Šta je novo?

LG Optimus 2x P990

Vido sam njegove postove,ma budala ljuti se zbog par *****a,koji pljuju i troluju njegov rad,...
 
Ja sam nekad davno kad se tek pojavio oficijelni ICS uradio update na zeninom 2x i bilo je malo je reci katastrofa, milion i jedna stvar nije radila. E sad, rece mi drugar da je to zato sto sam radio OTA update preko one LG aplikacije a kao trebao sam ga updateovati kdz metodom, jel to stvarno ima neki problem ili je stock ICS toliko bagovit?
 
Ja sam pokušao da ga updateujem zvaničnim updateom preko LG aplikacije, koja je na pola stala. Naravno, telefon je bio neupotrebljiv. Zato sam ga flešovao posle raznim drugim romovima.
 
Ево и линка за DjangoManoucheX1.5_30A.

Надам се да сам га добро окачио. Ако имате проблема са инсталацијом, јавите ми.

Ја сам изабрао Kowalski Kernel, јер је веома добар са ОЦ до 1,2 GHz и доста дуго му држи батерију. Има две мане, а то је:
1. Ради му само аутоматски режим осветљења,
2. Блутут (eng.blutetooth :p) му ради у стању мировања кад је активан, па морате повезати ручно уређаје који су упарени, неће аутоматски да их повеже.

Током инсталације сам искључио Fast Dormancy јер мислим да нису наше мреже предвиђене за ту опцију. Колико сам схватио, ако нешто скидате а повезани сте на 3G па током скидања пређете на edge, тада мобилни "остаје" у 3G мрежи док се не заврши снимање и тако не долази до прекида мреже.

Ставио сам у арома инсталацији LG UI 3 launcher(много је лепши од наше верзије, а има и више опција), али сам оставио временску прогнозу од LG UI 2. Лепо раде упарено.

Sony launcher ми се не свиђа, није на ћирилици.

Уз кернел сам изабрао supercharger опцију са више слободне меморије.

Телефон је видно бржи и стабилнији са овом верзијом рома и кернела. Жао ми је што нас је Франческо напустио, али ево још једног програмера на помолу - ICS 4.0.4 CivZ_FLEX-ICER_Rev4.7 (aroma installer) P990-SU660 support.

ПС
Ако неко хоће да има Holo launcher HD на српском (бржи је од stock launchera), нека ми пошаље на ПМ мејл, па ћу му послати apk (не бих да се огрешим о ауторска права и правила форума, па да качим apk овде). Послао сам им мејлом превод, али се нису удостојили да га убаце у нову верзију програма. Исто тако и за handcent sms, превод на ћирилици.

Поздрав свима љубитељима X2!:wave:
 
Ja sam nekad davno kad se tek pojavio oficijelni ICS uradio update na zeninom 2x i bilo je malo je reci katastrofa, milion i jedna stvar nije radila. E sad, rece mi drugar da je to zato sto sam radio OTA update preko one LG aplikacije a kao trebao sam ga updateovati kdz metodom, jel to stvarno ima neki problem ili je stock ICS toliko bagovit?

Ja hvala ali nisam zainteresovan za DM-ove romove.Interesuje me iskljucivo stock ICS radio sam OTA update ali milion problema posle updatea.Ima li razlike ako probam KDZ metodom, jel neko imao slicnu situaciju
 
Hvala za linkove, prešao sam na ovaj CivZ i za sada nemam problema.
 
Drugar je pre neki dan kupio ovaj telefon,i desava mu se cesto kada krene da ga otkljuca,da se restartuje.
Sta moze biti problem?
 
Poslednja izmena:
moze biti rom. moras biti malo precizniji. koji rom koristi? ako ga je kupio polovnog, onda je verovatno predhodni vlasnik sam instalirao custom rom i verovatno da mu treba osvezavanje istog. pogledajte u settings/about phone/software version. ako znate da se igrate sa rom-ovima onda posetite xda O2x.
 
