolega je pogledao šta ima na Ali Expres i našli smo dosta modela sa sve podrškom za tada aktuelne verzije bluetooth.

inače, ovaj Logitech (koji ja imam, a koliko vidim ne razlikuje se po specifikaciji od aktuelne verzije) ne podržava Bluetooth noviji od verzije 3.

ja bih pogledao DAC-ove sa Bluetooth podrškom. ima solidnih ChiFi, ako se ne varam
 
Ima ih bezbroj, ne znam za koji da se odlučim. Preporuka konkretnih modela bi značila.
 
Izvinjavam se pokretacu teme, ali @Altru moze li par utisaka vezano za prelazak sa Yamahe na Wiim pro? Imam istu Yamahicu a razmisljam se da uzmem pro plus pa koliko je cujni upgrade u tvom slucaju? Hvala.
u direktnom poređenju gde oba rade preko analognih ulaza ne mogu da ti kažem da je to neka dramatična razlika...wiim pro sam uzeo jer sam želeo da iskoristim externi dac koji sam već imao i taj zvuk je već nešto bolji...generalno sam uzeo wiim pro zbog bolje konektivnosti i mnogo funkcionalnije aplikacije...music cast app je prilično siromašna što se toga tiče...imam i remote pa eto mislim da vredi prelazak za relativno ok novac...

pro plus ima na papiru bolji dac, njega nisam slušao...

što se tiče logitecha, svojevremeno je koštao 30 evra, radio je ok dok se jednog dana nije pokvario...logitech ga već godinama prepakuje i pomalo diže cenu...ako je tema baš i isključivo bt uređaj koliko vidim kod nas ljudi uzimaju ugreen preko alija i deluju zadovoljno...

@Sgt. Major

kako planiraš da koristiš taj bt, na koje uređaje bi ga povezivao?
 
Poslednja izmena:
Mene isto zanima neki solidan uređaj sličan ovom Logitech čudu, samo da je jeftiniji. Ima li kakvih predloga?

Znači bukvalno mi treba samo da kompjuterskim zvučnicima dodam BT konekciju. Zvučnici poseduju samo 3.5mm port.
 
Mene interesuje neki dobar do 20 na Aliju da iskoristim ova snizenja ako ste kupili podelite iskustva ne bilo vam zapovedjeno :)
 
Koliko puta da napišemo ugreen? Potražite na Aliju...
US $15.43 35%OFF | UGREEN Bluetooth RCA Receiver 5.1 aptX HD 3.5mm Jack Aux Wireless Adapter Music for TV Car 2RCA Bluetooth 5.0 Audio Receiver
 
Ugreen radi odlično.
Vrlo ga malo koristim jer moj HiFi ima WiFi stream, pa je BT samo dodatak koji retko radi. Ali radi sasvim solidno.
 
ako misliš da ti je bt dovoljan ok, ali to su solidne komponente, verovatno zaslužuju nešto bolje...opet zavisi koji kvalitet materijala ćeš da puštaš...računaj da je bt najlošija audio veza...
 
Ne mislim, zato i pitam kakavi su ti uređaji, da bih znao da li ima smisla da se kupi tako nešto ili treba ipak ići na bolje stvari. I hoću da kupim nešto dobro, ali ne znam šta tačno.
 
Nesto ovako, to i ispalo prvo pretrazi:

FX-Audio DAC-SQ5 Digital Audio Decoder
 
Poslednja izmena:
Ma to su mi ponudili kinezi kao zamenu za Fx Audio X6 Mk2 koji je trenutno nedostupan, a nisam hteo da mu preporučujem nešto skuplje.
Znamo svi šta je bolje itd...
BT ne razmatram kada je HiFi u pitanju, a ovde je moje oiljeno HK pojačalo u pitanju.
 
Na drugarovu preporuku uzimam Wiim, stiže sledeće nedelje, pa javljam utiske.
 
Stigao WiiM Mini. U pakovanju stižu svi kablovi, tako da ništa dodatno ne treba da se kupuje. Sa telefonom se povezuje preko aplikacije koja je vrlo jednostavna za korišćenje, a sa računarom sa programom koji je još u beta fazi, tako da je dosta rudimentaran, ali završava posao. Očekivao sam da ću morati da se bavim postavljanjem media servera u foobaru koji koristim, ali native program strimuje i fajlove sa PC-ja, što je odlično. Plejer je osnovni, tako da ne grupiše albume i izvođače po album artist, ne prikazuje najbolje naša slova i ima još nekih sitnih propusta, ali kapiram da će se to srediti u narednim verzijama. Povezao sam ga sa HK6500 na koje su nakačeni Q Acoustics 3030i.

Postoje i Pro i Pro Plus verzije. Pro ima isti DAC kao Mini, razlike su u izradi samog uređaja i dodatnim načinima za povezivanje sa drugim uređajima, a Pro Plus ima bolji DAC - The most impressive upgrades are inside the unit: WiiM has switched to a AKM 4493SEQ DAC that can decode digital audio up to DSD512 and 768kHz PCM bit streams. The new DAC is significantly better than the TI PCM5121 DAC featured in the WiiM Pro.

Videću kako će da me služi, pa ako budem zadovoljan, možda ću za mesec-dva da pređem na Pro Plus, a Mini da okačim na oglase.
 
Da li je neko gledao kombinaciju internet strimer ali da ima i BT prijemnik, kao i dac, i da je u rangu 200-400 eur .. nisam nasao takvo sta, uglavnom neke znatno skuplje varijante izlaze
 
upravo saznah da ima kod nas na tržištu za ~30€ Ugreen Adapter Bluetooth receiver 5.0 CM106 koji podržava Bluetooth 5, za razliku od ovog Logitech-a. oba uređaja su na isti fazon, kockica sa analognim audio izlazima
 
Da li je neko gledao kombinaciju internet strimer ali da ima i BT prijemnik, kao i dac, i da je u rangu 200-400 eur .. nisam nasao takvo sta, uglavnom neke znatno skuplje varijante izlaze

Sorry što ja malo kasno javljam, ali...
...googlaj "stereo network receiver".

To je to što tražiš, plus stereo pojačalo. Imao samo Onkyo 8050, jedan od prvih takvih svestranih uređaja na tržištu.
Moj nije imao BT, ali kasnije verzije su dobile i to.
Koštao je tu negde 350-400€. Kasnije su skoro svi proizvođači HiFi-ja izbacili slične uređaje. Znam da su slično imali Yamaha, Harman Kardon, Pioneer i Sony.

Ne znam šta sada ima aktuelno u toj klasi.

edit:
Hm! Vidim da je ponuda danas lošija nego pre par godina. Onkyo više nema 8050 već ima neki mnogo skuplji model
Sada imaš npr. ovo: https://audioplus.rs/proizvod/215/Yamaha R-N303D
Jes' malo preko 400€, ali ne mnogo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno