Šta je novo?

Linux na flash-u od 4gb

Ateluv

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
1,441
Poena
245
POtreban mi je Linux na flash-u od 4gb, da li postoji neka verzija koju mogu relativno lako da instaliram na flashu , jedino za sta mi treba je surf ( tj da ima browser :) ) sve ostalo nije bitno. Znaci instalacija na flashu i boot sa istog. Yvucim kao noob sto i jesam za linux, jer sam koristio samo ubuntu koji ne mogu da instaliram na flash-u :smash:
 
Jesi probao BackTrack, on moze na 4gb cini mi se, ima mozillu, pakujes ga preko programa unetbootin.
 
Poslednja izmena:
mozes da preko unetbootin-a stavis isntalaciju (ISO) na fles i da u BIOSu podesis da se ssitem dize sa USB-a. tada, prilikom dizanja Linuxa, izaberes Lvie Mode.
u slucaju da hoces stvarno da isntalrias na fles, onda ce raditi samo an kompu na kom je isntaliran, eventualno na drugom koji je slicne konfiguracije
 
Probaj Puppy Linux.
Super mali, nezahtevan i brz..
Takodje i sve osnovne programe ima pa ako ti nekad zatrebaju tu su.
Starije je uputstvo ali u principu sve je isto i u novim verzijama.
p.s. Ako ideš na net preko wifi-ja onda možda neki drugi, ne znam kolika mu je podrška za wifi adaptere.

Puppy Linux 4.3.1 – instalacija
 
Hvala svima, probacu puppy.. ako jos neko ima predlog...:type:
 
Ja svakodnevno koristim Mint 15 Cinnamon na poslu, sa fleshke dizem live i cepam surf, download torrenata i sl. Jako stabilno radi i ja sam licno jako zadovoljan. Isto imam za tu namenu 4 GB flash
 
Takođe + za Slax.
 
Jel taj slax bese stopiran projekat, da li su nastavili da rade na njemu ?
 
Nazad
Vrh Dno