Šta je novo?

LG G7

Baterija kod mene drži dosta duže na pie, ništa nisam cackao po podešavanjima.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Potvrdjujem, doduse agresiviniji je u gasenju aplikacija iz RAM memorije kada je ukljucena adaptive battery opcija ali je i manja potrosnja na stand-by.
 
Kod mene se trajanje baterije nije nesto previse promenilo posle update-a na Pie u svakodnevnoj upotrebi sto se moze videti iz slike u u prilogu, doduse ako se telefon skine sa 100% i krene u igranje/filmove moze da izgura i 7 sati SoT, ali takvih cifara nema u normalnom koriscenju, ujutro skinut sa punjaca se mora puniti krajem sledeceg dana. Doduse leto je pa je i ekran cesce na jacem osvetljenju.
208280045a971733d5497987a1aa3c05.jpg


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Da li je neko isprobao kakva je situacija sa Bluetooth kontrolerima na G7, da li ima laga, znam da su se zalili ljudi na 8.0, Pie bi trebao da donosi poboljsanja na tom segmentu?
Dodao sam jos par fotki na Flickr pravljenih sa G7, u sustini bih rekao da sa dosta svetla ima dobrih rezultata i na automatici, pri losem osvetljenju bez manuelnog moda, igranja sa ISO vrednostima, vremenom ekspozicije i pozeljno stativom tesko da ce biti upotrebljivih fotki. Automatika kao sto je primetno cesto pravi akvarel efekat kojeg zacudo nema ni priblizno u toj meri na manuelnom modu. Naravno Gcam vadi stvar.
 
Poslednja izmena:
Vlasnici G7, jedno pitanje svima:
da li svi imate telefone za srpsko tržište (imei br) ili eventualno kupljene od prodavaca iz Subotice koji će da garantuju popravku, zamenu, šta god u Madjarskoj? Pitam vas to iz dva razloga:
1) Iz zvanično ovlašćenog servisa Mobis za LG telefone su mi rekli da oni ni pod razno ne popravljaju LG mobilne koji nisu za srpsko tržište, sve da im platite ne znam koliko, jer navodno 'nisu isti delovi' (???)
2) moj poznanik - IT stručnjak mi je slično rekao: da je najbolje kupiti fon za srpsko tržište (koji koštaju u srpskim prodavnicama kao da su od zlata) i da je pametnije kupiti Lg od Madjara koji nešto smisleno garantuju za kupljen fon i voljni su to i da učine?
Sve ovo pitam zato što sam htela da uzmem polovan G7 kupljen u Italiji, ali sam prijateljski upozorena na gore napisano.
Hvala unapred svima na odgovorima. :)
 
Ako ima vlasnika telefona kupljenih legalno u srbiji(provajder/radnja sa fiskalnim), koja je uopste regija telefona?
Moj uzet u Nemackoj je odgovarajuce DEC regije sto se vidi na kutiji, LG nema podelu servisne podrske osim po regijama koliko znam.
4d32ae59fc121a471702eb41eb269720.jpg


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Vlasnici G7, jedno pitanje svima:
da li svi imate telefone za srpsko tržište (imei br) ili eventualno kupljene od prodavaca iz Subotice koji će da garantuju popravku, zamenu, šta god u Madjarskoj? Pitam vas to iz dva razloga:
1) Iz zvanično ovlašćenog servisa Mobis za LG telefone su mi rekli da oni ni pod razno ne popravljaju LG mobilne koji nisu za srpsko tržište, sve da im platite ne znam koliko, jer navodno 'nisu isti delovi' (???)
2) moj poznanik - IT stručnjak mi je slično rekao: da je najbolje kupiti fon za srpsko tržište (koji koštaju u srpskim prodavnicama kao da su od zlata) i da je pametnije kupiti Lg od Madjara koji nešto smisleno garantuju za kupljen fon i voljni su to i da učine?
Sve ovo pitam zato što sam htela da uzmem polovan G7 kupljen u Italiji, ali sam prijateljski upozorena na gore napisano.
Hvala unapred svima na odgovorima. :)

Uvek sam kupovao telefone sa KP, jedini put kad sam kupio od nasih je preko telenora huawei mate 10 pro, 700 evra kojih i sada otplacujem, a prodao sam mate 10pro pre godinu ipo dana za 250evra. Znaci gledaj da je proveren prodavac, i kupi to sto zelis a da odgovara tvojim cenovnim mogucnostima. Uz mate sam izgubio skoro 500evra, pa bas me briga za garanciju jer za razliku u cenii sigurno mogu platiti popravku.
 
Takođe sam sve telefone kupio preko KP ili MS-a. Ni jedan se nije pokvario, a bilo ih je poprilicno...

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
Danas stigao V20c update, stotinak megabajta tako da donosi samo sigurnosne ispravke i julski security patch.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Novi update oznake V20d, ponovo sigurnosne ispravke.
 
Samo da se upišem. Kao novi korisnik. :) bio je red, dugo sam želela ovaj fon...
Zvuk - bez greške, kao što sam i očekivala. Telefončić ko bombona, što se tiče dimenzija (za mene), LG softver meni odgovara, navikla sam se sa prethodnih modela; da ne nabrajm stavke, sve mi je super, osim... kamere... da ne bih sad probala jednu pa drugu, pretpostavljam da ste ispitali koja Gcam je najbolja za ovaj model, pa bih zamolila za proveren i masovno prihvaćen link (hoću reći bez ruta i tome sl...) THX unapred :)
 
Ako ima nekoga na temi -imam problem , neće da mi prihvati PIN . Otpkluča na otisak ali trazi i potvrdu PINom a moj pin ne uspeva da ga otključa . Bio je neki updejt sistema pre neki dan mozda je nešto zeznuo. Sad mi ne radi telefon i u haosu sam , ovo mi se nikad nije u zivotu desilo. Naravno da nisam menjala pin.
Ima li ko da je radio updejt skoro ? Odavno sam na PIE , u međuvremeni su još nesto updejtovali dosta davno i sad taj skori mali updejt.
Ima li saveta ?
 
Probaj da ga ostavis malo duze, ako si duze pokusavao sa pinom i nije prihvatao, onda je zapucap.
U najhotem slucaju preko rekoveri moda ga vratis na fabricka podesavanje
 
Kod mene poslednje azuriranje bilo u novembru i sve radi. Cini mi se da nije bilo nista sitno posle toga.
 
Kada unesem pogrešan PIN piše -pokušajte ponovo ;
Kada unesem ispravn PIN -ništa se ne dešava , ne otklučava telefon , niti piše pokušajte ponovo ...znate li gde da postavim pitanje šta je sada najbolje da uradim ako ne ovde ? Sačuvala sam fotogragfije u LAP topu pre 2-3 nedelje , da li da radim ono vraćanje na fabrička ili nosim u servis ? Ovo mi je čudno.
 
Uradis reset prvo svakako , ako ne bude pomoglo odnesi u servis gde ce upisati novi softver i reseno.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Restart iz rekaveri moda (recovery mod)

Ako ne znas kako, imas na youtube pa vidi kako
 
Probaj sa običnim restartom telefona.
 
Utisci posle godinu ipo dana: nemam nameru da kupujem drugi telefon u skorije vreme. Radi kao i prvog dana, leti, nista ne secka ne koci, kamere u manuelnom modu su izvanredne, u auto onako. Zvuk u slusalicama 10/10, bluetooth zvuk 10/10. Ekran mi je 10/10 i ne moram da se plasim za burn in. Zvucnik je odlican. Vibracije su mi odlicne, najbolje koje sam imao na bilo kom telefonu.

Mane: baterija, mogli su za nijansu vecu, pojavljuju mi se po nekad dugovi po ekranu ali kapiram da je tako sa svim lcd ekranima, ugasim ekran upalim i nema ih. To se desava kad je bas jaka boja i maksimalno osvetljenje.

Sve u svemu, za ovaj novac nema bolji telefon da se kupi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
^
+1

Baterija je bzvz, ostalo bez greške posle godinu i po. Menjam kad uspori, pokvari se ili mi se razbije.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Meni riknuo fp senzor posle nekih 9 meseci. Sve ostalo radi bez greske, tako da sam digao ruke od menjanja.
 
Ја сам хтео да променим мој за s10e али после мало истраживања схватио сам да је то гори телефон. Његова широкоугаона камера уопште неможе да снима у 60 фрејмова, што је за мене јако важно.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Telefon mi se zaista opasuljio posle restartovanja , ali sad mi opet ima neko azuriranje , pise Ažuruiranje softvera ; nova verzija softvera V20m-JAN-06-2020 ; i to ne mogu da izbegnem jer se samo uključilo kao upotrebljivost i funkcionalnost teleefona još više unapređena... Ako posle bude neko sr#&e odlepiću .
Inače koristila sam Huawei mate lite dok ovaj nije radio , i ekrani ne mogu da se porede. ovaj je beo a onaj žućkast ... čudno skroz. Zvuk na ovom i zvuk tamo ... I kamera .. OK , ono je lite nije ista klasa.
 
G7 je i dalje odlican tel. Zvuk, displej, aptx HD bt, bezicno punjenje, QC3.0, SD845, quad dac, dimenzije idealne..Dosta toga napakovano u jedan uredjaj. Mislio sam da ga menjam za nesto novije, ali realno nema potrebe.
 
Stigao i Android 10, za razliku od 8 na 9 prelaska interfejs je nešto drugačiji, videćemo kako radi u praksi.
Noćni mod, gestikulacije, ima novina.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
** ne znam kako da obrišem poruku, pošto sam slučajno okačila, 2 iste, te molim moderatore da to urade
 
Poslednja izmena:
Dugo nisam bila na forumu i upravo sam htela da pohvalim telefon. Pošto vidim da brojne pohvale već stoje, samo ću se nadovezati njih.

Utisci posle godinu ipo dana: nemam nameru da kupujem drugi telefon u skorije vreme. Radi kao i prvog dana, leti, nista ne secka ne koci, kamere u manuelnom modu su izvanredne, u auto onako. Zvuk u slusalicama 10/10, bluetooth zvuk 10/10. Ekran mi je 10/10 i ne moram da se plasim za burn in. Zvucnik je odlican. Vibracije su mi odlicne, najbolje koje sam imao na bilo kom telefonu. Mane: baterija, mogli su za nijansu vecu, pojavljuju mi se po nekad dugovi po ekranu ali kapiram da je tako sa svim lcd ekranima, ugasim ekran upalim i nema ih. To se desava kad je bas jaka boja i maksimalno osvetljenje.
SAGLASNA SKROZ. Osim baterije. Meni je baterija odlična.

^ +1 Baterija je bzvz, ostalo bez greške posle godinu i po. Menjam kad uspori, pokvari se ili mi se razbije. Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
SAGLASNA SKROZ. Osim baterije (već pomenuto). Naročito saglasna sa "Menjam kad uspori, pokvari se ili mi se razbije".

G7 je i dalje odlican tel. Zvuk, displej, aptx HD bt, bezicno punjenje, QC3.0, SD845, quad dac, dimenzije idealne..Dosta toga napakovano u jedan uredjaj. Mislio sam da ga menjam za nesto novije, ali realno nema potrebe.
SKROZ SAGLASNA.

Stigao i Android 10, za razliku od 8 na 9 prelaska interfejs je nešto drugačiji, videćemo kako radi u praksi. Noćni mod, gestikulacije, ima novina. Sent from my LM-G710 using Tapatalk
E ovo mi je zanimljivo... ja sam još uvek na Androidu 8. Namerno naravno. Frka mi je da apdejtujem da mi se lepota od fona ne pokvari. Naročito me iritira opcija da su na Androidima višim od 8, ukinuli mogućnost Call Recordra. Ako neko ima drugačije iskustvo (kao i koja app), neka kaže.
1) da li vam je prilikom updatea na 9, npr otišla baterija ili koje ste loše promene primetili?
2) A10 neću ni da razmatram dok ne čujem komentare. Što bi neko gore rekao "dok radi, radi (na A8 - moj dodatak).
Usput, prodaje li neko Spigen providni ili onaj providni sa srebrnim tufnama?

Ah da... verovatno je pisano negde o tome da su nam svima (NE PITAJUĆI NAS!) ubacili neku glupost sa praćenjem covid 19 (uđite u settings > google i tamo stoji taj tracking). Ako nekome to smeta kao meni, znam foru kako da je izbacite, ako nekome odgovara to što sam ja uradila. Kažite ako želite da objasnim (doduše, možda je negde već objašnjeno).

Pozzz.
 
Htedoh par puta da predjem na nesto, onda bacim na gsm areni uporedo sa G7 i vidim koliko nista ne dobijam, cak ni par godina nakon sto je izasao. Malo se sve vrti u krug, osim osvezenja od 90/120 hz, sto je jedina novina koju bih voleo.
Isto, ne znam da li bi se navikao na tel koji nema razdvojene sistemske zvuke, notifikacije, zvono i alarm..Ako bude nesto dolazilo u obzir, onda Pixel 4a kad izadje (cak i bez ovog poslednjeg)
 
Htedoh par puta da predjem na nesto, onda bacim na gsm areni uporedo sa G7 i vidim koliko nista ne dobijam, cak ni par godina nakon sto je izasao. Malo se sve vrti u krug, osim osvezenja od 90/120 hz, sto je jedina novina koju bih voleo.
Isto, ne znam da li bi se navikao na tel koji nema razdvojene sistemske zvuke, notifikacije, zvono i alarm..Ako bude nesto dolazilo u obzir, onda Pixel 4a kad izadje (cak i bez ovog poslednjeg)

Ja sam već rešila šta bi umesto. Kad bude bilo. :) A to će biti ko zna kad, jer sam zadovoljna telefonom i nisam u fazonu da menjam telefone 'eto tako', narocito ako imam u rukama nešto što super radi i što mi super odgovara. :angel:
Elem da. Ja sam rešila da jednog dana... (ako nas do tad sve poubijaju hemijskim i psiho oružjem :exploder: ), da uzmem naravno... novi LG. Vidim da već izbacuju nove modele, vidim i da su dobri. Samo što mi ne trebaju sada.
Svako ima svoje preferencije, meni je npr. jako važan zvuk. Za mene je telefon bez odličnog zvuka za kontejner, ma šta drugo imao u sebi. :alo:
Nego... kako radi tel na Androidu 9? Pošto sam ga ja stopirala, to sam već napisala.

EDIT PORUKE:
Jel ima neko višak Spigen providni ili onaj sa srebrnim tufnama, uzela bih ga?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno