Šta je novo?

LG Optimus 2x P990

Stevo - verovatno imas neodgovarajuci baseband. Proveri u temi, ima dosta reci o tome. I korisnik tetrapack ti moze dosta pomoci, on je imao slicnih problema. :)
 
Druze pomagaj. Uzeo sam LG P990 polovan, i gubimi mrezu gde je slabija, a 3g izgleda nepostoji na telefonu. Inace je fon sa MTS -a.
Pozalio sam se ovde i od clana mironiko dobi savet da tebe pitam jer si navodno ima isti problem. Pogledaj stranu 144 - 155 ako ti nije problem. Hvala
 
Ja bih ti preporučio obzirom da si uzeo polovan tel. i ne znaš šta je sve prethodni vlasnik radio sa njim da nađeš negde i prvo instaliraš oficijalni rom pa onda ako ne pomogne ostale neoficijalne romove..
 
Ja bih ti preporučio obzirom da si uzeo polovan tel. i ne znaš šta je sve prethodni vlasnik radio sa njim da nađeš negde i prvo instaliraš oficijalni rom pa onda ako ne pomogne ostale neoficijalne romove..

+1, upravo tako mislim da je najverovatrnije peoblem sa losom kombinacijom RILa i BaseBanda :)
E sad najbolje je da snimis zvanicni ICS koji ima jednu kombinaciju RILa I BB pa tu ne mozes da pogresis :)

Posto MTS jos nije ponudio zvanicni update iz njima cudnih razloga, najbolje je da odes na ovu temu o P990
na xda forumu pa da skines sa neta zvanicni ICS .kdz file i da ga fleshujes preko napravljenog toolkita, naravno na svoju odgovornost ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

I puno citanja ti sledi na temi o tvom telefonu

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1002
 
Idi malo na xda procesljaj. Prvi postovi imaju odlicna objasnjenja i sta treba da radis. Sve sto je potrebno da downloadujes i pripremis za rad. :)

Mozes li mi napisati sta trenutno imas na telefonu.
Koji bb, ril, rom, kernel. Pa cu pokusati kad stignem da ti odgovorim i sta treba da radis.
Mada su ti ostali clanovi vec doata pomogli. :)
 
Da li je moguce nabaciti oficijalni ics ako je telefon skinut sa swisscom mreze?
 
A da li ce biti nekih problema prilikom rutovanja i nabacivanja custom roma?
 
Ne vidim zasto bi bilo ako pratis uputstvo i instaliras sve drivere kako treba.
 
Pozdrav svima, odmah na pocetku da se izvinim sto upadam ovako neupucen u temu ali ako neko ima vremena i volje samo da me da par informacija i uputi u pravom smeru bio bih mu zahvalan.
Nemam vremena 145 strana da procitam a moglo bi se reci da mi je jako hitno potrebna pomoc.
Prosto receno -hocu da stavim noviji rom:
ispravite me ako negde gresim
root:
*instalirani drajveri...
1.Super one click, cekiram ginger break, i root
2.Sa marketa da se skine -rom manager, i ukljuci flash recovery, flesuje O2X recovery (5.0.2.0)
rom:
3.volume down+pover i u cwm modu- svi wipe-ovi i sad mi tu treba pomoc za ROM. Skinuo sam cm10.1 i pitanje je koliko je dobar i stabilan?? i hoce li moci da se instalira sa CWM 5.0.2.0??? Ili da skinem cm9 (to je ics koliko sam shvatio-i da mora da mu se flesuje market posebno?) ili koji je njegov official Poslednji? (ako moze link)

Nadam se da nece biti RAGE-ra tipa "uzmi pa citaj, imas google, youtube" i tako to... jer znam da ovakva pitanja jako nerviraju ljude :)
Unapred zahvalan...
 
Poslednja izmena:
nista od ovog ne moj raditi. stara metoda i nije pouzdana, pogotovo rom manager.

prvo probaj i procitaj ovo, obrati paznju na redni br. 3.

posle stavi ovde moras paziti koji rom skidas OLD Bootloader ili NEW Bootloaderovo). P.A. rom je moja preporuka;)
ili ovo, ovaj rom je samo za OLD Bootloader
za kernel stavi ovo ovde isto moras skinuti kernel za Bootloader koji imas u telefonu.

BOOTLOADER mozes prepoznati na sledeci nacin: Novi NEW BL ili ICS BL ima ROZA LG ZNAK kad palis telefon
Stari OLD BL ili GB BL ima BELI LG ZNAK kada palis telefon

ako nisi upucen, preporucujem ti da procitas od svake teme koju sam postavio obavezno prvu stranu i zadnjih 15 (minimum),

za sve sto ti nije jasno pitaj, ako neko zna pomoce ti ili ovde ili na xda.

CM9 ne moj stavljati jer je to rom koji je pravljen bez hardverske akseleracije, tj nema drivere za 2d/3d grafiku i dosta je bagovit. CM tim nije nikad izbacio zvanicni CM9 za nas telefon, vec je odma presao na CM10, 10.1.

nadam se da sam malo pomogao.
 
Poslednja izmena:
hmm... bas nikako nisam upucen, nije moj telefon, dobio sam zadatak od direktora i obrukao se :)
Probao, nije htelo i upleo se. Super one click mi zabode/zamrzne, all in one toolkit mi prijavljuje gresku u onom koraku kad izvadim bat i ukljucim usb sa volume +- i kad odem na next ...pise eror :/
2-3 foruma, 5-6 klipova, 2 metode i ne ide... Mislio sam da je malo prostije (moj sgs3 sam za 2min zavrsio) ovde mi je sve potpuno nepoznato i novo. Ipak zahteva malo vise citanja i ucenja. Hvala u svakom slucaju, probacu sutra ponovo...sve ispocetka.
 
hmm... bas nikako nisam upucen, nije moj telefon, dobio sam zadatak od direktora i obrukao se :)
Probao, nije htelo i upleo se. Super one click mi zabode/zamrzne, all in one toolkit mi prijavljuje gresku u onom koraku kad izvadim bat i ukljucim usb sa volume +- i kad odem na next ...pise eror :/
2-3 foruma, 5-6 klipova, 2 metode i ne ide... Mislio sam da je malo prostije (moj sgs3 sam za 2min zavrsio) ovde mi je sve potpuno nepoznato i novo. Ipak zahteva malo vise citanja i ucenja. Hvala u svakom slucaju, probacu sutra ponovo...sve ispocetka.

Koristi smartflash ;)
 
Koliko sam shvatio, ispravite me ako gresim...
Potreban mi je samo smartflash programcic, drajveri, i ona 2 fajla... i za rutovanje i za flesovanje ICS-a 4.0.4 ?

bez bateterije i kartice povezati na racunar, volume- i power i ubacim ona 2 fajla u smartflash -START... i to je to???
 
Da. Samo to. Samo prvo pritisni kombinaciju tastera pa onda kabel u telefon
 
Poslednja izmena:
Ima li ko da koristi stock ICS 4.0.4?
Ne znam da li je normalno da notification bar ne radi...tj kad se prstom prevuče na dole ona se ne pomera a daje informacije da se nešto dešava.Jednostavno kao da je zaključana...
I da li se nekom dešava kad želi da ukuca broj telefona,na broju 0 pojavljuje se niz nekih Auto testova...tipa Autodetetcting test,Camera test...???
 
Pratio sam ovo upustvo i kad izvadim bateriju i drzim power i volum - izbaci mi ovu sliku
f3.jpg
, i tu stoji a u SmartFleshu kad dodam 'CP Bin:' i 'AP Bin: ne otvara mi START ne mogu da ga kliknem?
 
@Mickk ja sam na stock 4.0.4 i notification bar radi kako treba, spusta se i pise ako ima neka notifikacija... I ne pojavljuju se ti testovi kad hocu da zovem... Nesto tu grdno ne valja..
 
niš pogledaću sutra šta se dešava...
 
Pratio sam ovo upustvo i kad izvadim bateriju i drzim power i volum - izbaci mi ovu sliku
f3.jpg
, i tu stoji a u SmartFleshu kad dodam 'CP Bin:' i 'AP Bin: ne otvara mi START ne mogu da ga kliknem?

Problem je bio do kabla,stavio sam drugi i s ve je proslo kako treba. I ja sam na stock 4.0.4 i notification bar radi.
 
Ja se vratio na Django 1.7.1 onaj ICS i kamera na njemu je katastrofa
:-(
 
Ja sam skinuo ali čekam da ga ljudi testiraju. Meni Django 1.4 uzima puno baterije kad koristim ekran. Bukvalno mi odbrojava procenat baterije, ili ja imam takav osećaj. Kad sam ga instalirao, baterija mu je bila veoma stabilna.

Gledam tog Italijana što je radio taj sistem, stvarno svaka mu čast što nam je odradio tako nešto i još besplatno, ali ga pretera juče. Ponaša se kao neki klinac!
 
Ja sam skinuo ali čekam da ga ljudi testiraju. Meni Django 1.4 uzima puno baterije kad koristim ekran. Bukvalno mi odbrojava procenat baterije, ili ja imam takav osećaj. Kad sam ga instalirao, baterija mu je bila veoma stabilna.

Gledam tog Italijana što je radio taj sistem, stvarno svaka mu čast što nam je odradio tako nešto i još besplatno, ali ga pretera juče. Ponaša se kao neki klinac!

Ne mogu da kažem mnogo u vezi sa baterijom, jer sam skoro bio kupio novu, ali sam je zatim izgubio (znam, zvuči glupo), pa sad opet koristim staru.
A što se tiče cele situacije sa foruma, stvarno je ispalo glupo na kraju, kao španska serija. Sreća pa je neko okačio romove nezavisno od svega.
 
Ma ima da se skida sa italijanskog foruma, njegova tema. Ja sam ipak stavio novu verziju. Jeste brža!
Samo da vidim kako se baterija ponaša.
 
Nazad
Vrh Dno