Šta je novo?

Logic studio 8

MAD_MUzzY

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.10.2000
Poruke
6,052
Poena
800
Znaci nisu normalni! Nova verzija ovog programa u pro varijanti za 500e!!!! Ovim su zadali gaaaaaaadan udarac ostalima na polju sekvencera. Ni jedan paket na trzistu trenutno ne pruza ovo sto dobijes sa Logicom za mizernih 500e! Svi jam packovi, IR fajlovi, mastering alati... Ludilo!
Za malo da kupim logic express 7 verziju kad videh ovo :) AAAAAAAAAAAAAA kako sam hepi!!! :D
 
sad me bash podseti... :) ne pratim "trziste" Audio programa josh od kako sam preshao na PC. Iskreno nisam ni znao da je Apple sada vlasnik Logica. Logica secam josh iz vremena dok se zvao Notator :) :)

Kakvo je sada stanje na polju ausio softwarea? Da li postoji neki ozbiljan paket osim Cubase i Logica?
 
Cubase nije ozbiljan :) Tu je Nuendo.
Ima jos samo pro tools ali to je posebna prica (meni licno potpuno sumanuta i neopravdana).

Neverovatno mi je sta su sve pokrili od podrucija u pro verziji: kompletan MIDI sistem za koji kazu svi da je najprecizniji i najbolji, sekcija za pisanje nota koja je fenomenalna, alati za "farbanje" i "sisanje" audio materijala, mastering, monitoring, postprodukcija, video ... nema sta nema i sve je na jaaako visokom nivou (naravno postoje pluginovi koji su bolji itd. ali za 500$... ovo nema konkurenciju)
 
Pa zar Nuendo i Cubase nisu razlicite stvari? mislim sluze za razlivite poslove?? ja sam mislio da je Nuendo samo za postprodukciju?
 
interesantno! vidish nin to nisam znao... thanx :wave:
 
Nemoj trositi pare ,ima ga po torrentima :D
Gledaj da skines verziju od 7.2 gbyte a ostalo ti ni ne treba (jampackovi),)
 
Neki ljudi zaradjuju od toga :) i moraju da imaju softver za razliku od drugih kojima sluzi samo za pokazivanje :)
 
Pa, da zivim od toga ili da mi donosi novac, dao bih 500 eura za Logic Pro, pogotovu sto je u pitanju odlican program.

Medjutim, posto mi ne treba, necu ga ni kupovati, niti skidati, ali cu kupiti legalan Mac OS X 10.5 Leopard kada se bude pojavio kod nas. S obzirom da je pet svetlosnih godina bolji od bilo koje Hasta la Viste, Mac OS X vredi svaki ulozeni cent :)
 
Kakve veze ima tvoje trovanje Leopardom sa naslovom ove teme? :D
 
nikakve. :)

isto kao i moje "trolovanje" u temi o Mac Office-u :D
 
Program Logic 8 je odlican i trebao bi se naci u studiu samo tamo su sve pc masine sa windowsom. Ima li nekih sansi da se to potera na win?? Na bilo koji nacin?
 
OK, koji bi bio savet/predlog za studio da se proda ceo komp (E6420, 965P DS4; 2GB Geil; 6600; 2x 250GB Samsung SataII...) za Mac ali da li uzeti destop ili laptop varijantu? Laptop bi bio pogodniji za nosenje kuca-studio i recimo hdd bi bili externi ili opet je bolje odraditi destop za studio? Potreban je Logic 8 zato i pitam ovde, sorry za offtopic.
 
Poslednja izmena:
Pa sad, jaču mašinu svakako možeš uzeti u desktop obliku. Pitanje je samo koliko su ti bitne te performanse.
A prednosti laptopa si već naveo :)
Ipak je to odluka koju sam moraš da doneseš.
 
Velike razlike izmedju iMac-a i MacBook Pro masine nema po pitanju performansi. Jedino iMac ima brzi HDD, ali vec su dostupni 2.5" diskovi na 7200PRM sa 16MB kesha.
 
Ja nekako pod desktop varijantom u kontextu nekog studija zamišljam isključivo Mac Pro mašinu, te sam iMac elimin u startu :D

Pa da, zato sam i naveo da je iMac isto sto i MacBook Pro, samo sto MBP donosi i mobilost :)

Znaci, opcije su MacBook Pro ili Mac Pro. Mada, posao ce zavrsiti i slabije masine.
 
hm... ja imam osecaj da je 24" iMac bar duplo brzi u svakodnevnom radu od MBP (isto memorije, 2.16GHz CPU), iskreno ne mogu to da objasnim ali mislim da je harddisk zasluzan za to ili mozda MBP vise "stedi" CPU pa ne radi nonstop punom brzinom... nemam pojma. ili sam toliko upropastio kutijin MBP da se stvarno vuce naspram iMac-a :D :D
 
Bice da je to :D

Ja sam moj sistem toliko zguzvao da prosto ne mogu da ga prepoznam :D Jedva cekam da izedje 10.5 pa da na tenane iz pocetka sve kako valja :) sad me mrzi :D

Mislim jos uvek koristis sistem koji sam ja instalirao kada je masina bila na testu? :) Ono, username Delimir i home folder koji sev tako zove :)

Brzo ce Leopard - do kraja meseca.
 
Nazad
Vrh Dno