Šta je novo?

LG G3

verzija je 30c,, ne znam da li svi imaju ovu oficijelnu verziju...
 
Većina. Ali ako si telefon kupio u Grčkoj imao bi v30F. Ima i verzija d, e. Ko ima rot može da ga flešuje u recovery kao zip, ako nema skineš kdz pa sa LGUP flešuješ. Ja sam stavio Grčki v30F. zip.
Pošto si prešao sa android 5 na 6 uradi fabrički reset, radiće bolje.
Kopiraj sve sa interne memorije na ext sd jer factory reset briše sve, i podešavanja. Bude kao nov.
Jesi ga rutovo, onda iz TWRP možeš uraditi bekap rom-a pa ako nešto krene kako ne valja uradiš restore rom-a.
Vidi ovde verzije zip MM:
http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam 1gbmobilnih podataka . Mobilne podatke retko koristim uglavnom sam na wifi i sad 10lg u mesecu meni lstalo jos 17 mb? Na koju foru? Inace telenor mreza?
 
Nešto vam koristi internet u pozadini. Idite u settings pa mobile data, tu možete da vidite potrošnju... Možete i da stavite limit.
26dd7a55b56fb69721f9a8c71f968851.jpg
 
Ne moguce da mi je za 10 dana Instagram pojeo toliko mobilnih podataka a vecinu vremena sam na WIFI?
12992343_1315029555180358_1990248353_n.jpg 12992871_1315029638513683_1847978505_n.jpg
 
Ispada da jeste... Pogledaj podešavanja u aplikaciji, ja ne koristim Instagram pa ti tu ne mogu pomoći... Možeš da ograničiš internet instagramu tako što klikneš na njega dok si u tim podešavanjima odozgo pa štikliraš onu kockicu...
 
Koja je razlika izmedju 30b i 30f?
 
Baš se bavim time i nije mi jasno ima li razlike v30F.zip i v30F.kdz.
Nešto sa modemima muvaju ovi sa bumped rom-om?
 
Jel postoji i ako da jel neko ubacivao camera manual mod g4-ke na g3-ku.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ne, aplikacija kamere sa manuelnim kontrolama sa G4 neće moći da radi na G3. Kao ni ostale aplikacije sa manuelnim kontrolama jer G3 ne podržava API 2.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Telefon je odjednom počeo da mi se pregreva. Pre sam mogao da igram neku igricu/surfujem na internetu i slušam muziku po 45 minuta pre nego što se telefon "neprijatno" zagreje. Odjednom je počeo mnogo brže da se greje i pri mnogo manjim opterećenjima.
Skinuo sam masku, Nillkin flip cover, i nosio telefon bez nje par dana. Nisam primetio nikakvu razliku u zagrevanju.
Odnesem u servis, telefon se pregreva - uradi mu reset, to je normalno kod tih telefona. Neću da radim reset, nisam instalirao 50 aplikacija, čistim đubre iz telefona, nema nikakvih background procesa, mobilni internet mi je retko uključen. Kažem čoveku telefon se nije grejao, a njegov odgovor - pa počelo je toplije vreme. Ako je toplije vreme ~18 stepeni i upaljena aplikacija za kameru, ja sam onda retardiran.

Ima li neko neki predlog?
 
Telefon je odjednom počeo da mi se pregreva. Pre sam mogao da igram neku igricu/surfujem na internetu i slušam muziku po 45 minuta pre nego što se telefon "neprijatno" zagreje. Odjednom je počeo mnogo brže da se greje i pri mnogo manjim opterećenjima.
Skinuo sam masku, Nillkin flip cover, i nosio telefon bez nje par dana. Nisam primetio nikakvu razliku u zagrevanju.
Odnesem u servis, telefon se pregreva - uradi mu reset, to je normalno kod tih telefona. Neću da radim reset, nisam instalirao 50 aplikacija, čistim đubre iz telefona, nema nikakvih background procesa, mobilni internet mi je retko uključen. Kažem čoveku telefon se nije grejao, a njegov odgovor - pa počelo je toplije vreme. Ako je toplije vreme ~18 stepeni i upaljena aplikacija za kameru, ja sam onda retardiran.

Ima li neko neki predlog?
Flesuj 30b ili 30f. Cenim da si na 30c.
 
Moj g3 kad sam ga uzeo u novembru je došao sa v21a i temperature se išle do 90c, posle flešovanja v30b nisam video 80c... Skini CpuTemp, stavi overlay temp pa u kameru i kreni da snimaš 4k, konstantno zumiraj i odzumiraj - to je najbrži način grejanja telefona za koji ja znam. Sad sam na fulmics 4.2 + xceed kernel i telefon nikad nije bolje radio. V21a se jednostavno previše greje...
 
Jesi li probao stock v30F + Xceed, ili neki drugi (30b..). Ova kombinacija se primetno manje greje od v30c sa stock kernelom.
Znam da si probao dosta rom-ova na g3, i kažeš Fulmics +Xceed je najbolje?
Ja nisam na g3 menjao romove ali na S2 sam svašta probao. Na kraju ispalo da je najbolji stock i dobar kernel i brisanje nepotrebnih aplikacija.
Zato nisam žurio da na g3 flešujem a stigle i nove verzije i MM.
Zato što si dosta menjao pitam koji se naj manje greje?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Šteta što nemam sad vremena da se bakćem sa flešovanjem i ostalim đavolima.
Proveriću temperaturu kako si rekao. Ali nadam se da će stići OTA za M skorije.

PS. Ja sam početkom decembra uzeo moj i bilo je zagrevanja, ali ništa slično ovome. Bukvalno mi se par puta sa upaljenim Chrome-om, mobilnim internetom i ekranom na ~65%, usijao u ruci za 15-ak minuta...
 
Poslednja izmena:
Za koju državu ti je telefon kad si na 21a i nisi doboo apdejt. Proveri da nije rutovan, skini root checker sa play store i proveri.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
V21a-EUR-XX otključan telefon, na Telenor mreži sam, ali sam ga kupio u prodavnici. Skinuo sam Root Checker i nije rutovan...
Misliš da je trebalo da dobijem update do sad?
 
Ispao mi je danas telefon, i pukao i touch i ekran.. Ne reaguje ekran na dodir.. Mogu naravno da udjem u recovery, izvrsim komande preko adb-a (dok sam u recoveryju, izgleda da nije osta aktivan USB debugging -.-) medjutim imam TWRP touch recovery. Ima li neki stariji recovery kojim bih mogao da backupujem sistem i ostalo? Naravno da nije touch recovery. CWM nisam mogao da nadjem da je pouzdano za G3, a i za taj vidim da je sad sve touch, pa ako mozda neko moze da pomogne?

P.S. Koja je cena otprilike komplet zamene ekrana i touch panela? Neki servis koji biste preporucili u Novom Sadu? :)
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao stock v30F + Xceed, ili neki drugi (30b..). Ova kombinacija se primetno manje greje od v30c sa stock kernelom.
Znam da si probao dosta rom-ova na g3, i kažeš Fulmics +Xceed je najbolje?
Ja nisam na g3 menjao romove ali na S2 sam svašta probao. Na kraju ispalo da je najbolji stock i dobar kernel i brisanje nepotrebnih aplikacija.
Zato nisam žurio da na g3 flešujem a stigle i nove verzije i MM.
Zato što si dosta menjao pitam koji se naj manje greje?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Nisam uopšte puno menjao, uz telefon sam dobio v21a, flešovao sam v30b kdz čim je izašao a pre možda dve nedelje sam flešovao fulmics pa xceed, iskreno ne znam kako bi xceed radio sa stock kernelom mada danas sam primetio da je kamera dosta lošija na fulmics + xceed mada meni je kamera maltene nebitna na telefonu jedino ne znam zašto je lošija, zbog fulmics roma ili zbog xceed kernela... Flešuj v30b, on je sigurica po meni, v30c koliko vidim ovde nekim ljudima donosi probleme a v30f nisam probao pa ne mogu da kažem... U principu šta god da uradiš bolje je od v21a.
 
Koji weather vidzet koristite ? :)

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
Ja koristim ovaj što je bio preinstaliran. Od skoro sam samo sklonio onaj sa Smart Notice, a stavio običan, lepši mi je i radi nakon restartovanja telefona, za razliku od ovog drugog.



Mozda jos uvek nemas ota pa probaj preko kompa.
Zeza me ova aplikacija, neće da radi iza proksija, probaću kada budem bio na normalnom netu.
 
Upravo mi se dogodilo to da mi se telefon restartovao 8 puta zaredom, cim upali odmah se restartuje i procenat baterije se smanji. Ja verujem da je do baterije al ajd da cujem dal je neko imao slican problem, inace ovo je prvi put da mi se dogodi ovako nesto za godinu dana koriscenja.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Da li je normalno da odem da proverim ima li update na MM i pokrenem update proveru rucno, zavrsi s porukom da koristim zadnju verziju OS-a a datum poslednje provere se ne menja i uvek stoji cini mi se 15.12.2015.
 
Upravo mi se dogodilo to da mi se telefon restartovao 8 puta zaredom, cim upali odmah se restartuje i procenat baterije se smanji. Ja verujem da je do baterije al ajd da cujem dal je neko imao slican problem, inace ovo je prvi put da mi se dogodi ovako nesto za godinu dana koriscenja.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Sigurno ti je baterija cim se procenat smanjuje.

Da li je normalno da odem da proverim ima li update na MM i pokrenem update proveru rucno, zavrsi s porukom da koristim zadnju verziju OS-a a datum poslednje provere se ne menja i uvek stoji cini mi se 15.12.2015.

Nema update na MM preko OTA, moze da se odradi preko LG-jevog programa.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam skoro LG G3, dal se isplati prelazak sa facotry Android 5, na sesticu - Marshmallow?
Neke preporuke za korisne aplikacije?
 
Nazad
Vrh Dno