Šta je novo?

Legalno otključavanje telefona kupljenih kod mobilnih operatera

moze li neko da mi pojasni ako sam ja potpisao ugovor sa telenorom na 24 meseca i samim tim prihvato uslove koriscenja paketa koji koristim i platio telefon po ŠATRO povoljnoj ceni, znaci radio ne radio svira mi radio 24 meseca i ja pored toga treba da trpim turturu doticnog operatera da mi telefon bude sim lock i da ne mogu da ubacim drugu karticu. Znaci platio paket, platio telefon i ko te j..e i bas zqto treba da ti telefon bude zakljucan. Ne mogu da kazem da j bolesno ali smatram da je izuzetno BAHATO.
 
moze li neko da mi pojasni ako sam ja potpisao ugovor sa telenorom na 24 meseca i samim tim prihvato uslove koriscenja paketa koji koristim i platio telefon po ŠATRO povoljnoj ceni, znaci radio ne radio svira mi radio 24 meseca i ja pored toga treba da trpim turturu doticnog operatera da mi telefon bude sim lock i da ne mogu da ubacim drugu karticu. Znaci platio paket, platio telefon i ko te j..e i bas zqto treba da ti telefon bude zakljucan. Ne mogu da kazem da j bolesno ali smatram da je izuzetno BAHATO.

Negde je bilo u ovim postovima , telefon vise nije njihov i moraju da ti otkljucaju telefon.
 
Ja samo da javim da su mi na opšte iznenadjenje VIPovci poslali kodove za otključavanje...
 
@dadkristy94
Kod koji si dobila od telenor je dobar, ali nije uputsvo koje su ti poslali. Probaj da nadjes na internetu kako se otkljucava tvoj model telefona i ukucaj kod koji si dobila.

Ja sam dobio kod za dva telefona i ni za jedan nije valjdalo uputsvo. Za Glalaxy Ace sam nasao na internetu drugi naci kako se ukucava kod i to je proslo, ali za Nokiju C3 sve sto sam nasao isto je kao ovo telenorovo. Ako je neko uspeo da otkljuca C3 nek pomaze, ostao mi je jos jedan pokusaj :D
 
Uključiš telefon bez kartice i kucaš #pw+kod+7#

Ako je dobar kod, telefon će ti biti otključan.
 
Poslednja izmena:
@dadkristy94
Kod koji si dobila od telenor je dobar, ali nije uputsvo koje su ti poslali. Probaj da nadjes na internetu kako se otkljucava tvoj model telefona i ukucaj kod koji si dobila.

Ja sam dobio kod za dva telefona i ni za jedan nije valjdalo uputsvo. Za Glalaxy Ace sam nasao na internetu drugi naci kako se ukucava kod i to je proslo, ali za Nokiju C3 sve sto sam nasao isto je kao ovo telenorovo. Ako je neko uspeo da otkljuca C3 nek pomaze, ostao mi je jos jedan pokusaj :D

Ja sam pre neki dan c3 sa vipa otkljucao. Ubacio lepo drugu karticu, telefon rekao da je ne moze koristiti i trazio je kod, ubacio sam kod, ok pritisnuo i to je to.
 
@dovla.
Otključao sam ja Nokiu C3 sa Telenora. Sve sam kucao kao u onom uputstvu što su dostavili. Pre toga sam dobio kod za Nokiu X3, i takođe nije bilo nikakvih problema.
 
Ni ja nisam imao problema za otkljucavanjem sa njihovim kodovima...
 
Poslednja izmena od urednika:
Može se otključati. Mislim da ne menja VIP kodove na Samsung telefonima. Oko 1000din je u domaćim servisima.
 
svaki samsung se moze otkljucati i bez kupovine kodova u bilo kom servisu.. ako ne moze u nekom, onda je los servis..
a s4 cak ne mora ni da se rutuje, vec samo da se iscitaju kodovi...
 
Xperia P gde se moze otkljucati i koliko kosta ta zanimacija? MTS
 
Traži od MTS-a. Ta zanimacija košta vrlo skupo u lokalnim servisima, reda 30 eura za novije Sony telefone.
 
Gde cu traziti kad sam uzeo preko oglasa??? I od kad daje mts kodove?
 
Pa ne daje, ali nikad se ne zna. Vredi pitati, posto ipak nije povoljno otkljucavanje. Ali posto si uzeo preko oglasa, onda tek nema nista od toga.
 
Daje, prvi je poceo sa tim, a od skoro i VIP daje kodove.
 
Krenuce i mts inace ostace bez korisnika. Kad sam uzeo zadnji ugovor sa telefonom pitao sam radnicu, da li daju kod za otkljucavanje telefona ako je zakljucan. Ona je odgovorila da ne daju, a na moje pitanje a sta cuja da radim kad mi istekene ugovor i hocu da koristim karticu druge mreze, ona mi je odgovorila da mogu u svakom trenutku da telefon odnesem u bilo koji servis i da ga dekodiram. Samo sam se kiselo nasmejao i otisao. Toliko o profesionalnosti!!!
Inace dekodiranje preko koda u BG je 40 e ako hocemo on line, a 20 e ako se telefon odnese u servis. Ja cu sacekati jos malo sigurno ce pasti na neki razuman nivo od 5-10 e. A sam od BG 200 km :wall:
 
Poslednja izmena:
Jel neko pokušavao da otključa usb modeme iz vipa? Jel ista procedura kao za telefone?
 
^ Ja sam otkljucao na divljaka, koristeci uputstvo i programe s neta, ima malo cimanja -- sada je USB modem debrendovan i moze svaki SIM. A da li zvanicno moze -- i mene zanima.
 
Ne sećam se više na kom domaćem forumu sam našao uputstvo za otključavanje USB modema i od kog korisnika (izvinjavam se), ali sam ga sačuvao jer provereno radi (otključao 2 modema)

Polazimo od toga da je na racunaru vec instalirana aplikacija Vip Prepaid Internet, preko koje se ostvaruje konekcija.
Ako je tako, onda treba uraditi sledece:

1. Otvoriti modem i izvaditi Vip internet sim karticu

2. Na njeno mesto ubaciti, ukoliko imate, internet sim karticu nekog drugog opetarera (mt:s, Telenor), a ako nemate internet sim karticu, moze posluziti bilo koja ispravna sim kartica, samo da nije Vip.

3. Nakon sto je ubacena kartica nekog drugog operatera, usb modem treba udenuti u usb port racunara.

4. Nakon par trenutaka automatski ce se pokrenuti aplikacija Vip Prepaid Internet. Buduci da je u modem ubacena kartica nekog drugog operatera, aplikacija Vip Prepaid Internet izbacuje mali prozorcic u kome postoji polje u koje je potrebno uneti NCK kod.

5. Kako dobiti NCK kod?
- Najpre treba pronaci IMEI modema. On se nalazi ispisan na samom uredjaju, kada se otvori bocni poklopac, kao i na kutiji u kojoj je bio zapakovan uredjaj.
- Potom treba otici na http://www.nextgenserver.com/calculator/ ili http://www.jictechnology.co.uk/calculator/ i tamo uraditi sledece:
- VEOMA PAZLJIVO uneti IMEI modema, a onda bar 2 puta proveriti da li su cifre ispravno prekucane
- iz padajuceg menija Service odabrati Alcatel Modem
- model koji je moguce odabrati iz padajuceg menija nije bitan, jer se NCK kod odredjuje na osnovu IMEI modema. Cak i ne postoji mogucnost da se odabere X090S. Ja sam birao x070s, x080s, x100s i uvek se dobijaju isti podaci. Ovo ne treba da buni. Ko ne veruje, neka proveri.
- posto se unese sigurnosni tekst, kliknuti na Order
- Odmah se dobijaju ovi podaci:
NCK:
NSCK:
SPCK:
SIM:
C:
Other:
- nas interesuje samo NCK, koji sadrzi 10 (deset) cifara, cifre u zagradi NISU vazne, njih treba ignorisati.

6. Posto smo dobili NCK kod, 10 cifara pazljivo treba uneti u ono polje prozorcica aplikacije Vip Prepaid Internet

7. OK

8. Modem je otkljucan :)


Konekcija na internet se i dalje, bez ikakvih problema moze ostvariti sa aplikacijom Vip Prepaid Internet

Ukoliko imate Telenor sim internet karticu, nisu potrebna nikakva podesavanja u aplikaciji Vip Prepaid Internet. Ako ubacujete obicnu sim Telenor karticu, nemojte se konektovati na internet putem nje. Vezu je moguce uspostaviti, ali iz nekog razloga, za svega par minuta, ako je u pitanju obicna prepaid kartica, bice vam potrosen citav kredit. Meni je tako otislo 350 dinara za 3-4 minuta.

Ukoliko imate mt:s sim internet karticu, sa obicnom sim karticom je za razliku od Telenora nemoguce uspostaviti konekciju na internet, potrebno je u aplikaciji Vip Prepaid Internet izvrsiti sledeca podesavanja:

- startovati aplikaciju Vip Prepaid Internet -> Settings -> Connection profile -> Add
- tamo uneti sledece podatke:
Profile Name: mts064
APN: prepaidnet
Authentication Protocol: PAP
Number: *99#
User Name: mts
Password: 064

- Apply

Sada na pocetnoj strani aplikacije Vip Prepaid Internet iz padajuceg menija Profile Name odabrati mts064 a onda Connect i veza je tu.

To je sve.

Modem sada moze da radi sa svim internet sim karticama: Vip, mt:s, Telenor...
 
^ Hvala za lepo uputstvo. Spominje se Order, znaci li to i da se plaća kod?
 
Nista se nije placalo tad, ne verujem da je sad drugacije :)
 
Nazad
Vrh Dno