Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

evo ja bih ODMAH uzeo koji komad, ALI da ga dobijem SADA
Naravno da nece da ti daju sad ..isto kao za btc..prvo ce oni da majnuju..dace neke u prodaju po nekoj nenormalnoj ceni..tek kad budu imali nesto bolje onda ce da salju drugima..sa obzirom da sad prodaju one od 3mh/s kladim se da vec cepaju neke jace za sebe.

POsteno i ti da napravis sad neki asic i da si jedini u svetu koji ima asice za litecoin koji su 20 puta efikasniji od gpya koji svi drugi koirste i ti bi prvo gledao sebe kako da ih iskoristis i zgrnes sto vise ltca..kad narpavis jaci model onda prodajes taj slabiji i pare samo padaju sa neba.
 
Poslednja izmena:
http://cryptomining-blog.com/1502-n...pt-and-520-ghs-sha-256-dual-mode-asic-coming/

gridseed-new-19-mhs-asic-miner.jpg



19 MH/s = 4 x ovih modula
Opaaaa, ode diff u Q i bas me raduje, sve ide po planu. Pricam ja danima da je samo pitanje vremena kad ce brzi asici da izadju. Ove spravice bitno ubrzavaju stvari ;)
 
Opaaaa, ode diff u Q i bas me raduje, sve ide po planu. Pricam ja danima da je samo pitanje vremena kad ce brzi asici da izadju. Ove spravice bitno ubrzavaju stvari ;)

Ja ne vidim po cemu je ovo "brz asic", u pitanju su isti gridseed chipovi, samo su nagurali vise komada na jednu plocu (ako je cela prica uopste istina).
Na stranu cinjenica da ja imam lepsi oluk od ovog frankestajna na slici.
 
Opaaaa, ode diff u Q i bas me raduje, sve ide po planu. Pricam ja danima da je samo pitanje vremena kad ce brzi asici da izadju. Ove spravice bitno ubrzavaju stvari ;)

al to ne znaci da ce cena da skoci..ne vidim nijedan razlog da cena skoci zbog asica..cak mislim da ce dosta njih da odustanu od litecoina jer nece vise moci da ga rudare tj mocice samo uzak krug ljudi..a can bitcoina zadnja 4 meseca je ista i ako je diff skocio nekoliko puta ..cena ne zavisi od diffa vec od toga koliko ljudi pumpa pare u coin
 
pasce cena grafika pa ce ti biti jeftinije da se dogradis:D

aj da vidim i to cudo mudo :D

I to jake 5-ice ;)

brate ti si opterecen peticama, evo vec drugi put ih pominjes :D

sala mala :)

Opaaaa, ode diff u Q i bas me raduje, sve ide po planu. Pricam ja danima da je samo pitanje vremena kad ce brzi asici da izadju. Ove spravice bitno ubrzavaju stvari

pricaj u svoje ime, ja zelim da se diff vrati ispod 3000...
nismo svi torbari ovde...
 
...
pricaj u svoje ime, ja zelim da se diff vrati ispod 3000...
nismo svi torbari ovde...

To je vrlo izvesno da ce da se desi, posto uskoro ocekujemo da ce naprasno 62% grafickih kartica po rudnicima da eksplodira! :D
 
al to ne znaci da ce cena da skoci..ne vidim nijedan razlog da cena skoci zbog asica..cak mislim da ce dosta njih da odustanu od litecoina jer nece vise moci da ga rudare tj mocice samo uzak krug ljudi..a can bitcoina zadnja 4 meseca je ista i ako je diff skocio nekoliko puta ..cena ne zavisi od diffa vec od toga koliko ljudi pumpa pare u coin

Prilicno tacna konstatacija.
Medjutim, kolko sam ja uspeo da procitam ovde, velika kineska menjacnica usvaja LTC kao sredstvo placanja, za njom bi trebale da krenu i ostale.
To bi na LTC scenu uvelo dosta investitora sa realnim novcem a ne bi me cudilo da LTC skoci na racun BTC-a, jer bi deo njih prebacili svoja sredstva u LTC.
BTC-u je diff skocio zbog cene sto je mnogo realnije nego da cena skoci zbog diff-a.
 
