Šta je novo?

Limundo - Opomena pred utuženje???

Mudri

Čuven
Učlanjen(a)
04.09.2003
Poruke
1,200
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600
Matična ploča
B550
RAM
32gb ddr4
GPU
RX6600
Storage
KC3000
Danas mi je na mail stigla poruka od [email protected] sa sledecim tekstom:

OPOMENA PRED UTUŽENJE

Obraćamo Vam se sa obaveštenjem da smo utvrdili da prema privrednom društvu LimundoGrad doo Beograd, ul. Vladimira Popovića br. 6 imate neizmirena dugovanja. Uvidom u poslovnu dokumentaciju, odnosno prema utvrđenom knjigovodstvenom stanju, Vaše ukupno dugovanje na 07.06.2022. godine iznosi 162,05 dinara.

S obzirom na to da obavezu niste izmirili o dospelosti, to pored glavnog duga dugujete i zakonsku zateznu kamatu, počev od dana dospelosti svakog pojedinačnog potraživanja pa do isplate, a u skladu sa članom 277. stav 1. Zakona o obligacionim odnosima, kojim je predviđeno da dužnik koji zadocni sa ispunjenjem novčane obaveze duguje, pored glavnice i zateznu kamatu po stopi utvrđenoj zakonom....
U potpisu Advokatska kancelarija - Ninković&Associates.

Nisam usao na taj sajt 10 godina sigurno, sta je vas predlog da platim ovo ili da iskuliram mail?
 
Meni je isto stiglo isto na 40 dinara...nemam pojma o čemu se radi...nikada ništa nisam poslovao preko Limunda, mada sam bio registrovan ko zna kada.
O kakvoj se prevari ovde radi?
 
Ja sam prodao neke gluposti 2010-11 godine. Koliko se secam kad prodas preko limunda placas neku proviziju njima, ja im to nikada nisam platio :D
 
I meni je danas stigla slična poruka preko nekog advokata. Ne pominje se na šta se odnosi niti neki neizmireni račun. Nisam imao nikave poslove sa njima bar 10 godina a i ne sećam se da sam išta prodavao. Advokat traži 499 dinara. Do sada nisam imao nikakve opomene i poruke sa Limunda izuzev nekoliko reklama na prastari e-mail.
Napisao sam advokatu da ako mi ne dostavi dokaze za neki ne plaćeni račun na koji se ovo odnosi da ću ovo smatrati kao pokušaj iznude i da ću ih prijaviti nadležnim organima kao pokušaj krivičnog dela.
Ps. Nisam primetio da je poruka "No Reply" pa nije prošla.
Advokat:
Ninković & Associates
www.advokatninkovic.co.rs
[email protected].

Sada ću da mu pošaljem istu poruku pa ako mi ne odgovori možda ga i posetim.
 
Poslednja izmena:
haha isto i meni, za nekih 3500 din a stvarno se ne seceam da sam preko njih nesto nekada prodao a svakako nisam posetio sajt nekoliko godina :)
Pokusao sam da zovem prvo limundo na broj 3814047800 sa sajta ali bezuspesno. Naprimer cak je i tu prevara jer pozoves broj i bez ikakve napomene upali se automat sa muzikom i naplacuje ti se poziv a nisi obavesten da li si na cekanjiu i da li ce se neko javiti. Zvao sam i advokatsku kancelariju naravno niko ne odgovara na pozive.
Na kraju kontaktirao sam preko Linkedin-a devojku koja je tamo customer support i sada cekam odgovor ali sam siguran da necu dobiti neki odgovor.
 
I meni je isto stiglo za 206 dinara za koje se ne secam a vidim da su mi nesto naplacivali 2011 godine.
Hajde za pocetak da svi kontaktiramo udruzenje potrosaca efektiva za savet? Sta mislite?
 
Obzirom da se radi o stvarima od pre 11-12 godina mislim da postoji nacin da se pozovemo na zastarelost, samo treba da se raspitamo i da nas neko uputi kako da to uradimo na pravi nacin.
 
Hahahhhaahahah kakvi su oni kraljevi, i meni poslali za nekih 50 dinara. :D
 
I ja sam dobio isto, 56 dinara :D. Mislim da sam poslednji put tamo usao 2012-2013. godine, nisam ni znao da je moguce da se imaju neka dugovanja, do sada mi nista nije ni stiglo. krastavac, mozda igraju na tu kartu da ce ljudi da se uplase, uplate i eto nekih parica :).
 
I meni je stiglo na nekih 350din. Sećam se da sam napravio to dugovanje, tako da sam im platio, iako je verovatno zastarelo. Idu na foru da zaplase ljude sudskim troškovima, pa app. Ne mogu da se smaram zbog 300din.

I kupindo je njihov, možda ste tamo napravili dug ako niste na limundu.
 
Koliko sam ja upoznat opšti rok zastarelosti na robe i usluge je 10 godina. Evo tabela ako pomaže.

Zakon.png
 
Pa bez dokaza o dugovanju to i jeste iznuda u pokušaju a iznuda je krivično delo
 
Interesantno je što niko od vas nije dobio bilo kakvu naznaku o čemu se radi, koja je osnova duga, već samo cifru i da se plati na majke mi.
 
Kakva iznuda?

Kao prvo još se niko od vas nije izjasnio da je neosnovano pozvan da plati dugovanje, tj. da dugovanje nije ni napravio (ok @CountMike se ne seća kada je dug napravio, ali on je čovek u godinama ;)), već su svi mahom priznali da su koristili usluge oglašavanja i posredovanja u kupoprodaji preko Limuna, koje su se obavezali da plate samom registracijom na tom sajtu, a nisu...
Opšti rok zastarelosti iz Zakona o obligacionim odnosima je 10 godina. računajući od dana nastanka obaveza (konkretno u ovim slučajevima od prodaje robe preko Limuna).
Verovatno su Limuntusi pokrenuli salvu opomeni pred utuženje zbog ubrzog nastupanja zastare.
 
Stiglo je i meni na nekih 250d. Jedva se setih podatakada se logujem na sajt. Vidim da sam im ostao duzan 250d kao proviziju na prodat predmet 2016.godine. Nemam pojma sta sam prodavao tada. Ulaticu im da budem na nuli pa gasim nalog. Ne bih da nabijam troskove izvrsnog postupka.
 
Stiglo mi je da dugujem 290 dinara. Sećam se da su mi pre 10 godina blokirali nalog i onda su mi poslali više emailova i sms-ova da izmirim dug.
 
Dobre pare ce skupiti oni, pustili ljude da im se nagomilaju kamate na neku sicu. xxxxxxx korisnika * sica = dobra cifra.
A btw nalog mi je zatvoren, tako da ne mogu da pogledam od kada je dug.

1654598234078.png
1654598257654.png
 
Sada sam se setio da sam prošle godine dobio od njih mail....Iste sadržine ali bez pretnje tužbom....i da isto nisam imao pojma o čemu se radi, pa su mi onda poslali ovo:
1654598018427.pngPodetio sam se da sam i tada a i sada otisao na sajt i piše da sam prodao neki ruter i da sam dužan 40 dinara odnosno 2% od prodaje.... Znam da ih nisam uzimao za ozbiljno....Ne bezim od toga da platim, ali kako ja sada da znam da li sam prodao preko njih ili ne......i šta su oni čekali 10 godina...
 
Stiglo je i meni danas, za dugovanje od oko 1000 din. Isto kao provizija za neki prodati predmet od pre par godina. Mislim da nece ni pokretati sudske postupke, jer se ne isplati za tako sitan novac ponaosob tuziti, nego ko uplati - uplati. A kontam da oni pokusavaju da skupe pare da isplate investitore i zatvore firmu, jer su propali nacisto..
 
michaeljackson-mj.gif


Mene ako nađu sa tipa sedam naloga i šest mrtvih email adresa skidam kapu.
 
Treba pitati nekog pravnika na forumu. Znam da ih ima
 
Mislim da nije, Limundo nije ni kupac, ni prodavac, već "posrednik". Mislim da se ovde primenjuje ovaj opšti rok 10 godina.
Limundo jeste prodavac usluga čim ih naplaćuje. Ovaj "dug" se ne odnosi na predmet nego na njihove usluge.
 
Došlo je i meni za predmet prodat 2011. godine - koliko sam shvatio vaše poruke, plus malo guglajući to je zastarelo.
Opšti rok je 10 godina i rok teče sve dok ja ne priznam dug (plaćajući ga) ili dok oni ne podignu tužbu.

Platiću im ovo, međutim daću sve od sebe da ih što je više moguće smaram i ubijem u pojam jer opomena koja je stigla je baš slepački napisana.
Pozivanje na zastarevanje je moguće uraditi samo ukoliko dođe do tužbe i sudija je taj koji to uzima u obzir?
 
Ja bih rekao da se u konkretnom slucaju primenjuje rok zastarelosti od 3 godine, buduci da, iako je posrednik, Limundo pruza uslugu posredovanja, sto jeste usluga. Kao advokat, mogu da vam kazem da se ovakve opomene salju po modelu APP, ako prodje, prodje. :) Problem je sto se na zastarelost moze pozvati samo nakon pokretanja postupka, a znajuci izvrsitelje, moze da se desi da vas i ne obaveste o pokretanju postupka (nije po zakonu, ali se u praksi isuvise cesto desava), pa vi nemate kad da se pozovete.
 
Stiglo mi je za 39 dinara...Mislim da je ovo samo neki ocajnicki pokusaj da uzmu neke pare od nekog jer ipak imaju veliku bazu korisnika koji ni ne koriste dugo njihove usluge. Svakako necu uplacivati nista nikom jer se secam jos tada da si tipa mogao da ides od 200 dinara u minus i da imaju pravo da ti ugase nalog nakon toga ako ne uplatis novac, a ne i da ti potrazuju neki iznos 10 godina kasnije...Sve u svemu njihovom bahacenju je dosao verovatno kraj. Prelos sajt, u poslednje vreme je totalno nepouzdan sto se tice licitacije, plus nerealne provizije bez ikakvih novina
 
Nazad
Vrh Dno