Šta je novo?

LG Televizori

Da li uzeti C2 za 132k?
 
Za ulaz u service menu ne mora obavezno da se ima serv daljinski, moze se obaviti preko android telefona sa IR-om i odgovarajuce app.
 
Zbog toga sam najvise i razmisljao da li uzeti i ipak necu. Valjda ce biti jos negde po toj ceni.
Moguce, ali osim Dr nigde nisam video ispod 145k.
Ja sam ga video licno u Zrenjaninu, pa sam opet razmisljao i presekao da od njih necu, pa da ga dzabe dele. Ako garancija nije bitna, za te pare ima i na KP C3.
 
Bitna je garanija, gledam da uzmem 2+3god.
 
i drugi , jednostavniji s reddita ... ubodi usb u tv , stisni plavu tipku na daljincu osam do deset puta ( kod mene je bilo osam ) , izvadi usb i na kompu provjeri ( dobit ćeš dva txt file-a (prvi history zanemari) , vidi drugi sa oznakom modela tv-a i UTT u nazivu , otvori i dobit ćeš info koliko je panel radio u minutama . evo ovako izgleda , moj je odradio 4039h i panel cist ko suza :)
Potvrđujem da radi na C2 :)

Inače vidim da je dostupan novi FW za C2, verzija 03.30.90
Sačekaću da se pojavi negde release notes pre instalacije.

EDIT: Na redditu prijavljuje probleme, ne žurite sa ovim update-om
 
Pitanje vezano za sherovanje sa PC na TV posto to nikada nisam radio. Planiram da gledam filmove/serije koje skinem na PC na TV-u. Da li TV moram da povezem sa hdmi ili moze sve wireless da se odradi?
 
Pitanje vezano za sherovanje sa PC na TV posto to nikada nisam radio. Planiram da gledam filmove/serije koje skinem na PC na TV-u. Da li TV moram da povezem sa hdmi ili moze sve wireless da se odradi?
Nije za ovu temu ali jednostavno rešenje bi bilo--> share tog foldera na pc, instaliraj neki od playera na tv-u(na lg valjda media player nativni) i dodaj putanju gde ti se nalazi media.
Bolje rešenje‐> server na pc tipa plex, emby, serviio, jellyfin, itd. Na tv-u instaliraš adekvatnu klijent aplikaciju tipa plex. Ako nećeš to postoji i cast sa telefona, pretraživača itd.
 
Da pitam za savet, da li uzeti ovaj tv LG 55NANO763QA ili dodati jos 10000 din i uzeti ovaj tv LG 55UR91003LA
Da li vredi dodati pare?
Bio bih veoma zahvalan za savet, da mi kaze neko ko se razume u televizore.
 
UR serija je novija i ima samo local dimming u odnosu na nano seriju koja to nema, nano serija ima bolji kontrast. Idi na youtube i vidi testove pa odluci.
 
UR serija je novija i ima samo local dimming u odnosu na nano seriju koja to nema, nano serija ima bolji kontrast. Idi na youtube i vidi testove pa odluci.
Nisam našao za nano 763 (783) test već samo za nano 75 seriju iz 2022 i nakon upoređivanja sa tom nano75 serijom od prošle godine bolja je serija UR9000.
 
Nije za ovu temu ali jednostavno rešenje bi bilo--> share tog foldera na pc, instaliraj neki od playera na tv-u(na lg valjda media player nativni) i dodaj putanju gde ti se nalazi media.
Bolje rešenje‐> server na pc tipa plex, emby, serviio, jellyfin, itd. Na tv-u instaliraš adekvatnu klijent aplikaciju tipa plex. Ako nećeš to postoji i cast sa telefona, pretraživača itd.
Uff sta si sve napisao, pola ne razumem:ROFLMAO: Videcu ja to na kabl da povezem:D
 
Nisam našao za nano 763 (783) test već samo za nano 75 seriju iz 2022 i nakon upoređivanja sa tom nano75 serijom od prošle godine bolja je serija UR9000.
Hvala ti puno, trazio ja na youtube testove ali nema
Uzecu UR91 seriju posto je bolja, jos kad bi joj malo spustili cenu bio bi pun pogodak
 
Danas u prodavnici koja ima crvenim slovima obeležen logo, početna slova Teh.. bila fenomenalna akcija LG 65UR76003LL.AEU za 65k, dok su slični modeli npr LG 65UR73003LA oko 80K tj 7800 oko 85k.
E sada prvi model je zemlja porekla Kina, a drugi i treći model zemlja porekla Južna Koreja. Sustinski to su isti modeli a ogromna razlika u ceni. Da li treba da se sumnja u kvalitet tv na osnovu zemlje porekla? I da, prvi model se ne nalazi na zvaničnom LG Line up 2023.
Naravno akcija za prvi model je rasprodata odmah u toku dana, sutra se očekuju nove količine.
Da li neko ima iskustva sa ovim entry-level modelima za 2023g?
Ili je ova tema namenjena samo za OLED tv 😀.
 
Uff sta si sve napisao, pola ne razumem:ROFLMAO: Videcu ja to na kabl da povezem:D

Najprostija varijanta ti je da na kompu instaliras LG Smart Share aplikaciju, izaberes koje foldere zelis da budu deljeni i onda ti se na televizoru pojavi kao da si ubacio usb i pustas direktno odatle. Ne trebaju ti nikakvi dodatni plejeri na televizoru i sve lepo radi :)

Edit: pojavi se ovako, samo sa drugim imenom (koje mu ti das, ako zelis)

Edit2: sad vidim da si u prvom postu pomenuo wireless screen share - tu ces vrlo moguce osetiti kasnjenje ali mislim i da ti nece raditi HDR out of box. E sad, radice formati koje tv ne moze da pusti nativno, ali verujem da je kvalitet slike losiji..
 

Prilozi

  • 20231123_193407.jpg
    20231123_193407.jpg
    200.4 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
Uff sta si sve napisao, pola ne razumem:ROFLMAO: Videcu ja to na kabl da povezem:D
Instaliraj Serviio na PC i dodaj folder sa filmovima koji hoces da shareujes. Na TV-u/Eon boxu imam instaliran VLC player iz koga u local network nadjem Serviio server i folder sa filmovima dodam u favorites za brzi pristup. Za titlove ako skines drzi file titlova i video file filma u istom folderu , i preimenuj ime titlova da bude isti kao video file . Za mene najlaganije resenje.
Jos u Serviio na delivery/transcoding cekiraj best video quality i audio keep original i vozi bez kabla :)
 
Pitanje vezano za sherovanje sa PC na TV posto to nikada nisam radio. Planiram da gledam filmove/serije koje skinem na PC na TV-u. Da li TV moram da povezem sa hdmi ili moze sve wireless da se odradi?
Najprostije ti je da film ili seriju prebacis na fles. Fles zabodes u TV i gledas sa flesa.
Jedino sto naziv titla mora biti u slovo isti kao naziv filma da bi ga procitao.
Ja tako gledam filmove i serije.
 
Pitanje za vlasnike LG G2 modela: zid na kome se planira tv ima podkonstrukciju po celoj povrsini zida koja je udaljena od zida 8-10cm (razlozi su estetske prirode :)) Ja bih da TV spojim za zid jer verujem je nekako sigurnije.
Da li onaj nosac koji se isporucuje uz TV moze da bude u otvorenom polozaju stalno? Jer bi ga priblizio zidu ali svakako nosac ne bi legao skroz do kraja kao sto su oni zamislili da nosac ide direktno na zid gde ce TV da se priblizi do kraja.
Nesto ovako je u planu samo sto je kod nas podkonstrukcija zauzima mnogo vecu povrsinu iza:
1700817760769.png
 
Koja je razlika izmedju OLED55C21LA i OLED55C22LB?
 
