Šta je novo?

LG Nexus 4

Jel se dešavalo ovo nekomeuploadfromtaptalk1430860845370.png
Isto se i dešavalo na tapatalku, a kad izađem iz programa toga nema, znači samo mi se pojavljivalo u wa i tapatalku.
 
Pre nekih dva-tri meseca sa leve strane ekran je prestao da bude osetljiv na dodir, nosih ga Telenoru jer je još uvek pod garancijom i zamenili su mi ekran, kad sad opet isti problem samo sa gornjom polovinom ekrana!
 
Probajte da obrisete jedan od dva apna za telekom - telekom internet. Drugaru je to resilo problem i sada vise nema baga kad se prebacuje sa wifi na mobilni net, ili kada hvata net posle poziva.
 
Ljudi, treba mi pomoc. Updateova-o sam sistem na lollipop 5.0.1 i otkad se podogao sistem stalno izbacuje poruku da su gogle servisi prestali sa radom. Sada sam hteo da dodam screenshot, ali vidim nestala mi je i galerija, sta je to?
 
Nema galerija, sad se po defaultu koristi photos koji ide uz Google+.
Probaj da uradiš update servisa sa apk mirrora, factory reset ako već nisi, i zašto 5.0.1 kad imaš 5.1 itd...
 
Poslednja izmena:
Nije mi stigao 5.1 ota jos, a flashovao jos nisam nikad. Jel mozes da mi posaljes taj apk google servisa na pm ako ti nije tesko, bio bih ti zahvalan. Ovo bas iritira,iskace svaki minut.
 
Vojkane hvala na trudu, uspeo sam da nadjem najnovije i to sam resio. E sad,ne mogu da odradim factory reset jer sam na poslu a imam dosta aplikacija i podataka bitnih na telefonu, to cu kad dodjem kuci. Evo upravo mi je ponudio ota update na 5.1 :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi,hitno mi je potrebna pomoc.Nakon sto mi je telefon ponudio update na 5.1,sada sam kliknuo da ga instalira,sve je bilo u redu dok nije doslo do kraja update-a i onda mi je prijavio error(sruseni android).Sada imam boot loop,nece uopste da podigne sistem nego se samo vrte oni kruzici.Molim za pomoc.

Izvinjavam se na duplom postu.
 
Jedino ručno sve da flešuješ ako je tako. A ako nije otključan bootloader onda prvo moraš da ga otključaš a to briše sve sa telefona...
 
Sta da radim,nema mi druge. Koja glu*ost ovaj android,kliknes da odradis apdejt sistema i srusi ti se sistem,sramota.
Da li mozes da mi pomognes oko toga,posto sam ja laik u ovome?
 
Imaš u prvom postu uputstvo. Probaj pre toga eventualno da uđeš u fastboot, pa iz njega u recovery, pa tamo da uradiš wipe cache, možda mu pomogne mada...
Ako ti budu trebali drajveri: https://www.dropbox.com/s/ylx2913gmkgpgwf/PdaNetA4126.exe?dl=0

Ako ne uspe sa wipe cache, probaj i factory reset, to će isto sve izbrisati ali eto možda prođeš bez flešovanja.
 
Probajte da obrisete jedan od dva apna za telekom - telekom internet. Drugaru je to resilo problem i sada vise nema baga kad se prebacuje sa wifi na mobilni net, ili kada hvata net posle poziva.

A koji da obrisem jel ima neke razlike ili svejedno? mts:mms ili mts:wap
 
A jel to resenje, posle toga se normalno konektuje kad se iskljuci wi fi?
 
Pojavi mi se nekad wakelock Phone-RILJ tj. ono msim hic host...uredno ima mreze i radi sve, ali kad hocu da searching network u podesavanjima izbaci error kao ne moze naci. Zadnji modem je unpitanju 1.06 ne znam sta je problem. Da li ovi prckaju nesto u vezi mreze ili...da sim kartica gubi kontakt ne bi bilo mreze.

Kad iskljucim mobile data sve je OK.
 
Poslednja izmena:
Pojavi mi se nekad wakelock Phone-RILJ tj. ono msim hic host...uredno ima mreze i radi sve, ali kad hocu da searching network u podesavanjima izbaci error kao ne moze naci. Zadnji modem je unpitanju 1.06 ne znam sta je problem. Da li ovi prckaju nesto u vezi mreze ili...da sim kartica gubi kontakt ne bi bilo mreze.

Kad iskljucim mobile data sve je OK.
Pade mi na pamet da disable-ujem SIM Toolkit posto zna da pravi problem na nekim mrezama, evo ne pojavljuje se sada pa cemo vidjeti. Primjetio sam slucajno da se cesto i gubila ikonica SIM Toolkita u draweru launchera, pa sam dosao na tu ideju da nesto baguje, a vezano je za Phone svakako. Ovaj problem dugo vucem a javlja se povremeno. CyanogenMod 12.1 [emoji12]
 
Poslednja izmena:
Jutros mi je ispao telefon, i sad mi ne radi jedan mali deo ekrana. Ne mogu da kucam slovo O i slovo K. Ne reaguje, kao da je mrtav taj delic ekrana. Inace ekran nije pukao. Koja je procedura za ovo i da li mora da se menja ceo ekran? Koja je cena?
 
Jutros mi je ispao telefon, i sad mi ne radi jedan mali deo ekrana. Ne mogu da kucam slovo O i slovo K. Ne reaguje, kao da je mrtav taj delic ekrana. Inace ekran nije pukao. Koja je procedura za ovo i da li mora da se menja ceo ekran? Koja je cena?
E šteta, sa koje visine ti je ispao jesi li imao kakvu futrolicu na njemu? Čini mi se da je skoro neko pominjao koliko kosta zamena i da nije baš isplativo alternativa je da se naruči displej sa kineskih sajtova koji je naravno jeftiniji od originala.
 
Nije ni sa metar visine pao...bio mi je u ruci i slucajno ispao kada sam hteo da stavim telefon u dzep. Znaci iskljucivo ekran mora da se menja? Nisam imao fotrolu... :/
 
^ Da, mora da se zameni u kompletu ekran i digitajzer. Ako poručuješ, traži zajedno sa frejmom.
 
+1 ja sam menjao. Kostao je nekih 45$, sa aliexpressa. Sve u svemu nema neke razlike
 
I ja sam menjao, uzeo sam sa alija za 45$. Razlika je u tome da je manje osetljiv na dodir, onaj krug oko led diode dole je vidljiv, nije kao na originalu i malo je veci zazor izmedju rama i stakla, upada prasina(bar kod mene je tako). Ekran kao ekran, boje, kontrast, osvetljenje je po meni identicno.
 
I ja sam menjao, uzeo sam sa alija za 45$. Razlika je u tome da je manje osetljiv na dodir, onaj krug oko led diode dole je vidljiv, nije kao na originalu i malo je veci zazor izmedju rama i stakla, upada prasina(bar kod mene je tako). Ekran kao ekran, boje, kontrast, osvetljenje je po meni identicno.
Sve ok, samo sto mi krug oko led diode ok. Prebacio sam sa originala neki beli deo koji pokriva deo oko leda
 
I ja sam menjao, uzeo sam sa alija za 45$. Razlika je u tome da je manje osetljiv na dodir, onaj krug oko led diode dole je vidljiv, nije kao na originalu i malo je veci zazor izmedju rama i stakla, upada prasina(bar kod mene je tako). Ekran kao ekran, boje, kontrast, osvetljenje je po meni identicno.
Ali sumnjam da je kvalitet iste, iako ti na oko priblizno isto izgleda. To ce se pokazati na duze staze.[emoji14]

Ja vise volim metnuti zastitu, i korisiti LG Display.[emoji51]
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije isti kvalitet, dobra je to kopija, ali je ipak kopija. [emoji2]
Treba uzeti u obzir i cenu, nisam siguran koliko je original, ali mislim da je otprilike duplo skuplji.
 
Ako volis da budes sam svoj majstor mozes sam, ja sam menjao sam. Nista strasno, nabavis potreban alat, i polako odvrnes odvrnes srafove, skines plastike, plocu i ostale delove, prebacis to na novi ekran i to je to. Samo pazis kad budes skidao bateriju prvi put, jer je bas cvrsto zalepljena.
Ako ne zelis da se cimas oko toga, odneses u servis, platis i bude gotovo za 15 min
 
Jel resio neko problem sa povezivanjem na net, posle gasenja wi fi, ja sam obrisao wap mms, ali nije pomoglo, i dalje moram da restartujem telefon da bi se povezao..
 
Nazad
Vrh Dno