Kupio ga je novog pre nekoliko dana.Sada sam mu poslao poruku,i kaze da nigde ne pise verzija softvera.
 
neka ga nosi u prodavnicu na reklamaciju, ako ima garanciju.
verovatno je 2.3.4 Gingerbread, posto kaze da je nov.
 
pozz ljudi,koji bi mi preporucili Custom,posto sam stavio stock rom 4.0.4 i nisam zadovoljan kako mi radi telefon nesto mnogo secka?
 
Meni ovdje nista nije jasno preko kojeg programa da ovo odradim,skinuo sam sve sto mi je trebalo,ali neznam kako ovo da pokrenem?

A šta misliš o tome da najpre pročitaš link koji je stavio wucinac?
Konkretno pogledaj prvih nekoliko postova pre nego što postaviš glupo pitanje. U trećem postu je objašnjeno kako se instalira.

Još i dobiješ link na tacni i suviše si lenj da ga otvoriš i preletiš pogledom i da vidiš deo "Install instructions"? Ne razumem šta ljudima više treba? Evo ako si toliko lenj donesi telefon meni ja ću ti instalirati sve besplatno...
 
Poslednja izmena:
Ja volim citati ali nisam uspio naci uputstvo za flash v30a kdz fajlom i root nakon toga, pa ako neko moze postaviti neki link bio bih jako zahvalan.
 
Pozdrav!Nabavio sam ovaj fon i imao je Gb 2.3.4 i preko flashtools-a sam instalirao Ics 4.0.4 i onako radi to sve uz malo seckanja i nije tako lose ali baterija je uzas tesko sastavi 10h...ako bih hteo neki custom ics rom koji preporucujete da je baterija bar malo vise ok od ovog officijalnog,i vidim juce da je zakljucan na mts da li ima neko resenje sem kupovine koda?Vidim bio je jedan sajt za free odkljucavanje ali vise nije,na xda sam procitao da je lik kao instalirao cm10 i time odkljucao fon sto mislim da je tesko.
 

Probao sve po uputstvu i dobijem:

14:36:36 : Extract kdz file Success.
14:36:36 : ExtractInfo Error(0)
14:36:36 : Extract cab file error.
14:36:36 : [C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone] Try to delete folder
14:36:36 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone
14:36:36 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR
14:36:36 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.
14:36:36 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...
14:36:36 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù
14:36:36 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate
 
Proslo, pojma nemam sta je uzrok i resenje sad radi.Nego probao sam DM 1.6.1 i KingOfBirds 0.7 bez OC, super je samo bateriju razvaljuje skoro kao i 30a, ima li neko predlog kako da sredim potrosnju baterije?Do sada mi je baterija najduze izdrzala na stock v20s GB.
 
Ubaci Kovalski kernel ili čekaj dva puna punjenja baterije pa onda vidi kakva će potrošnja biti. Mogao bi kad napuniš bateriju da odradiš resetovanje memorije baterije. Imaš program battery restart ili tako nekako. Potraži na google play.
 
Hajd reko da sacekam kad jutros se ugasi mobitel kad sam ga iskljucio sa punjenja, napunila se baterija sve OK 100% bilo, iskljucim i puf odeeee. Nisam imao problema prilikom instalacije, nisam imao problema posle instalacije i onda se ugasio.
 
Vise nisam imao problema sa gasenjem, to jednom nemam pojma sta mu je bilo. I dalje se baterija prazni brzinom svetlosti. Probacu danas taj Kovalski pa da vidim kakva ce biti situacija, inace sve osim baterije je perfektno.
 
Ja kad pokusam da udjem recovery mode Volume Down + Power on mi odradi Hard reset a kad odradim Volume Up + Power on udje u recovery mod ali tu nemogu nista da uradim,jedino da izvadim bateriju da bi upalio ponovo telefon?
 
Mogao si da napišeš kako si rešio problem.
 
Vrh Dno