Pitanje vezano za sherovanje sa PC na TV posto to nikada nisam radio. Planiram da gledam filmove/serije koje skinem na PC na TV-u. Da li TV moram da povezem sa hdmi ili moze sve wireless da se odradi?
Kreiraj Plex nalog i instaliraj server i program na PC. Kad ih instaliraš, u podešavanjima označiš foldere u kojima ti se nalaze serije i filmovi. Na TV instaliraš Plex aplikaciju i uloguješ se, i to bi bilo to. Da bi gledao na TV-u, Plex server mora da bude upaljen na računaru. I titlovi moraju da imaju isti naziv kao i video datoteka, na primer:
  • Video: Futurama.S01E01.Space.Pilot.3000.1080p.WEB-DL.10bit.x265.HEVC-PHOCiS
  • Titl: Futurama.S01E01.Space.Pilot.3000.1080p.WEB-DL.10bit.x265.HEVC-PHOCiS.sr
Ovo SR na kraju naziva titla znači da je jezik srpski i onda će u Plex-u pisati Subtitles: Serbian.

To je to, nije neka nauka. Evo imaš i ovde uputstvo:

 
Koja je razlika izmedju OLED55C21LA i OLED55C22LB?
U boji pozadinskog panela, C21 je crni, a C22 je neka prljavo bela.
 
Izvini, ali to nije najprostije. Ne 2023. godine.
Kako nije, nema nikakvog instaliranja softvera ni mucenja.
Skines film prebacis na fles i gledas, nemora da ti radi komp.
Ako ima prostije ti objasni coveku na koji nacin.
Ova dosadasnja objasnjenja sa instaliranjem softvera su bas komplikovana.
Inace ja sam nekad davno uspeo da prebvacim sliku sa kompa na tve putem WIFI mreze bez ikakve instalacije programa.
 
Danas u prodavnici koja ima crvenim slovima obeležen logo, početna slova Teh.. bila fenomenalna akcija LG 65UR76003LL.AEU za 65k, dok su slični modeli npr LG 65UR73003LA oko 80K tj 7800 oko 85k.
E sada prvi model je zemlja porekla Kina, a drugi i treći model zemlja porekla Južna Koreja. Sustinski to su isti modeli a ogromna razlika u ceni. Da li treba da se sumnja u kvalitet tv na osnovu zemlje porekla? I da, prvi model se ne nalazi na zvaničnom LG Line up 2023.
Naravno akcija za prvi model je rasprodata odmah u toku dana, sutra se očekuju nove količine.
Da li neko ima iskustva sa ovim entry-level modelima za 2023g?
Ili je ova tema namenjena samo za OLED tv 😀.
Je si se snaso i odlucio koji ces model?
Izgleda da je tema samo za oled tv
lepo bi bilo da admin ili moderator otvore im temu posebnu LG TV samo OLED.
 
U istoj prodavnici u subotu došao model 65UR73003LA po istoj ceni kao 65UR76003LL, tako da sam se opredelio za "najniži" model sa zvaničnog line up LG za 2023.
65UR7600LL je bio dostupan samo u četvrtak, u petak sam dobio info da ga neće više biti, ali se u subotu opet pojavio tako da su oba modela dostupna.
Za sada klinci srećni jer imaju veći tv nego što roditelji imaju u dnevnoj sobi tako da su svi zadovoljni 😉.
 
Zdravo svima, naručio sam LG 65 C2 ohrabren mnogim utiscima koje sam pročitao na ovom forumu, hvala vam svima na tome. Obzirom da je ovo prvi OLED koji kupujem (i generalno prvi dobar tv, do sada sam 13 godina imao 32-inčni Panasonicov LCD) jako se plašim "panel lutrije" i ostvarivanja mojih prava u slučaju da dobijem faličan TV. Stoga bih zamolio one koji već imaju ovaj tv i one koji se generalno razumeju za pomoć.

TV stiže u prodavnicu sutra ili prekosutra. Rekli su mi da će ga preda mnom izvaditi iz kutije i da mogu da pustim na njemu šta god hoću pre nego što ga preuzmem. Mislio sam da snimim na usb neki test video koji ću pustiti. Možete li me uputiti kakav video bi bio dobar za vizuelno otkrivanje eventualnih defekata na panelu i na koje tačno defekte treba obratiti pažnju? Hvala unapred svima koji pomognu.
 
Nazad
Vrh Dno