Šta je novo?

LG Optimus L9

V20B idemoooooo, mora preko LG Suite-a, nece OTA preko wifi-a.

Ja krenuo u restore i instalaciju, update u toku. :)
 
Šta dobijamo otključavanjem bootloadera? Da li se time gubi garancija i može li da se zaključa ako zatreba? Ili je samim update-om LG već otključao isti, pa ne moram da razmišljam o gornjim trivijalnostima :)?
 
Ja ću C/P sa drugog foruma: Sa ovog linka http://www.lg.com/rs/podrska-mobilni/lg-LGP760 skroluj malo na dole, imaš tab "Ažuriranje Softvera". Izaberi "UPRAVLJAČKI PROGRAM ZA POVEZIVANJE PREKO USB PORTA za Windows" i to instaliraj na svoj komjuter. Poveži telefon i komp USB kablom. U novom prozoru koji ti se otvori negde u gornjem desnom uglu će ti ponuditi da instaliraš USB drivers ako ih nemaš. Iz padajućeg menija izaberi P760 (ako imaš ovu verziju) instaliraj drivere. Onda obavezno restart komp. Pokreni opet ovu aplikaciju. Sam eć ti reći da li je dostupna nova verzija SW. Prati šta ti dalje piše i teraj... Verovatno da će ti pući update u nekom trenutku, ali onda pokreni ponovo.

Ako update pukne:

Trebalo je da pokreneš PC Suite za LG, koji si valjda skinuo. Tamo možeš da proveriš verziju SW koja je i da pokreneš update. Malo čačkaj tamo i stoji nešto tipa "Urgent phone recovery" ili tako nešto, nemam sada ispred sebe pa ne mogu tačno da ti napišem. To će ti pokrenuti instalaciju novog SW iz početka. I meni se to desilo što i tebi, ali sam ga ovako odradio. Inače JB po meni izgleda mnooogo lepše nego stara verzija. O unapređenju drugih karakteristika, još je rano.

I moje pitanje:

E sad ja da pitam nešto. Kad sam na mom SGS2 radi upgrade SW na ICS posle toga sam morao da uradim hard reset, ako se tako zove, da bi sve leglo kako treba jer se telefon brljavio. Da li to važi i za LG?
 
Ne, na LG ostaje sve. Takodje kroz LG Suite odradis pre toga backup svega.

Sto se tice bootloadera, isto kao i za root, ako neces da instaliras buduce custom rom-ove, ne treba ti realno...

Mada ne znam da li je nekome neuvazena reklamacija zbog root-a, obicno je telefon mrtav. :)
 
Posle vise pokusaja probao update na drugom racunaru i sve proslo iz prvog puta.Ko ima problem nek proba kod druga ili drugarice :) na drugom racunaru.Kod mene je ocigledno nesto zezalo pa je pucao program.
 
Posto vidim da je dosta vas uradilo update na JB, da vas pitam kakvi su vam prvi utisci. Kako radi, da li ste primetili neke oscilacije u radu? Da li su mozda kameru malo sredili?
 
Ne znam zasto mi je nakon update-a najveci konzument baterije postao "cell standby", pa onda "phone idle" i tek tada "display". Na 4.0.4 ubedljivo je "vodio" display. Da li je kod jos nekog ovako?
I da, mnogo je bio bolji raspored tastature pre updata. Ne znam sto su smanjili space, i tacku i zarez stavili jedno do drugog. Ili sam nesto gadno istripovao...
 
9
Posto vidim da je dosta vas uradilo update na JB, da vas pitam kakvi su vam prvi utisci. Kako radi, da li ste primetili neke oscilacije u radu? Da li su mozda kameru malo sredili?

Bio sam skeptik u vezi poboljšanja performansi ali zaista radi tačnije. Kameru nisam testirao. Inace kada se pređe na jb reinstalira se dosta bloatwarea, a na svu sreću, većina može da se deinstalira. Ima dosta sitnih poboljšanja u animacijama i grafici, Google now naravno i qslide za multitaskovanje (nažalost samo da osnovnim aplikacijama). Jedna od korisnijih stvari je iskakanje poruka u malom prozoru, i može odmah da se odgovori bez izlaženja iz aktivne aplikacije.
Ono što mene zanima jeste jellybean notification bar, meni je ostao običan kao na ics, da li je i kod vas tako?
 
Poslednja izmena:
Da li taj Qslide može da se ukloni iz Notification Bar-a? Da li može pomoć oko ubacivanja IGO-a? Imam dva foldera. U jednom je "iGOprimo v9.6.7.235654 thin-v1.1.apk For Jelly Bean 4.1.1.apk", a u drugom rekao bih, IGO za rezoluciju ekrana 960x540 (sadrži Content, data..... istalo). Šta sa kojim od ovih foldera treba da uradim? Napominjem da su mi svi podaci na računaru, pa nekako treba da završe na telefonu :) . Hvala u napred.
 
Ne znam zasto mi je nakon update-a najveci konzument baterije postao "cell standby", pa onda "phone idle" i tek tada "display". Na 4.0.4 ubedljivo je "vodio" display. Da li je kod jos nekog ovako?
I da, mnogo je bio bolji raspored tastature pre updata. Ne znam sto su smanjili space, i tacku i zarez stavili jedno do drugog. Ili sam nesto gadno istripovao...
I kod mene je tako da wifi i cell standby
vode praćeni ekranom.... verovatno su čačkali oko računanja potrošnje. Meni za sada slično drži baterija.
Ne, na LG ostaje sve. Takodje kroz LG Suite odradis pre toga backup svega.

Sto se tice bootloadera, isto kao i za root, ako neces da instaliras buduce custom rom-ove, ne treba ti realno...

Mada ne znam da li je nekome neuvazena reklamacija zbog root-a, obicno je telefon mrtav. :)

Koristan je root barem zbog taskera :)
 
Posto vidim da je dosta vas uradilo update na JB, da vas pitam kakvi su vam prvi utisci. Kako radi, da li ste primetili neke oscilacije u radu? Da li su mozda kameru malo sredili?


i mene zanima da li je kamera poboljsana?
 
Potrosnja baterije je ostala ista. Evo sada je display izbio na drugo mesto. Trka se nastavlja. :)
Kameru nisam nesto koristio tako da ne znam da li su je nesto poboljsali.
Edit: Setio sam se "problema" koji sam imao sa kamerom i koji je ostao. Cesto se desava da.slikam neka dokumenta i da ih saljem mailom. Kad kadriram da se ivice dokumenta poklapaju sa ivicama ekrana i slikam, dobijem sliku sa par par centimetara viska na svim ivicama. Kao da hvata siri ugao koji ne prikazuje dok ne okines.
 
Poslednja izmena:
interesuje me sharpening slike posto za kameru od 5mpx radi dosta mutne slike, no s obzirom da se korisnici drugih telefona koji su dobila JB hvale kako im je kamera izuzetno poboljsana ...bas me zanima da li su ovde to odradili.. :)
 
Svaka cast LG za ovaj update! Mnogo ranije je dosao nego sto sam ocekivao :)

Inace, osim ovih stvari koje su vec napisali da su promenjene, definitino radi bolje, u igrama se primeti poboljsanje, recimo u Icy Tower i Subway Surfer radi mnogo bolje. Ostalo nisam jos probao ali sam stvarno odusevljen updejtom za sad.. :)
 
Deluje mi nesto bolje. Nemam sliku istih uslova pre updata, ali evo ti upravo slikana, ako mozes nesto da zakljucis. Btw. Mislim da brze izostrava.
 

Prilozi

  • CAM00138.jpg
    CAM00138.jpg
    614.2 KB · Pregleda: 156
Molim moderatora da promeni naziv teme u LG Optimus L9, ova mala slova ubijaju.
 
Bolja kamera definitivno, izostrava i fokusira dosta brze.

Fludnije radi, koristim Nova Prime, probao sam i lG launcher i on ok radi. Zauzece memorije jeste malo vece, ali ne utice na rad. Doadatni fontovi,teme, ikonice, developer opcije - ima ih vise. Bateriju testiram, 3g i sync rade stalno, od jutros sam nakon apdejta na 91% baterije. Izuzetno dobro za sada.

Veoma prijatno iznenadjenje. :)
 
Hvala svima! Jedva cekam veceras da probam JB.
Videh na twitter profilu CynogenModa da je odradjen za L9 p760, Android 4.2.2
Otkljucan je bootloader tako da je sada mnogo lakse menjati rom.
 
Hvala svima na brzim odgovorima, cini se da veceras pada update i odkljucavanje bootloadera :)
 
Meni LGMobile Support Tool kaže da nemam dovoljno prostora na disku, pa ne mogu da započnem update. Samo ne znam na koji disk misli... Na telefonu imam 1.29GB, a na C disku na kompu 1.70GB slobodno... koliko mu jbt treba?!

edit. Da odgovorim sam sebi, u pitanju je bio prostor na HD-u.
 
Poslednja izmena:
Pa neka kaze sad neko da ovo nije najbolja kupovina za 200 eur.
 
Da li taj Qslide može da se ukloni iz Notification Bar-a? I kako?
 
jej zna neko gde stoji taj SW update jer kad ga povezem sa kompom stoji sledece
Charge only
Media syns
Usb tehering
lg sofware
camera

ne kapiram nista
 
lg sofware je potrebno za komunikaciju sa lg suite programom na kompu
 
nece da vidi telefon cim ga povezem preko lg,,stalno nesto baguje,,,ukljucuje iskljucuje ko zna sta je
 
Update prošao bez problema, za sada sve radi dobro. Ima dosta promena, što kozmetičkih, što funkcionalnih i apsolutno su sve na bolje.
 
Nazad
Vrh Dno