Šta je novo?

LG Televizori

@mnogomudar
Losije rade glasovne kontrole od androida, tamo recimo mogu da pretrazujem i na engleskom i na srpskom istovremeno, ovde to nije moguce mora da izaberes jedan jezik.
Hrvatski valjda bese ima glasovnu pretragu, trenutno nisam pored tv-a.
Ali ako je region US daje ti Google asistant a i LG ima mnogo vise opcija kod glasovnih korisnih komandi (tipa set timer za gasenje, screen off, weather etc..)
 
Katastrofa radi i na engleskom meni na C1, dok recimo na Tesli u sobi hvata što god da kažem. :)
 
Da li je velika razlika izmedju C1 i C2 ? Planiram da dovucem 83" .
 
@mnogomudar
Losije rade glasovne kontrole od androida, tamo recimo mogu da pretrazujem i na engleskom i na srpskom istovremeno, ovde to nije moguce mora da izaberes jedan jezik.
Hrvatski valjda bese ima glasovnu pretragu, trenutno nisam pored tv-a.
Ali ako je region US daje ti Google asistant a i LG ima mnogo vise opcija kod glasovnih korisnih komandi (tipa set timer za gasenje, screen off, weather etc..)
Prebacio sam na hrvatski jezik i sada youtube pretraga radi mnogo bolje. Hvala.
 
C1 83" oko 3500 a C2 oko 3800 . Moguce jos 100e down.
 
C1 83" oko 3500 a C2 oko 3800 . Moguce jos 100e down.
Ja sa tom razlikom u ceni ne bih imao dilemu, svakako C2. Sudeći po recenzijama koje sa do sada gledao, sa C2 dobijaš novi procesor koji je doneo nekoliko značajnih poboljšanja u odnosu na C1 i svakako opravdava razliku u ceni od 200-300 €.
 
Mala je razlika na tu cifru, i ja bih isao na noviji C2
 
Plazma posle 10 god ide u zasluzenu peMziju . 🥺
Verno je sluzila, bez burn in 🥰.
 
Da, skoro glavno zaboravih : C1 od 83 " bih novu i nju mogu za oko 3500 , medjutim ova C2 83" je nova oko 6500 nova...a ovu koju mi nude je par meseci stajala kao exponat i bila ukljucena da vrti neki sadrzaj ? Zato je oko 3800 jbga.
 
Onda sve suprotno, nikako polovno :D
 
Sumnjivo mi to 3500e za 83-ku. Znam da se krece oko 5500.
 
Mozda je i ta neki outlet, 77 je za te pare koliko vidim
 
Donosi neki braša iz Njemačke i za 3500 prodaje Njemački OLED bolji kvalitet :D
 
Nije, C1 je nova novcata sealed .Made for GERMANY. Ova C2 nije u izlogu bila bas 24 h 🤣, ali je na polici u radnji bar 12 h radila . Zato sam i pitao da li je velika razlika u kvalitetu C1 i C2 . Obe su 83".
Donosi neki braša iz Njemačke i za 3500 prodaje Njemački OLED bolji kvalitet :D
Pa i ja kupujem u SFRJ Njemackoj 🤡🤷‍♂️
 
Nije, C1 je nova novcata sealed .Made for GERMANY. Ova C2 nije u izlogu bila bas 24 h 🤣, ali je na polici u radnji bar 12 h radila . Zato sam i pitao da li je velika razlika u kvalitetu C1 i C2 . Obe su 83".

Pa i ja kupujem u SFRJ Njemackoj 🤡🤷‍♂️
Proveri ti to dobro posto je u MM 4500.
 
Ortak je uzeo C1 77 za oko 3200,3300 valjda. Pre nekoliko meseci.
 
Katastrofa radi i na engleskom meni na C1, dok recimo na Tesli u sobi hvata što god da kažem. :)
- Ако ти стоји УК пробај УС, боље препознаје "лош" енглески кад је укључено на амере.

- Неки дан се опуштам у мраку нешто причајући са фамилијом телефоном и пустио на јутјуб-у да ми иде неки џез са позадином која је баш лепа,
типа као статична слика са покретним деловима(као гиф на пример), тада сам се први пут до сада сусрео са овим аутоматским
смањењем осветљења које сте помињали, заиста смета... просто не верујем да то не исправљају да је могуће угасити...
 
To se dešava samo kad TV prepozna HDR content, ako misliš na Teslu?
 
@BitrAtE
Ако си мени одговарао, ЛГ олед ц9.
Па тема је ЛГ...
Није хдр био.
 
Sorry, zaboravi, pobrkao sam nešto :) Nemam na C1 tih problema, mada iskreno TV sam prepozna kad je neki statični content i ode u screen saver odmah.
 
Ali ovo nije statican content jer youtube snimak "ide", samo je ista slika non stop pa umesto screensaver-a osvetljenje ode na minimum da bi se ocuvao panel
 
бит Нема проблема, дешава се. ;)
Код статичког без инпута је користан скринсејвер који ти помињеш.
Ово је другачије, као што рече шоми - и представља очигледан проблем, за који на жалост нема решења.
 
Meni iskreno ne smeta, tu je sa razlogom. Svakako kad se slika ne pomera nije ni bitno koliko je svetla kada je akcenat na muzici u pozadini - a slozices se da je bitnije da nema burn in-a :D


Ono sto sam na primer primetio, i sto mi je jako nelogicno, je da ako tv digne scrensaver dok je u pozadini HDR sadrzaj (pauziran Netflix npr) onda je i sam satic mnogo svetliji (odnosno on je u hdr brightness-u) nego kao kada se upali preko obicnog YT klipa ili televizije..
 
Meni iskreno ne smeta, tu je sa razlogom. Svakako kad se slika ne pomera nije ni bitno koliko je svetla kada je akcenat na muzici u pozadini - a slozices se da je bitnije da nema burn in-a :D


Ono sto sam na primer primetio, i sto mi je jako nelogicno, je da ako tv digne scrensaver dok je u pozadini HDR sadrzaj (pauziran Netflix npr) onda je i sam satic mnogo svetliji (odnosno on je u hdr brightness-u) nego kao kada se upali preko obicnog YT klipa ili televizije..
Гледај, упаљено у соби само благо светло за "атмосферу" и зато што не ваља да само ТВ/монитор буде извор светла, али опет са великог тва долази више светла:
Сцена јако лепа жуто плава са камином и снегом у коју сам често гледао током приче јер доприноси додатном опуштању поред музике, и онда после 10ак(исам тачно сигуран колико минута) одједном у соби половина количине светла, а ово на тв димовано не личи ни на шта, па кликни дугме да се врати и тако 5 пута...
Наравно да се слажем са твојим коментаром за брн ин, али не гледам у ово 24/7 ,-) а и има више различитих канала са другим сликама на исту фору.
-----
Не знам на какав сат мислиш можда имамо друге верзије ТВа код мене је само ватромет, осим ако нисам нешто погрешно разумео.
 
Nazad
Vrh Dno