Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobar tip, cestitam, steta sto se nisi kladio :wall:

Dal je realno ? o_O

jbt, znaci ne da je u pitanju, po aktuelno definisanim pravilima povracaj robe i reklamacija, vec je u pitanju

probijanje rokova
ocigledna obmana (predmet nije u "pogresno opisanom stanju" vec je poslat drugaciji predmet)

Mislim, da li je realno da oni za potrebe jednog teskog muljatora Ujcemika, uslovljavaju preko 10 ljudi nedeljno da ide naokolo po postama i vraca stvari Ujcemika-i, i da se maltretira i da prozivlljava sve ovo ... ?

Sad mi je mnogo jasnije zasto meni opadaju prodajne cene.
 
To ti je, znas me znam te, ja tebi kintu ti meni status belog medveda. Uzas, ovaj screenshot je ziv dokaz koje su muljare i da sve rade za pare.
 
@marxista
Covece o cemu ti, ni malo te ne razumem, zivis na nebu ja ne i ne kontam kako je to tamo....
Pokusavam biti sto realniji jer nisam naucen da amstam i alzem sebe i sve oko sebe zbog situacije gde smo, samo je problem sto masa vas laze same sebe nazalost
Prevaren sam i ja dosta puta ali za sitnice koje nisu vredne pomene od tsrana prodavaca sa par ocena, i ne placem nigde i ne krivim nikog, takvo je stanje da ovde MASA mulja, imas i takve kupce na tone ja takve ne privlacim jer ne prodajem brand ili kopiju robe i samim tim takvi kad me i ista pitaju odbijem ih jer mi takvi kupci nisu potrebni.. a ima ih jer se i to vidi po aukcijama koje prolaze

Znaci nas narod zeli brand a jeftino jos pri tome nema pojma sta kupuju vazno da je brand pa jos i sa pijace, ja sa takvima malo kontakata imam, pijacu mrzim na Limundu sam da prodam realno a ne imaginarno i takve kupce trazim koji znaju sta oce... za osatle o kojima ti pricas bas me briga

@Dzekson
Mi nismo culi stranu toj Ujkice tako da i nema smisla da raspravljamo ovde a i oni sto su ga blatili ne zele da daju detalja, sve to lepo govori kakvi su mu kupci bar jedan deo, meni dosta
 
Poslednja izmena:
To ti je, znas me znam te, ja tebi kintu ti meni status belog medveda. Uzas, ovaj screenshot je ziv dokaz koje su muljare i da sve rade za pare.

Pa ja ovo trenutno gledam iz ugla prodavca - kako posle i da ocekujem da prodam nesto za preko 2000, ako kupci prolaze kroz ovakve stvari. Hocu da okacim neku elektroniku, i sad se razmisljam dal da to radim jer ce ljudi poceni Ujcemika prevarantom da ubuduce daju mnogo manju kintu jer su vec dobijali "kineske ram memorije" umesto kingston-a i slicno.

Zeljko, nema sta da se cuje. Ja prodajem i znam kako dolazi do reklamacije. To je kada se desi iskljucivo nesporazum. Ja nikad nisam napisao CAT cipele, a poslao coveku kineske bež cipele koje lice na CAT al samo sa treceg sprata, u mraku.
 
Kazem samo da nema smisla da raspravljamo, culi smo jednu stranu pa drugi saradnik bio 90% kriptican, takodje kakve su to kineske memorije ja za njih nisam cuo i da postoje... :)
Takodje kingston je 100% kinez takodje a punokrvan kinez je sta kod memorijskih modula, ne zaboravite takodje da na limundu ima sujete dosta, takodje ima laznih kupovina kako bi se neko unistio jer nije u pitanju kupac vec konkurencija, ovo znam iz prve ruke od drugih prodavaca ali ja u tu zonu ne zalazim pa nemam problema, pogotovo je tesno u sferi gde operise ujka mikica jer se tu medjusobno lome koplja :)

