Šta je novo?

LG Televizori

Ako mozes pogledaj koju plocu su ugradili. Drugaru su ugradili plocu od dve godine starijeg modela ( doduse nije bio OLED u pitanju nego jedan od najjeftinijih LG 4k modela)
 
Poslednja izmena:
Stigla poruka od servisera, popravljen TV, zamenjen panel.
 
Desava mi se, evo drugi put za godinu dana kako imam C2, da izgubi zvuk. Ali ne sasvim, samo za video. Npr, udjem u Netflix, onaj uvodni zvuk, cuje se, saltanje kroz menu, isto sve normalno, ali cim pustim bilo sta, nema zvuka. Kada mu zadam da ukljuci mikrofon, kako bih rekao komandu, sve prica, sve normalno. Ali jednostavno video nece. Tako za eon, yt, i sve ostale aplikacije. Doduse, nisam probao kablovsku da li hoce da pravi isti problem jer na tom mestu nemam mogucnost za to.

Pokusam soft reset, izkljucim ga pa ga ostavim neko vreme iz zida iscupanog, menjam sa TV Speakers na Optical, na kom i slusam sve, nista ne menja, sve dok odjednom, bez ikakve logike samo od sebe proradi. Pokusao bih da ga reklamiram ali znam da ce da me oduvaju lagano...

Jel imako neko slicna iskustva sa ovakvim problemom?
 
Ako mozes pogledaj koju plocu su ugradili. Drugaru su ugradili plocu od dve godine starijeg modela ( doduse nije bio OLED u pitanju nego jedan od najjeftinijih LG 4k modela)
Sad sam se bas igrao sa TV i uređajima da vidim sta je problem.
Imam pored C1 PS5, Xbox series X, EON box i PC sa win10, Samsung Q660 soundbar.
Svi HDMI na ovom TV su 4k 120Hz jedna od razloga zašto sam ga i kupio.
Na HDMI 3 sam probao Xbox Series X na 4k nema uopšte slike, na 2k i ispod ima.
PS5 na 4k HDR izbaci na ekranu HDR i odma posle 2s nestane slika (izbaci ono no input)
Na EON box probavom YouTube 4k HDR videos i radi 4k ali ne prikaže HDR gore u uglu, dok u TV YouTube app izbaci HDR za isti video plus se vidi jasno da je tamnija slika preko EON box.
Znači problem je HDR na HDMI 3, postoji li neko zaobilazno kućno rešenje za ovo i šta to uopšte može biti u pitanju?
U suštini možda mi nije toliko to ni bitno da nosim ponovo u servis 40km od mene jer na EON box ionako gledam sam 1080p SDR sadržaje, a imam i 4k HDMI spliter koji još nisam povezao jer me malo smara pomisao još jedan daljinac...
 
Pre nego što izgubiš živce dodatno, probaj sa kvalitetnim HDMI 2.1 kablovima.
Proveri i da li si uključio HDMI Deep Colour za sve HDMI ulaze gde ti treba HDR i 4K120.

BTW. Dostupan update za C2 03.33.85 (prethodna verzija bila 03.33.80)
 
Poslednja izmena:
Pre nego što izgubiš živce dodatno, probaj sa kvalitetnim HDMI 2.1 kablovima.
Proveri i da li si uključio HDMI Deep Colour za sve HDMI ulaze gde ti treba HDR i 4K120.

BTW. Dostupan update za C2 03.33.85 (prethodna verzija bila 03.33.80)
Upaljeno je na HDMI Deep colour na 4k
Valjda je to to.
Kablovi mislim da nema boljih od ovih sto idu uz PS5 i Xbox.
Da je so kabla onda ne bi sve radilo normalno na drugim HDMI ulazima
 
