Šta je novo?

LG G8

Deluje vrhunski, jos da je samo 2-3mm siri, bio bi savrsen za mene. :D
Konacno krsteni zadnji senzori, baterija dosta veca nego na G7, Amoled, 3.5mm i dobar DAC, stereo zvucnici... Svidjaju mi se i mogucnosti prednje ToF kamere.
Na papiru mi deluje da nakon dugo vremena G serija moze sa parira Samsungovoj S seriji.
 
Neka se doda u naslovu i G8S, cisto da ne budu 2 odvojene teme.
Na papiru svajni telefoni. Nadam se da je LG prelezao sve decije bolesti i da je resio da nas obraduje jednim lepim parcetom hardvera. [emoji4]
V50 je jos veca zver, na papiru bukvalno deluje kao idealan mob. [emoji4]
 
DOA klasična.

Nisu ni cenu smeli da kažu :)

Što je najgore od svega na papiru to nije toliko ni los telefon ali realnost je takva da lg može da zatvori mob diviziju :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Tako nekako..
Mada, mozda je 2019. njihova godina, mozda im se posreci kao sa g2.
Tel je na papiru odlican, sve izgleda sjajno (za g8s). [emoji16]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Posle onolikih propusta, red je da naprave krsten tel super specifikacija, naravno cena ce biti paprena, osecam.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dobro je, poradili su na marketingu i predstavili telefon kako dolikuje.
 
G7 je trenutno oko 320 evra, ovaj neka bude nešto skuplji od njega sledeće godine u ovo vreme i to će biti top kupovina. Ovde godine deluje da su napravili dobar uređaj. Ne bih uzimao mi9 u obzir pored g8
 
Po meni, vrlo slabo. Glavno po čemu se telefon razlikuje od konkurencije je običan gimmick. Skeniranje dlana, gestures u vazduhu, kako da ne. Nije LG Samsung ili Apple, pa da može da vabi korisnike na gluposti.

Umesto toga, napravite stvarno pametan telefon. Zna se šta je pametnom korisniku najvažnije na telefonu: ekran, kamera i baterija. Posle toga CPU, zvučnik, ergonomija i još par stvari. Zato je G2 bio legendarni telefon, bio je odličan baš tu gde je trebalo. Ne kažem, treba imati i nešto čisto svoje, ali u tome nastojati da ideš na ruku korisniku (na primer lagan telefon) umesto toga gde ih Samsung i Apple vode kao slepce (tanak telefon). Tako je G2 imao dugmiće pozadi, pokazalo se kao korisna stvar. Pa onda taj koritast oblik telefona zbog koga je lepo ležao u ruci. Pa onda baterija koja je pratila taj oblik da bi prostor bio maksimalno iskorišćen.

Na žalost, posle G2 LG je polako gubio kompas, telefoni su im bili od osrednjih do loših, ne vidim nikakvih razloga zašto se još uvek bore, izgubili su odavno.
 
A sta imaju ovi telefoni ako nemaju vrhunski CPU i GPU, odlicne kamere i ekran i konacno stereo zvuk i to sa onom njihovom tehnologijom koja se pokazala odlicno? Naravno govorimo o G8s i V50. Na papiru vrhunski modeli, videcemo u praksi kakvo ce stanje biti. [emoji4]
 
Džabe sve kada im je UI ostao u 2014 godini. A još gore od toga dizajn moba im je ostao u 2018 :)

Samo je jabuci dopušteno da par godina fura isti zastareo dizajn.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
UI mnogo loš, meni na v20 redovno krvarile oči kad svučem roletnu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Džabe sve kada im je UI ostao u 2014 godini. A još gore od toga dizajn moba im je ostao u 2018 :)

Samo je jabuci dopušteno da par godina fura isti zastareo dizajn.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Slazem se u potpunosti za softver ali sta je tu je. Veruj mi da bih zbog onakvog hardvera ponovo uplivao u vode rutovanja, romova, kernela i ostalih cudesa, ali mislim da za tim nema potrebe, nije to bas toliko lose kako se stice utisak na osnovu prica. Na kraju krajeva instaliras drugi launcher i vozi (znam da nije to to u potpunosti ali ako nekome bas toliko smeta njihov UI).
Meni ni dizajn ne smeta. Protiv obrve nisam, veliki je STB ratio, kamere nisu ispupcene ni milimetar, dakle skroz su stopljene u poledjinu moba sto je top.
Meni se cini da je konacno to to od njih. Videcemo kako ce se pokazati. Ako i ova nova generacija bude nastavila trend kretanja cena LG modela, bice to ubrzo jako lepa kupovina, pod uslovom da je sa mobom sve kako treba. Pa eno na KP V30 300€. Smesna cena za takav mob, po meni malo i potcenjen svojevremeno. [emoji4]
 
Da li je iko primetio da li G8 dolazi u istim bojama kao i G8s, tj. da li dolazi i u plavoj boji kao S verzija?

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Pa S ima još telefoto kameru, a izgleda je i malo veći. A i na jednoj slici mi deluje kao da ima još jednu prednju kameru osim ako nije slika V50.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Hvala Milane. Sad gledam na GSM areni i poredim. S ima manju rezoluciju displeja i za 50 mAh jacu bateriju. Kamere su me bunile. Izgleda mozda i bolji izbor od G8.
 
Nema na čemu! Samo je pitanje da li će "S" verzija izaći van Koreje. Na jednom videu je jedna osoba spomenula da je to model za Koreju ili za neka određena tržišta. Ali sve je upitno, slabo ko vlada pravim informacijama.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da G8 dolazi i sa 2 i sa 3 kamere na poleđini. A S ima malo veći ekran, bateriju, tre pozadi kamere. G8 je ravan pozadi, tj deo sa kamera senzorima je ravan sa kućištem dok kod S modela je ispupčen. Nemam pojma zašto je ovo LG uradio. Nisu mi jasni. Hajde da je recimo onaj G8 sa 2 kamere dolazi sa recimo slabijim procesorom SD710, možda i sa ekranom sa G7 pa da je samim tim jeftiniji za 100€ i da se zove G8SE.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Bukvalno 3 indetična modela. A može se reći i 4 ako uračunamo V50. Nije mi jasno da im se isplati proizvodnja sa tako malim izmenama.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Nikome nije jasno zašto su uopšte i izbacili g8 a kamoli zašto postoje 2 verzije :)
Prodati ovaj mobilni za 700,800e posle izlaska s10 i mi9 je suludo

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Neverovatno je da takva mašinerija kao što je Lg ne može normalan telefon da napravi. Ranije su imali neki svoj šmek i bili inovatori, a sada nekako svaki telefon im izgleda kao Kinez od 200e. Prvo su ljudi izgubili poverenje u kvalitet, a sada im i dizajna manjka. Kompanije sa mnogo manjim budžetom prave lepše telefone i uvode neke nove stvari, a oni hvale se okretanjem ruke puštate YT bez dodirivanja ekrana mislim stvarno sramota.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Baš su air gestures bezveze...da je to neki drugi proizvođač čitali bismo eseje o tome 24/7

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja mislio oni odustali od mobilnih telefona.
Bolje da se drže fiksnih telefona, manja konkurencija.
 
Da li se zna nesto o G8s, hoce li ga biti u prodaji na evropskom trzistu?
 
Koliko je LG propao može se videti i po ovom modelu .. predstavljen pre pola godine i još ni jedan primerak nije ušao na naše tržište :)
Lg skoro pa na nivou htc ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno