Šta je novo?

LG G3

kudio sam onog sto prehvali g3 a bogami i nitro bas preteruje
po tvojim recima nije nista bolji od nekog tamo gigabyte/prestigio/stajaznam telefona krastavac
sad sam probao to sa mojim , nema nikakvog krckanja
a i kamera je vise nego zadovoljavajuca
trenutno ,svaki od flagship telefona ima neku od mana i biras zlo koje ti manje odgovara
 
Ma neka priča ko šta hoće G3 je fenomenalan telefon (definitivno i najlepši zbog najmanjih ivica i ® zadnje strane + odličan softver ), da su ostavili FULLHD rezoluciju ne bi se ni pričalo o bateriji, ali dobro svaki ima neku manu kao što lepo rekoše gore...

Jel probao neko da smanji rezoluciju na 1920x1080?
Baš me zanima kako bi radio i koliko bi baterija bila bolja...
 
Poslednja izmena:
Danilo ja sam mijenjao to :))) imas Nomone aplikaciju na playstore koja mijenja rezoluciju i dpi... Najbolje postavke su 1920×1080 sa 530dpi i tu lg apps ne pucaju..ako ostanemo na dalvik pomocu xposed modula app settings ostale nariktaju se i na manje dpi bitno je da lg ostanu 530 inace fc dolazi...prednosti: zato sto je smanjena rezolucija i grafa je odmah manje optterecena pa i cijeli ui radi bolje i nesto manje bateriju trosi(1sat sot-a sam imao vise), i sve djeluje fluidnije i ako vec pati netko i antutu brnchmark daje bolje rezultate,laga nikako nema..mane: na artu malo notifikacije ,status bar djeluju pogolemo(ne strasno puno) nemozes smanjiti ih nikako i stock home jednostavno ne radi,na dalviku sve radi odlicno osim notifikacija nikako to nisam rijesio ali nije ni iritantno...to ti je otprilike to:))
 
Poslednja izmena:
Biće to sređeno samo da srede bootloader i da stigne Android L na kome je ART default ...

To je jedno 2 meseca i taman će do tada pasti cena :)
 
kudio sam onog sto prehvali g3 a bogami i nitro bas preteruje
po tvojim recima nije nista bolji od nekog tamo gigabyte/prestigio/stajaznam telefona krastavac
sad sam probao to sa mojim , nema nikakvog krckanja
a i kamera je vise nego zadovoljavajuca
trenutno ,svaki od flagship telefona ima neku od mana i biras zlo koje ti manje odgovara
Ja sam realani kazem sta ne valja. Kamera ima peglanje detalja preveliko - dal je los senzor, ili software/driver ne znam, ali znam da je ip6 bolji sto se tice kvaliteta fotki. Sto se tice izrade ne znam kako ti ne krcka kada sam ja probao 4 i sva 4 krckala, ali dobro nije iskljuceno da su sva 4 bila los primerak... Slazem se da svaki smarthpone ima manu - tako i iphone ima mane, i nije istina da sam rekao da je losiji od kvazi proizvodjaca, samo poredim sa flagship konkurencijom... Ono sto bih voleo da vidim u android svetu je Android L da bude tecan, i kvalitet izrade da bude bolji - HTC sa svojim one je na dobrom putu, ocekujem i drugi proizvodjaci da prihvate taj put...
 
Super je g3. Imam ga dva meseca, nista ne krcka, ni u kakvim uslovima. Nitro, nemaš sreće, kvalitet izrade je odličan, tebi se zalomilo.
Kamera pegla na 1:1 pri zumu, to jeste bzvz, ali je bez obzira sjajna.
Lag postoji, ali krastavac, ja imam 160-170 aplikacija instalirano. Nije strašan lag i ne smeta u svakodnevnom radu. Zahtevne igre piče kao blesave.
Baterija je super na wifi. Na 3g bas i ne, ali je više nego podnosljivo.
Displej odličan.

Svako ko ovakvom telefonu nalazi mane traži dlaku u jajetu i piše nešto da bi ispao mnogo veliki stručnjak na forumu. To je isto kao kad bi seo u Maserati i tvrdio kako je bzvz jer je malo tvrdi u krivinama. A, u stvari, g3 je fantastičan telefon, bez obzira na ukuse, bez obzira na to ko sta voli, bez obzira na specifične potrebe korisnika. Jednostavno je sjajan. Svako ko kaze drugačije automatski diskvalifikuje sebe iz kategorije objektivnih.
 
već dugo vremena su flagshipovi odlični. pitanje koje se tad postavlja je koji je bolji od kog među tim odličnima.
ako već voliš analogiju sa automobilima, i M5 je spejs šatl, ali zamisli da košta 600 000€, pa svi bi ga pljuvali koliko god da je dobar
 
Sto se tice te price oko laga na g3 i opterecivanju SoC meni je to zaista interesantno i mislim da je vise softverske prirode nego HW (mozda se i varam)- i da se ispeglati...

Primer iz prve ruke sa kojim bih donekle mogao da uporedim je jer imam 3 nexus uredjaja N7 2013,N5 i N10 (sestra koristi)... N7 koristi S600 i ume neki put da stucne (iako je na ART-u) ali je ipak fluidan, N10 iako ima dual-core i 2560x1600 rezoluciju sasvim ok radi (iako se oseca da je malo sporije, nema nekih lagova), i vise nego dovoljan je za surf i multimediju i ne predstavlja probleme... Mada opet vanila android se ne da porediti sa onim sto LG i Samsung guraju u uredjaje...

Mogu da guraju procesore do besvesti ako zele, dzaba im sve ako je optimizacija i podrska losa... Nadam se da ce LG da ispegla to sa G3 pre nego sto izbace G4 (sa ispeglanom verzijom UI) jer G3 uopste nije los a cena ce mu sigurno jos pasti krajem godine i mozda je i bolji izbor izmedju Z2 i N3 (uzeci u obzir mane ovih)...
 
Poslednja izmena:
Kako da ubacim poslednji stock fw za moj G3? Dakle, ne OTA ili USB update sa postojece verzije nego, da upotrebim racunarsku terminologiju, format C i puna instalacija poslednje verzije stock firmware-a?
 
Super je g3. Imam ga dva meseca, nista ne krcka, ni u kakvim uslovima. Nitro, nemaš sreće, kvalitet izrade je odličan, tebi se zalomilo.
Kamera pegla na 1:1 pri zumu, to jeste bzvz, ali je bez obzira sjajna.
Lag postoji, ali krastavac, ja imam 160-170 aplikacija instalirano. Nije strašan lag i ne smeta u svakodnevnom radu. Zahtevne igre piče kao blesave.
Baterija je super na wifi. Na 3g bas i ne, ali je više nego podnosljivo.
Displej odličan.

Svako ko ovakvom telefonu nalazi mane traži dlaku u jajetu i piše nešto da bi ispao mnogo veliki stručnjak na forumu. To je isto kao kad bi seo u Maserati i tvrdio kako je bzvz jer je malo tvrdi u krivinama. A, u stvari, g3 je fantastičan telefon, bez obzira na ukuse, bez obzira na to ko sta voli, bez obzira na specifične potrebe korisnika. Jednostavno je sjajan. Svako ko kaze drugačije automatski diskvalifikuje sebe iz kategorije objektivnih.
Tesko da mi se zalomilo ako su 4/4 krckala. Zato sam i otvarao ostale da proverim. Ko god je iz NS mogu licno da demonstriram uzivo na mom i vasem telefonu. Sto se tice objektivnosti - nadji u recniku sta znaci objektivnost pa onda procitaj svoj poslednji pasus jer si upravo napisao suprotno...
 
Niko ti nece verovati dok ne napravis klip o krckanju i zakacis na youtube :)

Mada ti ja verujem,ja sam moj g2 upravo prodao zbog tog krckanja
 
G2 i G3 su nebo i zemlja po pitanju kvaliteta izrade. Imam G2 a cesto uzimam tudji G3 u ruke. Da ne pricam koliko je lepsi. Jedva cekam sledece leto da se ponovim, ako budu isti uslovi kod Vipa pasce opet neki LG flagship.
 
Samo kažem...

78f4ff4fa10da614b6bce42ee6ee7918.jpg


1d8df083366d0c27f3fddae0092b2649.jpg
 
Baterija je i više nego dovoljna, samo je potrebna dobra optimizacija softvera. Eh, da nisu jeli vnago sa tim UHD displejom...
 
@thePriest

SoT na g3 sa smanjenom rezolucijom na fhd ili je po defaulte qHD? Mada vidim da imas ukljucen greenify... Sto znaci da je malo tweakovan... :) Ali ne sumnjam da se procenti za bateriju tope kada se surfuje ili koristi za gledanje nekog videa... :D
 
Rezolucija QHD, nisam nista menjao. Nemam greenify. Doduše, ne znam ni šta je to, možda i imam. Nije rootovan telefon.
 
I meni se ucinilo zbog "listica"... Ali ipak nije, skocio sam pred rudu...
 
Dobro to ljudi ne koriste greenify, pa se malo izlupa, pa misle :)

Osvetljenje u minusu i "citanje knjiga". Cim se malo uposli telefon videli smo rezultate. 4 sata tu i tamo nekad malo vise, nekad malo manje. Vazno je da izdrzi jedan radni dan, ali uvece ide na punjenje, tako da ako produzis dalje, malo vise od 20 sati, bice prazan.
 
Uzet početkom jula u vipu. I dalje ga ne bih menjao ni za jedan drugi. Možda za Note 4 Edge.
 
Nazad
Vrh Dno