al to ne znaci da ce cena da skoci..ne vidim nijedan razlog da cena skoci zbog asica..cak mislim da ce dosta njih da odustanu od litecoina jer nece vise moci da ga rudare tj mocice samo uzak krug ljudi..a can bitcoina zadnja 4 meseca je ista i ako je diff skocio nekoliko puta ..cena ne zavisi od diffa vec od toga koliko ljudi pumpa pare u coin
Cena ce morati da skoci pre ili kasnije. Asic ce da kopa i da istera GPU sa scrypta. Sve i da ostane cena ista na kraju ni asic nece moci sam sebe da otplati i cena ce morati debelo gore. Znam ja sta pricam, sve smo to vec prosli i sa BTC-om.
U krajnjem slucaju jaca LTC mreza moze samo da donese dobro ceni. To odmah znaci mnoooogo veci broj transakcija pri placanju. LTC mreza ide na sledeci nivo i tu vise nece biti mesta za GPU rudare. Mi smo odradili svoj deo posla. Veruj ti meni na rec da cena ide gore ;)
Prilicno tacna konstatacija.
Medjutim, kolko sam ja uspeo da procitam ovde, velika kineska menjacnica usvaja LTC kao sredstvo placanja, za njom bi trebale da krenu i ostale.
To bi na LTC scenu uvelo dosta investitora sa realnim novcem a ne bi me cudilo da LTC skoci na racun BTC-a, jer bi deo njih prebacili svoja sredstva u LTC.
BTC-u je diff skocio zbog cene sto je mnogo realnije nego da cena skoci zbog diff-a.

Poprilicno netacna konstatacija ali nema veze. Nece cena skociti odmah ali skocice, ako budete strpljivi docekacete. Huobi uvodi LTC na menjacnicu. Uvodi je kao valutu koja ce se menjati za novac. LTC kao sredstvo placanja treba da uvede neko drugi ko daje neku robu ili uslugu za uzvrat (kojekakve radnje, online shop-ovi i sl.). To su dve razlicite stvari, nemoj da ih mesas ;)
 
Poprilicno netacna konstatacija ali nema veze. Nece cena skociti odmah ali skocice, ako budete strpljivi docekacete. Huobi uvodi LTC na menjacnicu. Uvodi je kao valutu koja ce se menjati za novac. LTC kao sredstvo placanja treba da uvede neko drugi ko daje neku robu ili uslugu za uzvrat (kojekakve radnje, online shop-ovi i sl.). To su dve razlicite stvari, nemoj da ih mesas ;)

Naravno da ne mesam nego sam se lose izrazio.
Bas su takve menjacnice i bitne za celu pricu, jer preko njih ulazi kapital na scenu.
 
Bitno je da udje kapital ali niko nece da ulaze kapital iz cista mira, o tome se radi. Cena novcica raste kada ljudi sa lovom procene da taj novcic, tj. mreza ima potencijala ida ce vredeti vise u narednom periodu i onda kupuju zarad lake love.
Opsta prihvacenost novcica je jako bitna, snaga i sigurnost mreze... Sve to utice na cenu. Naravno da utice i to sto jedna ogromna menjacnica uvodi LTC. Sve su to sitni koraci koji guraju LTC putem kojim je BTC prosao. Dalek put ceka i bitcoin ali kriptovalute uopste su na dobrom putu. BTC i LTC ceka jaaako lep period. Sta ce posle toga da procveta ne znam ali bice necega.
 
ako neko sazna cime se placaju asici za scrypt neka javi
 
ma dal ltc ili btc, ako je ltc onda bi u nekom periodu trebali da prodaju jer im treba kesh za izradu, znaci cena dole, a ako primaju druge valute onda je pitanje dal ce cena dole
 
Ma primaju sve, samo plati razlika je ogromna izmedju proizvodne i prodajne cene. Ne prodaju sve deo para stekaju u BTC.
 
Pitanjce

Dragi majneri,

Evo malo zenskog glasa medju vama :) pa mi molim vas nemojte zameriti ako pitam bzve.

Suprug i ja kopamo poslednjih par meseci LTC. Nismo jos prodali ni jedan, cekajuci Godoa :)
On sve razume i ne udubljuje se toliko u moje nerazumevanje cele price, a ja pokusavam prateci ovaj forum da shvatim na osnovu cega ljudi rade progonoze o ceni LTCa? Ne osporavam da ce cena skociti jednom, nekad, ali me zanima na osnovu kojih podataka dolazite do tih zakljucaka? Uporedjujuci sa istorijom BTCa?

Molim svakog ko ima vremena i strpljenja da mi pojasni ovo.

HVALA UNAPRED.
 
Dragi majneri,

Evo malo zenskog glasa medju vama :) pa mi molim vas nemojte zameriti ako pitam bzve.

Suprug i ja kopamo poslednjih par meseci LTC. Nismo jos prodali ni jedan, cekajuci Godoa :)
On sve razume i ne udubljuje se toliko u moje nerazumevanje cele price, a ja pokusavam prateci ovaj forum da shvatim na osnovu cega ljudi rade progonoze o ceni LTCa? Ne osporavam da ce cena skociti jednom, nekad, ali me zanima na osnovu kojih podataka dolazite do tih zakljucaka? Uporedjujuci sa istorijom BTCa?

Molim svakog ko ima vremena i strpljenja da mi pojasni ovo.

HVALA UNAPRED.


Mislim da je sajber na prethodnoj strani naveo nekoliko razloga zasto bi cena trebala da ide na gore..
 
cena skace zbog ovih kineza al iskreno se ne radujem mnogo jer uskoro necemo moci da ga kopamo pa mi iskreno svejedno koliko ce da vredi litecoin ..ovi sto su nakupili imace da se istresu i to je to
 
Litecoin je u fazi gde je bitcoin bio prosle godine tako da im je prica jako slicna. Kriptovalute svakog treba ocekuju zvanicno regulisanje u zakonu. USA tu prednjaci ali za njima ce sigurno jos neke zemlje krenuti. Bitcoin je definitivno najvredniji i najblizi prihvatanju kao nacin placanja a litecoin je odmah za njim. Svi ostali su jaaaako daleko.
Litecoin tek treba da ojaca svoju mrezu uz pomoc asic uredjaja i zato tek ceka ozbiljan skok.
 
tuzno je to sto te valute koje vrede necemu, necemo moci ni kopati... tj btc vec odavno ne mozemo, a na pragu smo sa tim i sa ltc-om...
 
Anđela. Cena kao prvo zavisi koliko ljudi veruje u LTC. Što više menjačnica prihvati coin cena će ići gore. Najbitnije od svega da cena prati diff. Ako je LTC jednom pogodio 50$ (a to je bio pump) pogodiće ponovo. Ukoliko bi neki sajtovi kao što je wordpress sa BTC bio slučaj, prihvate LTC, cena će ići takođe gore.
 
Andjel, btc mozes da posmatras kao zlato tj. store of value dok je ltc srebro koje sluzi u svakodnevnim transakcijama zbog kraceg vremena bloka. Logicno je da neces zlato da menjas da bi platila kafu, pivo itd. Drugi bitan faktor je da oni koji su propustili voz sa btc nece napraviti istu gresku dva puta sto dovodi do toga da se novcani tokovi preusmeravaju ka ltc-u. Sve je u domenu spekulacije i ne treba se zanositi nerealnim cenama da bi se to desilo milijarde treba da udju u pricu.
 
Ovim tempom 6000+ difficulty do sledeće nedelje.

Nešto razmišljam, ako su scrypt ASIC-i gotovi i spremni i koliko vidim koštaju poprilično, onda je i ovima što proizvode/prodaju ASIC-e u cilju da, makar u početku, vrednost LTC-a bude što veća kako bi primamili što više ljudi da kupuje ASIC-e.

Čini se da za LTC GPU mining odlazi u istoriju prilično brzo.
 
Ovim tempom 6000+ difficulty do sledeće nedelje.

Network Hash Rate 219,079 MH/s
Expected Time per Block 1 min 41 sec
Current Block 533,654
Current Difficulty 5,162.39593538
Next Difficulty Estimate 6,000.68323209
Time to Retarget 16 hours 28 min

mozda i ranije...nisam siguran da je slucajno da se skoro poklapa pojava LTC-a na Huobiju i prve isporuke asica...i BTC asici su u pocetku bili mnooogo skupi, osim onih koji su isporucivani sa velikim kasnjenjem. Ti su bili jeftini, al su narucioce skupo kostali :)

Ne brinite, doci ce pump nekih alt scryptosa da odvlace asice sa LTC-a i pump nekih drugih algo coina za GPU minere...Sve se ponavlja...
 
ja onako rekreativno stavio 50 LTC X 0.1 BTC-a pa sta bude ..... ;)
 
Nazad
Vrh Dno