Šta je novo?

LG Televizori

LG C3 imam vec neko vreme, iskreno TV nije za osvetljene prostorije.
Ako ces ga koristiti u prostoriji koja je zamracena onda da, za dnevnu sobu bolje neki led ako ne mozes G3 da uzmes.
Okej opcija ako ne mora LG je takodje S90C sa gen 2 panelom koji moze da se "hakuje" da izbacuje isto svetla kao S95C.
Moze da se nadje 55inca na kp za ~1000e.
Mozda sacekam ovu novu seriju, pa ova stara bude na popustu ili nesto bude dobro od toga. Nije mi neophodno da bude LG, ja imam kuci LG, moji imaju Samsung, bitno mi je da bude kvalitetan TV.

Hvala na savetu, bacicu pogled i raspitacu se. Kako te ovako sluzi TV, zadovoljan?

P.S. Jel realno da je ovolika razlika u ceni za tipa G3 kod Madjara i kod nas u prodavnicama?
 
Poslednja izmena:
P.S. Jel realno da je ovolika razlika u ceni za tipa G3 kod Madjara i kod nas u prodavnicama?
Kakva razlika zna da bude ovo i nije strašno. 65G3 je oko 300e skuplji kod nas.
Nemoj gledati najnižu cenu na KP. To nije realno. To koriste da privuku ljude.
 
Po meni ako mozes da uzmes sa garancijom od makar godinu dana onda ces sa S90C dobiti kvalitetniji panel od G3 i to po 30% nizoj ceni.
Kao sto sam rekao gore, preko service moda moze da se oktljuca TV da radi potpuno isto kao S95C jer dele isti panel i onda je to stvarno na jos nekom visem nivou.
Tako da ako nisi neki fanboy brendova nego te zanima iskljucivo kvalitet za ulozen novac onda ti je to najbolji izbor trenutno na trzistu.

Sto se cene tice, da stvarno je razlika ogromna. Poredjenja radi ja kada sam uzimao novi monitor izabrao sam da uzmem LG C3 42 inca. Na kp je bio 782e a u radnjama 150-160 hiljada dinara.

@Alex Nije bas tako uvek, vecina je tu negde 10-50e u okviru cene. Ja kada sam uzimao TV sam poslao celoj prvoj stranici poruke i od njih recimo 10, njih 3-4 je reklo istu cenu kao sa oglasa, dvojica mi reklu nesto nizu cenu a ostlai su je podigli za 10-50e. To je za TV od oko 1000e.
Naravno ako se radi o nekom proizvodu koji ima 1 ili dva prodavca na KP onda ce najverovatnije da bude tako.
 
Po meni ako mozes da uzmes sa garancijom od makar godinu dana onda ces sa S90C dobiti kvalitetniji panel od G3 i to po 30% nizoj ceni.
Kao sto sam rekao gore, preko service moda moze da se oktljuca TV da radi potpuno isto kao S95C jer dele isti panel i onda je to stvarno na jos nekom visem nivou.
Tako da ako nisi neki fanboy brendova nego te zanima iskljucivo kvalitet za ulozen novac onda ti je to najbolji izbor trenutno na trzistu.

Sto se cene tice, da stvarno je razlika ogromna. Poredjenja radi ja kada sam uzimao novi monitor izabrao sam da uzmem LG C3 42 inca. Na kp je bio 782e a u radnjama 150-160 hiljada dinara.

@Alex Nije bas tako uvek, vecina je tu negde 10-50e u okviru cene. Ja kada sam uzimao TV sam poslao celoj prvoj stranici poruke i od njih recimo 10, njih 3-4 je reklo istu cenu kao sa oglasa, dvojica mi reklu nesto nizu cenu a ostlai su je podigli za 10-50e. To je za TV od oko 1000e.
Naravno ako se radi o nekom proizvodu koji ima 1 ili dva prodavca na KP onda ce najverovatnije da bude tako.
Ne zaboravi da S90C tj. bilo koji Samsung ne podržava Dolby Vision što je po meni suludo. Mogu da ga daju i ispod cene, ne bih ga nikada kupio.

Naravno da nije uvek tako ali u slučaju G3 jeste. I sam se izenenadio na malu razliku. Ako dodaš 5 godina garancije kod nas onda razlika od 300e i ne deluje toliko mnogo na ukupnu sumu.
 
Stvarno ne podržava DV? Kakva glupost, neverovatno.
 
Dolby vision ne pravi neku znacajnu razliku, 90+% scena ce izgledati isto i na HDR10. Malo je cela ta prica oko DV naduvana. Daleko veca razlika ce biti to sto objektivno QD-OLED tehnologija nudi vise za manje novca.
Da ne ulazim u detalje oko color gamut, color volume, color accuracy, PQ EOTF tracking i gradienta koji su na strani samsunga.
A ono sto je po meni najprimetnije je color volume i HDR color gradient gde LG bas fino gubi i to je recimo jako primetno kod gledanja HDR sadrzaja gde ti nece pomoci nikakav Dolby Vision.
Naravno ne kazem da je G3 krs ili nesto slicno, to je neverovatno dobar TV i ima bolji motion processing i upscaling ali hocu da kazem da ne vredi toliku razliku u ceni.
 
Ne zaboravi da S90C tj. bilo koji Samsung ne podržava Dolby Vision što je po meni suludo. Mogu da ga daju i ispod cene, ne bih ga nikada kupio.

Naravno da nije uvek tako ali u slučaju G3 jeste. I sam se izenenadio na malu razliku. Ako dodaš 5 godina garancije kod nas onda razlika od 300e i ne deluje toliko mnogo na ukupnu sumu.
Ja sam bacio malo pogled sad po prodavnicama i kp, jel si siguran da je samo 300e? Na kupujem prodajem za 55" uglavnom ide 1200-1600e, dok je u svim prodavnicama 230k i gore.
 
zamolio bih vas da ne poredite različite proizvođače. za preporuke za kupovinu postoji soba "šta da kupim". ovo je tema o televizorima marke LG. hvala na razumevanju
 
Stigao je WebOS 23 na C2, pa da prenesem utiske.
Vizuelno je malo drugačiji i generalno deluje brže, možda je placebo. Quick Menu deluje lepše.
Rade kao i ranije Developer Mode i Youtube Adfree, kao i Homebridge WebOS plugin.
Ono što sam primetio je da se drugačije ponaša sa uključenim Power On Screen na Home u podešavanjima, TV se stvarno pali na Home traku sa aplikacijama, umesto da budi PS5 kao poslednji HDMI input, i isto tako kada ugasim aplikaciju tipa jellyfin, vrati se na Home umesto da budi PS5 preko HDMI.
Nisam primetio neke druge razlike, sve deluje ok.
Na rootovan tv i dalje ostaje homebrew? To je ovaj 4.40.xx update?
 
Nije rootovan, samo instaliran preko Dev Managera. Nova verzija je 13.30.50, OTA stiže postepeno, update file je dostupan na korejskom support sajtu za instalaciju putem USB-a. U suštini update proces je prošao regularno kao i do sada, jedino se sam restartovao kada je stiglo do 100%.
 
Da li se taj preko dev menagera brise posle 1000 sati? Sacekacu jos malo, da vidim sta ce reci na githubu
 
Youtube Adfree v0.3.2 instaliran kroz Dev Manage se briše posle 1000 sati ako ne obnoviš sesiju u međuvremenu. Najlakše mi je bilo da podesim task scheduler da obnovi sesiju jenom nedeljno na mini pc-u koji radi kao media server 24/7, tako da se nije obrisao skoro godinu dana. Url ti se nalazi u Info/Renew Automatically/Manual Setup. Komanda za task scheduler:
Kod:
powershell.exe -Command "Invoke-WebRequest https://developer.lge.com/SvojURLizDevManagera"
 
Ovo je odlicno c3/g3, gde je patch uradjen pa root nije moguc. Svakako odlican info.
Tnx
 
Kako pustiti Dolby Vision mkv remux na C3?
Koliko vidim TV ne pusta DV iz mkv kontejnera.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitnje za LG dev.

Na sajtu link za download 1.12.4 verzije sadrzi zip koji sadrzi fajlove i foldere ali nema msi/exe installer.

sa github sam skinuo 1.12.5 msi verziju instalirao ali iz nekog razloga nece da se pokrene. mozda je do webos dev aplikacije, ali nesto sumnjam na aplikaciju za komp ili gresim ?

ps. jel ima neki lak ili freeware nacin da od foldera sa fajlovima napravim msi installer verziju ?
 
Jel realno ocekivati da s obzirom na lansiranje nove serije televizora dodje do popusta na C3 i G3 ili da se ne nadam bezveze? :D
 
Realno je da će biti popusta, tako sam ja uzeo C2 prošle godine.
 
299K za 77G2 je bas dobra cena ( gledano samo kroz prizmu da je oko ng bio preko 400k ) stim da vidim da je to samo kod jednog prodavca.
 
Ja ga merkam :) samo da gospodja pomeri svoje police. 5gg i nema brige.
 
Momci (a i devojke 🙂), zanima me da li UQ i UR serije imaju IPS panel na 50 i 55 inca? Konkretno zasto me zanima IPS je sto bolji ugao gledanja. I koja je serija bolja? Hvala..
 
Trebalo bi da su parne dijagonale (50 inča) VA, a neparne (55 inča) IPS.
Tako je bar bilo
 
43Nano i 50 Nano i 55 Nano su VA, mada to su stari modeli tako da... Kod osnovnih 50 i 60 su sigurno VA, a 75 je bilo i VA i IPS prethodnih godina.
 
I dalje ne mogu da provalim zasto mi se C2 gasi posle 4 sata ukoliko ne diram nista na njemu, a u opcijama je iskljuceno to gasenje. Pre nije bilo tako, ocigledno se nesto zeznulo posle nekog apdejta. Ima li neko slican problem?
 
I dalje ne mogu da provalim zasto mi se C2 gasi posle 4 sata ukoliko ne diram nista na njemu, a u opcijama je iskljuceno to gasenje. Pre nije bilo tako, ocigledno se nesto zeznulo posle nekog apdejta. Ima li neko slican problem?

Settings > General > OLED Care > Device Self Care > Energy Saving
Then change Auto Power Off, to your preference

 
Nazad
Vrh Dno