Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Ne znam.. meni lepo radi, čak mislim da je quick charge od kad sam LOS 13 uvek uključen (baš se brzo puni i uvek je vruć dok se puni). Moj ti je savet da punis sa originalnim punjačem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Probacu kad dodjem doma s posla da vidim pa javljam...
 
Nekika je sa originalnim punjacem prestao da puni quick charge posle nekog vremena...
 
Kod mene je to uvek iskljuceno jer uglevnom punim uvece mobilni a i bolje je za bateriju .Samo kada mi treba hitno onda ukljucim.
 
Strah je totalno bez osnova. Da postoji problem sa brzim punjenjem internet bi bio pun komentara na tu temu. I to nevezano za ovaj model.

Tako da slobodno koristite quick charge.

Elem, X820 podržava Qualcomm quick charge 3.0(ne 2.0). I da, sa nekim punjačima to ne radi baš kako treba. Tada se to manifestuje baš tako, počne da puni pa stane, pa moraš ponovo da prikačiš punjač itd. Sa originalnim punjačem radi besprekorno i baterija se puni neverovatno brzo.

EUI romovi NEMAJU QC3.0 podršku, već se baterija puni manjom brzinom. LOS varijante imaju i manje od sat vremena je potrebno da se baterija skroz napuni.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Strah je totalno bez osnova. Da postoji problem sa brzim punjenjem internet bi bio pun komentara na tu temu. I to nevezano za ovaj model.

Tako da slobodno koristite quick charge.

Elem, X820 podržava Qualcomm quick charge 3.0(ne 2.0). I da, sa nekim punjačima to ne radi baš kako treba. Tada se to manifestuje baš tako, počne da puni pa stane, pa moraš ponovo da prikačiš punjač itd. Sa originalnim punjačem radi besprekorno i baterija se puni neverovatno brzo.

EUI romovi NEMAJU QC3.0 podršku, već se baterija puni manjom brzinom. LOS varijante imaju i manje od sat vremena je potrebno da se baterija skroz napuni.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Kod mene je X829 ali svakako cu provjeriti sa njegovim punjacem pa javljam... Ja sam nedje procitao ovo za EUI romove i nedostatak podrske za QC 3.0 i da je bolje iskljuciti opciju za brzo punjenje ali sada je to iza mene jer sam na drugom ROM-u...
 
Isto je za svaki model, 820, 822, 829... EUI se puni po 2.0 standardu. To spada u "jednu od" stvari koje ne valjaju na EUI i zato kažem da je đubre od ROMa.

Na internetu se svašta da pročitati i ljudi obično kad se ne razumeju u nešto nasedaju na priče o tome kako to treba da se ugasi jer šteti bateriji itd. Ili sami plasiraju takve priče.

Možemo da ne slikamo puno da ne trošimo kameru.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
dobro cinjenica je da kad se baterija vise grije da joj steti ali bas da steti brzo punjenje su gluposti.. ako nis drugo brze se napuni i onda manje vremena grije.. kod mog je po deafultu ugaseno i nemam uopce opciju za upalit, valjda su skuzili da nema efekta.. :D

from my LeX720 on TT
 
Zapravo, QC 3 radi i na EUI. :) moze da se proveri preko Ampere aplikacije. imam i QC 2 punjac, i tacno, ne radi sa svim romovima. na eui radi, dok na los romovima ne radi. pocne da puni brzo, ali na svakih par sekundi prestane i ponovi se.
probao sam sad ovaj dirtyunicorn rom, radi bas dobro. nikad mi nije toliko brzo vratio sve aplikacije preko naloga. :)
 
3.0? Puni sa blizu 4a po ampere? To prvi put čujem, tamo nikad nije hteo preko 3...
 
dobro cinjenica je da kad se baterija vise grije da joj steti ali bas da steti brzo punjenje su gluposti.. ako nis drugo brze se napuni i onda manje vremena grije.. kod mog je po deafultu ugaseno i nemam uopce opciju za upalit, valjda su skuzili da nema efekta.. :D

from my LeX720 on TT

Na X720 QC nije niti potreban :D Zbog veličine baterije naravno :)
 
Kada uključim brzo punjenje brže se puni i baterija se dosta više greje mada i bez toga mi brzo puni te mi tih možda do pola sata više punjenja ništa ne znači u većini slučaja.Videću aplikacija šta pokazuje kada ga stavim na punjač.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Meno se takodje telefon vise greje..a i ovako puni dosta brzo..
 
Pa da ali šta je tačno problem u tom grejanju? I kako ste to zaključili da je nije štetno ako se zagreje na lupetam 35 stepeni baterija pri običnom punjenju a štetno je ako ode na 40 pri QC?
 
U principu ako se puni originalnim punjačem ili sličnog kvaliteta nema bojazni u vezi oštećenja ili kraćeg trajanja baterije jer i sama tehnologija ne dozvoljava da se baterija pregreje što ne valja za bateriju.Treba znati da je najveći neprijatelj baterije pražnjenje do 0 jer to drastično smanjuje vek trajanja.


Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Tako je. U slučaju da dođe do povećane temperature, QC se deaktivira automatski i sve je ok. Ovo drugo što si naveo je mnogo opasnije i lošije za bateriju od QC. Tako da ne opterećujte se već koristite telefon normalno :)
 
42b09de8a02546655891409154b3ee85.jpg


Elem, evo me doma... Ovo je moj punjac, a ovo je ucinak...

22e6bd1d769f0d875c8f47c4b413f2f6.jpg

3a849849f06bdb7be8902992969f8f19.jpg


Dakle, QC je aktivan, za sat i po punjenja, sa 5 na 45%... Dje grijesim? Je li moguce da punjac ne funkcionise kako bi trebalo zbog ovog adaptera jer je punjac za kinesko trziste?
 
Instaliraj Ampere i vidi šta prijavljuje tj sa koliko puni...
 
cf4333817930c1e4186a83894981adae.jpg


Ide gore dolje ka blesavo, vrlo malo je bilo iznad 300...
 
Poslednja izmena:
3-4000. :) Ovo je slabo nešto, možda je i do tog nastavka, deluje mi nekvalitetno.

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Nastavak je stvarno nikakav ali me chudi da je los rezultat i kada zakacim na ovu obicnu uticnicu (2.4A) na Aukey punjacu... Mozda je ovo usb kablo problematicno... Niko koga znam nema type c, da probam...
 
najverovatnije ti ne valja kabla .

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Kabl je sigurno takav nastavak su svi dobili uz telefon..
 
Pa i moj je utisak da je tako... Imam blizu posla jedan servis pa cu svratiti do njih sjutra da probam da vidim je li to...
 
Na x600 mi je tako riknuo kabal tj punio ali sporo i pošto sam imao zamenski( odmah sam naručio po kupovini mobilni.) Čim sam zamenio sve je OK.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Isto je za svaki model, 820, 822, 829... EUI se puni po 2.0 standardu. To spada u "jednu od" stvari koje ne valjaju na EUI i zato kažem da je đubre od ROMa.

Na internetu se svašta da pročitati i ljudi obično kad se ne razumeju u nešto nasedaju na priče o tome kako to treba da se ugasi jer šteti bateriji itd. Ili sami plasiraju takve priče.

Možemo da ne slikamo puno da ne trošimo kameru.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Ispada da ti uvek nešto kontriram i branim eui ali ovakve gluposti ne mogu da prećutim i zamolio bih te da ako nisi upućen u nešto, ne širiš netačne informacije jer ti ovi ljudi ovde veruju i treba da poštuješ to a ne da ih obmanjuješ.
Prvo, nije teško izguglati kako radi Quick Charge tehnologija pa koga zanimaju detalji može da potraži, ja ću probati da objasnim uprošćeno.

Quick Charge omogućava veći transfer energije u odnosu na klasično punjenje tako što se kroz jači napon prenosi više energije, na primer: klasičan noviji punjač puni 5V i 2A što je jednako snazi od ~10W, dok Quick Charge 2.0 puni strujom od 9V na 2A što je ~18W, vidimo da je qc 2.0 skoro pa duplo brže od klasičnog punjenja,međutim, nemoguće je puniti bateriju od 0-100% na ovim vrednostima jer bi došlo do eksplozije ili samozapaljenja baterije, zato proizvođači telefona uvek kažu u reklamama "od 0-60% ili od 0-70% za samo 30 min" i te fore, jer odlično znaju da nekad tih poslednjih 30% može da traje isto ili čak i duže nego prethodnih 70% pa to nije toliko wow efekat kao 70% za pola sata. Zašto je to tako? Zato što se baterija puni do 70% sa ~18W a ostatak automatski pada na manje od 5W
Quick Charge 3.0 ima istu snagu punjenja kao i QC 2.0, znači ~18W ali ima inteligentni sistem menadžmenta voltaže koji varira od 5-20V u koracima od po 200mV, što znači da kad se baterija napuni do 70%, snaga ne pada odmah sa ~18W na 5W i manje, nego polako opada kako se baterija bliži 100% pa je ukupno punjenje telefona zaista kraće.
Zašto je sve ovo bitno? bitno je da se zna da se preterano grejanje baterije odražava na njen vek trajanja, i da ako nemate potrebe da punite brzo telefon, onda slobodno možete da isključite QC, međutim i ako ne isključite nije strašno jer su novije baterije svakako dizajnirane da izdrže oko 2 godine čak i sa konstantnim QC punjenjem. Sa klasičnim punjenjem će svakako izdržati duže ako se uzme u obzir da je isti broj ciklusa punjenja.
Kako da znate da li vaš telefon ima QC 2.0 ili QC 3.0? Tako što ćete pogledati vrednosti na punjaču, ukoliko pored standardnih 5V i 2A(ili 2,5 ili 3V) piše i 9V 2A ili 9.2V i 1.62A i sl. onda imate qc 2.0 ili neko slično brzo punjenje ostalih proizvođača. Ukoliko pored navedenih imate i 12V i 2A ili slično, onda imate QC 3.0 i naravno ukoliko je i telefon QC 3.0 sertifikovan onda će se puniti pa čak i sve da je na njemu EUI ;)
 
Poslednja izmena:
Šta tačno je netačna informacija? Da je EUI đubre možda? Naravno da jeste, moje mišljenje i saopštiću ga uvek. Ovo ostalo, jesam li slagao nešto? Ne.

Nijedan EUI rom po ampere mi nije prešao 3000mA pri punjenju. Ovo sada ide bez problema 4000mA i razlika se oseti. Eno i na XDA x primera gde se isto konstatuje.

Dakle napisao sam ono što sam na ličnom primeru iskusio. Nijednom mi se telefon na EUI nije napunio toliko brzo kao na LOS gde to radi kako treba.

To što je nešto hardverski moguće ne znači da ga nije moguće softverski ograničiti.



Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno