Šta je novo?

LG Televizori

Konacno montirano i upaljeno. Nakon godinu dana bleje u kutiji. U dnevnoj sobi 83" i gaming soba 77". Ostaje jos spavaca. Ali to je u principu. Nisam ih primaknuo skroz do zida zbog povezivanja koje me ceka.
Da te dugo služe !

BTW doksuju te odsijaji na njima :)
 
Ovaj soundbar mi pored ovako tankog televizora cuci kao piletu sise, si razmisljao da ga spustis na komodu umesto da visi na zidu?
 
@dzigi12 slazem se 😁
Sto se mene tice 65" ili 77" sasvim dovoljno.
Ne znam kako izgleda uzivo, ali mozda bi bilo lepse da bude soundbar na policu, ali kao sto sam rekao mozda uzivo izgleda super.
Posto imas 77" g2 znam koga da pitam ako me nesto bude zanimalo. 😅
 
Soundbar štrči i bolje bi bilo dole ali onda mora opet kablove da provlači. Top je veličina ja sad da uzimam išao bih na 77 na 2 i po metra🤣
 
Kablovi se izvedu u zidu od utičnice iza TVa do utičnice koja je dole iza police tako da samo bocne TV u zid iza i dole soundbar u zid iza police i nema vidljivih kablova između TVa i soundbara.
Inače, meni je bruka kako izgleda G2 na fabričkom nosaču uz sam zid, ali mora uvučena utičnica da bude.

Ovaj lebdeći soundbar mi se ne sviđa ni vizuelno, ali to je subjektivno, no i zvuk je drugačiji jer basovi nemaju podlogu, ne znam koliko ovi zidni nosači uspevaju da prenesu vibracije, meni je bio okačen na one što se spuštaju sa nosača za TV pa bude i soundbar ovako odmah uz TV i zvuk je bio nekako šupalj, tek kad sam ga skinuo i postavio na pod (polica za ispod TVa tek treba da stigne) vratio se normalan bas.
 
Da te dugo služe !

BTW doksuju te odsijaji na njima :)
Hvala. 😀

Nisam ja u odsjaju nego montazeri plus tek treba da se skine folija sa njih koja povecava odsjaj. 😀

Ovaj soundbar mi pored ovako tankog televizora cuci kao piletu sise, si razmisljao da ga spustis na komodu umesto da visi na zidu?
Jesam ali mi se ne svidja kako izgleda. Meni je lepse ovako. Uzivo bas lepo izgleda sve ali opet to je subjektivno. Na polici ispod ce biti neke druge stvari a levo od police ide Ambeo Subwoofer. Ima svoje mesto gde ide i neka podloga za sprecavanje vibracija. Inace ne postoji dovoljno velik soundbar koji ide uz ovako velike TV-ove. Gledao sam i Ambeo Max ali on je previse glomazan i bas bi strcao, plus mi se zvuk nije svideo kada sam slusao u odnosu na Ambeo Plus.

Sto se tice kablova mogu biti skriveni gde god ja stavio soundbar jer sam o tome vodio racuna tako i da ga spustim na policu nece se videti ali soundbar najbolje i ide odmah ispod TV-a zbog samog zvuka koji dopire iz njega. Doduse u mom slucaju donja polica nije toliko daleko od samog TV-a tako da se mozda i ne bi primetila razlika ali opet svidja mi se na zidu. Mada cu testirati kada sve bude povezano.
@dzigi12 slazem se 😁
Sto se mene tice 65" ili 77" sasvim dovoljno.
Ne znam kako izgleda uzivo, ali mozda bi bilo lepse da bude soundbar na policu, ali kao sto sam rekao mozda uzivo izgleda super.
Posto imas 77" g2 znam koga da pitam ako me nesto bude zanimalo. 😅
Ako mogu da pomognem tu sam. 😀
 
^ da nema ispod spundbar rekoa bi čovek da je slika.
 
^ da nema ispod spundbar rekoa bi čovek da je slika.
Pa da to i jeste fora. G serija i jeste Gallery Edition skracenica. Nesto kao Samsung Frame ako se dobro secam. Kada se TV i upali prvo sto nudi su neke predefinisane slike i neki video Rainy day gde je bas i pojacan taj efekat kao da gledas sliku.

Dobar je fazon ali je zajebancija sakriti kablove i mora sve da se ukopa u zid. Problem je sto je naponski kabl vezan za televizor i bila bi mnogo bolja opcija da nije jer bi otvor u zidu mogao da bude manji a ovako je definisan glavom naponskog kabla. Svakako je manja od standardne velicine ali je opet velika. Postavili smo buzir u zidu oko 5-6cm u precniku samo za naponski plus smo ukopali uticnice u zid neka 2cm. Kabl za soundbar moram da menjam i sva sreca da nije vezan za doticni pa se da napraviti. Ali mislim da vredi cimanja jer bas izgleda lepo na zidu. Sve ne cisto i bez kablova.
 
^ po meni je fenomenalno urađeno. Ajde kad namestiš i sa prelepim PC pa podeli koju sliku. Po meni bi bilo šteta da ne vidimo taj setup kad bude sve tip top.
 
^ po meni je fenomenalno urađeno. Ajde kad namestiš i sa prelepim PC pa podeli koju sliku. Po meni bi bilo šteta da ne vidimo taj setup kad bude sve tip top.
Bice, bice. I ja jedva cekam da se sve poveze i namesti ali dobro. Blizu smo kraja. Jos par sitnica je ostalo ali uvek nesto mora da koci.
 
Drugari, jel moze neko da mi napise nesto vise o UR modelima iz ove godine? Bice sad na popustu 65ur7600 i 65ur7800 za 65 000 ali nista ne mogu da nadjem o njima na internetu, pa ako neko nesto zna voleo bih da cujem. Hvala
 
Da li se još nekome pojavljuje ,,šum" na slici u vidu plavih mrlja i isprekidanih vertikalnih linija dok je pušten Youtube video? Problem je izolovan, ne pojavljuje se na kablovskom sadržaju/ filmovima na usb-u/Eon/Rts Planeta platformi. Probao sam u više navrata da stavim lokaciju na drugu zemlju (osim Srbije) i da onda reinstaliram app, problem i dlaje postoji.
 
Drugari, jel moze neko da mi napise nesto vise o UR modelima iz ove godine? Bice sad na popustu 65ur7600 i 65ur7800 za 65 000 ali nista ne mogu da nadjem o njima na internetu, pa ako neko nesto zna voleo bih da cujem. Hvala
To su modeli za 2023. godinu. Generalno su entry level i koštaju koliko i vrede što bi rekli koliko para toliko muzike.

Evo opisa model za 2022. Razlike su male.
 
Od te UR serije jedino mogu da preporucim UR91, ovi svi ostali ispod su kao moj UP78 koji je dve godine star, jeftin display fleke po ekranu (kako se kome zalomi).
 
Moze pomoc ko je bolji od ova dva televizora za gledanje televizije,filmove, sporta, da nema fleke po ekranu
LG 55NANO763QA
LG 55UR81003LJ
 
Planiram da uzmem C3 65", jel razlika izmedju C31 i C32 samo u boji? Znate li nekog proverenog prodavca na KP?
 
Za te oznake najbolje pogledaj na netu u cemu je tacno razlika.
Nista licno, ali za skuplju tehniku izbegavam kp. Kolika je razlika izmedju kp i nasih prodavnica za c3?
 
Planiram da uzmem C3 65", jel razlika izmedju C31 i C32 samo u boji? Znate li nekog proverenog prodavca na KP?
U suštini da, tehnički su identični, vidljiva razlika je jedino boja postolja, leđa i bezela (jedna varijanta je tamnija od druge), druga razlika je paleta dijagonala, C32 je dostupan u max 65" dijagonali dok se kod C31 paleta prostire do 83".
 
Za te oznake najbolje pogledaj na netu u cemu je tacno razlika.
Nista licno, ali za skuplju tehniku izbegavam kp. Kolika je razlika izmedju kp i nasih prodavnica za c3?
Razlika je 90k rsd. Oko 250 je kod nas , ima i C2 modela za 210-220. Mada nisam kontakirao ove prodavce na KP, moguce da cene koje izlaze i nisu realne.
Sta sam primetio da je razlika oko 100e izmedju C31 i C32 modela u korist C32, to mi bilo cudno. Kao da je bitno koje su boje bezel i ledja, svakako ce na zid....
Za ovu razliku u ceni bih uzeo na KP pa htedoh da vidim jel ima neko preporuku, a otisao bih i licno da preuzmem.
 
Razlika je 90k rsd. Oko 250 je kod nas , ima i C2 modela za 210-220. Mada nisam kontakirao ove prodavce na KP, moguce da cene koje izlaze i nisu realne.
Sta sam primetio da je razlika oko 100e izmedju C31 i C32 modela u korist C32, to mi bilo cudno. Kao da je bitno koje su boje bezel i ledja, svakako ce na zid....
Za ovu razliku u ceni bih uzeo na KP pa htedoh da vidim jel ima neko preporuku, a otisao bih i licno da preuzmem.
ja imam c2 55 inca sa crnim postoljem, srebrno je bilo mozda 50ak evra skuplje (a po meni estetski losije resenje).
prosto naplacuju malo vise ono sto im ide bolje.
 
Imam 65nano783,i odlican je TV,763 je verovatno Slican model.
Hvala ti na odgovoru.
Ja sam pogresio u modelu sad tek vidim,mislio na ovaj model
LG 55NANO783QA- znas koj panel ima av ili ips, ima fleke linije ili je cist ekran, da li je brz u meniju ili ono koci sesca?

Da pitam zna neko ovi modeli kakvi su?
Lomim se izmedju ova dva modela, da mi neko kaze koji je bolji da odaberem?
LG 55UR81003LJ-kavi su ovi UR je su bolji ili losiji od LG 55NANO783QA
 
Hvala ti na odgovoru.
Ja sam pogresio u modelu sad tek vidim,mislio na ovaj model
LG 55NANO783QA- znas koj panel ima av ili ips, ima fleke linije ili je cist ekran, da li je brz u meniju ili ono koci sesca?

Da pitam zna neko ovi modeli kakvi su?
Lomim se izmedju ova dva modela, da mi neko kaze koji je bolji da odaberem?
LG 55UR81003LJ-kavi su ovi UR je su bolji ili losiji od LG 55NANO783QA
Taj imam odlican ,IPS model bez ikakvih anomalija,e sad brz ne radi bas glatko ,ali otvara lepo ,i i bez kocenja.govorim za nano.x100 je uvek osnovni model i pre uzmi klasu ispod ali bolji model,na primer ja imam 65up7670 odlican model sa HDR om,a kod matorih up7500 bez HDR a,i slika je prilicno loaija zbog toga.Ovo ti govorim da kod kupovine moras mnoge stavke pogledati da bi nasao dobar TV
 
Taj imam odlican ,IPS model bez ikakvih anomalija,e sad brz ne radi bas glatko ,ali otvara lepo ,i i bez kocenja.govorim za nano.x100 je uvek osnovni model i pre uzmi klasu ispod ali bolji model,na primer ja imam 65up7670 odlican model sa HDR om,a kod matorih up7500 bez HDR a,i slika je prilicno loaija zbog toga.Ovo ti govorim da kod kupovine moras mnoge stavke pogledati da bi nasao dobar TV
 

Prilozi

  • IMG_20231112_115324.jpg
    IMG_20231112_115324.jpg
    233.9 KB · Pregleda: 101
  • IMG_20231112_115427.jpg
    IMG_20231112_115427.jpg
    156.6 KB · Pregleda: 81
  • IMG_20231112_115527.jpg
    IMG_20231112_115527.jpg
    137.3 KB · Pregleda: 72
  • IMG_20231112_115541.jpg
    IMG_20231112_115541.jpg
    135.9 KB · Pregleda: 73
  • IMG_20231112_115600.jpg
    IMG_20231112_115600.jpg
    159.3 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20231112_115631.jpg
    IMG_20231112_115631.jpg
    117.5 KB · Pregleda: 93
Pozdrav i unapred hvala na pomoci. Imam jeda malo cudan problem sa lg tv um7100plb49". Na TV-u povremeno pocne da nestaje tj. raspadne se slika kad je u youtube ali samo u onom pocetnom delu de su poredjani klipovi. Nikad se nije desilo kada se puste klipovi sa youtube, HBO se nikada nije desilo, vilmovi sa USB nikada, kada povezem komp nikada, Igre sa kompa u 2k i full HD igram barem po 5-6 sati povezano isto nikad. Znaci samo u tom delu youtube, pocnem da trazim neki klip i pocne da se raspada slika. Resetovao sam tv na fabricka i nista se nije promenilo.
 
Nazad
Vrh Dno