Šta je novo?

LG Televizori

Bolje stavi svoj tv na oglas i sam ga prodaj,jer će te nakupci ubiti u pojam sa cenom.
 
Jel može da se koristi glasovno upravljanje ako je za državu postavljena Srbija? Kad uđem u podešavanja za prepoznavanje glasa piše mi ovo: "Ako podesite jezik za državu LG usluga i jezik menija identično, prepoznavanje glasa će biti lakše dostupno". Zemlja je Srbija, jezik srpski.
 
Jel može da se koristi glasovno upravljanje ako je za državu postavljena Srbija? Kad uđem u podešavanja za prepoznavanje glasa piše mi ovo: "Ako podesite jezik za državu LG usluga i jezik menija identično, prepoznavanje glasa će biti lakše dostupno". Zemlja je Srbija, jezik srpski.
Znam da radi ako se postavi zemlja i jezik hrvatski.
 
A kad je Srbija ne radi?

Zar niko ne može da potvrdi ili niko ne koristi glasovno upravljanje? 😄
Da probali kod komšije na LGu i na još jednom WebOs Fox TVu sa magičnim daljinskim, radi glasovna pretraga na primer "Pusti Mujo kuje konja po mjesecu" i pitanja tipa Kakvo je vreme danas? Ko je bio Nikola Tesla... samo kad se stavi zemja i jezik Hrvatski.... Ista situacije je i sa Xiaomi Mi Box-om, Google još nije uradio glasovnu podršku na srpskom. Koristio sam i Gogle Home Mini uređaj, radio je samo na engleskom ili hrvatskom :(
 
Očekivala sam da će dopustiti upravljanje na engleskom bez obzira na odabranu zemlju. Značila bi komanda "screen off" da ne moram stalno da ulazim u meni kad stavljam pauzu. Kod drugarice na Sony TV-u radi i na engleskom i na srpskom, a zemlja i jezik su postavljeni na srpski. Hvala u svakom slučaju.
 
Ako promenim lokaciju(drzavu) na tv-u, da li ce se tv vratiti na fabricka podesavanja i samim tim obrisati aplikacije koje su instalirane na tv-u?
Trenutno mi je drzava SRB, promenio bi na HR da bi mogao da koristim glasovnu pretragu.
 
Ja kad sam promenio morao sam da pretrazim sve kanale ponovo, vidi sacuvaj listu kanala ili omiljene ako si pravio.
 
Ima li tko ovdje nano 75?
 
Nemoj spamovati svaku temu o televizorima, otvori u delu šta da kupim i to je to. Poslednje upozorenje.
 
Jel koristi neko Moonlight? Probao bih neku igru sa pc-a jel mora tv u developer mode? Ili ima bolje resenje?
 
Koja je razlika izmedju ova dva tv oba su LG i koji kupiti?

LG 75" 75UP78003LB 4K webOS HDR smart​

LG 75NANO753PA​

 
Ako pare nisu problem,skoro pa uvek je pravilo da se kupi skuplji.
 
Nebo i zemlja, Nano je 10 bit VA panel dok je UP 8bit IPS.

Ako tv gledas relativno pravolinijski onda je Nano bolja opcija
 
Ima li neko da pojasni sve oznake iz C1 OLED serije ? C11, C12, C13 LA, i sl.
 
C11 ima crna ledja, C12 bela, ostalo je sve isto. 13 nisam video na C seriji, ovo sto sam gledao kod nas
 
A vezano za one oznake pri kraju ? LA i sl. ?
 
Koje HDMI 2.1 kablove koristite a da valjaju? Znam da je bilo reci o tome ali pretraga bas i nije od pomoci.
Vidim da imaju neki Gembird koji su deklarisani kao 2.1 a prilicno jeftini
 
Primetio sam da imaš Ps5, pazi koje kablove uzimaš. Ja sam uzeo neki sa Amazon.de, I s vremena na vreme je znao tv da mi izbaci No signal (jednom u dva tri dana).
Posle sam nabavio Zeskit, koji dosta njih preporučuju, i zadnja dva meseca otkako ga imam nisam imao problema.
 
Jasno, jasno, sad cu da pitam i tamo. Hdmi 2.1 bi realno samo i sluzio za ps5 🤷‍♂️
Doduse svakako prvo moram tv da uzmem 😂
 
To je bar lako LG OLEDC11LA 😁

E sad za veličinu sam izaberi šta ti odgovara 😉
 
Haha, to i hocu, ali moram da se resim ovog postojeceg prvo :D
krastavac, sam sam kriv sto mi bilo mnogo 500e vise za oled pre godinu ipo dana, sad ce da me kosta 1000e 🤦‍♂️
 
Mozda ce da zvuci pogresno, ali je veci problem sto mi zena ne da da ubacim postojeci 65 u spavacu sobu (umesto 43) nego da kupim novi :D
 
Nazad
Vrh Dno