Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Rus poludeo. Sad je napravio i Mokee. Naravno da sam odmah prešao na isti :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Rus naterao kameru da radi na Nougatu... Objavio probnu verziju na XDA. Dakle konačno ćemo da imamo i pravi 7.1.2.

Krajnje je vreme da batalite EUI [emoji14]

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Rus naterao kameru da radi na Nougatu... Objavio probnu verziju na XDA. Dakle konačno ćemo da imamo i pravi 7.1.2.

Krajnje je vreme da batalite EUI [emoji14]

Sent from my LEX820 using Tapatalk
ali sa losom kamerom jeli? nema sanse da ugradi EUI kameru?

from my LeX720 on TT
 
Open camera radi, Snap camera radi i slike su odlične... Ja sam i na 6.0 mnogo zadovoljniji kako recimo Snap pravi slike od default EUI kamere. Pogotovo uz uključen c2a.

Probao sam par slika ali nisam sačuvao. Vratio sam se na MM i sad čekam Mokee 71.1 i prelazim na Nougat za stalno onda.
 
Open camera radi, Snap camera radi i slike su odlične... Ja sam i na 6.0 mnogo zadovoljniji kako recimo Snap pravi slike od default EUI kamere. Pogotovo uz uključen c2a.

Probao sam par slika ali nisam sačuvao. Vratio sam se na MM i sad čekam Mokee 71.1 i prelazim na Nougat za stalno onda.
nisam probavao na mom pa nemogu sudit ali po onome sta citam slike su losije.. meni osobno nebitno jer stvarno ne pridajem veliku paznju kameri i slikama tako da ti vjerujem posto znam da si probao sve.. :)

from my LeX720 on TT
 
Da, čitao sam da kamera na X720 loše radi na Nougatu. Ne razumem se ali to kako su napravili na X720 da radi kamera nije htelo na X820, zato je prvi imao koliko toliko funkcionalan Nougat build a ovaj drugi do danas nije. No izgleda da se od danas pridružujemo Nougat ekipi :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Samo da i ovdje podijelim zahvalnost @Darko1290... Naklon do poda... Pomogao mi je da predjem sa EUI-ja na MOKEE... Darko, hvala jos jednom... Utiske cu naravno podijeliti ovdje jos je rano ali CM okruzenje je nesto sto mi apsolutno pashe...
 
Sve radi, prezadovoljan :)
61d2a86bfca65030b2c825f85e754ba5.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Taman da ponovim gradivo od danas novom instalacijom, a taman sam podesio nekih 80%...
 
Darko, baterija, baterija, baterija? :) Sve ostalo pretpostavljam da radi perfektno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kažu ne radi daljinac,vidi bateriju kakva je .

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Na prvu loptu baterija super no naravno prerano je za neke utiske konkretnije...
 
Taj Rus je božji dar ,svaka mu čast.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Instalirao sam danas 7.1.2 (nisam radio wipe), koristio malo i moje iskustvo je da je malo sporiji od LOS 13 koji trenutno koristim. Razliku sam baš primetio pri otvaranju nekih novina (B92, n1) i generalno u radu. Što se izgleda tiče dosta je lepši, sve je skockano pogotovo settings. Ostaću za sada na LOS , makar do sledećeg update-a, popraviće se to siguran sam.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Jeste, sporiji je. Kažu da prethodne verzije nisu bile takve tako da cenim da će to brzo da bude ispravljeno.

Generalno ovako nemam zamerki.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@Darko1290 Kakvi su utisci, na kom si sad ROM-u?

Meni se cini da na MOKEE 60.1 kamera nije bas na visini zadatka. Mozda je do podesavanja ali fotografije cak i u idealnim uslovima budu preeksponirane... Instalirao sam Open Cameru i malo je bolje ali mi je subjektivni osjecaj da mora kamera biti bolja. Sto se tice baterije, sacekao bih jos sa utiscima ali sam zadovoljan. Radi jako fluidno, nijesam primijetio nikakav lag ili sl... Senzor otiska radi odlicno uz modem 419...
 
Default kamera nije svakako. Ja lično koristim Snap cameru, naravno uz uključene manualne kontrole.

Što se performansi tiče nijedan MM rom nema problema. No rekoh, sada kada kamera radi na Nougatu, MM romovi, bar za mene odlaze u prošlost. Trenutno koristim RR-N.

Iako bih i tamo koristio Mokee MK71.2 zvanična podrška je ipak presudila u korist RR. 4 roma je napravio rus, RR, Dirty unicorns, Mokee i AOSP. Kaže da trenutno istražuje gde je "problem" ali jedino DU ima skor na antutu oko 150.000 dok su ova tri druga na ~110.000 i tu i tamo se oseti lag. Pod tu i tamo podrazumevam recimo skrol u FB i Twitter aplikaciji. Sa druge strane recimo Tapatalk, Instagram itd rade skroz tečno. Takođe u menijima nema seckanja itd. U browseru se pri menjanju tabova primeti lag ili recimo u Gmaps. No sitnice su i verujem da će to da reši koliko danas. Zato i ne prelazim na DU gde je sve to ok jer mi nekako ovaj više leži.
 
Poslednja izmena:
Da da... Malo sam i ja citao o ova 4 koja si pomenuo... Najveci mi je problem sto nemam toliko vremena da ispratim komentare korisnika...

Koju verziju Snap koristis?
 
Poslednja izmena:
Ja pokusah da instaliram Snap 8.2.7 i 8.2.6 obje poslije par sekundi puknu uz informaciju da aplikacija nije licencirana...
Medjutim, nakon toga senzor otiska ne radi... Ne znam je li povezano ali do tog momenta je sve radilo... Hmmm...
Kao da je zablesavila baza otisaka (4 su bila snimljena) - kada na dugme upalim ekran i pokusam skeniranje otiska prijavi try again. Izbrisao sam otiske i ponovo skenirao, sada opet radi normalno...
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam na ovo moje od ranije u vezi sa otiskom - fleshovanje modema 419 je rijesilo stvar... Naravno, hvala Darku...
Kod mene je X829 i MOKEE 60.1
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, koliko mogu vidjeti na specifikacijama Le Max2 podrzava quick charge 2.0 standard...

E sad, dok sam bio na nekom romu koji mi je dosao sa telefonom, brzo punjenje nije radilo (kada sam stavljao usb u slot punjaca koji je za brzo punjenje mozda ga je punio neznatno brzo ili je to bio placebo efekat u mojim mislima)... Nakon instalacije MOKEE rom-a, sam stavio bio opet usb u slot za brzo punjenje, nakon par sekundi prestane da puni telefon, dok u ostala 2 slota koji su za standardno punjenje, punjenje radi...

Sto bi mogao biti razlog da mi ne radi brzo punjenje uz ovakav punjac - AUKEY Quick Charge 2.0 USB Wall Charger (Qualcomm Quick Charge 2.0). Ne znam smijem li link do Aliexpress-a da postavim.
 
A jesi li čekirao quick charge u podešavanjima?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne znam.. meni lepo radi, čak mislim da je quick charge od kad sam LOS 13 uvek uključen (baš se brzo puni i uvek je vruć dok se puni). Moj ti je savet da punis sa originalnim punjačem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno