Šta je novo?

LG Televizori

Da li će biti kašnjenja i koliko će biti zavisi od verzije BT-a (na prijemniku i transmiteru), ali i do drajvera. Bilo je price o tome na temama oko povezivanja BT slušalica na TV.
 
Stigao mi za za c1 3.30.06 apdejt citam da neki imaju problema sa osvetljenjem.
 
Pozdrav svima, planiram da kupim LG od 43 inca. Moze li mi neko reci razlike izmedju serija 7 i 8?
Konkretno UP7800 vs UP8000
Unaprad hvala 👋
 
Nema razlike sem u nogicama.
 
Imam problema dok gledam utakmice da lopta pri pasovima, centaršutevima jednostavno nestaje (LG C1 OLED). Pretpostavio sam da truemotion pravi problem ali jednostavno bez njega je sport negledljiv, kad ugasim truemotion, lopta se ne gubi ali zato prenos kao da je u 10fps, vuče se bukvalno, neka de-sinhronizacija se dešava svakako. Sa upaljenim truemotion je slika savršeno fluidna ali lopta "strada". Koliko sam skapirao, problem je izgleda što je prenos u 24 ili 25fps, da je u 50 ili 60fps ne bi bilo problema, mada dok ovo pišem se sjetih da ovaj TV podržava VRR ali izgleda ne radi kod SDR sadržaja?

Vidim masovno se žale ali rješenja adekvatnog koliko vidim nema, nisam stvarno probao još game mod, moguće da on aktivira VRR.

 
Rekao bih da to zavisi od kvaliteta kanala kao sto sam kazes.

Kada pustim na primer Arenu Premium 1 na Orion TV smart app sve ide super glatko, a kada pustim isti kanal preko Supernova TV Po Tvom primetni su duhovi kada ide lopta ide, bukvalno kao da ostaje trag iza nje i treperi. Preko EON app svi SK rade top.
 
Vjerovatno do kanala ali u direktnoj je vezi sa oledom, prije sam imao Sony LED TV i nisam imao ovih problema, tj. mogla je da se isključi interpolacija a da generalno prikaz "ne pati". Bez trumotiona je negledljivo bukvalno.
 
Nije do kanala (mada delom jeste), već do algoritma za sinhronizaciju FPS-a signala sa signalom TV-a. Pitao sam nedavno baš to, jer sam primetio seckanje (judder i stuter) na G1, kao i artefakte, a sve je počelo od kada sam uzeo PS5 (mislim da mi se od tada oko naviklo na 60fps, pa previše zapaža nešto što ranije nisam).

Mislim da sam kačio i linkove do testova za judder/stuter sa YouTube-u.

Sony ima bolji algoritam za ovu desinhronizaciju, mada kažu da i LG sada nije daleko. Jedno od rešenja je bilo Nativ mod koji rešava preko VRR-a čini mi se.

P.S. 24fps nije ni za šta, pogotovo kada uz to iskombinuju i brzinu menjanja kadra koja bude mnogo veća od neophodne, pa nema šanse nijedan softver to da ispravi.
 
Cinema je iz nekog razloga uvjek upaljena, iskreno ni ne vidim nikakvu razliku kad je upaljena/ugašena, svakako sam probao to o čemu pričaš i nema efekta. Probaću kad dođem kući da kroz game mod isforsiram VRR, on bi morao da rješava tu desinhronizaciju, uostalom zbog toga i postoji :)
 
@BitrAtE

Нажалост:
Филмови скоро сви - 24 фпс
Европа и још понеко - ТВ канали: 25 фпс
САД и још понеко - ТВ канали: 30 фпс
Стриминг и ППВ - зависи од извора.

Резолуције - ако су 1080 обично иде и интерполација, на 720 прогресивно(читај - како треба)
Из приложеног лепо видиш шта је дељиво(цело) са фрек. телевизора, шта није, ТВ обично долази са 50, 100 и 120, ако није дељиво мора да паметује.

Е сад "негледљиво" то је до тебе, гледао сам скоро утакмице (ртс1 репрезентација) и нигде не нестаје лопта, прилично је добар квалитет.

Прво провери да ли су ти каблови и СТБ ок.

За почетак гаси синема мод, то је за биоскопске филмове у 24 фпс и можда ти због тога нестаје јер синхронизује ТВ да ради на толико фпс-а...
Мени је ово лично увек угашено, али можда неком одговара понекад.

Пробај да ставиш ручно true motion на 1/3 свих подешавања које ти понуди кад одабереш тај мод, то је нека "ни тамо ни вамо" категорија где добијеш течнији приказ са најмање замућења популарно названог "ефекат сапунице(у слободном преводу;-)".

Такође провери и како ти је подешено у оном менију СТБ-а јер и од тога зависи...

Причано је о овоме, проблем је до индустрије која одбија да пређе на већи ФПС из разних разлога, то је посебна тема...
 
Na Arenama nikakvih problema recimo, sve je fluidno, lopta takođe se ne gubi. Pretpostavljam da su Arene u 50/60fps
 
RTCG HD, i prije sam imao na još nekim nego se ne mogu sjetiti. Kako su se zaređale utakmice Lige Nacija ovih dana, gledao na RTCG pa bi "bolo" oči. :)
 
haha sta znam, moguce, nisam imao prilike da uporedjujem isti filmski content sniman u 24 frejma i u 60 tako da ne mogu da sudim.
 
Imaš na YouTube-u objašnjenje i poređenje. Puno stručnih ljudi iz te industrije se buni za ovo. Isto važi i za tech youtubere, npr onaj crnac, beše Marcus ili tako nešto ima majicu i baš je protiv 24fps, a mislim da je i Linus pričao o tome.
Filmovi su se prvo snimali u 24fps jer je to bilo ograničenje tadašnje tehnologije, a posle nisu prešli na novije standarde iz ko zna kojih razloga. Neki čak smatraju da je tako najbolje, jer deluje bioskopski, dok 60fps deluje realno i onda imaš osećaj kao da gledaš neki privatni snimak, a ne film.
 
Znam o cemu se radi, hteo sam reci da se svodi na moje subjektivno misljenje o tome, sta meni vise prija. Fora je sto su ljudi naviknuti na 24fps, tako da je tesko samo preseci. Gemini Man je sniman u 60fps, iskreno deluje malo cudno :D

 
Meni 60fps izgleda nenormalno previše klizi i izgleda kao privatni video. Ne bih voleo da industrija pređe na 60fps standard.
 
Na 65" TV-u se vidi svaki judder i stutter, a na 24-30 su veoma izraženi.
 
Ja bih ga zaobisao. Moje misljenje je da Samsung generalno ima bolje mid range modele od LG-a.
Ovde imas review tog modela, mislim da sam selektovao dobar, i poredjenje sa malo skupljim(gledajuci cene kod nas) samsung modelom (UE55AU8072UXXH):

 
Ja bih ga zaobisao. Moje misljenje je da Samsung generalno ima bolje mid range modele od LG-a.
Ovde imas review tog modela, mislim da sam selektovao dobar, i poredjenje sa malo skupljim(gledajuci cene kod nas) samsung modelom (UE55AU8072UXXH):

Ja ga pazario, videcemo kada se upali sta ce biti... Birao sam izmedju ovog i TCL, rekli.mi.ovaj
 
Znam o cemu se radi, hteo sam reci da se svodi na moje subjektivno misljenje o tome, sta meni vise prija. Fora je sto su ljudi naviknuti na 24fps, tako da je tesko samo preseci. Gemini Man je sniman u 60fps, iskreno deluje malo cudno :D


У 3д формату специјалним модификованим камерама у 120 фпс.
При чему један(и бројем 1) биоскоп може да прикаже (делимично) како је снимано.
Сви остали не подржавају ово или оно, а БР је ухд у 59.нешто слика што нема везе са оним како је снимано...
О томе колико ефеката има у филму да би направили од старог младог глумца + акробације што такође утиче на квалитет да не говорим.
Поента је да се на основу овог филма не може судити.
Иначе филм је очајан.
 
To da su ljudi naviknuti na 24fps je izvučeno iz konteksta. Oni su naviknuti na 24fps na CRT televizori a koji su kockasti, dijagonale 30" i rezoluciji od 576p.

Ako se to primeni sada, na 4k rezoluciju, 16:9 odnos strana (više prostora za horizontalne pokrete objekata), dijagonale 65"+, lako se dolazi do zaključka da se svaki nedostatak vidi, pa bi i FPS morao proporcionalna da skalira kako bi ispratio i ostale parametre.
 
Nazad
Vrh Dno