Sad sam se bas igrao sa TV i uređajima da vidim sta je problem.
Imam pored C1 PS5, Xbox series X, EON box i PC sa win10, Samsung Q660 soundbar.
Svi HDMI na ovom TV su 4k 120Hz jedna od razloga zašto sam ga i kupio.
Na HDMI 3 sam probao Xbox Series X na 4k nema uopšte slike, na 2k i ispod ima.
PS5 na 4k HDR izbaci na ekranu HDR i odma posle 2s nestane slika (izbaci ono no input)
Na EON box probavom YouTube 4k HDR videos i radi 4k ali ne prikaže HDR gore u uglu, dok u TV YouTube app izbaci HDR za isti video plus se vidi jasno da je tamnija slika preko EON box.
Znači problem je HDR na HDMI 3, postoji li neko zaobilazno kućno rešenje za ovo i šta to uopšte može biti u pitanju?
U suštini možda mi nije toliko to ni bitno da nosim ponovo u servis 40km od mene jer na EON box ionako gledam sam 1080p SDR sadržaje, a imam i 4k HDMI spliter koji još nisam povezao jer me malo smara pomisao još jedan daljinac...
EON Box ne podrzava HDR.Ja idem na APP EON i YouTube sadrzaj sa HDR je vidljiv.
 
moze li mi neko preporuciti pouzdan usb-lan adapter sa kojim cu na svom tv-u moci dobiti puni protok interneta putem kabla..imam brzinu od 1gb a moj tv je lgxc i max propusnost lana je 100mb..
moze link sa amazona za provjeren adapter ili ako je zabranjeno moze i na pm. hvala unaprijed
 
To su usb 2.0, tu max mozes da izvuces 300mbps. Ironija je da vecu sansu imas da bolju brzinu izvuces sa wifi-a
 
a jbt... mada je i 300 bolje od 100 heh ... stvarno ne kontam zasto se oko toga toliko stisnu...
ali stabilnije mi je 100 sa zicom nego 200 sa wifi...za velike fajlove pogotovo.
 
Desava mi se, evo drugi put za godinu dana kako imam C2, da izgubi zvuk. Ali ne sasvim, samo za video. Npr, udjem u Netflix, onaj uvodni zvuk, cuje se, saltanje kroz menu, isto sve normalno, ali cim pustim bilo sta, nema zvuka. Kada mu zadam da ukljuci mikrofon, kako bih rekao komandu, sve prica, sve normalno. Ali jednostavno video nece. Tako za eon, yt, i sve ostale aplikacije. Doduse, nisam probao kablovsku da li hoce da pravi isti problem jer na tom mestu nemam mogucnost za to.

Pokusam soft reset, izkljucim ga pa ga ostavim neko vreme iz zida iscupanog, menjam sa TV Speakers na Optical, na kom i slusam sve, nista ne menja, sve dok odjednom, bez ikakve logike samo od sebe proradi. Pokusao bih da ga reklamiram ali znam da ce da me oduvaju lagano...

Jel imako neko slicna iskustva sa ovakvim problemom?
Možda se emituje neki format koji televizor ili tvoj spoljni sistem ne podržava. Simptomi koje opisuješ liče na to. Pošto koliko vidim koritiš spoljni Av ili soundbar (pominješ optical) podesi Sound opiton Passtrugh i HDMi na Bitstream na TV, mada ja nemam optical vezu pa možda za optical nema bitstream. Možda pomogne. Meni lično se to par puta pojavljivalo iz razloga koji sam ti naveo.

Isto tako zaboravih ako neće da radi sa Bitsteam probaj da staviš na PCM mada je tada zvuk lošijeg kvaliteta, a može da bude i samo stereo.
 
Poslednja izmena:
a jbt... mada je i 300 bolje od 100 heh ... stvarno ne kontam zasto se oko toga toliko stisnu...
ali stabilnije mi je 100 sa zicom nego 200 sa wifi...za velike fajlove pogotovo.
Čak i veliki fajlovi retko kad imaju bitrate preko 100Mbit, a svakako ih ne kopiraš u TV tako da suštinski nije ni bitno što je LAN ograničen na 100Mbit.
Da su stavili 1Gbit, bilo bi žalbi kako TV ne može da pusti baš svaki video (bitrate >100Mbit) iako mreža to može da izgura. Onda bi zaludni tražili max limite koje TV može da procesira pa bi ga merili uzduž i popreko itd.

Ovako su se pametno ogradili, sve što može da prođe kroz 100Mbit od podržanih formata, TV može da procesira i prikaže.
 
Da li neko zna zašto kada povežem LGC2 na PC i isključim monitor PC-a ostavim samo TV uključen osvežavanje TV-a padne sa 120hz na 60hz?
 
Koliko ja znam tv se prilagođava izvoru,a tv program nema više od 60 sličica.
 
Koja grafa u pitanju, koji hdmi kabl, koji driver na grafi?
 
Koja grafa u pitanju, koji hdmi kabl, koji driver na grafi?
4090 rtx asus Strix + 537.42 + HDMI 2.1
Kada su oba uključena kao monitori za PC, mogu da postavim 144hz na PC monitoru i 120hz na TVu. I ako ostavim uključen monitor mogu da igram u 119hz game modu na TVu. Ali čim isključim monitor na power dugme, TV se prebaci na 59hz game mode.
 
Jesi izabrao PC resolution 3840x2160 u nvidia control panel?
 
Jesi izabrao PC resolution 3840x2160 u nvidia control panel?
Da, tamo namestim sve kako treba i kada ponovo pogledam vidim da se spusti na 60hz i nemam ni opciju da idem na više. (dok je PC monitor isključen)
 
Hdmi kabl drugi si probao kapiram? Drugi port? Nemam pojma šta bi drugo moglo da bude.
 
Da ponovim pitanje.Zna li neko zašto Google assistant nije podržan u Srbiji na LG TV (sem da se menja region)? I ne samo u Srbiji, koliko vidim po forumima u brojnim zemljama gde inače normalno radi na drugim uređajima.
 
Konacno montirano i upaljeno. Nakon godinu dana bleje u kutiji. U dnevnoj sobi 83" i gaming soba 77". Ostaje jos spavaca. Ali to je u principu. Nisam ih primaknuo skroz do zida zbog povezivanja koje me ceka.
 

Prilozi

  • PXL_20231108_120235854.jpg
    PXL_20231108_120235854.jpg
    155.1 KB · Pregleda: 161
  • PXL_20231108_123902572.jpg
    PXL_20231108_123902572.jpg
    132.7 KB · Pregleda: 159
  • PXL_20231108_124041938.jpg
    PXL_20231108_124041938.jpg
    152.4 KB · Pregleda: 163
  • PXL_20231108_125416212.jpg
    PXL_20231108_125416212.jpg
    92.6 KB · Pregleda: 159
  • PXL_20231108_130344980.MP.jpg
    PXL_20231108_130344980.MP.jpg
    116.9 KB · Pregleda: 157
  • PXL_20231108_130359054.MP.jpg
    PXL_20231108_130359054.MP.jpg
    146.3 KB · Pregleda: 162
Još da nabudžiš Nakamichi dragon soundbar :) ili neki AV sistem pa da treseš komšije :)...
 
na trecoj slici izgleda kao da ne moze papir da se zavuce izmedju zida i tv-a :) Ne znam na kojoj je visini donja ivica od poda, deluje povisoko.
 
Odlicno, tv kida 😍
Kako ti se cini 83", ja sam gledao 77" g2 i sve mi se cini da je mnogo veliki tv za udaljenost od 2.5m- 3m?
 
Kod ortaka peglamo PS5 na 77 i nije mnogo veliki TV, baš je kako treba. A udaljenost na garnturi je max 3 metra. :)
 
Odlicno, tv kida 😍
Kako ti se cini 83", ja sam gledao 77" g2 i sve mi se cini da je mnogo veliki tv za udaljenost od 2.5m- 3m?
TV nikad nije dovoljno velik. 😀 Pa ne izgleda tako veliko iskreno ali videcu kada unesem garnituru i ostalo. Gledao sam i 97" za dnevnu ali nisam hteo da platim TV 25k. 😀

Udaljenost u dnevnoj ( 83" ) je oko 3.5-4m sto je skroz ok. Gaming neka 2.5m gde je 77" i spavaca oko 3m za 83" ali to je kao bioskop fazon. Bas sam hteo veliki ekran u spavacoj, dobar zvuk i jos sam uzeo dusek i podlogu sa daljinskim upravljacem gde mogu da podesavam nagib kada budem gledao filmove.

I nastao je problem u spavacoj zbog neke police koja je prevelika i nismo mogli da montiramo TV pa to ostaje za drugi put kada promene policu. Uvek nesto. Necu se nikada useliti.
 

Prilozi

  • PXL_20231108_131704624.MP.jpg
    PXL_20231108_131704624.MP.jpg
    98.7 KB · Pregleda: 289
  • PXL_20231108_142648511~2.jpg
    PXL_20231108_142648511~2.jpg
    204.5 KB · Pregleda: 303
Nazad
Vrh Dno