Šta je novo?

LG G3

zatim 2.1 MP prednja kamera, i zeleni lampica za notifikacije.

greska u tekstu :)

dobar review,sve je manje vise ocekivano :) mada nije dobio nagradu/preporuku na kraju testa. svi ostali flagshipovi su dobili. m8,z2 itd itd
edit : sada gledam,ni s5 je nije dobio :)
 
Poslednja izmena:
Ne preteruju sa baterijom zbog dodatne tezine. Baterija od 4000 mAh bi dodala nekih 50 grama na tezinu telefona a izgleda da vecini to jako smeta. Zato se svi drze u tom nekom rangu oko 150 grama.

To je tacno ali zato preteruju sa rezolucijom ekrana. Evo za 2 meseca ce svi preci na 2k za vodece modele a baterije ce ici na 3200-3400 mAh maksimum. 2k je nebuloza, aj razumam sa monitore i 10''+ displeje ali na telefonima.. glupost. Ali marketing je vec odradio svoje, po anketama sa arena ljudi se vise loze na g3 2k prosecan ips nego na najbolje ekrane na trzistu.

Telefon kao G3 sa najboljim ltps 1080p ekranom i 3400 mAh, to je pravi potez.
 
to je marketing. napravi nesto po cemu ces se razlikovati od konkurencije makar to nesto bilo i pozlaceno power dugme. jos ako prvi izbacis nesto sto se ocekuje od drugih u buducnosti pa tada si pokupio kajmak samo tako.

meni je u ovoj prici samo jadno sto se jos uvek cuva tehnologija za baterije koju koristi nasa i razni drugi skriveni projekti vezani za svemir . zalosno je sto sve ima svoj skriveni kalendar izlaska na trziste
 
Sada Vip daje popust, zato ljudi kupuju. Jel ce da bude neki popust na jesen? Iskreno ja bih svakom preporucio iPhone 6 kada bi bio za normalne pare u ovoj rupi od zemlje na jesen ali nista od toga. Zato se kupuje LG jer uz normalan paket ne kosta 500 evra.



Ne preteruju sa baterijom zbog dodatne tezine. Baterija od 4000 mAh bi dodala nekih 50 grama na tezinu telefona a izgleda da vecini to jako smeta. Zato se svi drze u tom nekom rangu oko 150 grama.

To su ti nasi ljudi, eksperti za cash flow analizu, skines cenu uredjaja, otkines po usima sa paketima i navuces ljude.

Kako 50g? Ako note 3 ima bateriju 3200 a ja zelim 4000 onda po tvojoj racunici 3200:X=800:50 i to onda ispadne da je baterija od 3200mAh 200grama teska. Ne kapiram racunicu.

Svi vi koji se uzdate u testove treba da vidite g3 i malo se poigrate sa njim. Ekran je kriminal kada se ima u vidu da im je to vrh model, badass cpu, velicina ekrana itd. Ali morali si da ga obogalje jer da su mu stavili kontrast/osvetljenje karakteristike slicne kao G2, baterija bi trajala cca. 2 sata u web browsing modu, nisam ironican.
 
Realno i 2k ekran i 3 giga rama su totalno nepotrebni, ali dzaba kad to prodaje i lozi vecinu.pogotovo one koji moraju uvek da imaju najnovije.Kako bi sa g2 presao na g3, ako bi imao "samo" brzi proc i isto rama, istu rezoluciju isto sve...samo sto ovako sebi stvaraju kopaju jamu sta dalje.
Soni i njihova bolesna strategija koja ce ici do flegsip na svaki mesec, 4k ekrancici, 64bitni procesori, 4 giga rama...posle toga tople vode vose nema.
Dzaba sad raditi na jacoj bateriji, kad kvadkor na 1, 5ghz vise nije in, fon sa "samo" 2 giga rama nije vise premijum...to moze samo da se ocekuje od proizvodjaca koji kupe mrvice na trzistu i od kineza koje mnogi odbacuju na prvu loptu, a i oni samo slede, ne ulazu u razvoj tehnologija toliko..
 
Mnogo ste negativni. Dzabe svi reviewi ovog sveta dok ne osetite ovu zver u rukama.

Probajte, poigrajte se s njim i videcete koliko je dobar telefon.

Kritike za bateriju, lag, osvetljenje i grejanje jednostavno ne stoje, osim ako non stop igrate zahtevne 3D igre napolju po suncanom danu.
 
Vidi sve je to relativno. Ako ga uzmeš posle s2 naravno da je wow efekat tu. Ali taj telefon košta 500 evra. Za te pa i manje pare imaš druge modele koji nemaju te gluposti.
 
Sto se mene tice ja bih ovaj telefon pazario da je oko 330e. Cekamo pad cene i onda vagamo.

Mada je sada najbolje stekati pare i cekati poplavu 64bit telefona posle okt,nov.
 
Ili stekati jos god dana pa uzeti 128bit a do tada koristiti 3310 ;)
 
Sta znam, znao sam da cu ove godine da zamenim fon.

Prvo sam cekao S5, pa sam odustao jer je ruzan kao djavo, i nisu downsize-ovali TouchWiz.

Onda sam cekao m8, pa sam odustao zbog niske rezolucije kamere.

Onda Z2. Odustao jer jednostavno nema nista posebno. Dosadan je i mnogo mi je rogljast.

G3 sam uzeo jer nema nijednu krupnu manu. Kad sve saberem i oduzmem, g3 mi je najkompletniji.
 
Mnogo ste negativni. Dzabe svi reviewi ovog sveta dok ne osetite ovu zver u rukama.

Probajte, poigrajte se s njim i videcete koliko je dobar telefon.

Kritike za bateriju, lag, osvetljenje i grejanje jednostavno ne stoje, osim ako non stop igrate zahtevne 3D igre napolju po suncanom danu.

Niko nije negativan. To su nasi utisci i nase misljenje. Ne pada mi na pamet da tebe nazivam euforicnim. Meni je drago ako si srecan i zadovoljan sa G3. Najiskrenije.

@Sale: saglasan sam 100%.

Jos jedna stvar, americka skola prodaje - ako neko iz Vipa cita ovo, ja vam toplo savetujem da sklonite G3 bar 2 metra od Note 3 posto sada stoji odmah pored njega u Knezu. Znaci izgleda tuzno pored Samsunga. Btw, ako neko ode u Knez i uspe da pusti nesto iz youtube neka mi kaze u cemu je fora posto ja nisam uspeo posle pola sata zezanja...
 
Ma, naravno. Samo kazem da su mane ovog telefona sitnica u odnosu na mane drugih flagshipova. Makar za mene.
 
Sto se mene tice ja bih ovaj telefon pazario da je oko 330e. Cekamo pad cene i onda vagamo.

Mada je sada najbolje stekati pare i cekati poplavu 64bit telefona posle okt,nov.

Čekaj 330 € za verziju 16GB/2GB ili ova jača ?
Dok ne bude pala cena kao kod G2 modela posle par meseci - ništa :)


Sta znam, znao sam da cu ove godine da zamenim fon.

Prvo sam cekao S5, pa sam odustao jer je ruzan kao djavo, i nisu downsize-ovali TouchWiz.
Onda sam cekao m8, pa sam odustao zbog niske rezolucije kamere.
Onda Z2. Odustao jer jednostavno nema nista posebno. Dosadan je i mnogo mi je rogljast.
G3 sam uzeo jer nema nijednu krupnu manu. Kad sve saberem i oduzmem, g3 mi je najkompletniji.

Isto i ja tako razmišljam ...
Ne sumnjam da je telefon zver i da je prelep iako ga nisam uživo video, tako da uživaj i ne obraćaj pražnju na ove hejtere cheers
 
Poslednja izmena:
Gizmo reče da je 460, PhoneArena je izmerila 455. Za razliku od njega XZ2 ima 458 - praktično isto, dok GS5 ima još slabije osvetljenje. Nije to problem, nego kontrast, zato su mnogi rekli da se vidi malo slabije od konkurencije na suncu. Mogli su taj nedostatak da prekriju kao pre 2 godine, kada je LG 4X HD imao za trećinu lošiji kontrast od One X, pa su mu nabili ludačko osvetljenje od 750nits, za razliku od 550 na One X ili 330 na GS3. To je naravno uticalo katastrofalno na autonomiju u paru sa onim kršem od Tegre 3, pa na max osvetljenju nije mogao ni sat i po - dva screen on da izdrži. Isto tako bi bilo i sad

GS5 na Auto osvetljenju na suncu ima skoro 700 nits-a. Ovih ajde 460 nitsa je stvarno jadno i bedno za flagship koji je izašao 2014 godine. Pa to je IPS display treba da ima mnogo više. ~400 nitsa ima SAMOLED na Note 2 a taj phablet je izašao 2012 godine.
 
Ne razumem se u nitse, ali evo sad sam stavio brightness na 100% na tapatalku dok ovo pisem i smeta mi koliko bljesti.
 
+ 1 evo sada se baš igram sa njim tel na 100 brightness jednostavno bode oči.
 
Kad bude bilo sunca izadjite napolje ili pod jakim osvetljenjem. Po tmurnom danu je dovoljno 300 nitsa.
 
GS5 na Auto osvetljenju na suncu ima skoro 700 nits-a. Ovih ajde 460 nitsa je stvarno jadno i bedno za flagship koji je izašao 2014 godine. Pa to je IPS display treba da ima mnogo više. ~400 nitsa ima SAMOLED na Note 2 a taj phablet je izašao 2012 godine.

Uzmi bolje pogledaj ono sto je strider postavio, u pravu je, ti podaci variraju od arene do arene a na anandu su jos cudniji. I Gizmo je postavio svoje podatke. Kad sve to pogledas sve se to toliko razlikuje da ne znas kome da verujes. Pa prema anandu koji je navodno najpouzdaniji izvor S5 cak ima slabije osvetljenje od G3?? :trust: Bukvalno treba bataliti sve te arene i verovati samo svojim ocima, dovoljna su i poredjenja na you tube-u za pocetak.

460 nitsa nije slabo osvetljenje, nije bas ni najjace ali daleko od toga da je nedovoljno (ja ni na najjacem suncu ne koristim podesavanje preko 400nitsa(otprilike)/sto je 65% osvetljenje na xp, zasto bih kad sve vidim), problem G3 displeja je nizak kontrast pa je vidiljivost na suncu iza S5 (koji je verovatno najbolji trenutno) i M8, Z2. I nije samo nizak kontrast u kombinaciji sa osvetljenjem problem za citljivost vec i staklo tj da li ima ogledalo efekat, neke premaze, folije koje smanjuju vidljivost i jos dosta stvari utice na to. Evo ti dokaz za to, toliko telefona ima IPS sa 450+ nitsa pa imaju losiju vidljivost na suncu od 808 nokie sa 455 nitsa. A prema gsm areni taj amoled je bolji od svih slicnih amoleda, verovatno zbog razlike u staklima i sl.
 
Poslednja izmena:
^ Da, samo sto oni ne znaju (arene) a cudi me da i anand ne zna, da tek pri auto (ukljucenom) osvetljenju i pomeren na +5 ambient light daje 600+ nitsa.

Ovako kad iskljucis auto osvetljenje i stavis na max dobijas oko 450 nitsa.
 
Zato kazem, svi su nesto poceli da se frljaju sa podacima i rezultatima, merenjima, nacinom testiranja..
 
A ovo je kao 100% na desire/g2? :)
 
Nemoguce da je tolika razlika... Marinac imas li g3 kod sebe ?
 
Poslednja izmena:
Evo 2 primera
[YOUTUBE]k8ATR2P7G-Q[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]K0fysRyGh4g[/YOUTUBE]

Odlican je 4k snimak
[YOUTUBE]FdGnLyN1GmM[/YOUTUBE]

Ne znam da li je bilo ovo
[YOUTUBE]j1kVNo6ars8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ne razumem se u nitse, ali evo sad sam stavio brightness na 100% na tapatalku dok ovo pisem i smeta mi koliko bljesti.

Evo ja sam pre koji dan cuo prvi put za te nitse ovde(a verujem i mnogi ovde), vidim da sad svi o tome pricaju :) ...nije mi to poznato, niti zelim toliko da ulazim u materiju...al zato mi oci kazu da je osvetljenje od 100% jednostavno prejako u normalnim uslovima i podesavam kako mi odgovara.Ima efekta tek na suncu i to pod opcijom auto osvetljenja, kada sam fon pojaca kako bi se videlo.

Mislim da je u pitanju kompromis sa ovim 2k ekranima, kad ih vec trziste namece, a da bi uopste radilo optimalno, verovatno su morali da se igraju sa nacinom osvetljenja kako se ne bi gubilo na autonomiji.
 
Da Desire 816 je na 100% uploadfromtaptalk1405104278923.jpg uploadfromtaptalk1405104289077.jpg
A evo i G2-G3 koliko moze da se vidi slikamo sa D816
Evo i prvih utisaka
Oborio je brightness na 90 automatski bez obaveštenje.
Tastatura je fenomenalna jedino je mogu uporediti sa tastaturom na Iphonu.
Kamera ocekivao sam nesto bar u rangu Iphone5 ali cini mi se da je iphone ipak za nijansu i brzi i daje jasnije slike bolje od G2 u svakom slučaju.
Izrada je odlicna zaista telefon deluje izuzetno kvalitetno ali u ruci se oseti da je ipak sve to samo plastika.
Sve u svemu koliko sam ocekivao toliko sam i dobio mozda sam ocekivao bolju kameru ali posto sam je testitrao unutra sa slabim osvetljenjem dacu je jos jednu sansu.;)
 
Poslednja izmena:
Ovaj review sa benchmarka nije baš najbolji...
Ovo oko knock code - a nije tačno, prvo nije to novo jer postoji mesecima na G2-i, a i radi savršeno...

Isto tako je moglo da se napiše u prednostima telefona da je jeftiniji od konkurentnih modela par desetina € pa i više od 100 što nije zanemarljivo...
Gde ćeš veću prednost od toga pogotovo za našu zemlju ;)
 
Mozda ove god je najj tel Xperia Z2, popravili su ekran, kamera dobra, najj baterija, ok zvucnici, vodootporan. Kome ne smeta velicina mozda je to najj tel god, barem je to moje laicko misljenje.
 
Kamkorder u raznim uslovima

[YOUTUBE]Nvz0WXLK3ko[/YOUTUBE]

vs S5
[YOUTUBE]-Jtcp0dJZcI[/YOUTUBE]
 
Pa dobro.. Ko koristi mob 30min bez prestanka na 100% osvetljenja. To se desi mozda 3 puta u pola godine.
90% je sasvim pristojno.
Ja ni jedan mob na 100 posto nisam koristio vise od 10min. Od kada koristim smart telefone

Ti koristiš telefon samo kući, kao fiksni jbt? Ne izlaziš leti napolje? Ne ideš na neku plažu, prirodu, šetnju...? Slikaš nešto? Koristiš li navigaciju na telefonu, npr. u automobilu? Sve to je mnogo više od 30min (pogotovo kad kreneš da fotkaš na nekom izletu/putovanju/odmoru/šetnji), treba na tom displeju videti i šta se slika kao i slika posle slikanja. Ti ako leti izlaziš samo 3 dana iz kuće onda nemoj nas ostale kroz iste oči da posmatraš. Ja izlazim a siguran sam i velika većina ovog potrošačkog društva, ako se ne ode na more bar na Adu može (ili neko lokalno jezero, reku), fotkam, slušam muziku, pustim klip... ako se ne vidi displej na suncu i počne da se greje... je$o ti taj telefon. Realno.

Na suncu se za sada meni najbolje pokazali nokia 808 i iphone modeli. Dobar je i G2, ali se vidi razlika između starog iP4s i G2, u korist iphone.

Ne razumem se u nitse, ali evo sad sam stavio brightness na 100% na tapatalku dok ovo pisem i smeta mi koliko bljesti.

Sada uveče ćeš oslepeti. Stavi na automatsko osvetljenje - uvek lično koristim auto. Ne znam da li su sredili automatsko osvetljenje na G3, po komentarima verovatno nisu. G2 ima problem na auto, kada je ovako mračnije smanji svetlo da ne vidim ništa, to me baš nervira.

Mozda ove god je najj tel Xperia Z2, popravili su ekran, kamera dobra, najj baterija, ok zvucnici, vodootporan. Kome ne smeta velicina mozda je to najj tel god, barem je to moje laicko misljenje.
Planirao sam da uzmem Z2, ali posle problema sa grejanjem odustao sam. Da znam da može nekako da se proveri pre kupovine ne uzeo bih.

I ove godine otplike da je samsung izbacio najbolje zaokružen uređaj (displej, baterija, kamera, vodootporan).

I bacam se na čitanje testa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno