Šta je novo?

LG LA 660s

  • Začetnik teme denigaj
  • Datum pokretanja
Evo ja sam probao da skinem to na jedan USB od 1Gb i kada sam ga uštekao u tv ništa se nije dogodilo. Tv ne prepoznaje nikakvu instalaciju.
 
Znači nema ništa od Plex-a na TV-u. Gledao sam na YouTube-u neke snimke,neki traže uputstvo,a neki ga hvale. Samo ti što ga hvale niko da objasni kako su instalirali. Tako da mislim da je ovo neka velika varka.
 
ne znam da li si citao na forumu sa linka koji ti prosledih, ali tamo ga ljudi hvale... jedino ako ne hajpuju maglu ali ne kontam koja bi poenta toga bila... tamo ima detaljnih uputstva kako se to instalira preko usb-a, kapiram da si to ispratio u sitno crevce? bilo je i reci da ce taj lik traziti dal dozvolu od LG store-a da se pojavi njegova verzija kao oficijalni plex ali ocigledno da se to bas oduzilo... sve u svemu ja sam se baktao sa tim jedno vreme bez uspeha, onda sam digao ruke, pa zbog toga i pomenuh, da vidim da li se nesto u medjuvremenu promenilo i da li se neko zezao uopste sa plexom :)
 
Meni se desava na jednom satelitskom programu (antena od satelitske spojena direktno na TV) da mi non-stop igra slika,kao da se povecava i smanjuje.Kad sam pogledao info o programu,vidim da mi varira odnos stranice,smenjuju se u sekundi 4:3 i 14:9 :shock: Kao da ne moze da ga TV dekodira u 16:9,a konstantno pokusava.Inace na IPTVu taj program ne pravi probleme,niti kada se gleda preko risivera (u oba slucaja pricam o drugim televizorima,dakle,samo LG pravi problem).E sad,sta to moze biti? Ostali programi su svi ok.Jedino sto je kanal koji zeza bio poslednji gledan pre iskljucivanja TVa.... jel moguce da mu je to nesto zamsetalo?

Kada na TVu postavim da odnos strana bude 4:3 slika je dobra,a kad vratim na 16:9,ona ponovo pocne tako da varira
 
Poslednja izmena:
Evo i ja dižem ruke od ovog PLEX-a. Ne razumem objašnjenje i ne mogu da ga instaliram na TV. Šteta,baš je moćna aplikacija.
 
pinocio, koji je to kanal?
 
To je 4:3 kanal
 
Pa? I sve ostale 4:3 kanale otvara i u 16:9,samo ovaj ne moze... samo ga prosiruje i skuplja.... u minuti jedno 100x
 
sada sam probao ovaj Fantomski:) BN Music kanal,na mom AzBox-u...i nemam te probleme,slika mi sve vreme stoji normalno razvucena.....
@roadracer,znam da nije tema za ovde,ja u mojoj E2 imam plugin 'ScalingMode'....moguce da sve on to regulise,ni sa jednim kanalom nemam te probleme...
Izvinjavam se korisnicima LG LA 660s....njima ova resenja,nista ne znace.....
 
Dužan si mi 50€ za deset sekundi trpljenja ovog kanala. ;)

:D

Ja sam TV iskljucivao iz struje zbog grmljavine,a taj program je bio poslednje biran na TVu,pa sam pomislio da nije nesto do TVa,i eto hteo da vidim sa ostalim korisnicima LGa da li imaju isti problem. Fora je sto je do tog famoznog iskljucivanja iz struje radilo najnormalnije
 
uspeo sam da startujem plex, interesantna aplikacija i dobar UI, sa coverima filmova i opisom istih. Problem je sto se aplikacija ne instalira na sam HD televizora, vec mora da se koristi sa USB drive. Evo uputstvo za instalaciju. USB je 16gb mislim da je NTFS, ali ako nekome nece tv da procita neka proba sa FAT32.

1. skinite Plex for LG tv sa ovog linka http://plex.h3consulting.net/files/20140722113349_227560.zip
2. raspakujte .zip fajl
3. napravite folder "lgapps", u njemu novi "folder installed"
4. raspakovani .zip file ubacite u folder "installed", zatim lgapps prebacite u root usb drive
5. gurnite usb u tv, kliknite smart na daljinskom i otvorite LG Smart World
6. morate biti ulogovani sa svojim nalogom, zatim kliknite na moje aplikacije i tamo izaberite USB simbol nalazi se ispod logoa LG smart

ako je sve kako treba pojavice se ikonica PLEX, startujte je potrazice prilikom prvog starta da se upise IP adresa, kliknite da pronadji zatim sacuvaj i onda ce se startovati aplikacija. uzivajte. pozz
 
Cek,a sta se tacno dobija sa tom aplikacijom? Daje informacije o svakom filmu bez obzira odakle ga povlacis ili?
 
dobija se lepsi interfejs, opis filma, informacija o glumcima reziseru, direktoru. a filmove kao i do sad povlacis sa kompa, iz foldera koji si podesio u plexu. slicna je nesto poput one sa kompa kad udjes u film pa izbaci ove informacije koje sam gore naveo. nisam cackao podesavanja, mozda i tu ima nekih inovacija, ako budem naleteo na nesto interesanto javicu.

evo sad vidim jos jednostavniji nacin da se ukljuci aplikacija. ubacite usb kako sam naveo, q.meni dugme, ulazna lista, usb i pojavice se plex aplikacija. probajte pa javite utiske, kakko vam se cini, ako neko uspe da instalira na hard od tv nek javi.
 
Da li je neko pronašao način da "kroz mrežu" pristupim HDD koji je zakačen na LG TV?
Ovo bi mi bilo korisno je bio nove filmove, serije,... kopirao na HDD TV-a bez obaveze da stalno skidam i vraćam disk na TV.
 
Mislim da to ne može, sem ako postoji app na TV da napravi od harda neki server....
Imao sam pre 2 god eksterni hard nakačen na TV, koji je ujedno bio i mrežni HD.... I nikako nije mogao da radi u oba moda... LAN/USB... ili jedno ili drugo... Dolazilo je stalno do konflikta....
Meni je to rešeno, tako što mi je na Sat risiver nakačen hard, i radi kao samba server, pa ga vidi komp....
 
Meni ne može da nadje IP adresu. Ajde izbacite je da unesem ručno.Hvala!
 
Meni ne može da nadje IP adresu. Ajde izbacite je da unesem ručno.Hvala!
Ako mislis na Plex aplikaciju na TVu...tu trebas da uneses lokalnu IP adresu od PCa na kojem je PLEX server.
Tako da ne moze mi da ti napisemo IP vec idi RUN>ukucaj CMD>ukucaj ipconfig i trebalo bi tu negde da ti pise IPv4 address ...ali posto imas vise tih IPv4 adresa nadji onu koja pocinje sa 192.168.0. (tj treba ti jos samo ovaj broj na kraju)
 
Aha, uradio sam kako si rekao.Izbacio mi je:
IPv4 Address : 192.168.1.xxx
Default Gateway : 192.168.1.x
Probao sam oba da unesem i zbaci mi ovo ,,PMS nije pronadjen na lokalnoj mreži,,
Ima da se roknem,koliko zezanjanja oko ovog!
 
Poslednja izmena:
c0!3r@
da li si ti unosio ručno ili ti je Tv pronašao sam tu IP adresu i PMS port?Ne razumem zašto neće da se poveže ako unesem ručno,a ni automatski neće.
Šta je to PMS port,koji broj tu da upišem?Šta ste vi upisali!!!???
 
Poslednja izmena:
c0!3r@
da li si ti unosio ručno ili ti je Tv pronašao sam tu IP adresu i PMS port?Ne razumem zašto neće da se poveže ako unesem ručno,a ni automatski neće.
Šta je to PMS port,koji broj tu da upišem?Šta ste vi upisali!!!???

Digni prvo plex server na PC-u. Zatim kad ga opalis u browseru dobices IP u adress baru u formi xxx.x.x.x:32400, taj ip uneses u tv i ne ides na save nego scan pa ce ti reci porukom da je nasao plex na tvojoj mashini i onda opalis save i to je to. uspeo sam i ja jos samo da provalimo kako se kopira sve ovo na tv :D
 
@roadracer,znam da nije tema za ovde,ja u mojoj E2 imam plugin 'ScalingMode'....moguce da sve on to regulise,ni sa jednim kanalom nemam te probleme...
Izvinjavam se korisnicima LG LA 660s....njima ova resenja,nista ne znace.....

Imam ja AspectRatioSwitch, ali na tom kanalu se tv pogubi kad pusti u default formatu.

Nemam mogućnost da probam na drugom tv-u, a baš ne zanima kako bi radilo.
 
Nemam mogućnost da probam na drugom tv-u, a baš ne zanima kako bi radilo.

Ja sam proverio na dva TVa jos i normalno radi... na Samsungu radi preko risivera i preko IPTVa,a na jednom obicnom LG isto dobro radi preko risivera.Tako da mislim da ipak ima nesto i do nasih LGa
 
Drugo je to preko nekog risivera ili iptva kada je signal već obrađen, a nešto deseto kada primiš sirov signal
 
Vezano za 3D:

Odgledao "Her" i mislio sam pre kupovine da će 3D biti kao kada Teo ubeđuje malog vanzemaljca da ga odvede do broda da ode sa planete i stigne kući :p
 
@orckristeg
Ej ako si mi objasnio.Tako se to radi,uspeo sam uz tvoju pomoć.Hvala i drugima što su se trudili da objasne kako radi PLEX na TV-u.
 
Da li neko ima resenje za kuke i motike kod slova u ugradjenom EPG(el.programski vodic)? Na IKOMu sam, ubacena njihova kartica u CI slot.
Probao sam da promenim jezik menija , sve ostane isto(mislim na kuke...)
 
Nazad
Vrh Dno