Šta je novo?

Letnje gume

Sve u svemu beskorisno kao sto sam i ocekivao :D
 
Zašto beskorisno?
Ne možeš očekivati da nagaziš na ekser i da tražiš zamenu. Ali, ako je propao bočni zid za par meseci svakako ćeš dobićeš novi pneumatik (ili povraćaj novca).
 
Ove Laufenn imaju neku Kemoimpex garanciju pored standardne, 12 meseci si pokriven ako nastupi ostecenje, busenje ili sta te vec moze snaci na putu, tako da i to je bio benefit za mene prilikom kupovine, a kakvo je vreme uskoro cu ih postaviti na kola pa javljam utiske, mada dok se kotrlja i mogu lepo da upravljam vozilom to je to 😅
 
Kad smo kod Kemoimpexa, Michelin Primacy takođe ima garanciju, ali garancija ne pokriva fizičko oštećenje gume u bilo kom smislu. Na moje pitanje šta onda garancija podrazumeva, odgovor je bio fabrička greška na samoj gumi. Što nikakvog smisla nema jer takva guma ne bi ni mogla da bude u prodaji jer mora pre toga proći kontrolu kvaliteta. Ortak radi u Goodyear fabrici pa je to info iz prve ruke, Michelin sigurno ima identičnu politiku.
 
O, prolaze kontrolu kvaliteta itekako ...
Pisao sam u prethodnim postovima šta se sve provlači.
 
Ne prolazi svaka proizvedena guma kroz kontrolu kvaliteta, to je nemoguce izvesti, rad se uzorci iz serija po odredjenom sistemu pa se na osnovu tog uzorka daje procena.
 
Tako je. To važi za sve proizvode uopšteno.
 
Ne prolazi svaka proizvedena guma kroz kontrolu kvaliteta, to je nemoguce izvesti, rad se uzorci iz serija po odredjenom sistemu pa se na osnovu tog uzorka daje procena.
Kao neko ko radi u Michelinu, potvrdjujem da svaka guma, ali svaka guma prolazi vizuelnu inspekciju + superkontrla koja se radi na uzorku koji pominjete a koja ukljucuje i uniformnost i debalans.
To vazi i za Kleber, Riken i sve ostale brendove koje Michelin proizvodi.

Nije normalno kojiko se vremena, energije i ljudskih resursa trosi na kontrolu kvaliteta. Postoje gume koje Michelin prozivodi uz koje ide rendgenski snimak te gume prlikom kupovine.

Samo gledajte stvari iz drugog ugla, guma je jedina stvar koja ostvaruje kontakt automobila sa tlom. Prema tome sa stanovista fabrike, mora da ispunjava sve bezbedonosne norme.
 
Podrazumeva se vizuelna kontrola, to ne treba da se napominje. Valjda želite okruglu a ne ćoškastu gumu da nam isporucite! 😎
 
Na ove mislite? I gde preporucujete kupovinu?
A ako gledas AS jel si razmisljao o Michelin CROSSCLIMATE 2?
One su kada sam gledao testove pre 3 meseca bile u vrhu a sa cenom tada u Kemoimpexu bile 11700

Takodje se jos pismanim dal nastaviti sa AS trenutno su Laufen AS, ili uzeti Laufen ili Viking Letnje, juce gledao lagano na eplaneti imaju viking za 6600 plus mzoe na karticu Banke intese da se deli na rate, video sam da i Kemoimpex reklamira da su i oni sklopili partnerstvo sa BI na mislim 24 rate, zbog ove sitnice mi je cak palo na pamet i uzeti neke premium gume ali zimske.
 
Valjda želite okruglu a ne ćoškastu gumu da nam isporucite! 😎
Naravno, kinezima je quality check mark "guma je okrugla -> ide dalje" ovde je to mnogo drugacije

Bas me zanima sta po vama treba da bude quality control za svaku gumu?
 
Sad ce da se javi covek, samo ga cekam.

Da dolijem ulje na vatru, uzeo sam Riken AS preko rodjaka posto radnici imaju solidan popust na gume.

Imao sam matore Hankook letnje na alu 15icama i matore i zrele za zamenu raspar Riken i neke svajcarske po narudzbini zimske na celicnim 14icama, da menjam i jedno i drugo ne isplati se jer je u planu zamena vozila kroz 2-3 sezone.

Posto vozim penzionerski i oprezno, a gradski je auto, zavrsice mi posao.
 
Koje letnje gume da kupim za megana 3 kupea? 1.6 benzin 110ks
Trenutno imam 225/45/17 ali mogu staviti i 205/55/17. Koja ce biti razlika izmedju njih?
 
u principu manje bi trebalo da oseti neravnine na putevima zbog većeg profila
 
Lasa, zaobidjite tu marku. Vozio sam atmosverca koji je povukao tek posle 2000rpm, sa lasom sam u drugoj u krivini slajfovao kao da sam na ledu i to pri niskim obrtajima. Nije mi bilo svejedno posle voziti
 

Laufenn S Fit EQ+​

Fulda SportControl 2​

Kleber Dynaxer UHP​


Cene gotovo iste, sta uzeti?
 
Kleber
 
Laufenn ne, ostale 2 mogu ako je ista cena.
 
Pozdrav, dvoumim se tj troumim se izmedju sledećih guma. U pitanju je A6 3.0 tfsi 300 konja karavan. Imao sam Continental 255/35 R20 i sport contact 6 i ok su bile, malo se brže potrošile, ovo ostalo top čak i pred kraj života.
Elem ovo je izbor sada pa dajte svoj glas:

Continental sport contact 7: 23.000 din
Fulda sport control 2: 18.080 din
Sava Intensa UHP2: 15.700 din

Trenutno ne prelazim brdo km, oko 10.000 godišnje . Može i savet za neki drugi brend, tražim neki balans cene i kvaliteta. Sa Conti 7 neću pogrešiti sigurno ali ova dva jeftinija izbora su primamljiva. Hvala unapred!
 
Poslednja izmena od urednika:
Continental sport contact 7: 23.000 din
Trenutno ne prelazim brdo km, oko 10.000 godišnje .
Utoliko pre ne vidim razlog da kupis bilo sta osim Continentala ili cak jos malo skupljih Michelina PS.

Trajace ti 5-6 godina, godisnja usteda 4.000 din. Besmisleno mala usteda na takav automobil gde je godisnja registracija 1.000 eura. Bez kaska, bez godisnjeg servisa i bez kapi benzina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Utoliko pre ne vidim razlog da kupis bilo sta osim Continentala ili cak jos malo skupljih Michelina PS.

Trajace ti 5-6 godina, godisnja usteda 4.000 din. Besmisleno mala usteda na takav automobil gde je godisnja registracija 1.000 eura. Bez kaska, bez godisnjeg servisa i bez kapi benzina.

ima li iko u 20" iskustva s Fuldom ili pak Savom koje nisu na testovima bile užasne.
PS5 Michelin jer 27.500 kao i Goodyear F1 Asymetrics 5 koji je 25.700. Mislim da će izbor biti na kraju Conti CS7, Michelin PS5 ili Goodyear F1 AS5.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako nekom treba da premosti dok ne kupi nove letnje gume ili da izveze sezonu, ili nije pri parama trenutno, poklanjam Bf Goodrich 185/65/r14. Gume su 2015 god, mogu da posluze i ovu celu sezonu. Dve su krpljene ali nista ne smeta, tako sam vozio 3 god. Bile su na felnama i propisno odlagane. Samo licno Pancevo,Kovin, Zemun, Batajnica, Stari/Novi Banovci, Stara/Nova Pazova. Ko zeli neka me kontaktira.
 
Da li je neko ima iskustva sa Dunlop BLURESPONSE gumama?
 
Takodje se jos pismanim dal nastaviti sa AS trenutno su Laufen AS, ili uzeti Laufen ili Viking Letnje, juce gledao lagano na eplaneti imaju viking za 6600 plus mzoe na karticu Banke intese da se deli na rate, video sam da i Kemoimpex reklamira da su i oni sklopili partnerstvo sa BI na mislim 24 rate, zbog ove sitnice mi je cak palo na pamet i uzeti neke premium gume ali zimske.

Viking bih zaobisao, mekani bokovi, vrlo se lako cepa. Iskustvo iz prve ruke iz prodaje i direktnog kontakta sa korisnicima.
 
Jel imao neko iskustva sa Altenzo gumama?
 
Da
Iznenađujuće pristojno su se pokazale na supruginoj fijesti (195-50 R15). Mekane i tihe. Umem ponekad da je nagarim kao što vozim svoj auto, solidno drže u svim uslovima.
 
Nazad
Vrh Dno