Šta je novo?

LG Televizori

Hvala.
Ispao sam iz trke oko televizora, nije mi to bila stavka pod morati, ali sam brzo shvatio šta valja na tržištu 😅 Ako ne znaš šta valja, kupiš ono najskuplje. Možda sam trebao samo da razmislim o G3 kad već kupujem, da završim sa tim na par godina narednih. Mada i ovaj C3 je ok, ali koliko sam shvatio nije neki upgrade u odnosu na C2, tako da sam mogao proći jeftinije.
Slični su da samo imaš DTS audi surround podršku na c3. Koja je razlika bila u ceni?
 
Da li uvoznik za Lg Oled Beko Balkans daje produzenu garanciju 2+3 god ?
 
LG OLED Beko Balkans? Odakle ti to?
 
Pa tako pise na njihovoj deklaraciji.Model tv je 65"oled c2
Uvoznik : Tehnomedia Centar doo
Uvoznik:Beko Balkans
Godina uvoza 2023
 
na sajtu jednog prodavca piše sledeće:
Sistem registracije:
Da bi se ostvarilo pravo iz kampanje "LG 2 + 3 godine sigurnosti" potrebno je da se ispune sledeci uslovi:

1) Da kupac prikupi dokumentaciju kojom dokazuje kupovinu (račun) koji je napravljen u periodu promocije 1. Oktobar 2023 do 31. Decembar 2023 na teritoriji Republike Srbije.
2) Da uvoznik TV uređaja bude kompanija: Comtrade Distribution, Also Serbia d.o.o Novi Sad, Roaming Electronics ili Tehnomedia centar d.o.o. (ime uvoznika piše na deklaraciji na kutiji proizvoda).
3) Kupac je obavezan da registruje svoju kupovinu najkasnije 30 dana od datuma kupovine.

Prvo treba da proverite firmu uvoznika televizora (naziv uvoznika pise na kutiji TV-a)
naveo si i Tehnomedia centar a ta firma je na spisku
 
Ja sam juče uzeo, tv je stvarno cool, jos uvek nameštam sve. Problem je naravno u garanciji pošto su debili smislili da ja moram da gledam na kutiji ko je uvoznik, a ja do kutije nisam igrom slučaja ni stigao pre nego što je bila bačena.

I sada pokušavam da shvatim da li je moguće da niko osim prodavnice koja je prodala (prodavnica ne firma) ne zna po serijskom broju da mi kaže ko je uvoznik.
Lg sam pitao telefonom i pisao, kažu nemaju pojma, sramotno...
 
Ja sam juče uzeo, tv je stvarno cool, jos uvek nameštam sve. Problem je naravno u garanciji pošto su debili smislili da ja moram da gledam na kutiji ko je uvoznik, a ja do kutije nisam igrom slučaja ni stigao pre nego što je bila bačena.

I sada pokušavam da shvatim da li je moguće da niko osim prodavnice koja je prodala (prodavnica ne firma) ne zna po serijskom broju da mi kaže ko je uvoznik.
Lg sam pitao telefonom i pisao, kažu nemaju pojma, sramotno...
ja ne razumem sta je stim garancijama...sto uvek neki problemi oko toga....
 
zato što su nesposobni degenerici i zapošljavaju iste takve. odake im ideja da je moj problem da znam ko je uvoznik televizora ako sam kupio lg proizvod i na njemu pise LG garancija 2+3. To samo neko sa potpunim nedostatkom moždane funkcije može da smisli.

A zapravo ono sto pričinjava problem je što se u zavisnosti od uvoznika produžena garancija odobrava na različitim mailovima/sajtovima, nisu dovoljno sposobni da naprave jedan proces i ne maltretiraju kupce.
 
Poslednja izmena:
zato što su nesposobni degenerici i zapošljavaju iste takve. odake im ideja da je moj problem da znam ko je uvoznik televizora ako sam kupio lg proizvod i na njemu pise LG garancija 2+3. To samo neko sa potpunim nedostatkom moždane funkcije može da shvati.

A zapravo ono sto pričinjava problem je što se u zavisnosti od uvoznika produžena garancija odobrava na različitim mailovima/sajtovima, nisu dovoljno sposobni da naprave jedan proces i ne maltretiraju kupce.
Problem ti je sto se prilikom registracije mora slikati, ko je uvoznik, i tu fotku sa kutije, prilazes sa ostalim podacima. Tako je letos bilo kada sam ja uzimao lg.
 
Kako da zavrnem ona 4 šrafa što idu za stalak ?
Namestio sam plastiku koja ide u postolje, tj stalak, i sad treba 2 šrafa da ušrafim sa donje, a 2 sa prednje strane.
I sve je ok, sve je super, sve jasno..ali kada krenem da ih ušrafljavam, ne ide. Video sam na onom parčetu plastike koji se ubada u postolje, dole ispod imaju 3 rupe, ali nemaju mavoje. I sad ja treba da zapnem kao sivonja šrafcigerom da bih ušrafio ta 4 šrafa ?
To po principu kao holšrafovi, šraf će sam da napravi zasek u plastici.
Al su ga smislili, kao da su iz ga LGa smišljali ,slepci.

Naravno da sam gledao na YT ali tamo niko ne govori ništa, samo je ubrzan video na tom delu kada ušrafljavaju.
 
Ne mora, jer bi inače dobili sutra advokata na vrat. Kupac nije dužan da čuva ambalažu bilo čega i to je protivzakonito.

1703179362343.png
Kako da zavrnem ona 4 šrafa što idu za stalak ?
Namestio sam plastiku koja ide u postolje, tj stalak, i sad treba 2 šrafa da ušrafim sa donje, a 2 sa prednje strane.
I sve je ok, sve je super, sve jasno..ali kada krenem da ih ušrafljavam, ne ide. Video sam na onom parčetu plastike koji se ubada u postolje, dole ispod imaju 3 rupe, ali nemaju mavoje. I sad ja treba da zapnem kao sivonja šrafcigerom da bih ušrafio ta 4 šrafa ?
To po principu kao holšrafovi, šraf će sam da napravi zasek u plastici.
Al su ga smislili, kao da su iz ga LGa smišljali ,slepci.
nemoj, svako mesto gde ide šraf ima metalni navoj. Ako nema navoj, nije dobro mesto.

Ne mogu više da ti pomognem jer sam uzeo i sound bar pa sam kačio njegovo postolje. Doduše princip je isti, ako treba da ide šraf imaće metalni navoj unutra.

I da sve je katastrofalno nacrtano i objašnjeno, i to su smišljali pod nekim drogama.
 
Problem je što tog metalnog navoja nema niti u jednoj od onih rupa. To je obična plastika sa rupama i ništa više. Sve sam ja pravilno konektovao, spojio, tu nema sumnje, plus na YT postoje tutorijali i sve se lepo vidi, ali kada dođe do tog dela kada treba ušrafiti šraf, tada im je video ubrzan, ali vidim da oni tu ništa ne natežu, već ide glatko.
Ovo šrafovi su puno deblji od rupe. Plus ta rupa nema nikakav navoj u sebi, niti taj metalni navoj u sebi.
I šta sada da radim, da držim TV na podu, bez stalka ?
 

Prilozi

  • IMG_20231221_184536.jpg
    IMG_20231221_184536.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20231221_184232.jpg
    IMG_20231221_184232.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20231221_184204.jpg
    IMG_20231221_184204.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
da nisi slučajno uzeo pogrešan dodatak, dobijaš dva plastična, jedan je za 55 i 65, drugi za 77 i veće?
 
U kutiji su bila dva pakovanja šrafova , u plastičnim kesicama. prva kesica ,4 šrafa, su manji i oni 'proleću' kroz ove rupe, znači oni nisu. Ostaje druga kesica sa 4 veća šrafa i oni ne pašu , mogu samo pola navoja da uvrnem i već vidim da se u toj rupi napravio zarez.
Ništa ja nisam ni vadio ni stavljao, ja sam samo platio TV kada su ga doneli. Ono što je bilo u kutiji je ovo o čemu govorim ovde.
Zakačio sam slike, nema nikakav metalni navoj u tim rupama, a šrafovi su vidno deblji i ne ulaze u te rupe bez da nategneš šrafciger kao sivonja i na silu napraviš navoje.

Inače, moj je 77'' (televizor)
 
ma ne ide to tako, te srednje rupe dole se gadajaju sa navojima na televizoru, ako sam ja ispravno poredjao tetris u glavi od toga što si slikao.

Ove donje, gde nije šraf.
1703181460393.png
 
Još nisam ni došao do tog dela kada treba postolje da spajam sa televizorom, a tu idu ona 4 tanja šrafa.
Ja samo pokušavam da ušrafim parče plastike koje se ubada u postolje. Gledao sam na YT, gledao u onu skicu što je došla uz TV, 100% sam pogodio prave rupe. Dakle, prvo ubodeš ono parče plastike u samo postolje, malo navališ da čuješ CLICK.
Zatim, prevrneš postolje i na sredini imaš dve rupe. U te dve rupe kada probam da ušrafim, ne ide. Može, ali da navalim iz sve snage i sjebem i rupe i šrafove.
Posle toda uspraviš postolje i imaš dve rupe sa prednje strane..i tu je ista situacija. Ovi šrafovi ili nisu za ovaj stalak , opet kažem da je moj TV 77'' ,ako to ima veze.
Evo i kesice u kojima su bili ti šrafovi.
Jedna kesica je od tih kraćih, manjih, šrafova i oni se tek trebaju ušrafiti kada budem došao do tog dela da čitavo, sklipljeno i zašrafljeno, postolje spajam sa TV-om. A druga kesica je od tih debljih šrafova.
Evo, kratko, jasno.. U ove 4 rupe trebaju ići šrafovi kada se pričvršćuje ono parče plastike koje se ubada u postolje.

Uopšte ne govorim o tome kada se čitavo, sklopljeno, postolje prišafljuje za TV. Do tog dela nisam još ni stigao.
 

Prilozi

  • IMG_20231221_190823~2.jpg
    IMG_20231221_190823~2.jpg
    166.1 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20231221_190837~2.jpg
    IMG_20231221_190837~2.jpg
    257.9 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
@Kass posalji isti mejl svima za prijavu produzene garancije. 3 uvoznika ce ti reci da televizor nije uvezen preko njih, a cetvrti ce ti poslati potvrdu :)
 
@Kass posalji isti mejl svima za prijavu produzene garancije. 3 uvoznika ce ti reci da televizor nije uvezen preko njih, a cetvrti ce ti poslati potvrdu :)
Ma da, shvatio sam i ja da mora tako, ali to ne menja na činjenici da sam se iznervirao zbog korporacije od koje se stvarno ne očekuje takva nebulozna neorganizovanost :)
 
ja nisam dužan da čuvam kutiju, kaze zakon, niti sam dužan da izigravam njima magacionera i da znam ko je uvezao televizor. To je isključivo zadatak maloprodaje i proizvodjača i mene kao kupca ne zanima. To sto su oni maloumni i bezobrazni pa svoje obaveze prebacuju na kupca uopšte nije nikakvo opravdanje za bilo šta.

A ti ako baš voliš da te zajebava kako ko hoće slobodno idi i pohvali ih za proces prebacivanja odgovornosti i posla na klijente.
 
Očigledno su ljudi presli na noviju tehnologiju, vidis da se crt televizori vise ni ne spominju
Ko je to preso ima njih 15 do 20 i sve jedni te isti pisu o oledu, novoj tehnologiji. A taj tv ne mogu kod nas ni 2% iskoristiti njegov pontecijal. Vecina i nece da pise o drugim i slabijim televizorima jer nece dobiti odgovor i izbegavaju temu. Ako se vratis unazad 20 strana i vise videces jedni te isti pisu o oledu, a svako ko je pitao za savet za slabiji tv od 50000 do 70000 nije dobio odgovor, i onda kad ljudi procitaju nece ni da pitaju i odu na drugi forum i snalaze se.
Sta ce meni tv od 2000e kada ga gledam dnevno dva sata a nema ni toliko. Sta ce mi tv od 2000e kada su nam svi kanali u 720p cak i manje rezolucije, to je ono nase da kupim nek vide komsije i td...
Zato sam i reko da se odvoji posebna tema za oled tv, da bi ljudi mogli u obicnu temu da pisu iskustva svoja.
Ja sam vise za putovanja druzenja a ne da dam 2000 ili 4000e za tv da po ceo dan blejim uz tv ko u zatvor da sam.
 
Poslednja izmena:
Pa ne služi nam TV samo za gledanje televizijskih kanala. ;)

Ja ne pamtim kada sam poslednji put pisao na ovoj temi ali na SBB Premium pretplati ima što šta da se gleda u 4K. HBO Max koji ide uz tu pretplati ima dosta sadržaja koji svakako uz OLED tehnologiju izgleda bolje nego na “običnom” TV-u.

Sony PS 5, …, da ne nabrajam dalje.

Ljudi ne preporučuju kupovinu TV-a u tom cenovnom rangu iz opravdanih razloga. Panel lutrija i ko zna šta sve uz to ide. Zbog toga svi preporucuju OLED.
 
Pa ne služi nam TV samo za gledanje televizijskih kanala. ;)

Ja ne pamtim kada sam poslednji put pisao na ovoj temi ali na SBB Premium pretplati ima što šta da se gleda u 4K. HBO Max koji ide uz tu pretplati ima dosta sadržaja koji svakako uz OLED tehnologiju izgleda bolje nego na “običnom” TV-u.

Sony PS 5, …, da ne nabrajam dalje.

Ljudi ne preporučuju kupovinu TV-a u tom cenovnom rangu iz opravdanih razloga. Panel lutrija i ko zna šta sve uz to ide. Zbog toga svi preporucuju OLED.
To si u pravu
Evo na primer ja imam para da kupim OLED i od 5000e. Ja ne gledam 4K ni nista, ne koristim ps5, jel sam van kuce stalno, meni tv sluzi pogledam vesti ako stignem i po neki film kako kad i toliko.
Reci mi sta cemo sa ljudima koji nemaju mogucnost finansisku da priuste sebi OLED tv koji kosta preko 170k. Da ga omalozavamo ili ignorisemo posto je pitao za pomoc da kupi tv od 70000 din. Jel velika vecina radi za minimalac, zato treba pomoci clanovima koj pitaju da li kupoti ur8000 ili 9000 seriju ili nano call.
 
Nisam primetio da je neko omalovažavan na ovoj temi.
To što neko ne dobija odgovor ne znači da ga bilo ko ignoriše već da nema šta da mu preporuči, a izgleda da nema ni ko da podeli iskustva u vezi pitanog modela.
I sam sam relativno od skoro na OLED C1 55" TV-u (za par dana će biti dve godine), a pre njega sam imao "običan" LG 55" TV (tu negde, cenovnog ranga oko 80k din). Kako se isti pokvario u produženom garantnom roku dobio sam povraćaj novca (pisao sam u temi o tome, potraži) i dodao za kupuvinu C1 modela. Nisam se ni najmanje pokajao, a sad ne bih iz ove perspektive nikome preporučio neki "običan" LCD.

Cena OLED-a zavisi od mnogo faktora i ima raznih modela na tržištu. Ne mora to da košta 2-3k €. Ja posle 55" (nadam se ne u skorije vreme) kupujem najmanje 65" ako ne i veću dijagonalu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno