Šta je novo?

LG G3

Pa mnogo je bolja slika na G3 u ovom slepom poređenju na PA. Ja sam mislio da je phone 1 nexus 6 zbog slike koja je bila u tekstu, možda odatle ovoliko velika prednost za G3. Ako je nešto u top 2,3 androida, to je kamera, slika i video na G3.
Kao fotograf mogu ti reci da ovi testovi nista ne znace jer za pocetak izbacili su EXIF info, tako da ne znate da li je slikano istim podesavanjima. Zasto je ovo bitno - objasnicu vam po fotkama (po brojevima):
1. deluje mi kao da je Z3 na visem ISO - visi ISO = manje detalja, manje dinamike, vise suma, kraca expozicija. Ako je isti ISO i slikano sa tripoda - pobeda G3, u suprotnom (sto verovatno jeste iz ruke ponoviti test)
2. svetlosni uslovi kad automatika ne moze da omane i koji pokazuju ono sto sam pricao - pogledajte aute iz blizine - G3 pegla los senzor do te mere da izmulja sve detalje i dobijate akvarel umesto fotke - najvise se vidi kod auta. Ako ne vidite ni tu pogledajte registraciju... Pobeda Z3
3. ocigledno se vidi da je u pitanju duza ekspozicija i da je druga slika stresena jer je fotkana iz ruke (sad ce neko reci obe su fotkane iz ruke - fotkaj aparatom 20 puta u 1/10 pa vidi kako ce biti random - neka ok, neka stresena) - dakle morao bi se ponoviti test.
4. opet ista prica - trebalo bi ista podesavanja i da se ponovi fotkanje, ali moze se videti npr. kod kugle da je LG opet peglao detalje i napravio akvarel - kod Z3 se vide svi highlights na kugli dok ih je G3 pojeo zbog muljanja fotke...
5. fotka - G3 i Z3 nisu na istoj expoziciji - Z3 je pravilno exponirao drvece i zemlju koliko je mogao i iz tog razloga posto je nebo pre-exponirano javlja se glow efekat. Kod G3 nema jer je podexponirao citavu fotku(mozete videti fotku klupe da vidite razliku u expoziciji). Dakle opet totalno razlicita podesavanja

Imajte na umu da tu ne glasaju fotografi, vec ljudi koji koriste mobilne i koji se ne razumeju bas najbolje u tematiku. Takvi testovi se rade na drugaciji nacin i iz ovoga se ne moze videti pobednik - ja samo vidim ono sto sam ranije video milion puta - G3 i na dnevnom svetlu zamulja detalje da se nista ne vidi lepo. Ako mi ne verujete imate ovde forum za fotografiju - postujte ovo sa mojim komentarima pa se uverite sami da li sam bio u pravu i pricam realno ili mrzim G3 kao sto pricate (iako sam vlasnik G3).

Opet 1000 put - nikad necu nerealno hvaliti nesto sto imam kao neki ovde, jer imaju potrebu da dokazu da imaju najbolji telefon na svetu. G3 je najbolji telefon za svoju cenu, ali postoje daleko bolji telefoni - G3 niti ima najbolji ekran, niti najbolji fotoaparat, niti najbolju izradu, niti najbolji zvuk. Jedino cime se G3 moze pohvaliti je kompaktnost za 5.5 inch uredjaj i odnos cena/dobijeno.
 
^ amin, sa svim se slazem, bravo.

I to je jos SA 8mpix mod na sony-u pa ispasta i zbog gresaka full automatike a i 8mpix donekle.

Samo ipak mislim da G3 ima jednu od najboljih kamera na androidima, i 4k kamkorder, posebno kada se uzme u obzir ono sta treba mass android kupcu/korisniku. Tesko da tu iko nudi nesto primetno bolje kada je android os u pitanju (osim panasonica cm1, ne znam da li si video da su izbacili to cudo?). U sustini ko hoce dobru android kameru nema razloga da izbegava G3 a ko hoce sto bolji all-round android uredjaj i cena nije problem onda ima boljih opcija od G3.

