Šta je novo?

LG G5

da li se ledja skidaju klasicno iako su od metala?
 
Da, izmenjiva je baterija + ima microSD slot ...
S820 je isto siguran ...
 
@bia
Ja mislim da se skida donji deo moba. Kao na onom starom samsungu.
 
Poslednja izmena:
Изгледа фијокица за измену батерије и приступ sim и microsd картица почиње одмах испод екрана, а за други екран, пошто се не види прелаз измећу њега и главног екрана, можда је овај мањи исте ширине као главни, а не као на V10, тј. да је други екран заправо део главног гледано одозго и који се не гаси, па се зато не види.
 
Poslednja izmena:
Što nema kada se skidaju ?
Niko da pohvali metal/izmenjivu bateriju/kamere - svi samo fizički izgled :)
Pa kakav god back da stavis ova kamera odvratna ce da ga upropasti. Sreca pa mi je izgled telefona najmanje bitan :)
Verovatno ce da idu na tu kartu kako se lako menja baterija pa ona nece biti nesto, meni je samo nebulozno da furam jednu bateriju u dzepu i da menjam to tako. Ceo ovaj trip sto se taj donji deo skida mi deluje kao opravdanje za slabu bateriju u najavi. Plus ce verovatno da se rasklima ako se svaki dan skida. Treba da ga otvaram svaki dan ko kinder jaje.
 
^+1

Plus su i oni pali pod pricu sto tanji mob,to se vidi po malo izdignutom senzoru za otisak prsta. Cenim da je tanak oko 7mm.
 
Poslednja izmena:
LG propo. Izbacili dugmice pozadi koje su po sopstvenom priznanju ubacili samo da bi se razlikovali (wtf) pa ubacili drugi ekran iz istog razloga. Nemaju oni pojma gde udaraju.
 
@Babadook slazem se skroz

A daj boze da 15% korisnika bude nosilo bateriju sa sobom da je menja.

Moguce da su zbog ove grbe od kamere odustali od dugmica pozadi, jer mogu da zamislim taj cirkus nazad sa fp senzorom, ovolikom kamerom, pa jos i dugmicima. To bi zauzimalo pola ledja.

Jednom i samsung da napravi lepsi telefon od LG-a (ako izuzmemo edge seriju) :d mada ni S7 nije neki lepotan, pre je prosecan.

koji je k ovom tapatalku!!
 
Poslednja izmena:
+always on + sekundarni ekran, ima da sisa bateriju ovaj telefon kao blesav. Bolje neka u prodajnom pakovanju ubace dve rezervne morace dva puta dnevno da se skida taj dole poklopac :)
Jedva cekam 21. i par prvih testova da vidim na sta ce ovo sve da ispadne na kraju, voleo bih da grešim, dosta sam se nadao da mi je G5 sledeca kupovina.
 
Poslednja izmena:
Kakav god bio fizički izgled biće jedan od najjačih telefona ikada... Mislim da će tamniji biti lepši.
 
Šta kukate i pre nego što je izašao telefon :)
Videćemo i bateriju i fizički izgled 21. februara.
Tačnije bateriju par meseci kasnije :)

Ono staklo na S7 može da bude samo lepše i tu se priča završava - metal je praktičniji mnogo...
 
Poslednja izmena:
Samo se nadam da ga neće umotavati u ovu roze kesu kao na slici ;)

Hajde sad malo ozbiljno. Dizajn nije loš. Ako bude ležao lepo na leđima, teško je oceniti sa slika koliko je izbačena kamera i senzor, ne čini mi se kao problem što je izbačeno sve malo. Jedino što mi se ne sviđa je to što se skida komplet donji deo, ne verujem da je to praktično iako neće postojati neka velika potreba za menjanjem baterije svakodnevno kod velike većine korisnika. Jedino što mi se učinilo kao potencijalni opcija čim sam video onu njihovu karticu za LG pay je da će biti i za nju mesta u telefonu, uz tanju bateriju. Mada mi se cini kao previše luda ideja.
 
Da ćemo moći u mraku da igramo igrice dok kenjamo, to mi prvo palo na pamet :-D
 
Cekaj,oled je ceo ekran na kraju ili samo taj mali gore ?
 
Verovatno samo taj always on...
Ko će ga znati dok ne izađe (još 4 dana) :)
 
Јавља evleaks да ипак нема секундарни екран, што је и логично, не би имао неку велику улогу поред always on.
 
Čovek napisao da je video G5, sad kaže ipak nema drugi ekran :)
Ja i navijam da nema - nego lepo kao onaj youtube klip iznad ...

EDIT: https://twitter.com/evleaks/status/699626770291695617

only been a section of the G5 Always On Display.

In the pictures LG G5, you can not see the use of the same, the smaller screen. The solution can be completely different and more surprising than you think . As we well know, LG Display has long been testing a variety of OLED screens, which is ... transparent. This means that the display allows you to see what is on the other side.

So what do you say about that LG G5 is actually two different screens, but in this case we are dealing with a single screen located on the second? It is very likely that Koreans put just such a solution.

lg-transparent-screen_668x335.jpg


This suggests include announced earlier function Always On , which is responsible for presenting the selected information without interruption, on a black screen. Transparent screens LG Display are made ​​in OLED technology, making it suitable for such a task perfectly . In this way, they illuminated only selected areas of the display, which has a positive impact on lower consumption of battery power.

LG G5 is to have a screen resolution of QHD (1440 x 2560 pixels), 4-core processor Qualcomm Snapdragon 820 with graphics Adreno 530, which will be supported by 4 GB of RAM type LPDDR4, 32 or 64 GB of data, which will be expanded with microSD cards, 8 megapixels webcam above the screen and dual camera on the back of the casing (reportedly dies 8 + 16 megapixels). The whole work is based on Android 6.0 Marshmallow with a new overlay manufacturer. LG along with the G5 also puts on a new design with an aluminum casing.
 
Poslednja izmena:
Ово ће се јасно знати како ради и изгледа тек кад се види на телефону. Није лоше решење ни на V10, само није за оне који телефон користе једном руком.
 
Bolje je ovo rešenje :)
Šta li je onda fora sa ovime ?

g5.png
 
Vrh Dno