Šta je novo?

LG G3

Moguce da update dodje vec sutra.

yHNREYZ1bb4uQ.gif


U medju vremenu evo lepih instrukcija za ROM:

http://www.androidorigin.com/lg-g3-lollipop-update-android-5-0-l/
 
Ko hoce neka koristi L ja sam se vratio na KK.Na L mi ne radi dosta aplikacija npr Titanium backup,takodje ne radi xposed(sto mi mnogo treba).Ima jos uvek dosta bagova nije to ispeglano.

Ja koristim 2.4 android HD rom KK..Savrsenstvo,sve radi odlicno,baterija mi izgura po 6+ sati(sync on +location off + 50% auto brightness + 10 apk freeze),sve vreme na internetu,citanje vesti,slusanje muzike,you tube,skoro nista igrica.Evo sad sam na 53% baterije u petek u 7h ujutru sam ga skinuo sa punjaca,trenutno je 3.05h SOT,za noc je skinuo 1% znaci deep sleep odlicno sljaka.

Meni L ne donosi nista epohalno,a oduzima mnogo funkcija.......A drugi romovi CM,PA i ostalo tek ne dolaze u obzir,koliko se secam to ne radi IR kao i knock code (to mi je veoma bitno),tesko da cu ikad vise uzeti telefon a da nema knock code,).Tako da kome je do baterije,funkcionalnosti neka ubaci TWRP i android now hd 2.4 i uzivancija;)
 
Poslednja izmena:
Ja gubim titanium backup(tj ne mogu da koristim pro verziju),nego neku tamo budzenu,takodje xposed ne radi(jer je L na art-u),ViPER4Android,jos nekoliko apk mi nije radilo(kad se setim dopunicu),onda baterija mi je bil losija nego na KK,a razlika izmedju 6h i 4h SOT je drasticna.Meni i 4h je dovoljno da izguram dan,ali ipak zelim najbolje od telefona da izvucem.

Takodje L mi nijedoneo nista bolje i novo da bi zrtvovao dosta apk koje mi rade i 2h sot.Za mene je samo cista sminka.krastavac ja sam probao krsteni L nisam probao ovaj od LG ali tesko da mogu da mi nadmase ovo sad sto imam.Nije toliko sta i gubim,vec sta dobijam...
 
Ne znam sto su se ljudi toliko popalili za L kad KK radi sasvim fino. Zar je toliko bitno da pise 5.0?
 
Ne znam sto su se ljudi toliko popalili za L kad KK radi sasvim fino. Zar je toliko bitno da pise 5.0?
Zato što su svi željni promene koja je trebala biti još pre godinu dana. I sad kad se pojavio, svi pohrlili.
Inače, koliko sam pročitao, TB Pro radi i na 5.0.
 
Kakve promene? Zar se ne moze custom romom sve zivo izmeniti? Ne znam zasto bi se mucili sa bagovima samo zbog nekih sitnih promena.
 
Sitne su tebi na G3 jer nisu gotovo ništa promenili tj izmene su mizerne. Drugi brendovi su tu odradili bolji posao. Sa druge strane, da nema 5.0 zvaničnog na bi bilo ni romova baziranih na njemu. A ima i onih koji ne znaju da se igraju ili prosto vole sve stock da im bude.
Ne vidim zašto tolika odbojnost prema novinama. L jeste velik pomak, drastična promena, na bolje. Definitivno.
Bilo kako bilo, sad postoji barem izbor, pa ko šta voli neka to i vozi na svom telefonu.
 
Flagship je najbolji uredjaj kompanije a to je Note 4. Pa nema nikakvu konkurenciju, zato sam i rekao da nisu nijanse u pitanju.

Kada se porede uredjaji, oni se porede iz istog ciklusa pustanja u prodaju, a u ciklusu G3 je S5, M8, itd. Ti poredis novi fablet Samsunga sa G3 koji je izasao pre pola godine. Ko kad bi poredio S5 i S4.

Ali, nisam primetio da si napravio nalog na forumu pre 8 dana i da si kupio note 4 u istom razmaku, a vec si stigao da nabacis 86 komentara (vidim da na drugim postovima dodatno ismejavas kvalitet M8 npr). Znaci ili si neko od dezurnih Samsung fenboj pljuvaca koji je otvorio novi nalog ili radis za Samsung.

Kako god, uzivaj u toj Note-4, odlican je fablet. Mada ne postoji perfektan uredjaj:


gapgate1.jpg



http://www.gsmarena.com/samsung_issues_statement_about_the_galaxy_note_4_gap_issue-news-9799.php
http://www.gottabemobile.com/2014/10/31/galaxy-s5-lollipop-update-release/
 
Ajde da i ja nesto kazem o telefonu.Uzeo sam ga cim se pojavio jer mi je bilo vreme da menjam telefon i on je nekako dosao kao porucen.Nisam fan ni jednog proizvodjaca i mislim da ni jedan od njih nema sve savrseno.Izuzetno sam zadovaljan telefonom, cak je mozda malo vise nego sto je meni potrebno, ne opterecujem se brojevima sa testova pojedinih programa koji su i napravljeni da bi hvalili ili kudili odredjene modele i proizvodjace, tako da smatram da je to zaludjivanje.Meni je sve ok i dovoljno da telefon radi apsolutno tecno i odgovara na svaki moj zahtev bez problema.
Ipak jedan problem mii se pojavio pre par dana i mislim da se siri.Naime, u gornjem desnom uglu se pojavilo probijanje neke zute boje koja se iz ugla lagano siri niz desni ivicu ekrana u sirini id 3mm.Telefon je kao nov i ni jednom udaren,zakacen a o ispustanju da i ne govorim.Znaci kvar nicim izazvan.E sada nemam pojma da li ce mi prihvatiti garanciju jer mislim da bi to ipak bilo neprihvatljivo za telefon koji toliko kosta?
 
^^ Naravno da će ti prihvatiti garanciju. Slične probleme sa displejom i zuticom je imao i g2
 
Poslednja izmena:
4 banovana, 10 oibrisanih strana. Mrzi me da vas opominjem, od sad samo banujem cim namirisem da hocete da napravite ******. Pa ga vi pravite :)
 
Moderator posteno od tebe:)

Inace je li ko oprobao cm12?evo meni prvi dan koristenja,solidno izdanje za pocetak,manje vise radi sve kao i na ostalim 4.4 verzijama ,bench rastura a baterija so so,ipak je prvi ciklus pa budemo vidjeli..:))
 
Poslednja izmena od urednika:
Pancho 1 i paketic banovani,ne mogu da nadjem ko jos
Citam danas da ce sa android L baterija biti bolja i do 25 posto,to bi bilo sjajno
 
Poslednja izmena:
Pa kao biće, ja nesto nisam primetio da je bolja.
 
Mozda treba da prodje par ciklusa punjena da bi se primetilo,ne znam za lg g3 da li je izasao oficijalni finalni lolipop ili sami neka alfa verzija,mozda padne i neka zakrpa ko zna
Na N3 dok dodje prodacu ga vec ahaha
Hteo sam samo da pitam da li i g3 ima problema sa mikrofonom ,mislim da to da moze normalno da se prica ili mora kao na G2 i da li je isto i na G pro 2
 
Poslednja izmena:
Ovo za bateriju je diskutabilno, mozda kasnije kada i aplikacije budu optimizovane za Prodzekt Dzontra... Trenutno stanje na N5-ici je da je nekima ista kao i pre (ili pak dosta losija baterija kao kod mene -1h SoT-a), ali ja nisam zadovoljan u tom pogledu. Oseti se bas fizicki nedostatak mah-a i zato vec uveliko razmisljam o kupovini novog telefona... Valja i to uzeti u obzir i moze biti poprilican udar i za korisnike G3-jke... Mada LG koliko vidim da poprilicno optmizuje i gleda da obori potrosnju na svakom uglu tako da mozda i nije nemoguce... To osetno poboljsanje ce verovatno ipak biti za koji mesec tek...
 
Kvaka po meni i je nesto bolja baterija na 5.0 romu doduse ja sam bio na custom ali nije bio modificiran na pocetku doj nisam stavio drugi kernel,po meni stock 5.0 je bolji od kitkata za nijansu iako mislis da je sve isto osjeti se neka razlika u svemu vjerovatno su te neke preinake vise ispod haube,a custom romovi su ipak dimenzija vise mislim na 5.0 jer ih mozes jos dodatno prilagoditi..:)
 
Pitam sve to jer sam se zagrejao za prelazak na G pro 2 i to ozbiljno
Zato me zanima imanli problema sa mikrofonom kao i G2
Jste da pitam na pogrenoj temi ali ovde ima mnogo vise ljudi za odgovor nego na G pro 2
Ne znam sta se desava sa forumom ,ali je usporen totalno
 
Poslednja izmena:
Hmmm pa po recenzijama stranim cini mi se da je mikrofon i zvuk ok u g2 pro a sad opet nebi da palamudrim trebalo bi oprobati i vidjeti,ako imas prilike doci do doticnog uredaja oprobaj prvo tu stavku pa za dalje vidi..:)
 
Postavio sam pitanje i na temi za g pro 2 ,valjda ce neko odgovoriti
 
Sad će opet da počne igranka :D...
 
image123.png
Cekam komentare :d
 
Rutovao sam telefon preko PurpleDrake-a i u pocetku sam primetio da mi signal fluktuira, skroz nestane pa se vrati pun, prebacuje mi na 2g dok pricam i pucketa mi tokom razgovora mislim bas zato sto nestaje signal a pre ruta je sve bilo ok. I reko nije to tako cesto izdrzacu dok ne dodje lolipop pa cu sve pregaziti jer sam citao da za vracanje ruta moram da flesujem stok rom a to me mrzelo malo. Medjutim jutros kad sam ga skinuo sa punjaca on se resetovao i na poslu mi se jos dva puta resetovao, jednom tako da je skroz zakucao morao sam da vadim bateriju drugi put mi izbacivao non stop force close system UI jedva sam ga resetovao... Sad sam popizdeo i moram da mu flesnem rom a kad vec flesujem stavicu neki custom ali da je na stock bazi, neko je cini mi se pohvalio AndroidNow HD 2.4 pa cu njega. Sad na sajtu nema bas detaljnog uputstva, skinuo sam rom (.zip), telefon je rutovan, sta bi ja jos trebao da uradim? Cuo sam da butloudere treba otkljucati? Flesujem custom recovery? Na Samsungu sam to cesto radio tamo sam samo flesnuo custom recovery i bio je rutovan time i iz njega sam flesnuo .zip i to je to.
 
Za variranje signala i pucanje meni se desava od kupovine uredjaja i pricao sam vise puta o tome. Cak sam i menjao sim karticu novom kao sto je neko predlozio. Nije resilo problem. Ide do te mere da iPhone i njega drzim u rukama(oba telenor). iPhone je 4 kruzica HSDPA, a G3 je EDGE sa 2 crtice. Kada iPhone spadne na EDGE 4 kruzica, G3 nema signal. Razmisljam da ga reklamiram uskoro jer prilicno iritira kad udjes u trzne centre da ti se gubi signal, dok mi se to pre nikad nije desavalo. To plus krckanje ubija...
 
Snasao sam se, flesovao AndroidNow HD 2.4, videcemo sad kako ce biti pa javljam.
 
Nazad
Vrh Dno