Šta je novo?

LG Nexus 5X

Ne razumem sta je lose u izradi 4x? Jedino sto je malo sklizak na ledjima. Sve ostalo je vise nego dobro.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Lošiji je dosta. Alu je veoma tanak i često krcka kada se koristi rukom .. isto tako dole plastika posle nekog vremena počinje da pucketa kada se uzme u ruke. Ma MTK i taj s625 ne mogu da se porede što se tiče izrade. Nije ni ćudno što je xiaomi tako brzo odustao od takve izrade za tako malo para

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I? SVAKI aparat ima boljke samo je pitanje na koje si kompromise spreman. Da tako zagledam svaku sitnicu nista u kuci imao ne bih, a pogotovo da se drzim svega sto pise po internetima gde po simptomima imam bar hantavirus.

Za te pare bolje nema a ja zaista ne bolujem od brendomanije.


Ovaj sto sam ja uzeo je sa MTK cipsetom.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A pa tako reci .. nije ni čudno što si oduševljen izradom :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@ppredrag
Pa to je već druga priča ...
Nema bolje do 160€, to se slažem, ali isto tako ne košta on džabe nov toliko :)

Osim baterije daleko je on od brisanja konkurencije ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
U jednoj recenici kazes da nema bolje za te pare, a vec u drugoj da je daleko od brisanja konkurencije. Zbunjen sam... Jel najbolji za tu lovu ili nije?[emoji3] Pa nisu mu valjda konkurenti telefoni od 400+ evara?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa i dalje stojim iza tvrdnje da je bolji telefon od 5x koji je sem kamere krajcovan na ramu, bateriji a o failure rate da ne pricamo i to sve za prilicno veci novac.
Znaci pricamo o tome sta mogu da kupim za odredjenu lovu.
Koja mu je konkurencija do 170e a da nije fu meng chu koji se raspada na pogled?

Nije N5x los aparat, ali iz ove perspekrive gledano trebalo je vise da ponudi za taj novac. Bar bolja baterija i 3 g rama.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i dalje stojim iza tvrdnje da je bolji telefon od 5x koji je sem kamere krajcovan na ramu, bateriji a o failure rate da ne pricamo i to sve za prilicno veci novac.
Znaci pricamo o tome sta mogu da kupim za odredjenu lovu.
Koja mu je konkurencija do 170e a da nije fu meng chu koji se raspada na pogled?

Nije N5x los aparat, ali iz ove perspekrive gledano trebalo je vise da ponudi za taj novac. Bar bolja baterija i 3 g rama.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Samo da ponudi ono što njegovi prethodnici mogu - neograničen rok trajanja...
 
E to vec nema nigde, mada znam na sta ciljas. Sta ces kad ovima lemljenje bas ne ide[emoji16]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Google's December 2017 security bulletin is up, system updates go live tomorrow (December 5th)

The most notable aspect regarding the December security patch is its inclusion of the KRACK fix. It is a welcome sight, seeing how it was notably absent from the November security patch and how almost half of all Android devices were vulnerable to the security flaw.

http://www.androidpolice.com/2017/1...system-updates-go-live-tomorrow-december-5th/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ga ozivi gasenjem jezgara pa da ga onda proda kao sto sam i ja.Ja sam presao nakon vise od godine dana koristenja na 4x 3gb sa sd.I mogu reci da je dosta bolji telefon nek prica ko sta hoce samo sebe zavarava da nije.Cak sam ih poredio istovremeno dok jos nisam prodao 5x posebno kameru,izneneadili bi ste se sta google camera uradi na 4x vec sam postavio nekoliko slika u note 4 temi,u nekim situacijama je bio i bolji od 5x vjerovatno zato sto google cam ima noviji hdr algoritam.Displej je bolji,baterija na 5x je ocajna bila morao sam nositi punjac gdje god da krenem jel malo ko ima tip c,dok ovaj tek treci dan prikljucim na punjenje.O ram menadzmentu ne treba pricati na 5x je najgori sto moze biti cak je i na starom nexus 5 bio bolji.Iskreno nista mi ne fali sa 5x mozda jedino sto je bio dosta laganiji i imao je dobar notification led koji je uocljiv i sa nekoliko metara za razliku od sitnog ovog.
 
Sto se tice 8.1 nista ova moja saraga ne prijavljuje

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislio sam da ga ozivi gasenjem jezgara pa da ga onda proda kao sto sam i ja.Ja sam presao nakon vise od godine dana koristenja na 4x 3gb sa sd.I mogu reci da je dosta bolji telefon nek prica ko sta hoce samo sebe zavarava da nije.Cak sam ih poredio istovremeno dok jos nisam prodao 5x posebno kameru,izneneadili bi ste se sta google camera uradi na 4x vec sam postavio nekoliko slika u note 4 temi,u nekim situacijama je bio i bolji od 5x vjerovatno zato sto google cam ima noviji hdr algoritam.Displej je bolji,baterija na 5x je ocajna bila morao sam nositi punjac gdje god da krenem jel malo ko ima tip c,dok ovaj tek treci dan prikljucim na punjenje.O ram menadzmentu ne treba pricati na 5x je najgori sto moze biti cak je i na starom nexus 5 bio bolji.Iskreno nista mi ne fali sa 5x mozda jedino sto je bio dosta laganiji i imao je dobar notification led koji je uocljiv i sa nekoliko metara za razliku od sitnog ovog.
potpisujem sve. uopšte mi ne nedostaje 5x ni u kom segmentu
 
Da dodamo onda i postupak za flešovanje i twrp :)

nexus2cee_ezgif-3-7914c4c36e.gif


Uputstvo - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?358847-LG-Nexus-5X&p=5205687&viewfull=1#post5205687

ZA 8.1:
Kod:
fastboot flash bootloader C:\bullhead\images\bootloader-bullhead-bhz31a.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio C:\bullhead\images\radio-bullhead-m8994f-2.6.40.4.04.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot C:\bullhead\images\boot.img
fastboot flash recovery C:\bullhead\images\recovery.img
fastboot flash system C:\bullhead\images\system.img
fastboot flash vendor C:\bullhead\images\vendor.img

TWRP v3.2.0-0 - https://dl.twrp.me/bullhead/twrp-3.2.0-0-bullhead.img
Kod:
fastboot flash recovery twrp-3.2.0-0-bullhead.img

Welcoming Android 8.1 Oreo and Android Oreo (Go edition)
https://android-developers.googleblog.com/2017/12/welcoming-android-81-oreo-and-android.html

 
Poslednja izmena:
Koga zanima da uradi update na 8.1 i zadrži root, preporučujem Falshfire.Ja sam sada uradio i radi sve odlično. Samo rasčekirati opciju Recovery kako bi se zadržao TWRP

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Od kad sam sa nexusa prešao na Xiaomi, čak su me malo i smorili updateovi svakog petka [emoji1]

Sent from my Xiaomi MI 5s using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno