Šta je novo?

Lepi brojevi

Moj cale je pre desetak godina (tada je bar mogao broj da se bira) uzeo totalno nepovezan broj sa 7 razlicitih cifara. I dan danas ga koristi. Ne vidim svrhu "lepih" brojeva. Kontam npr. taksi sluzba, pa ono tri 7 tri 8 i te fore kao lakse se pamti. Pa ako mi treba njihova usluga upisacu njihov br u imenik i necu ih sigurno zvati kucanjem broja.
 
Ni meni to uopšte nije bitno kao privatni broj i makar bio lep broj uopšte se ne trudim da ga zapamtim, osim ako je baš, baš upečatljiv. Inače potpuno mi je bespotrebno da svaka šuša mora da zna moj privatni broj napamet isto tako mi je glupost za tablice na kolima stavljati neko ime ili nešto u privatne svrhe, ali dobro ljudi žele da privuku pažnju. :) Za firmu je to opravdano.

Ja vecu korist vidim od "americke" numeracije, tipa: 063-8353667 (063-TELENOR) ili 064-8353567 (064-TELEKOM). Lakse se pamti od vecine osim bas onih xxx-xxx brojeva :)

Steta sto ne nema broj sa 5 cifara, uzeo bih svoje ime ;)
E to imam ja na 062. Šestocifren broj, moje ime. Ali sam odustao od njegovog korišćenja. Prosto imam svoj stari broj 10+ godina koji svi znaju. Zašto bi ga menjao.

nije vezano baš za mobilnu telefoniju ali devojka je bila prebačena na novu centralu i dobila fiksni broj sa po dve cifre u paru da bi joj posle 2-3 meseca iz čista mira prebacili prvi broj u 6... Par puta mi palo na pamet da pozovem stari broj i da čujem "naziv neke firme, izvolite" :)
Pozovi taj broj i posle X zvonjenja automat će ti reći "Umesto početne cifre 2 ukucajte cifru 6", ako je prošlo više od godinu dana od promene dobićeš info da biraš nepostojeći broj. Ne verujem da je neko hteo da joj otme broj nego je prebačena sa Alcatel centrale na Ericsson centralu. U celom BGu polako menjaju 2 u 6, a 3 u 7.
 
Jedno malo upozorenje kad smo kod lepih brojeva. Naletim u halo oglasima na broj 0637777777 za 130e, dogovorim se sa covekom da se nadjemo u Batajnici i vadi on broj sve lepo upakovano medjutim bilo mi je cudno da neko za takav broj trazi 130e posto su obicno takvi brojevi minimum 500e trazim da otpakujem broj, ubacim ga u telefon pise no sim kaze on novi su brojevi mozda jos nije aktiviran ja malo obrisem konektore upalim, opet no sim. Izvinjava se on kaze ide da reklamira broj pa ce mi ga sutra doneti do Beograda posto sam se ja maltretirao do Batajnice, naravno nikad se vise nije javio a broj sa kog me je zvao je nedostupan. Tako da pazite se pri kupovini ovakvih brojeva jer svakakvih ljudi ima
 
Jako lepi brojevi su dobri za taxi,picerije itd ali mislim da lepi brojevi takodje deluju ozbiljnije,da je neko i o tome vodio racuna,mislim na kompletan imidz...
Realno nikako nemogu da shvatim kako neko moze koristiti broj neki 06x eroigherguo ili neka &$@misodfj kombinacija...niko ziv nemoze zapamtiti.Cak mismim da ni sam vlasnik nezna svoj broj...
Naravno ako je neki svalerski broj u pitanju koji je za jednokratnu upotrebu onda nije ni bitno zar ne?
 
Ima i jedan side effect lepi brojevi se cesto okrenu greskom...
 
Jako lepi brojevi su dobri za taxi,picerije itd ali mislim da lepi brojevi takodje deluju ozbiljnije,da je neko i o tome vodio racuna,mislim na kompletan imidz...
Realno nikako nemogu da shvatim kako neko moze koristiti broj neki 06x eroigherguo ili neka &$@misodfj kombinacija...niko ziv nemoze zapamtiti.Cak mismim da ni sam vlasnik nezna svoj broj...
Naravno ako je neki svalerski broj u pitanju koji je za jednokratnu upotrebu onda nije ni bitno zar ne?

Samo retard može da bude da ne zapamti svoj broj (bez ikakve uvrede). Isto tako, ako ti je bitan broj, zapamtićeš ga.
 
Druze moj nebi verovao koliko gresis.
Elem,radio sam neku terensku anketu nebitno sta i trebalo je dati broj svojeg telefona...
Da li mi verujes da su ljudi dosta hmmm,glupi?!
Pitam,da li imate validnu licnu kartu?
Da,naravno.
Vadi staru lk koja je istekla 2009?!
I jos me ubedjuje da vazi!?
Da li imate kontakt broj?!
Da naravno
Koji je?
Neznam ja to....nisam upamtio,nikad sebe ne zovem,itd...gomila gluposti....
I onda petura po stvarima ili novcanicima i vadi ovaj deo plasticni gde se nalazi ispisan broj u kojem je kartica original kad se kupi nova ako znas na cega mislim

Ja nemam problema sa pamcenjem brojeva,naprotiv,mozda 70% imenika znam napamet brojeve...dosta brojeva tablica znam napamet...zasto?ni sam neznam...beskorisno skroz....ali da zapamtim necije ime kad ga upoznam ..e to je problem
Shit
 
Poslednja izmena od urednika:
+1


Kad vidim poznatog lika, znam njegove tablice na kolima, a ne mogu imena da se setim, i odakle gaznam :) :) :)
 
U drzavi Srbiji se, po svemu sudeci, cene oni prastari brojevi 063/2xx-xxx.

Valjda jer deluje kao da je vlasnik takvog broja pouzdan covek ili poslovni partner koji ne menja broj.
:)
 
U drzavi Srbiji se, po svemu sudeci, cene oni prastari brojevi 063/2xx-xxx.

Valjda jer deluje kao da je vlasnik takvog broja pouzdan covek ili poslovni partner koji ne menja broj.
:)

Posedujem jedan takav 2xx-xxx broj i više puta sam naleteo na: "Oooo svaka čast", zbog broja telefona?! A broj je od pre godinu dana, redovno uzet u poslovnici Telenora.
 
064-1-xxx-xxx, prepaid s' kraja 90-ih.
 
Nije sad neki extra broj, ali volim simetriju, pa sam ga zato i uzeo pre nekih 10 godina...
065xyyxyyx
 
Natavno.po meni za ovako nesto je besmisleno dati pare...koja bi bila poenta...svi su prepaid i razlicite mreze...sta je korist od ovog kompleta?
Ja je nevidim...ako neko vidi nek kaze.....
Nema upotrebnu vrednost
 
Ja imam vec godinama 064/11-xx-xxx... Svi mi pricaju kao ti brojevi su pustani na samom pocetku, a ja nemam pojma. :D
 
Natavno.po meni za ovako nesto je besmisleno dati pare...koja bi bila poenta...svi su prepaid i razlicite mreze...sta je korist od ovog kompleta?
Ja je nevidim...ako neko vidi nek kaze.....
Nema upotrebnu vrednost

Za firme?
 
Svi sluzbeni brojevi su neki bezveze jer i ne treba da budu lepi, bitno je da budu umrezeni.
Magicmaster zna sta je hteo ovim da postigne. Da su brojevi sa 2 cifre pa da razumem, ali brojevi totalno bez reda. 063 / 340 - 467 je osnova a ostali brojevi su uzimani zbog njega. Ali ako je uzimao ove sedmocifrene onda su svi trebali da imaju ili 1 ili 2 ispred a ne ovako. Ili neki drugi metod, koji ja imam, ali necu da kazem jer nisam uzimao broj da bih ga prodavao.
 
Ti "lepi" brojevi su blago rečeno precenjeni, šta tek reći za komplet "lepih" brojeva?! :wall:
 
Priv sledeci ko okaci oglas dobice odma ban...

Imate 2 podforuma i nije dosta , mora u svakom topicu po oglas
 
Nisam ni okačio u smislu oglasa, hteo sam da čujem mišljenja. Ali dobro, vlast je vlast.
 
Od tih "lepih" brojeva sam imao samo glavobolje,zenin broj koji sam uzeo preko prijatelja iz mobtela je bio tipa 063/z-zxx-zxx, slican kao kod neke taksi sluzbe zvali su usred noci,dok se nisam iznervirao i polomio karticu i bacio kroz prozor... moj broj kod njih je bio 063/xyz-zyx,i taj sam ugasio,smarale me neke klinke po ceo dan i noc i prijavljivao sam ma taman upozore ovi iz mobtela jedan broj ono krene novi,katastrofa,posle sam preso u vip kad je doso dao mi prijatelj 2 normalna broja 061-ab-ab-cbc i 061/ab-ab-cdc , za mene i suprugu taman ok,nit su lepi nit su ruzni,onako bas po meri...
 
U drzavi Srbiji se, po svemu sudeci, cene oni prastari brojevi 063/2xx-xxx.

Valjda jer deluje kao da je vlasnik takvog broja pouzdan covek ili poslovni partner koji ne menja broj.
:)

Moguce :) takvi brojevi se na limunu i slicnim sajtovima valjaju za oko 50-100 evra, eto prilike za nekog wannabe bizmismena da za male pare stvori reputaciju dostojnog poslovnog partnera :D
 
Ja imam vec godinama 064/11-xx-xxx... Svi mi pricaju kao ti brojevi su pustani na samom pocetku, a ja nemam pojma. :D

A dalje? :D
Moj je 1101...mislim da je to '97. godina...možda i 98.

Nemam problem sa tim da li je broj "lep" ili "ružan", ali nikako da sjvatim ljude koji jure broj sa puno istih uzastopnih brojeva...xxxxxxy...ako neko kuca taj broj, pre će da se zabroji i da te opsuje, nego da bude srećan što ga je lako zapamtio :)

Jedan prijatelj je imao običaj da kaže, bolje da se teško pamti, jer ne mora baš svaki ****** moj broj da zapamti čim ga vidi na nečijem ekranu.
 
Nažalost, kod nas nije zaživeo američki sistem.

Prodavao sam tako jedan broj na tu foru.
nemaš pojma koliko puta mi je poslato pitanje : " A šta , a kako, a kako ja to zovem, a kako će mene da dobiju na taj broj ... "

Čudo su ljudi ....

Ja za oglase koristim taj sistem.

A nije loša fora ni sa imenima, 069/STEFAN, ili tako neke igrarije ... ali ljudi ne kapiraju ... garantujem ni da UTISAKN ne znaju šta znači ...

Kad bi dao oglas recimo za stan, i na istim mestima, i da je jedan 06X/IZDAJEM, a na drugom mestu isti oglas samo sa brojem 06X/pa broj neki, da onaj prvi ne bi imao ni četvrtinu poziva kao ovaj drugi ....

To bi vredelo da se sprovede eksperiment..... :D :D :D
 
tu foru sam ja odavno izvalio,jer komsa je hipster i prati svetske trendove sa 47 godina,al na zalost,ime mi se sastoji od 5 slova...
 
Nazad
Vrh Dno