A generalno sto se blind testova tice samo cu reci da sam vidjao takve testove gde su canon i fuji kompakti od 300-450e na kraju glasanja bili zakucani na dno ili su bili pri dnu, daleko iza vecine androida sto nije potrebno komentarisati uopste (posebno kada je canon u pitanju), isto tako sam video i test gde su ljudi u par primera izglasali htc butterfly kameru (i jos neke slicne) u visem procentu od Nokie 808 koja i dalje ima jednu od 2 najbolje kamere (foto) na bilo kom telefonu.
 
Poslednja izmena:
Sto ne menja cinjenicu da G3 slike izgledaju bolje i sa vise detalja.
Sad ispadose slepi svi koji su glasali za Phone 1.
 
Poslednja izmena:
U svetu u kome su to slike a ne fotografije ne sumnjam da je tako :d
 
Toliko fotografa na ovom forumu a niko da se isprsi da kupi FOTOAPART od 500e i da na miru pravi fotografije.

Jbt ovo su na prvom mestu mobilni telefoni pa onda sve ostalo..
 
Poslednja izmena:
Hvala na predlogu, posebno na linku koji je vrlo koristan, ali možeš li mi objasniti ba šta si mislio pod "Najbolja/najbrza bi ti bila Kingston" , da li na neki poseban model ili generalno da su Kingstone mem. kartice najbolje( s čim se baš i ne mogu složiti...)?
@Zulu 92 ...da, tako i ja mislim za SanDisk ali me malo brine jer na netu ima zamerki da ima dosta kašnjenja pri čitanju podataka na mobilnim telefonima, interesuje me da li neko ima konkretna iskustva sa upotrebom mem. kartica na LGG3 i preporuku? ... u svakom slučaju hvala na odgovoru

Pogledaj samo da je Kingston Class Mark 10 i UHS speed class 3. Na linku mozes videti koje su oznake za to. To ti garantuje da ces moci da shimas UHD vide-a, i da ce ti se podaci najbrze citati sa kartice. Nije problem ni da uhs speed class bude 1 ali obavezno da bude class mark 10
 
Poslednja izmena:
Ja cu samo reci da su pojedine nokie imale kameru na nivou kompakt aparata, sve ostalo je smesno - nabudze megapixele a fotka kao da si od 4Mpix software resize uradio - nigde detalja na 100% sve muljavo i ispeglano.

Sto se tice L-a ne znam samo kako vam radi brze - ja imam cesta zaglavljivanja i dropovanje frame-ova. Takodje Home mi svako 2-3 sata pukne - stopped working pa se rr-uje nakon pola minuta kad se odglavi. Sve u svemu iritantno.

Neko mi je rekao da bi odavno prodao mob da je istina sve sto kukam - pa trenutno ulazem mnogo para u druge hitnije stvari, ali cim budem odvojio jedno 400 eur prodajem ovaj i idem nazad na iOS - ipak mi je ovo sve jos nestabilno i sporo - pogotovo kada se instalira gomila aplikacija koje mi trebaju.

Ja bih samo svima preporucio da probaju kako lollipop radi na nexus-u da vide kako to sve treba tecno da bude i brzo...

Jesi izvalio da na lolipopu mnogo vise krcka, brate skroz sam se razocarao... :D

A kao psiholog moram da ti kazem da si zanimljiv... :D
 
Poslednja izmena:
Toliko fotografa na ovom forumu a niko da se isprsi da kupi FOTOAPART od 500e i da na miru pravi fotografije.

Jbt ovo su na prvom mestu mobilni telefoni pa onda sve ostalo..
Druze nema potrebe da se ljutis - pricalo se o kvalitetu fotografije i mi kao fotografi smo ti rekli da nije tacno da G3 pravi bolje fotke kao sto se tvrdi...
Fotografija se ne gleda po tome kakav aparat imas, vec kakve fotke pravis, a ako te bas zanima imam opremu koja prelazi 500 eura i bavim se fotografijom kao hobijem vec dugo...

Elem da se vratim opet na G3 - pregrevanje na lollipop sve izrazeniji - pogotovo kod razgovora - ugrejao mi se ko nikad do sada, prosto sam prekinuo vezu jer sam imao osecaj da sam stavio uvo na ringlu. I to se zagrejao posle nekih 8 minuta razgovora sto je jako cudno jer na kitkat sam pricao nekad i po 1 sat i sve bi bilo ok - telefon bi bio hladan ko da ga nisam koristio...

Jesi izvali da na lolipopu mnogo vise krcka, brate skroz sam se razocarao... :-D
Ako imas nesto konkretno reci ti slobodno reci, zezanje na racun drugih clanova koje na hvale svoga konja uvek kao najboljeg je jako nepristojno... ;)
 
Poslednja izmena:
Nije se post odnosio na tebe nego generalno na ceo forum. Plus se nisam ni naljutio,a i sto bih ?

Previse se ovde drami i kuka,kao da sa mobom pravimo slike koje posle prodajemo za 500e po komadu.Zna se koja je oprema potrebna za nesto tako.
 
Poslednja izmena:
Previse se ovde drami i kuka,kao da sa mobom pravimo slike koje posle prodajemo za po 500e komad.

Ja sam za dve ubo 75e do sada :d
 
Nadam se da ces taj novac uloziti u krsten fotoaparat i da ti kamera na mobu posle nece biti toliki prioritet :)
 
Potroseno je to odavno :)

A slazem se, sada gledam sve ostalo kod smartfona, da bude sto bolji kao celina, bez vece mane naravno i da kamera da bude u skladu sa klasom.. mada i nema vise fail kamera u najvisoj klasi.
 
Meni je ipak donekle bitno da mi smarfon ima ok kameru - G3 moze da prodje, ali je na granici, jer zaista nije bas lako vuci DSRL i sve objektive gde god da krenes - tesko je to i bez potrebe. Smartfon mi sluzi da uhvatim momente bitne meni koje cu pamtiti i koji su se jednostavno desili. DSLR je vec za specijalne prilike kada za kvalitet fotke ne zelim kompromis.
Previse se ovde drami i kuka,kao da sa mobom pravimo slike koje posle prodajemo za 500e po komadu.Zna se koja je oprema potrebna za nesto tako.
Ja sam samo tvrdio da u svojoj klasi G3 ima mozda cak i najlosiju kameru(odnosi se na fotke) i to je to...
 
Kako nema hsv? :) Baci pogled u z3 temu i videces da neki clanovi pokusavaju da nas ubede u suprotno, pojave se kao padobranci i samo bace link kako bi nastao haos... :)

Inace, jos jednom, slazem se sa loznicom... odavno je bila prica da ako hoces nesto kvalitetno bolje je kupovati odvojeno, "dedicated", za svaki "segment" - sto audio/foto itd...

Ali tesko ces ti danas nekom Srbinu objasniti (ubediti ga suprotno) da je dao 350/450/550e za telefon, za koji on smatra u svakom pogledu za njega ima "vrh" kameru/ekran/audio reprodukciju, odnosno i da ima boljih zasebnih resenja... Posebno je interesantna ta patkometrija sa razlicitim "vs" testovima "ozbiljnih" sajtova i klinaca koji vole da tako da kace linkove po forumima kako bi napravili pometnju, a kod kojih na kraju najvise trljaju ruke i profitiraju proizvodjaci...

Nije upuceno korisnicima G3 vec se odnosi na te sve placene reklame odnosno "vs" testove koji su mi preko one stvari... Treba da skapiramo da su flagship telefoni maltene na istom nivou i da skoro kod svake generacije samo nijanse i preference korisnika odlucuju... Cak i "mi" na forumu, "publika" koja je tehnicki vise obrazovana/upucena mislim da nikada veci izbor odnosno vecu ponudu u svakom cenovnom segmentu... A pritom skoro svi uredjaji slicne cenovne klase se baziraju na slicnom HW...

Generalno treba izabrati i kupiti uredjaj koji se nama svidja i odgovara dzepu, a te testove uzeti sa dobrom dozom zdravog razuma... G3/Z3/N4/N6/IP6 sve su odlicni uredjaji ali nisu bez mana, samo je pitanje koliko je kome dubok dzep i gde je spreman da napravi kompromis...
 
Jesi izvalio da na lolipopu mnogo vise krcka, brate skroz sam se razocarao... :D

A kao psiholog moram da ti kazem da si zanimljiv... :D

:d

@n1tr0, svaka čast na onom objašnjenju, ja se slabo razumem u fotografiju, ali Bogu hvala imam ekstremno dobar vid i vidim šta je bolje. Nisam fotograf, tako da mi je kamera na fotoaparatu na nekom 3-4 mestu, ali eto, iz svih testova koje sam pogledao, a pogledao sam ih puno, kamera na G3 je što se tiče videa u dnevnim uslovima u rangu sa N4 i IP6+.

Drugo, nemam G3, imam G2 i ne znam koje mane ima G3, ovo za agresivnu redukciju šuma pri razgovoru je moguće, za izvesni lag takođe, ali za grejanje pri razgovoru, stalno crash-ovanje launcher-a i to na par minuta mi je jako čudno, to se jednostavno ne dešava ni na jednom novijem android telefonu, jer koje resurse koristi za razgovor, ekran ugašen, samo zvučnik i mikrofon. Biće da je tvoj primerak malo feleričan.
 
Ali tesko ces ti danas nekom Srbinu objasniti (ubediti ga suprotno) da je dao 350/450/550e za telefon, za koji on smatra u svakom pogledu za njega ima "vrh" kameru/ekran/audio reprodukciju
Nokia N82 koja ima 5Mpix senzor pravi bolje fotke od G3 ako ces realno, a verujem da je senzor jeftiniji za izradu. Problem je sto zbog marketing-a budze senzor od 13 Mpix koji ce bas zbog malo fotona koji padaju na njega praviti krs fotke samo kako bi neko tehnicki neobrazovan kupio telefon i mogao reci - "moj je bolji - ima 13 Mpix, a tvoj 10 Mpix" jer to je za 99% danasnjih kupaca merilo kvaliteta fotoaparata.
Takodje iPhone 4 ima kvalitetniji audio chip koji isto verujem da je jeftiniji od ovoga koji se ugradjuje u G3 - zasto G3 ima ovaj, pojma nemam... Sto se tice ekrana ne bunim se toliko jer znam da se negde moralo zakinuti sto se tice kvaliteta, a ekran je najskuplji deo svakog flagship-a...

Drugo, nemam G3, imam G2 i ne znam koje mane ima G3, ovo za agresivnu redukciju šuma pri razgovoru je moguće, za izvesni lag takođe, ali za grejanje pri razgovoru, stalno crash-ovanje launcher-a i to na par minuta mi je jako čudno, to se jednostavno ne dešava ni na jednom novijem android telefonu, jer koje resurse koristi za razgovor, ekran ugašen, samo zvučnik i mikrofon. Biće da je tvoj primerak malo feleričan.
Ja sam govorio o redukciji suma na fotkama - pozivi zvuce sasvim ok, ali grejanje je problem. Iskreno se i ja nadam da jeste pa cu lako resiti to zamenom felericnog telefona, ali bojim se da je mozda software-ski problem koji ce cekati sledeci update.

btw. nisam imao nesto vremena da procackam, ali ne vidim podesavanja za najbitniju opciju u lollipop koja je bila jedan od razloga zasto sam odmah update - Users. Sem sto mi nenormalno laguje kada ubacim jos kog usera, ne vidim nigde podesavanje koje aplikacije taj user moze da koristi? Vrv sam slep kao za knock code :)

edit: vidim sada da mora novi user, ne moze guest da se edit, ali moram da napomenem da mnogo sporo radi novog i da zaglavljuje citav telefon ko da ima 512 MB RAM. Elem - izgleda cim radi wifi, ili gsm/3G telefon se greje kao lud od kad sam update... Ako neko ima isti problem nek prijavi. :)

edit2: izgleda da nisam jedini sa overheating posle update - http://www.reddit.com/r/LGG3/comments/2pgdia/lollipop_issues/

evo covek kaze iste stvari koje sam ja pomenuo:
"-lag when opening apps and notifications and switching to guest modes or even pressing home buttons" - ovo pogotovo
"overheating like crazy"
" no guest mode?!?" (ima samo custom user, guest mode ne moze da se podesava kao sto bi trebalo u 5.0)
2. user:
"I've got the exact same problems... A bit annoying if I'm honest as my old nexus 4 and ten both tun absolutely flawlessly woth lollipop."
3. user:
"I just updated mine too and the over heating is crazy. And the lag is just a pain in the ass."

Znaci 3/4 imaju problem... Hm...
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li se jos nekom deseva da mu vise nije dostupan 5.0 update? Inace na Telenoru sam. Juce mi je dalo mogucnost da skinem Lolipop ali nisam bio na wi-fi pa ga nisam skinuo, a danas mi kaze da je poslednja dostupna verzija os-a 4.4.2. koja mi je na telefonu?!? :trust:
 
Ja sam imao odredenih problema sa 20a i 20d zagrijavali su uredaj podosta i baterija se trosila ko luda ali sa 20e nemam nikakvih problema za sada sve radi ok i baterija mi se normalno trosi a uredaj se ne zagrijava kao u ranijim verzijama..niksha to se i meni desilo jednom sa g2 ali vjeruj mi da se ne sjecam tocno kako sam to rijesio pa ne bi ti lupao bez veze..:)
 
Ljudi, da li se jos nekom deseva da mu vise nije dostupan 5.0 update? Inace na Telenoru sam. Juce mi je dalo mogucnost da skinem Lolipop ali nisam bio na wi-fi pa ga nisam skinuo, a danas mi kaze da je poslednja dostupna verzija os-a 4.4.2. koja mi je na telefonu?!? :trust:

Meni se to desava sa LG PC SUITE, telefon mi nije ni nudio update, ali SUITE jeste samo sto tog trenutka nisam imao vremena za update, i posle kad sam hteo da obavim to javlja mi da imam poslednju verziju.
 
Info iz Telenora vezano za Lollipop update: Rekli su mi da je LG povukao update jer je primecen neki problemcic i da ce verovatno za nedelju-dve ponovno biti dostupan dostupan sa patch-om.
 
Poslednja izmena:
Kod moje žene upravo skidam update. Jedva sam je nagovorio. Nadam se da će da radi kako treba inače će mozak da mi ispere. :)
Edit: telefon nije sa mreže.
 
Poslednja izmena:
Neće žena update a :D

Trebalo bi da je i kod G3-e isto kao i na G2-i što se tiče nadogradnji i KDZ fajlova ...

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1
Kliknete na link i iskucate IMEI vašeg telefona i tu je link za download KDZ fajla (zadnjeg za vaš telefon) i informacija o zemlji za čije je tržište namenjen ...
 
E krastavac, onda verovatno ne radi ni ovaj link :

Kod:
http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=***************

Samo umesto zvezdica ide vaš IMEI broj ...


Nego bilo bi lepo kada bi neko kome je stigao lollipop na G3-u da postavi par slika i njegove komentare na isti :)
 
Nazad
Vrh Dno