Ima vec vise primera gde su par vecih prodavaca unisteni sistemski (kako se onaj arap iz ZR zvase fer trader od pre 4-5 godine...itd) od konkurencije, uzmes 10 naloga i kupis i roknete svi negativne u isto vreme i cao, sutra mozes da dignes cenu robe svoje za 20% jer si unistio tog sto ti smeta :)

Pouzdano znam da se prperodavci sa buvljaka i najlona znaju, prate jedni druge i nadgledaju naloge, napadaju, samo cekaju momenat kako da uniste nekog..... sve je to preraslo u nadmetanje love(ovaca) sve manje a vukova sve vise a, zato i na pijacu nisam bio vec 4 godine i nemam nameru
 
Poslednja izmena:
Propašće kako su krenuli, imali su dobru stvar.
Jedva da razmatram išta da kupim, mnogo se sigurnije osećam na KP.
 
Kazem samo da nema smisla da raspravljamo, culi smo jednu stranu pa drugi saradnik bio 90% kriptican, takodje kakve su to kineske memorije ja za njih nisam cuo i da postoje... :)
Takodje kingston je 100% kinez takodje a punokrvan kinez je sta kod memorijskih modula, ne zaboravite takodje da na limundu ima sujete dosta, takodje ima laznih kupovina kako bi se neko unistio jer nije u pitanju kupac vec konkurencija, ovo znam iz prve ruke od drugih prodavaca ali ja u tu zonu ne zalazim pa nemam problema, pogotovo je tesno u sferi gde operise ujka mikica jer se tu medjusobno lome koplja :)

Ima vec vise primera gde su par vecih prodavaca unisteni sistemski (kako se onaj arap iz ZR zvase fer trader od pre 4-5 godine...itd) od konkurencije, uzmes 10 naloga i kupis i roknete svi negativne u isto vreme i cao, sutra mozes da dignes cenu robe svoje za 20% jer si unistio tog sto ti smeta :)

Pouzdano znam da se prperodavci sa buvljaka i najlona znaju, prate jedni druge i nadgledaju naloge, napadaju, samo cekaju momenat kako da uniste nekog..... sve je to preraslo u nadmetanje love(ovaca) sve manje a vukova sve vise a, zato i na pijacu nisam bio vec 4 godine i nemam nameru

Decko je po izvodu Srbin, ovde je rodjen, a to sto se zove Imad i sto mu je otac iz strane drzave, on sebe ne smatra strancem. Imao sam prilike da ga upoznam.
 
Poslednja izmena:
Neznam ga uzeo sam neka kljesta davnooo i posle cuo da od neke ribe da su ga namerno unistili jer im je smetao... tako sto su mu svi rokli u isto vreme negativne... za dalje neznam, samo kazem da nije sve crno/belo
 
Znaci nas narod zeli brand a jeftino jos pri tome nema pojma sta kupuju vazno da je brand pa jos i sa pijace, ja sa takvima malo kontakata imam, pijacu mrzim na Limundu sam da prodam realno a ne imaginarno i takve kupce trazim koji znaju sta oce... za osatle o kojima ti pricas bas me briga

Stvar je u tome Željko što, taman da svi potencijalni kupci na Limundu smatraju da je originalna maska za iPhone 300 rsd, Limundo MORA da nađe mehanizam da spreči takvu prodaju, pošto je to obmana, a ne da se skrivaju iza ne znam kakvog objašnjenja koje vređa inteligenciju. Prodavaće se na online buvljacima uvek i originali i kopije, ali je razlika između ozbiljnog aukcijskog sajta i pilićara u tome što ovi ozbiljni preduzimaju radnje kako bi to minimizirali, a pilićari gledaju samo proviziju i boli ih ona stvar za kupca.
I još jednom, UVEK je kupac u povlašćenom položaju u odnosu na prodavca, iz prostog razloga što prodavac MORA da zna šta prodaje, a kupac NE MORA da zna šta kupuje.
Sve ostalo je lov u mutnom i opravdavanja koja ne piju vodu.
Po tebi Željko, ko hebe glupe kupce kad su glupi, neka kupuju fake za masne pare. E... tako ne funkcionišu stvari u civilizovanoj državi, tako da je Limundo 100% odgovoran za svaku kupoprodajnu transakciju za koju uzima proviziju. I tu je tačka, nema dalje. Neka naprave free portal bez ikakvih provizija, pa će moći da podele odgovornost, ovako zarađuju debele pare i moraju da odgovaraju za sve.
 
Čekajte čekajte...

>>>U pravu ste 100%. Hvala na iskrenom komentaru i konstruktivnom predlogu.
Proveriću šta možemo uraditi po ovom pitanju.<<<

E tako, sad nastavite :d
 
Agr3ssor :d Hvala ti sto me nasmeja :d

Zeljko Limundo je pilicarski sajt. I bice dokle god se ne vrate na stanje kada si mogao da vidis sta je prodavac prodavao i po kojim je cenama prodavao. Cemu potvrdjivanje one izjave da je predmet original kada sam Limundo ne sankcionise takve aukcije?

Pre sam kupovao sitnice, kupim i sada ponesto ali to je sve do par stotina dinara.
 
Limunu je bitna jedino PROVIZIJA i nista vise,a sitnice kao prevare,kopije,dupli nalozi su deveta rupa na svirali
 
@RingeRaja
Zasto msilis da prodavac mora da zna sta je original a sta kopija, pogotovo za te "besmislene" predmete tipa maska itd... ako ne napise original po meni on je 100% korektan, ako napise original a namerno uvali kopiju to je vec prevara, ja tako to gledam

Moja poenta je da originalnost i vecem broju slucajeva je tesko proceniti i dokazati, i da ima dekleraciju nismo ovce od juce pa to je najlakse krivotvoriti i to ne mora da radi prodavac vec bilo ko u lancu prodaje pa cak i zvanican uvoznik moze uzet kopiju neceg i lupit lazne dekleracije

Zato i kazem kako mozemo ocekivat vide od Limunda od na primer uvzonika za Mobil ulje? (primer samo)

Takodje imas tonu prodavaca koji prodaju licne stvari, ko zna gde sve kupljene, zasto bi bilo ko od njih morao da zna 100% sigurno da je nesto original ili nije, lepo okaci slike pa nek kupac proceni, to je jedino korektno, ili ako napise 100% original onda bar on licno zna da je to original jer je detaljno upoznat sa proizvodnjom istog predmeta i gde ga je kupio, veruj mi da vecina njih nema pojma gde je sta kupila za polovnu robu, pogotovo ako stigne iz vana jos kao polovna

Samo se setite prepirke Dzeksona za one patike pa ko je tu u pravu? :)

Naravno ovde ne govorim o namernim prodajama nike patike koje su uzete za 15e sa nekog slepera iz kine...... vec predmete koje je tesko ocenit jer nisu rasprostranjeni ili su polovna roba
A i sto se tice kopija Nike patika ako lepo nepise da je original, sto bi to ikom smetalo osim lobija Nike uvoznika???
 
Poslednja izmena:
Pa mora da zna, zato što je prodavac i zato što je napisao šta prodaje i zato što za to očekuje da mu neko da novac.
Da li očekuješ da kupac gleda u staklenu kuglu šta kupuje?
I da, ne očekujem da svako zna sve o svemu, ali onaj ko zarađuje novac (prodavac i Limundo) mora da bude upoznat, to je njegova odgovornost kao prodavca (a Limunda kao posrednika u prodaji).

I potpuno mašiš poentu... Nismo mi ovde neko ko treba da dokazuje da li je nešto original ili ne, ali Limundo i prodavac MORAJU da budu ODGOVORNI za ono što napišu zato što za prodatu stvar ne dobijaju sličice, već PARE. Tačka!
I onda bi svako u lancu debelo razmislio šta piše da oglašava, a Limundo bi jurio sumnjive prodavce, umesto što sede skrštenih ruku i ubiraju harač u vidu provizije.
 
Pa zivis u nerelanosti, eto ja sam kopao ono sto kupim kod kineza a neznam poreklo, ista stvra se prodaje na ebay-u na amazonu na milion sajtova, NIGDE porekla roba ili objasnjenje, jednostavno kupi ili nemoj tvoja stvar........ (radi se uglavnom o elektronici male potraznje za koju cak ni neznam detaljno post je kao neki original ako i postoji, a i kad postoji nemam online ni jedan sajt da ga vidim cak ni cenu)

Primer digitalni termometar, svi zadovoljni kupi covek i kaze ovo original kosta 100e, ja sam sa ovim zadovoljan jer je cena dalekoo niza, dok te sutra napadne neki da to nije original cak neznam ni cega jer uospte na netu nisam nasao doticnu firmu o kojoj su oba govorila jer je namenski proizvodi i prodaje, a ja sam ni neznam da isti postoji pa ga i ne oglasavam kao taj, vec samo navodim specifikaciju kineza bez imena itd (naravno doticni origina na netu ni ne postoji cak ni na original sajtu nemas da nadjes ni sliku proizvoda a ne ostalo)

A ja sam pre svega mislio na polovnu robu svi ce reci ORIGINAL a ko to moze proceniti, jedino neki manijak kao Dzekson koji je posecivao fabrike, zilion sajtova pa i njega okrive da prodaje kopije, e to je moja poenta :p

PS: opet se ogradjujen da ne pricam o namernim kopijama za koje svi znaju
 
Poslednja izmena:
Super, ako ne zna da l je original onda nece napisati Iphone 5, ili galaxy 4 ili nike.
 
Super, ako ne zna da l je original onda nece napisati Iphone 5, ili galaxy 4 ili nike.

Tacno tako, ali ovde se ne radi samo o poznatim predmetima kao sto su iphone, kopira se sve i svasta.. ja da odlucim da kupim isti ili bi kupio kod ovlascenog zastupnika ili bi se DEBELO raspitao pre kupovine... ako neko prodaje polovno kako ja da znam da ne koristi godinama kopiju pa moze on meni da se kune u originalnost ako i sam nema pojma sta je original... primer
 
Pa mora da zna, zato što je prodavac i zato što je napisao šta prodaje i zato što za to očekuje da mu neko da novac.
Da li očekuješ da kupac gleda u staklenu kuglu šta kupuje?
I da, ne očekujem da svako zna sve o svemu, ali onaj ko zarađuje novac (prodavac i Limundo) mora da bude upoznat, to je njegova odgovornost kao prodavca (a Limunda kao posrednika u prodaji).

I potpuno mašiš poentu... Nismo mi ovde neko ko treba da dokazuje da li je nešto original ili ne, ali Limundo i prodavac MORAJU da budu ODGOVORNI za ono što napišu zato što za prodatu stvar ne dobijaju sličice, već PARE. Tačka!
I onda bi svako u lancu debelo razmislio šta piše da oglašava, a Limundo bi jurio sumnjive prodavce, umesto što sede skrštenih ruku i ubiraju harač u vidu provizije.
ESENCIJALNO!

...a to sto ti pises Zeljko to je izvrtanje teza ...ti si nervozan I nezadovoljan kupcima. Taj svoj nedostatak ne umes ili ne zelis da dijagnostikujes I sasvim neopravdano svoje greske u poimanju pripisujes kupcima.

Nije bre kupac ispao veverica sto je hteo vec zato sto su ga izlevatili Limundo I prodavci bez morala ili sa sumnjivim moralom. U ove sa sumnjivim moralom ubrajam i tebe jer ne da ne zelis da se distanciras od njih vec iznosis "argumente" kojima pokusavas da ih opravdas ...a sve to kukajuci na "Srbistan" I kriveci ga za to sto TI kao visokokvalitetna jedinka I protiv svoje volje trpis nepravdu koja ti je nametnuta.

[sarcasm]Zamisli ti to, neki kupac sebi dao za pravo da Sam odluci za sta ce dati svoj novac I osmelio se da pita Zeljka Velikog da li mu je roba original. Stvarno necuveno. :D[/sarcasm]
 
@marxista
Zivi ti u svom fantazijskom svetu a laprdanje ko sam ja i sta radim ostavi u tvojoj glavi da mastas!

Ako vec zelis da ista mi zameris qutuj me a nemoj iznesivat lazi i mastarije o tvom zamisljanu sta ja radim i ocekujem od ikog!

A i tvoj nickname vec dosta pokazuje o tebi samom, zato me mani tvog analiziranje je nije ovo tem zeljkova psihologije na marxist nacin pripreme :)
 
Poslednja izmena:
Ocu, cim odlucis jesi li ili nisi prevarant te na osnovu te odluke nastavis da pises. Secikese koje kupcu pripisuju krivicu za to sto ih je secikesa pokrao necu da citam precutkujuci. To na kraju smatram svojim doprinosom ciscenju Srbije od onih koji od nje prave "srbistan" ;)
 
Ocu, cim odlucis jesi li ili nisi prevarant te na osnovu te odluke nastavis da pises. Secikese koje kupcu pripisuju krivicu za to sto ih je secikesa pokrao necu da citam precutkujuci. To na kraju smatram svojim doprinosom ciscenju Srbije od onih koji od nje prave "srbistan" ;)

Pa da si pazljivo citao moje poruke, video bi da jasno ogradjujem namernu prodaju kopije kao originala, koju nikako ne podrzavam, od ne namerne i pokusavam da objasnim zasto se isto desava..... ne samo u srbistanu vec i sirom sveta
takodje i prodaju kopije kao kopiju.... KP je jasno pun istog i ja nemam nista licno protiv ako je jasno nagleseno
 
Sto se tice mojih patika, ja sam prodao 76 pari novih Nike i Converse modela, i iskljucivo dobijao pozitivne ocene, bez ijedne jedine negativne, i pre svega bez jedne jedine reklamacije. Reklamacija koju sam imao nije bila za robu sa Kosova (Nike) vec za sopstvene patike kupljene u Austriji, TN model koje su inace sada kod jednog od Bench moderatora :) A cela rasprava je pocela kad covek koji nije znao sta je Max 90, a sta Structure, krene da mi popuje o Nike patikama ..

elem, zeljko, ja ne znam zasto ti uopste branis Ujcemika. Itekako postoje kineske RAM memorije za koje ni pod razno ne moze da se kaze da su Kingston/Apacer, itd. Ja u svom kompu trenutno imam 8GB ram-a koji su kupljeni u Shenzhen-u, moduli rade ali na njima nema napisan nijedan jedini broj. Latencije su kriticno lose, zato i jeste kineska zato i jesam tad platio dzabe.

Problem sa Ujcemika je sto podvaljuje, i svesno prodaje felericno i pokvareno. To je nedopustivo i to je prevara sa predumisljajem. Pravilo o reklamaciji postoji zbog nesporazuma sa pretpostavkom internet prodaje, gde kupac stvar moze da vidi samo sa slike. Kupac odlucuje da nije zadovoljan i kupac vraca stvar, usled nesporazuma! Ujcemika aukcije nisu nesporazum, vec predumisljaj o obmani.
 
Poslednja izmena:
Ne branim ga ali nije u redu da se cuje samo jedna strana...... pogotvo kao optuzbe od onog clana sto tvrdi da je sa istim imao 3xx transakcija, mislim o cemu mi pricamo :)

@Dzekson, nisam znao za kinesku memoriju bas takve module nisam vidjao licno :p
 
Poslednja izmena:
Itekako postoje kineske RAM memorije za koje ni pod razno ne moze da se kaze da su Kingston/Apacer, itd. Ja u svom kompu trenutno imam 8GB ram-a koji su kupljeni u Shenzhen-u, moduli rade ali na njima nema napisan nijedan jedini broj. Latencije su kriticno lose, zato i jeste kineska zato i jesam tad platio dzabe.[/B]

I Kinez nije pokušao da ti je zavali kao šatro Kingston, što je i poenta.
Kao što rekoh, nije na kupcu da "dokazuje" šta kupuje, već je tako nešto (+odgovornost) na prodavcu + u celoj priči je i Limundo zato što uzima pare i omogućava prodavcu da preko njih to proda.
 
Ne branim ga ali nije u redu da se cuje samo jedna strana...... pogotvo kao optuzbe od onog clana sto tvrdi da je sa istim imao 3xx transakcija, mislim o cemu mi pricamo :)

Vise ljudi u temi spomene istog lika SLUCAJNO mozda?
Kakvu tu stranu treba traziti?
Sve zive zavlaci i mislis da ce doci ovde i reci istinu? :)
 
@RingeRaja
Imao sam jedan spor za uvaljivanje skarta od strane ALi kineza, znas kako se zavrsilo ja polatio PDV, povracaj posiljke i dobio kes nazad, znaci ja u cistom minusu, kinezu negatvnu NEMOGU dati jer je sistem vratio kes..... kinez odbio da posalje drugi predmet
(naravno doticni skart predmet se vrti ko lud po aliju i namerno tako salju dok ne prodje

I kakva je tu razlika u odnosu na Limunda? mislim cak da sam i na ebay-u izvisio jer im je sistem ocajan nisam mogao da pokrenem disptute i verovatno sam trebao da smaram administraciju za gresku u sistemu. i ja na kraju u minusu 20$?

PS: i zaboravio da mi je jedan kinez roknuo negativnu na ali-ju sto sam mu trazio povracaj 50% jer je poslao tezak skart ja jedva uklopio 50% da radi... i naravno nikom nista a ja nejmu pozitivnu jer mi je pristao vratiti 50%

Citat Citiram korisnika: @blastoise

A sta je tu cudno neko ko oce nekom da naudi okrene par drugara, otvori 3-4 naloga, pa i mene licno kad prozivaju pojavljuju se nalozi sa 0 postova, jes sve slucajno
 
Poslednja izmena:
Realno javio se jedan korisnik kome su vracenje pare i zalio se, mislim, pa se javio drugi sa nula argumenata ali zato tvrdi da je imao 300 transakcija sa doticnim..
Znamo da prodaje polovne komp delove da su isti skloni kvarovima ili poluispravnostima, ja licno imam kuci tonu krsa ali me mrzi da sve detaljno istestiram pa zato i ne kacim jer znam da ljudi ocekuju 100% ispravno a to nemozes tek tako zakljucit za "krs"
Ako ide na foru ako prodje nije mu na cast, ali ako greskom krs bude nekompatibiloan itd.. ako ucini nenamernu gresku ko to moze zamerit, ne tvrdim ni jedno samo razmisljam ;)

Posto se bavim servisom i muka mi je od ljudi, ostave laptop 3 godine da se greje na 95C posle kukaju kako sve otkazuje, zovu te da stavis sistem a posle kukaju kad se gasi... ispada da ja kad stavim sistem treba da ubacim i nov HDD i Plocu o sopstvenom trosku jer nemarni korisnik anci isto do smrti, to su neka moja iskustva kako se ophodimo prema tehnici a znamo da kukumecemo da crkava, isto kao kad 90% njih uzme konfu za 600e a unutra napjanje od 12e, pa KUKA??? samo neznam na koga kuka
 
Poslednja izmena:
Čoveče, pa ti si neumoran u objašnjavanju neobjašnjivog, prosto ne znam šta više da kažem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno