Šta je novo?

LG 50UQ80003LB ne hvata digitalnu televiziju

WebWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2004
Poruke
3,814
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5600 & Scythe Mugen
Matična ploča
MSI X470 Gaming Pro Carbon
RAM
Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz
GPU
GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING OC PRO 8G
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB & Samsung 970 Evo Plus 500GB
PSU
Corsair RM650x
Kućište
NZXT H500
Miš & tastatura
Cooler Master MK730 & Razer Basilisk v3
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Xiaomi Roborock 6
Xiaomi Air Purifier 3H
Pristup internetu
  1. Optički internet
Stvari ovako stoje, prijatelji su uzeli TV iz naslova i trenutno postoje tehnički problemi oko povezivanja na kablovsku, pa bi bar privremeno koristili ovu old school DVB-T2 televiziju dok se ne razreše stvari.

Problem je što TV ne "hvata" ništa. Povezana je velika antena koja je sigurno ispravna i korišćena za digitalnu televiziju, lokacija je u gradu, lokaciju na TV-u sam menjao između Srbije i okolnih zemalja pa i Finske (čitao da pomaže i to), šetao sam se između podešavanja skeniranja... Jedini "signal" koji sam dobio je kada sam uključio u očajanju skeniranje kablovskih kanala kada je našao neke Arena i Pink skremblovane kanale, vidi se na slici. Postoji li negde neko sakriveno podešavanje, ili nešto nije ok sa televizorom? Da li postoje neke nesuglasice sa tržištem za koje je pravljen, kupljen je u Tehnomediji?
 
vidi u ovoj temi šta bi moglo da bude oko DVB-T2

pretpostavljam da je antenski kabl uboden u pravo mesto (lako može da se desi da nije)
 
vidi u ovoj temi šta bi moglo da bude oko DVB-T2

pretpostavljam da je antenski kabl uboden u pravo mesto (lako može da se desi da nije)
Pa onaj klasicni prikljucak za antenu. Ima i RF, onaj sa navojima, valjda za satelitsku.
 
Da li je pri inicajlnom skeniranju odabrano da skeira samo Antena? Može da se bira i sve zajedno, ali bi trebalo da se izabere Antena (ako će se skenirati DVB-T2) a da sve ostalo ostane prazno polje. Kad se skenira kablovska potrebno je odabrati Kabel i onda može network scan ili full scan.
 
Obican je prikljucak, nije sa navojima.

Elem, izgleda da je ipak najprostiji problem bio, jednostavno los prijem na toj lokaciji ili su zidovi puni armature. Bukvalno je potrebno gurnuti antenu kroz prozor da bi ista uhvatio...
 
lepo piše u DVB-T2 :)
 
Nazad
Vrh Dno