Šta je novo?

LG Televizori

Porucih I ja c2 za 130k. Nadam se da ce sve ok proci. Svakako 55 inch u auto ne moze da mi stane, moralo je postom.
 
Pozdrav ljudi. Evo trebalo bi hitno da kupim neki TV. Totalno mi je nejasno oko odabira modela da šta je po vama najbolja varijanta uloženo dobijeno. Ići na A2 48 za nekih 700 ili QNED ILI Nano81. Cene su slične kao i dijagonale. Sada me zanima sta mislite za gledanje Netflix-a i Nitendo. Šta bi bila najbolja varijanta.
 
Pozdrav, pre par dana sam kupio 50UQ75003LF pa me interesuje koji video player da skinem za njega a da vecinu video formata cita kako i prevod?
Posto ovaj njegov koji je vec instaliran na TV-u neke formate i prevode ne prepoznaje
 
Pozdrav, pre par dana sam kupio 50UQ75003LF pa me interesuje koji video player da skinem za njega a da vecinu video formata cita kako i prevod?
Posto ovaj njegov koji je vec instaliran na TV-u neke formate i prevode ne prepoznaje
Koje? Ogromnu većinu ih čita bez problema. Godinama imam LG televizore i uvijek su imali najbolji player u TV-u.
 
Pozdrav, pre par dana sam kupio 50UQ75003LF pa me interesuje koji video player da skinem za njega a da vecinu video formata cita kako i prevod?
Posto ovaj njegov koji je vec instaliran na TV-u neke formate i prevode ne prepoznaje
Zdravo,
I ja godinama unazad na LGu gledam filmove sa fles memorije i nemam problema sa njegovim plejerom.
Titl koji cita je SUB i njegov naziv mora da bude potpuo isti kao naziv video fajla
Za prebacivanje iz SRT u SUb koristim mali programcic "SRTtoSUBv11"
 
^ ja u zadnjih 5 godina nisam naišao na film koji nije pustio, skidam HDR filmove ali ne koji imaju dolby vision i atmos posto je tu slika nešto ljubičasto plava.
 
Takodje isto i kod mene, sve pusta bez problema. I sto se prevoda tice nema veze u kom je formatu, samo uradim rename da bude isto ime kao i video fajl i to je to.
 
Ja sam pisao kako meni LG G1 jedini film koji sam pustio preko fleša preko plejera nije dobro puštao, tačnije nije moglo da se premotava napred/nazad i čim se pokuša on pusti film od početka.
Film je bio: House.Of.Gucci.2021.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.H.265-AllowMKVDV.mp4
 
Zdravo,
I ja godinama unazad na LGu gledam filmove sa fles memorije i nemam problema sa njegovim plejerom.
Titl koji cita je SUB i njegov naziv mora da bude potpuo isti kao naziv video fajla
Za prebacivanje iz SRT u SUb koristim mali programcic "SRTtoSUBv11"
Titl može biti u SRT. Nema potrebe za prebacivanje u SUB.
 
Moze li predlog neki za OLED 55" ? Sta gledati, sta ne? :)
 
C2 is the way. :D
 
Ako sam ja dobro skontao, glavna prednost ovog panela je near infinite contrast, pa samim tim i jak brightness. Da li je neka krucijalna greska ako za 20k manje uzmem neki LG oled koji nije C2?
 
Jedini OLED a da nije C serija, je B ili A.
B i nekako, A, ne znam kakav je, ne bih ga uzimao u obzir.
 
Ako sam ja dobro skontao, glavna prednost ovog panela je near infinite contrast, pa samim tim i jak brightness. Da li je neka krucijalna greska ako za 20k manje uzmem neki LG oled koji nije C2?
Ako nećeš igrati igrice i gledati sport možeš da uzmeš i A seriju, u suprotnom samo C ili skuplji.
 
Takođe treba imati na umu da OLED televizori sa nekim optimalnim podešavanjima nisu za jako osvetljenje prostorije. Pogotovo ako postoji dnevna svetlost koja ide direktno na panel.
 
Ulozi i u roletne ako ih nemas, ja ne mogu da gledam TV leti bez spustenih roletni :D
 
Ulozi i u roletne ako ih nemas, ja ne mogu da gledam TV leti bez spustenih roletni :D
Da da, obavezan detalj, slazem se. Najvise mi je zbog kontrasta i HDR-a. Najvise mi je do serija, filmova.. Hvala ljudi
 
Bez zezanja sad, ja imam C1 okrenut direktno ka prozorima i filmovi/serije prosto ne mogu da se gledaju jer na televizoru vidim odsjaj od prozora. Ubi taj reflektivni premaz.
Imas moje postove na prethodnim stranama sa sve slikama :D
Edit: Npr ovako
20220418_140449-jpg.341609
 
Ma ja se slazem rekoh :)
Ne volim jak brightness ali kontrast da tj oled local dimming.
 
Ako je moguće nikad se tv ne okreće direkt ka prozorima. Meni je prozor sa desne strane i ujutru kada gledam fudbal može da se gleda bez problema i bez roletna. Navučem zavesu i bombona. Ionako mi je "bioskop" retko u toku dana tj. 99% je uveče.
 
I meni prozor sa strane, ama baš ništa mi ne smeta.
 
Koliko šteti panelu ako sunce bije direkt u isti na duži vremenski period? Pošto mi je dnevna soba na južnoj strani, dešava se u kasnu jesen, zimu i rano proleće da mi sunce delimično bije u panel.
Nekada davno, dok sam imao CRT TV, nakon nekoliko godina došlo je do promene boje na ekranu tačno gde je sunce obasjavalo.
 
Koliko šteti panelu ako sunce bije direkt u isti na duži vremenski period? Pošto mi je dnevna soba na južnoj strani, dešava se u kasnu jesen, zimu i rano proleće da mi sunce delimično bije u panel.
Nekada davno, dok sam imao CRT TV, nakon nekoliko godina došlo je do promene boje na ekranu tačno gde je sunce obasjavalo.
Ако је у питању Олед, избегавај то, исто као и са мобилним телефоном, није препоручљиво држати екран окренут директно ка сунцу на дужи временски период, ЛЕД су издржљивији али верујем да би и они показали неку аномалију после дужег времена(али баш озбиљног злостављања).
 
Nece nista da mu fali ako ga sunce pirne kroz zavesu. A i dan prolazi, sunce menja polozaj. :D
 
Ladno na prvu nisam provalio da se na ekranu nalazi folija :D. Video stiker u denom uglu, povukao i nista se nije desilo. Zagledao malo okolo ne vidim foliju.
Sreca pogledam neki unboxing video, reko dal mi nisu uvalili koriscen, pa skonram da lik odlepljuje foliju.
Uglavnom i sa folijom je slika bila wow, samo mi crna nije bila bas....
Eto, da se neko ne zaj.. pa da ne gleda kroz foliju ceo radni vek tv-a :D Inace u pitanju je oled c2....
Nego kako gledate life timer, u ovoj verziji softvera nema u opcijama power on time.
 
Ladno na prvu nisam provalio da se na ekranu nalazi folija :D. Video stiker u denom uglu, povukao i nista se nije desilo. Zagledao malo okolo ne vidim foliju.
Sreca pogledam neki unboxing video, reko dal mi nisu uvalili koriscen, pa skonram da lik odlepljuje foliju.
Foliju imaš i sa zadnje strane tv-a. Ako je ne odlepiš, a tv se pokvari - neće ti biti priznata garancija. Čisto da znaš...
 
Nazad
Vrh Dno