Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

da li tebi nije jasno sta sam napisao (to je onda tvoj problem)
ili mislis da ono sto sam napisao nije tacno ( o ovome mozemo diskutovati )
tacno je i te kako ali ti ne zelis to da prihvatis zato sto pod:
a) i sam si skolovan da budes menadzer koji musterijama precutkuje bitne detalje ili manipulise informacijama da bi ih naveo da misle ono sto firma za koju radis zeli?
b) si i sam nesvesno deo gomile koju izrabljuju takve korporacije, prodajuci ti hiljadu puta istu stvar, i navodeci te da placas osobine koje skuplji uredjaji imaju ne zato sto su tehnoloski savrseniji vec zato sto su dodatne mogucnosti softwerski otkljucane tj. zakljucane

to ti je isto kao i sa procesorima i grafickim karticama, gde intel koristi isti chip i za celeron i za pentium model, samo sto chip koji ce se prodavati kao celeron pretrpi softwersko hardwerske zahvate da bi radio sporije nego sto stvarno moze.... a fora je sto ti to isto placas u tom slucaju jeftinije, odnosno skuplje (a potpuno isti chip je u pitanju, ili skoro isti)


u tvom odgovoru vidim da je svaka dalja opustena diskusija sa tobom po tom pitanju nemoguca, tako da se izvinjavam ako sam ti drmnuo kavez, nije bilo namerno. Prosto sam smatrao da smem da ukazem na nelogicnost pojedinih tvojih izjava, bez da pretrpim bilo kakve kvalifikacije sa tvoje strane, ali to je, ocito, nemoguce.
Stoga, pozdrav!

U svakom slucaju svaka cast za temu i uputstva koja si dao, a koja su svakako vrlo korisna.
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima.Evo dugo vec citam ,probao sam i dugme trazi ali nigde ni reci o lg42ld550 na 100hz koji imam nameru da pazarim.Koga ne mrzi da mi odgovori kako da otkljucam usb(sad ce neki da popizde posto postavljam vec 1000 puta postavljeno,ali molim za razumevanje jer pitam za bas ovaj model,a za njega kao sto rekoh ne nadjoh nista)i sledece pitanje,vrlo mi vazno, je ima li neki life timer gde bih mogao da proverim da li je tv vec radio?
PS.kupio sam hama daljinac,samo neka mi neko kaze ili bolje potvrdi ono sto sam vec procitao,znaci taksativno sta da pritiskam jer cu bas tako uraditi,naravno sifra za 550 ...jel 0000 ili 0413 ili...
 
pozdrav svima.Evo dugo vec citam ,probao sam i dugme trazi ali nigde ni reci o lg42ld550 na 100hz koji imam nameru da pazarim.Koga ne mrzi da mi odgovori kako da otkljucam usb(sad ce neki da popizde posto postavljam vec 1000 puta postavljeno,ali molim za razumevanje jer pitam za bas ovaj model,a za njega kao sto rekoh ne nadjoh nista)i sledece pitanje,vrlo mi vazno, je ima li neki life timer gde bih mogao da proverim da li je tv vec radio?
PS.kupio sam hama daljinac,samo neka mi neko kaze ili bolje potvrdi ono sto sam vec procitao,znaci taksativno sta da pritiskam jer cu bas tako uraditi,naravno sifra za 550 ...jel 0000 ili 0413 ili...

ajde prvo kupi tv pa vidi da li je otkljucan fabricki ili ne, ako ne onda ovako:
evo jos jednom kako je napisala Sandra Đ.
ja sam svoj tv otključala sa univerzalnim daljinskim upravljacem "Hama"12047 koji sam platila 503,00 din (pretpostavljam da ga neće biti teško nabaviti). Koristila sam sledeći postupak :
-stisni dugme setup i drži 3 sec. dok se ne upali lampica
- kratko stisni dugme tv
- ukucaj kod 0119
- kratko stisni shift
- kratko stisni ok
- kratko shift
Sada Vas univerzalni daljinac radi kao obični daljinac, a da bi se počeo ponašati kao servisni stisni shift kratko da zasvetli lampica (ona treba da ostane da svetli) , a zatim pritisni dume -/-- i dobili ste polja za unos šifre: Za dalji postupak koristite Vaš LG daljinski. Pozdrav

ja imam ld 450 i sifra je bila 0413, u meniju 3 samo divx sa 0 na 1 i izadji iz service menija ugasi i upali tv i to je to. ako je vec otkljucn usb ne diraj nista.
p.s. ako kod tebe nije 0413 u sta sumnjam onda malo izguglaj po netu naci ces koja je sifra.
 
hvala stilgar.Ovog trenutka idem do neptuna,jos danas im je akcija,tako da ga sigurno uzimam danas.Ne verujem da je otkljucan (ni jedan koji sam do sada gledao po raznim trgovinama nije bio)mada na raznim sajtovima pise da550 ima divx hd na usb...ali ja to nigde ne videh.Zato ce raditi hama...malo me brine ta sifra posto ga sa ovog foruma ocigledno jos niko nije otkljucao...ako neko jeste nek javi...thnks
 
super je sto ste se snasli sa tim hama daljincem...
ali i dalje mislim da je mnogo fleksibilnije uzeti neki smartphone (winmo ili symbian) i odgovarajucim programom (opisano na ranijim stranicama) koji od inracrvenog porta pravi daljinski upravljac, uci u service meni televizora... prednost je sto sa telefonom mozete uci u oba servisna menija (pozeljno zbog vise opcija i mogucnosti manipulacije kanalima), dok sa hama daljincem mozete uci samo u osnovni (prvi) servisni meni
 
hvala stilgar.Ovog trenutka idem do neptuna,jos danas im je akcija,tako da ga sigurno uzimam danas.Ne verujem da je otkljucan (ni jedan koji sam do sada gledao po raznim trgovinama nije bio)mada na raznim sajtovima pise da550 ima divx hd na usb...ali ja to nigde ne videh.Zato ce raditi hama...malo me brine ta sifra posto ga sa ovog foruma ocigledno jos niko nije otkljucao...ako neko jeste nek javi...thnks

ista je sifra za ld 320, 350, 420, 450, sto verovatno znaci da cela serija koja je zakljucana koristi isti softver tj istu sifru, kao sto je ona stara serija 2000, 3000, 2510 itd, mada ja mislim da ld550 dolazi otkljucan, a to ces znati kad u meniju od teve-a odes na usb i ako osim mp3 i jpeg ikone imas i movie onda ne treba da bacas pare na hama daljinac.
 
super je sto ste se snasli sa tim hama daljincem...
ali i dalje mislim da je mnogo fleksibilnije uzeti neki smartphone (winmo ili symbian) i odgovarajucim programom (opisano na ranijim stranicama) koji od inracrvenog porta pravi daljinski upravljac, uci u service meni televizora... prednost je sto sa telefonom mozete uci u oba servisna menija (pozeljno zbog vise opcija i mogucnosti manipulacije kanalima), dok sa hama daljincem mozete uci samo u osnovni (prvi) servisni meni

lepo je to zamisljeno kupimo jedan htc za 250e da bi otkljucali i drugi service menu, ali ja postavljah pitanja ovde:
zna li ko sta jos moze da se otkljuca osim divx-a, thx calibracija ili mozda da se promene osnovne postavke za sliku kontrast, gama, dinamika,bela, crna, boja sve su to cifre koje mogu da se povecaju ili smanje a da se ne brikne tv al ne dobih odgovor. Tako da mislim da umesto tih skupih telefona bolje je da kupimo lg 370 blu ray koji uz put cita i mkv i mirna bosna ustedecemo i 500 din za hamu:)
 
ma ko te tera da ih kupis..
vecina ljudi ih vec ima...

okreni se malo oko sebe, ne nose svi telefon od 20e...
imas valjda nekog drugara sa smartphone... na kraju krajeva ne treba htc moze i bilo koja smartphone nokia (symbian) i infracrvenim portom.. tebi treba samo na par minuta, instaliras posao i zavrsis stvar... to sto ja imam htc winmo i sto sam tako zavrsio ne znaci da moraju i svi (vecina ipak pre ima symbian nego winmo tako da...)

u drugom servisnom meniju (koji ne dobijas sa tom hamom) mozes da iskljucis pauzu od 2 sek izmedju promene kanala (na zalost, odnosi se samo na sliku a ne i na zvuk).. kao i da izvrsis backup liste kanala (i da zatim taj fajl editujes na kompjuteru i vratis nazad)... dobices lepo slozene tv kanale sa dugackim imenima za svaki (a ne uz onaj limit od 6-7 karaktera koliko imas preko daljinca)...

malo li je?
 
Poslednja izmena:
ma ko te tera da ih kupis..
vecina ljudi ih vec ima...

okreni se malo oko sebe, ne nose svi telefon od 20e...
imas valjda nekog drugara sa smartphone... na kraju krajeva ne treba htc moze i bilo koja smartphone nokia (symbian) i infracrvenim portom.. tebi treba samo na par minuta, instaliras posao i zavrsis stvar... to sto ja imam htc winmo i sto sam tako zavrsio ne znaci da moraju i svi (vecina ipak pre ima symbian nego winmo tako da...)

u drugom servisnom meniju (koji ne dobijas sa tom hamom) mozes da iskljucis pauzu od 2 sek izmedju promene kanala (na zalost, odnosi se samo na sliku a ne i na zvuk).. kao i da izvrsis backup liste kanala (i da zatim taj fajl editujes na kompjuteru i vratis nazad)... dobices lepo slozene tv kanale sa dugackim imenima za svaki (a ne uz onaj limit od 6-7 karaktera koliko imas preko daljinca)...

malo li je?

da budem iskren malo:) koristim iptv a uzeo sam da probam i sbb 3d, ono sto mene nervira su fabriska setovanja za sliku, hd signal sa sbb-a (onih 6 kanala) slika sa pc-ija, ps3 i bd playera kao i sa xboxa360 je odlicna ali tv slika je malo zamucena, fali joj ostrine. pricam konkretno o LD450. Ceo softwer koji lg koristi je na linuxu, naleteo sam slucajno na jedan sajt gde ljudi podesavaju lgijev softvare iz linux konzole. Mogucnosti su verovatno mnogo vece nego prosto otkljucavanje usb zbog mkv-a.

evo primera:

saturn7 firmware (ld450) on saturn6 (pk250) seems to work...

Hi all,

Came yesterday to my mind that possibly saturn7 was "simply" an evolution of saturn6 and that saturn7 firmware or at least binaries could work on saturn6.

For that I unsquashed a rootfs of 42ld450(saturn7) firmware to a USB disk and chrooted to it on my 50pk250 (saturn6), here is the result log :

Mounting the drive where 42ld450 rootfs was copied :
# mount -t ext2 /dev/sda4 /mnt/usb1/Drive4
[ 252.154000] EXT2-fs warning: mounting unchecked fs, running e2fsck is recommended

Change dir to rootfs of 42ld450 :
# cd /mnt/usb1/Drive4
# cd 42ld450_rootfs

Chroot to it :
# chroot .


BusyBox v1.14.1 (2010-01-08 15:49:11 KST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/bin/sh: can't access tty; job control turned off
/ #

As I did not only unsquashed the rootfs but also the addon (with stagecraft ...), tryed some further :
# cd addon
/mnt/addon # ls
bin contents lib res stagecraft
# cd stagecraft/
/mnt/addon/stagecraft # ls
bin lib
/mnt/addon/stagecraft # cd bin
/mnt/addon/stagecraft/bin # ls
stagecraft
/mnt/addon/stagecraft/bin # ./stagecraft
./stagecraft: error while loading shared libraries: libdirectfb-1.2.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Some issue with sahred libraries, certainly need to initialise path to them.

But seems promising...

Arno

ili za pojavu crvene linije:

Possible approach to red line problem solution

Looked at Scaler sources and here that I found:

This is PQ tables (must be inside Release, actually!)




//HDMI_1080p_60hz, 60
{
PQ_IP_NULL, PQ_IP_NULL, PQ_IP_NULL, PQ_IP_YCdelay_OFF_Main, PQ_IP_PreFiler_OFF_Main,
PQ_IP_PreScalingFilter_InvSinc6Tc4p4Fc22Apass001Astop15_DS_Main, PQ_IP_CTI_HD_Main, PQ_IP_444To422_444To422_Main, PQ_IP_PreSNR_HD_Main, PQ_IP_DNR_HD_Main,
PQ_IP_PostCCS_OFF_Main, PQ_IP_PNR_OFF_Main, PQ_IP_420CUP_OFF_Main, PQ_IP_MADi_P_MODE_MOT10_Main, PQ_IP_EODi_OFF_Main,
PQ_IP_Film_OFF_Main, PQ_IP_SNR_H_1080p_Main, PQ_IP_HSP_YC_Up_Main, PQ_IP_VSP_YC_Up_Main, PQ_IP_HnonLinear_OFF_Main,
PQ_IP_SRAM1_InvSinc4Tc4p4Fc85Fstop134Apass01Astop50_Main, PQ_IP_SRAM2_InvSinc6Tc4p4Fc94Fstop134Apass01Astop60_Main, PQ_IP_422To444_ON_Main, PQ_IP_Peaking_H_1080p_Main, PQ_IP_SwDriver_ALL_Main,
PQ_IP_Color_H_1080p_Main, PQ_IP_Display_ALL_Main, },


/DVI_Dsub_HDMI_RGB_PC_Hup_Vup, 80
{
PQ_IP_NULL, PQ_IP_NULL, PQ_IP_NULL, PQ_IP_YCdelay_OFF_Main, PQ_IP_PreFiler_OFF_Main,
PQ_IP_PreScalingFilter_InvSinc6Tc4p4Fc22Apass001Astop15_DS_Main, PQ_IP_CTI_OFF_Main, PQ_IP_444To422_444_10BIT_Main, PQ_IP_PreSNR_OFF_Main, PQ_IP_DNR_OFF_Main,
PQ_IP_PostCCS_OFF_Main, PQ_IP_PNR_OFF_Main, PQ_IP_420CUP_OFF_Main, PQ_IP_MADi_P_MODE_Main, PQ_IP_EODi_OFF_Main,
PQ_IP_Film_OFF_Main, PQ_IP_SNR_PC_mode_Main, PQ_IP_HSP_RGB_Up_Main, PQ_IP_VSP_RGB_Up_Main, PQ_IP_HnonLinear_OFF_Main,
PQ_IP_SRAM1_InvSinc4Tc4p4Fc75Fstop124Apass0001Astop40_Main, PQ_IP_SRAM2_InvSinc6Tc4p4Fc87Fstop124Apass01Astop50_Main, PQ_IP_422To444_OFF_Main,
PQ_IP_Peaking_PC_mode_Main, PQ_IP_SwDriver_ALL_Main,
PQ_IP_Color_PC_mode_Main, PQ_IP_Display_ALL_Main, },

We see in bold changed parts. All seems nod bad here.

Underlined thing is prescaler filter, it remains.
Read here - http://en.wikipedia.org/wiki/Ringing_artifacts#sinc_filter
We have inverse sinc filter. And it have ability to make artifacts and such color blurring (as it is FIR filter).
For first one we have PQ_IP_PreScalingFilter_CB (it is just copy version, use for divx player btw).

But we have another suspect here:

PQ_IP_444To422_444To422_Main,
PQ_IP_444To422_444_10BIT_Main, - we have this in PC mode
PQ_IP_444To422_444_8BIT_Main, - may be change to this
PQ_IP_444To422_OFF_Main, - or even better to this.

But first thing seems like more probable solution.

Kapiras, otkljucavanje usb-a je igra za decu, ajmo da se malo pozabavimo ozbiljnijim stvarima, ima neki linuksas ovde :)

evo linka za sajt
http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forum.cgi
 
Poslednja izmena:
lepo sto si to sve otkrio
ali znas sta, otkrio si rupu na saksiji..
koga je interesovalo, to je davno otkrio.. nije problem taj sajt nego da se uradi nesto konkretno novo

vidis i sam da tamo vrte uglavnom istu pricu, nema realnom napredka osim sto su uspeli da kompajliraju kernal za taj linux u lg televizorima (iz 2009. godine) i da ubace podrsku za wireless preko onih wifiUSB kartica... tako da mozes, ako imas laptop ili wifi karticu u kompjuteru da serujes foldere i pustas filmove na TV koji se fizicki nalaze na tvom kompjuteru u drugoj sobi

problem je samo u tome sto da bi koristio te modifikacije, moras povezati kompjuter serijskim portom sa televizorom i zadavati komande iz konzole (barem u prvo vreme, dok zamenis kernal)...

nisu napravili EPK fajl za automatski upgrade
 
lepo sto si to sve otkrio
ali znas sta, otkrio si rupu na saksiji..
koga je interesovalo, to je davno otkrio.. nije problem taj sajt nego da se uradi nesto konkretno novo

vidis i sam da tamo vrte uglavnom istu pricu, nema realnom napredka osim sto su uspeli da kompajliraju kernal za taj linux u lg televizorima (iz 2009. godine) i da ubace podrsku za wireless preko onih wifiUSB kartica... tako da mozes, ako imas laptop ili wifi karticu u kompjuteru da serujes foldere i pustas filmove na TV koji se fizicki nalaze na tvom kompjuteru u drugoj sobi

problem je samo u tome sto da bi koristio te modifikacije, moras povezati kompjuter serijskim portom sa televizorom i zadavati komande iz konzole (barem u prvo vreme, dok zamenis kernal)...

nisu napravili EPK fajl za automatski upgrade

da mi je trebao tv sa wifi uzo bi skluplji model. u tom servisnom meniju imas definiciju za boje rgb kao i kontrast i sve ostalo. da pojednostavim pitanje: ima li nekog ko je dovoljno strucan da kaze koje su to brojke koje treba podesiti da bi ona osnovna "fabricka"slika bila sto bolja a ako neko zna jos i finija podesavanja odlicno. Neki serviser LG-ija raspolozen da podeli znanje i iskustva.
inace saturn 7 je tjuner koji je u modelima za 2010g.
nema razloga da se ljutis i pominjes rupu na saksiji, ja neznam kako da odradim to sto hocu a znam sta hocu i pretpostavljam da moze. Ako neko zna nek kaze ako hoce ako ne nikom nista, nije ovo jedini forum na temu kako da se otkljuca usb:)
 
Poslednja izmena:
saturn7 nije samo tuner nego celokupna maticna ploca ... kompletno resenje... mini kompjuter sa visokointegrisanim cipom koji u sebi sadrzi cpu i dsp i jos svasta-ponesto...
oni svoj board interno zovu saturn7.. iz 2009.godine su bili saturn6... ima LG jos modela, ali ova 2 su nekako zazivela na ovom topicu od pocetka (svi znamo zasto)

to sa brojkama u servisnom meniju ti mozda nece ni trebati.. imas onaj deo u 'video' za podesavanje slike po profilima, a imas mogucnost da napravis i svoje profile.. tamo ima stavka "advanced" u kojoj mozes da podesavas boje u sitna crevca po milion parametara i to direktno iz standardnog menija , sve preko daljinca... ne treba ti svemirska tehnologija i poznavanje servisnog menija... cini mi se da sam ja licno ranije na ovom topicu (zaboravio sam tacno) copy/paste 2-3 sablona za sto bolju sliku (a koristeci napredne opcije o kojima pricam)... ima toga i na netu, ja sam nasao na nekom ruskom sajtu...

sa druge strane, zasto ne bismo flesovali modifikovani kernal u nas LG? i tako dobili wifi koji je rezervisan za skuplje modele? i tako se radi samo o softweru a LG namerno manipulise mogucnostima televizora da bi imao prilike da iscedi sto vise novca od onih koji hoce sto vise mogucnosti.. ja razumem da se za hardwerske mogucnosti/inovacije treba izvaditi novac (kvalitetniji panel, frc chip za 100/200hz osvezavanje... itd. itd. itd) ali da ti ljudima softwerski uskracujes mogucnosti to je pokvareno, u osnovi. problem je sto hakeri nisu uspeli da rekreiraju EPK format i da u njega upakuju izmenjeni kernal a ti samo da ga flesujes, nego mora komplikovanim putem, koji nije za svakoga.. ali onaj ko zna da odradi, dobije wifi preko usb-a... :)
 
saturn7 nije samo tuner nego celokupna maticna ploca ... kompletno resenje... mini kompjuter sa visokointegrisanim cipom koji u sebi sadrzi cpu i dsp i jos svasta-ponesto...
oni svoj board interno zovu saturn7.. iz 2009.godine su bili saturn6... ima LG jos modela, ali ova 2 su nekako zazivela na ovom topicu od pocetka (svi znamo zasto)

to sa brojkama u servisnom meniju ti mozda nece ni trebati.. imas onaj deo u 'video' za podesavanje slike po profilima, a imas mogucnost da napravis i svoje profile.. tamo ima stavka "advanced" u kojoj mozes da podesavas boje u sitna crevca po milion parametara i to direktno iz standardnog menija , sve preko daljinca... ne treba ti svemirska tehnologija i poznavanje servisnog menija... cini mi se da sam ja licno ranije na ovom topicu (zaboravio sam tacno) copy/paste 2-3 sablona za sto bolju sliku (a koristeci napredne opcije o kojima pricam)... ima toga i na netu, ja sam nasao na nekom ruskom sajtu...

sa druge strane, zasto ne bismo flesovali modifikovani kernal u nas LG? i tako dobili wifi koji je rezervisan za skuplje modele? i tako se radi samo o softweru a LG namerno manipulise mogucnostima televizora da bi imao prilike da iscedi sto vise novca od onih koji hoce sto vise mogucnosti.. ja razumem da se za hardwerske mogucnosti/inovacije treba izvaditi novac (kvalitetniji panel, frc chip za 100/200hz osvezavanje... itd. itd. itd) ali da ti ljudima softwerski uskracujes mogucnosti to je pokvareno, u osnovi. problem je sto hakeri nisu uspeli da rekreiraju EPK format i da u njega upakuju izmenjeni kernal a ti samo da ga flesujes, nego mora komplikovanim putem, koji nije za svakoga.. ali onaj ko zna da odradi, dobije wifi preko usb-a... :)

podesavao sam expert setovanja do sitnih crevca ali postavlja se i pitanje njihovog izvora slike (koristio sam primer kalibracije lika sa avs foruma iz treda lg ld450) bilo je na avs forumu dobrih primera, ali mislio sam da neko ko koristi ovdasnje izvore da ne kazem analogni signal a razume se u kalibraciju podeli setovanja sa nama, ili sa sbb-ovog 3d kod koga ako je signal los i slab na analognom isti je i na digitalnom, hocu da kazem slika je isto losa ali je digitalna razmrljotina:) Ali ok je razumeli smo se u osnovi LG ima dosta mogucnosti za "ispipavanje" a ne samo usb.
 
Poslednja izmena:
ako mogu za trenutak da vratim stvri na ove proste ali meni sada najvaznije...znaci kupio sam danas ld550 i evo gledam tv programe i svrbe me prsti da odradim odkljucavanje usb,ali posto sam total amater, frka mi...kontam nece biti problema do pritiska na dugme_/_ _ e sada> da li uzimam lg daljinac i ukucam 0413 ili ukacam sa hame?Kad to ukucam sta pritisnem na lg daljincu,dugme menu?Onda strelicama dodjem na opciju 3 i tu pise 0 a ja ukucam na daljincu 1 ili strelicom u desno promenim u 1?Sta pritisnem kad to uradim da bih izasao?Eto,koga ne mrzi ..jes da davim,ali jbga frka
 
lepo su ti rekli ljudi da proveris prvo da USB nije vec otkljucan.. za taj model je moguce da jeste...
tj. ako jeste neces morati nista da diras, samo ubodes usb flesku i gledas filmove
citaj malo, ne moras stare postove, to je neko napisao na prethodnoj strani.. :)
 
ako mogu za trenutak da vratim stvri na ove proste ali meni sada najvaznije...znaci kupio sam danas ld550 i evo gledam tv programe i svrbe me prsti da odradim odkljucavanje usb,ali posto sam total amater, frka mi...kontam nece biti problema do pritiska na dugme_/_ _ e sada> da li uzimam lg daljinac i ukucam 0413 ili ukacam sa hame?Kad to ukucam sta pritisnem na lg daljincu,dugme menu?Onda strelicama dodjem na opciju 3 i tu pise 0 a ja ukucam na daljincu 1 ili strelicom u desno promenim u 1?Sta pritisnem kad to uradim da bih izasao?Eto,koga ne mrzi ..jes da davim,ali jbga frka

au bre pa ti ko da ne citas sta ti pisemo. batali hamu sad. uzmi lg daljinac i pritisni menu idi na my media i ako imas tri ikone movie list photo list i music list sve je otkljucano i nediraj nista, ako ima samo dve tj photo i music onda otkljucavas usb. na hami ides -.-- a onda sifru 0413 sa lg daljinca prati uputstvo sa prethodne strane i to je sve. prvo proveri pa onda se hvataj hame.
 
Poslednja izmena:
ma nije otljucan,to sam vec rekao,a ako nisam evo sad kazem...probao sam na vise mesta,nije otkljucan,ni ovaj koji sam kupio nije ...
 
kako bre ne citam,oci mi ispadose...rekao sam vec na pocetku USB NIJE OTKLJUCAN NA MODELU LG42LD550 sta god vam pisalo na kartici ispred tva,znajte da nije otkljucan,ako utaknete usb dobicete samo dve ikone:music i slike ,nema film,NEMA MOVIE!!!e sada ko je radio sa hama a voljan je da pomogne neka pise...
 
kucas te 4 brojke i stisnes ok i eto tebe u service meni-ju...kod ld350-ke su bile 0000(4 nule) za ulazak u meni
 
bar ti je usb otkljucan
ja kad sam kupio prosle godine lh3000, mogao sam da se slikam sa USB... nije davao znake zivota ni na slike ni na muziku ni na filmove..

servisni meni je bio potreban da se uopste ukljuci kao port + dodatna opcija za divx(hd)

ti imas bar nesto fabricki, nije ni to lose

(salim se malo)
 
ok Stilgar,znaci u polje -.--kucam 0413 sa lg daljinca?

da, i odes na tool options 3 u polje divx umesto 0 promeni na 1 i izadji iz service menija.ugasi i upali tv i to je to.
Pretpostavljam da nam je softver isti jel je ista serija LD sa izmenom sto tvoj tv ima 100hz i neki hdmi vise ali osnova je ista.
p.s. ako bas ne mozes da se snadjes a iz bg doci cu da ti pokazem i namestimo zajedno, besplatno naravno.
 

Prilozi

  • tool3.jpg
    tool3.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
uradio danas i aktivirao usb.Sve je proslo glatko.Stilgar hvala,narocito hvala za sliku jer sam se upravo najvise bojao kakav me dijalog ceka.E sada malo(malo vece) razocaranje:MP4 mi nema ton,da li je i kod tebe tako ili...znaci probao sam wmv,vob,flv,mkv,to je perfekt a mp4(I am legend trailer_ the last man on the earth,) slika prva liga ali nema ton ???
 
uradio danas i aktivirao usb.Sve je proslo glatko.Stilgar hvala,narocito hvala za sliku jer sam se upravo najvise bojao kakav me dijalog ceka.E sada malo(malo vece) razocaranje:MP4 mi nema ton,da li je i kod tebe tako ili...znaci probao sam wmv,vob,flv,mkv,to je perfekt a mp4(I am legend trailer_ the last man on the earth,) slika prva liga ali nema ton ???

nijedan mkv koji je dts nema zvuk sve moras da kovertujes u ac3, tj nisu svi standardi podrzani konkretno ja sam ga otkljuco eto da ga otkljucam:D ali koristim htpc pa se ne bakcem sa usb-om uopste, nerviralo me sto sam znao da moze a nije fabricki omogucen. sto kaze xwolf "prljava igra sa naivnim korisnicima":)
 
xWoLf a i ostali koji vam je firmware na TV-u?

trenutno je poslednja verzija 3.67
 
KAko ste resili zvuk sa usb playera preko izlaza za slusalice ili nesto drugo,da li je neko probao preko digital out-a,ja sam cuo neke price da se ne cuje preko njega vec samo na izlazu za sluske..a na njemu je zvuk slabasan...krastavac to je jedina mana TV-a..Imam 42 LH 3000..POZZ
 
Drug ima 32LH3000 i Genius 5.1 5000 i nakacio je tv na izlaz za slusalice doticne zvucnike i pustio film sa usb-a. Mogu reci da to i nije bilo tako tiho.
 
kupio bih neki externi hard disk (500giga najmane) da ga zakacim na ovaj otkljucani :)USB.Ima li neka dobra preporuka (kvalitet/cena)
 
klasicno transcend eksterni 2.5" diskovi.. oni sto se reklamiraju kao otporni na padove, u gumenom kucistu...

naravno, pricu o otpornosti sthvati uslovno, vise kao reklamu, i cuvaj ga dobro, radice ti dugo i stabilno... :)

mene moj dobro slusi, a nosao sam ga svuda...
 
62-1540


taj?
 
Nazad
Vrh Dno