Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

Citiram korisnika: xWoLf
evo u attachmentu.. ovo sam skinuo sa jednog ruskog foruma
mozda postoje i novije verzije, nisam ponovo proveravao...

sav tekst je na ruskom, ali je logicno gde je sta, pa se mozete snaci i ovako..
upotrebljivo je

znaci, odete sa daljincem (hehehehe) u onaj 2. servisni meni
i tamo NISTA ne menjate, ali kad se pojavi (lozinka je i dalje 0000) pritisnete dugme 'menu' na daljincu... jedna od tih opcija, nisam tacno siguran kako se zove, ali asocira na kanale po imenu, ide u meni za backup memorisanih radio/tv/digitalnih kanala... samo odaberete ime i lokaciju na usb uredjaju i to je to..

e sad taj tll fajl sa usb ucitate na kompjuteru u jedan od ova 2 programa, i editujete imena kanala (nemojte mnogo tumbate po opcijama, vec samo ukucajte imena.. to sam probao i radi)..... onda po istom postupku, ali birajuci opciju load umesto save u onom meniju u 2. servisnom meniju... vratite taj fajl u televizor i imacete imena kanala uz svaki kanal... a i ako izgubite kanale, samo uvezete ovaj fajl.... i to je to...

jos jedna napomena, ne znam da li radi automatski, ali zadnji put kad sam uradio firmware update sa 3.40 na 3.55 imao sam u root-u usb fleske i modifikovani tll fajl... kad se zavrsio update i restartovao televizor.. kanali su svi bili tu, tj. nije prijvaio da je memorija prazna kao sto se desavalo ranije pri update-u.... mozda je to osobenost 3.55 firmware-a a mozda je sam televizor automatski ucitao tll fajl sa fleske (ako ga nadje).... to bi bilo to... javite rezultate... mozda neko moze da edituje programe i da ih prevede na srpski (srpsku latinicu)..... da se ne zlopatimo sa ruskom cirilicom





Da li je ovo (da AUTOMATSKI ucita tll fajl sa fleske) jos neko uspeo?
 
nisam pokusavao da automatski ucitam, a i sta ce ti to kad je ovako "rucno" prosto :)
 
Ljudi ima LG LH2000 od letos ali nisam znao za ovu foru sa USB-om, pre neki dan sam slucajno naleteo na ovu vasu diskusiju i naravno odmah to isprobao na mom Tv-u.Proverio sam firmware i bio je 3.15, ali da bih mogao da proverim firmware morao sam da promenim zemlju i mislim da sam stavio Hrvatsku jer kod nas u meniju ne postoji opcija dijagnostik(naravno kanali su se izbrisali).Nakon toga starom forom OK-OK ukljucio USB i savrseno radi.Sa ovim 3.15 firmwerom ja imam i podesavanje titlova ,malo gore i malo dole, sinhronizaciju kasnjenja titlova i nekoliko vrste titlova (cirilica 1,2..).Da li imam potrebe da menjam firmware na 3.55 i sta bih tim dobio jer napominjem i sa ovim dobro radi ?I jos jednom hvala svim ucesnicima ove teme na ovim informacijama i samo napred !!!!
 
Nasao sam odlican skup alata za konverziju DTS u AC3. Radi se o Vid2Eva alatu (www.vid2eva.com). Uputstvo za upotrebu je u obliku .pdf fajla. Konverzija zvuka se radi na sledeci nacin: desni klik na zeljeni fajl u okviru Windows Explorera >> Transcode Audio... Moguce je podesiti sve bitne opcije - da li zadrzati stari DTS u okviru .mkv fajla, koliki je bitrate za stereo, surround, itd...
 
Poslednja izmena:
nisam pokusavao da automatski ucitam, a i sta ce ti to kad je ovako "rucno" prosto :)

Svaki novi firmware update za obicne korisnike (mislim na one koji nemaju mogucnost da udju u servisni meni >3.15 pomocu raznih telefona...) pravi "problem" sa unosom rasporeda TV kanala. Tu bi i te kako dobro dosla pomoc onih koji su to uspeli da to odrade automatski. Ocigledno je da je ovo jedino xWoLf -u poslo za rukom.
 
to sto je meni poslo za rukom mozda i nije to sto lici.. mozda jednostavno upgrade 3.40 -> 3.55 ne povlaci za sobom gubljenje definisanih kanala...

mozda je skriveni feature da ako se u 'root'-u usbfleske (gde je onaj LG_DTV folder sa firmware) nalazi TLL fajl, biva automatski ucitan kad zatreba nakon uspesnog upgrade-a... ja nisam nista drugo ni radio osim sto se taj fajl slucajno nasao tu...

kako god, cak i da jeste automatika u pitanju, da bi uopste dobili TLL fajl svojih kanala morate uci u 'service menu 2' (onaj drugi).. a to necete moci bez 3.15 firmware (menu+menu je tajni kod za sm2.... ok+ok je za sm1) ili telefona koji glumi LG_remocon. (tamo se i radi snimanje i ucitavanje liste kanala)
 
to sto je meni poslo za rukom mozda i nije to sto lici.. mozda jednostavno upgrade 3.40 -> 3.55 ne povlaci za sobom gubljenje definisanih kanala...
(Na zalost kod mene nije ucitao tll fajl)
mozda je skriveni feature da ako se u 'root'-u usbfleske (gde je onaj LG_DTV folder sa firmware) nalazi TLL fajl, biva automatski ucitan kad zatreba nakon uspesnog upgrade-a... ja nisam nista drugo ni radio osim sto se taj fajl slucajno nasao tu...
(bez obzira sto je tll bio u LG_DTV)
kako god, cak i da jeste automatika u pitanju, da bi uopste dobili TLL fajl svojih kanala morate uci u 'service menu 2' (onaj drugi).. a to necete moci bez 3.15 firmware (menu+menu je tajni kod za sm2.... ok+ok je za sm1) ili telefona koji glumi LG_remocon. (tamo se i radi snimanje i ucitavanje liste kanala)

Ok. Da ne gubimo vreme (bar za sada) na ovim stvarima.

- Ako hocete firmwere >3.15 i nemate mob. koji glumi LG_remocon probajte gore navedeno pa javite da li ste uspeli.

- Ako zelite da ostanete na 3.15 onda je opcija sa rucnim ucitavanjem OK.

- Ako imate mob. koji glumi LG_remocon blago vama.
 
to sto je meni poslo za rukom mozda i nije to sto lici.. mozda jednostavno upgrade 3.40 -> 3.55 ne povlaci za sobom gubljenje definisanih kanala...

mozda je skriveni feature da ako se u 'root'-u usbfleske (gde je onaj LG_DTV folder sa firmware) nalazi TLL fajl, biva automatski ucitan kad zatreba nakon uspesnog upgrade-a... ja nisam nista drugo ni radio osim sto se taj fajl slucajno nasao tu...

kako god, cak i da jeste automatika u pitanju, da bi uopste dobili TLL fajl svojih kanala morate uci u 'service menu 2' (onaj drugi).. a to necete moci bez 3.15 firmware (menu+menu je tajni kod za sm2.... ok+ok je za sm1) ili telefona koji glumi LG_remocon. (tamo se i radi snimanje i ucitavanje liste kanala)

Znam da nije isti tv ali sam ja na svom 32LG2000 napravio update sa 3.42.1 na 3.51.1 i nije resetovao kanale. Negdje sam pronasao da ako firmware ne donosi nesto "revolucionarno" onda nece ni resetovati kanale.
 
otkljucavanje usb a za sony kdl lcd 32p5500 help !!!

Po zamisli LG-a samo skuplji modeli sa oznakama 5000/7000 imaju funkcionalni USB port , dok kod nizih modela (lh2000/lh3000/lf2510...) USB postoji, ali je namenjen samo za upgrade firmware-a i servisere/operatore...

po pisanju ljudi sa foruma AVforums, konkretno


a za vise informacija, overite linkove
http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/
http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1012225-usb-port-new-lg-lcd-lh-series.html (WOW!! :D )

ispada da se te opcije mogu ukljuciti i kod tih jeftinijih modela, sto navodi na cinjenicu da je maticna ploca u svim modelima te serije lhxxxx ista, i sve koriste isti firmware (tj firmware je oko 20mb i univerzalan je za SVE televizore iz te serije, osim par izuzetaka kod lh7000, procitati pazljivo na gornjem forumu). Po onome sto su ljudi uradili, nakon modifikaciju u servisnom meniju. televizor je u stanju da pusta i MKV fajlove sa 720/1080p h.264 slikom i aac/ac3/mp3 zvukom (DTS ne prolazi, ali to je najmanji problem.. postoji program koji za 20-30minuta prepakuje DTS u ac3 u narodskim mkv izdanjima koje skidamo sa neta)

usteda je poprilicna jer ispada da za 42" LG lh3000 (koji je ustvari isto sto i lf2510, tako bar kazu, DA LI JE ISTINA?) KOJI KOSTA oko ~70.000 dinara, uz modifikaciju/hack u servisnim podesavanjima, ukljucujete USB port i mozete da gledate slike/filmove (u svim poznatim formatima) slusate muziku

ono sto nije podrzano je wmv/wma, DTS ne radi i prevodi/subtitles moraju u svakom slucaju biti u istom folderu gde je i film (pozeljno istog imena)...

za sve ostalo kazu da gruva samo tako.....
za 70.000 dinara dobiti mkv/avi/mp3/aac/ac3/jpg plejer i 42" fullHD televizor.... ja ne znam....

jedino me jos zanima ima li u Srbiji lh3000 model, posto vidim da uglavnom nude lf2510 (koji je, kazu, isto to samo za istocno trziste). lh3000 sam video samo u tehnomaniji da je na stanju... za tih 70.000 (i nesto malo vise) dinara.

ako se upustite u ovu avanturu, obratite paznju na informacije sa gornjih linkova.. kombinacija tastera za ulazak u servisni meni radi samo do firmware-a 3.15 (neophodno da se promene stavke za usb/mkv)... najnoviji firmware je 3.37, ali kazu da u njemu i 3.24 ne radi ta kombinacija tastera (ili su je iskljucili, ili je promenjena.. u svakom slucaju operateri i serviseri imaju poseban daljinac za svoje potrebe, koliko sam procitao, pa im ta kombinacija tastera sa obicnog daljinca nije ni potrebna)... ali nista se ne gubi na funkcionalnosti, ako imate veci firmware od 3.15, uradite downgrade na 3.15 pa promenite servisna podesavanja, zatim upgrejdujete na 3.37. vise necete moci da udjete u servisni meni, ali opcije koje ste promenili OSTAJU, tj. USB/avi/jpg/mp3/mkv RADE I DALJE. ukoliko imate manji firmware od 3.15, promenite podesavanja i predjite na 3.37... firmware 3.15 i 3.37 imam ja i mogu da postavim negde na net, ako ne mozete da nadjete... a linkove za iste sam nasao medju postovima na gornjem forumu ...

javljajte utiske...

DODATAK:
Zaboravih da kazem, USB port postaje operativan, ali to ne znaci da morate da ubodete samo usbflash u njega (i tako je beskoristan za 1080p mkv , jer je protok koji oni vuku cesto veci nego sto fleska moze da isporuci, a i kapacitet je problem). mozete u njega ustekati bilo koji 2.5"/3.5" HDD, bilo kao eksterni, bilo preko HDD usb fioke.

Cao !!
Bio bih Vam veoma zahvalan ako znate na koju foru mogu da otkljucam usb na sony kdl lcd 32p5500 televizoru !!
Moj telefon je 063-10-22-826 Aleksandar
Unapred zahvalan !!!!!!!!!!!
 
Apelujem da tema ide u sticky, definitvno zaslužuje
 
Ljudi ima LG LH2000 od letos ali nisam znao za ovu foru sa USB-om, pre neki dan sam slucajno naleteo na ovu vasu diskusiju i naravno odmah to isprobao na mom Tv-u.Proverio sam firmware i bio je 3.15, ali da bih mogao da proverim firmware morao sam da promenim zemlju i mislim da sam stavio Hrvatsku jer kod nas u meniju ne postoji opcija dijagnostik(naravno kanali su se izbrisali).Nakon toga starom forom OK-OK ukljucio USB i savrseno radi.Sa ovim 3.15 firmwerom ja imam i podesavanje titlova ,malo gore i malo dole, sinhronizaciju kasnjenja titlova i nekoliko vrste titlova (cirilica 1,2..).Da li imam potrebe da menjam firmware na 3.55 i sta bih tim dobio jer napominjem i sa ovim dobro radi ?I jos jednom hvala svim ucesnicima ove teme na ovim informacijama i samo napred !!!!

Ja i dalje guram sa firmwerom 3.15, jer ako stavim 3.55 i onda neko ishakuje neko novu opicju mogu da se slikam posto nemam drugi nacin da otvorim service menu 1,2 :)
A 3.15 cepa odlicno, zadovoljan sam.

Ovo je nekada rekao xWolf:

ja sam ga danas instalirao (novi fw) i tesko je reci sta je novo drugachije, osim da sve izgleda isto kao i pre.

ono sto mi nije radilo pre, ne radi ni sad (neki specificni mkv sa x264+ac3 u 1080p), tako da mi je euforija splasnula..

lag pri promeni kanala je prisutan i dalje (nemam pojma zasto to ne promene, kad i najeftiniji krsh televizori od <100 evra menjaju kanale maltene trenutno)... cudilo bi me da je ovo namerno, tj. neka vrsta "feature"-a

procitao sam na nekim forumima da su unapredili podrsku za dTV (digitalna televizija), sto meni (jos) nista ne znachi, jer nemam takve kanale. Svodi se na to da ima vise opcija, i pokazuje snagu signala i tao te dzidza-bidze.... ovo neka provere oni koji gledaju/imaju digitalne kanale.
 
A jel zna neko mozda sta mu dodje ovo LG Hotel Mode Setup?
To se nalazi u onom meniju gde se cuvaju u loaduju kanali.
 
I kod brata otključan LG LF 2510,uz pomoć Nokia E 51.
 
Da li moze 2,5'' eksterni HDD koji ima 2 usb da se kaci na lf2510(jedan usb je valjda za napajanje). Ukratko, da li uzeti 3,5'' eksterno kuciste sa napajanjem ili manji 2,5'' hdd?
 
Može, ja ga koristim (Transcend 320GB, 2,5") samo na jednom USB kablu sa 32LF2510 i radi odlično. Drugi USB kablić je za starije računare koji ne mogu da isporuče dovoljno struje kroz USB port, pa se dodatno napajaju preko još jednog.
 
Ljudi,
da li je neko mozda pokusao da 3.55 firmware spusti na 3.40, pa onda na 3.15 kako bi se izbegao problem sa bojama?
(nemam mobilni sa operativnim sistemom, a vec sam odradio upgrade na 3.55, pa razmisljam kako da ga opet spustim na 3.15 bez brljanja slike...)
 
Ljudi,
da li je neko mozda pokusao da 3.55 firmware spusti na 3.40, pa onda na 3.15 kako bi se izbegao problem sa bojama?
(nemam mobilni sa operativnim sistemom, a vec sam odradio upgrade na 3.55, pa razmisljam kako da ga opet spustim na 3.15 bez brljanja slike...)

bolje nadji nekog drugara sa odgovarajucim telefonom, pa se igrajte sa televizorom (samo nemojte da preterate)

lakse je i bezbolnije, nego downgrade/upgrade varijante
 
Ovo je iz uputstva za LG
Podržani su samo fotografije (JPEG), muzika (MP3) i filmovi
(DAT, MPG, MPEG, VOB, AVI, DIVX, MP4, MKV, TS, TRP, TP)
(samo 32/37/42/47LH49**, 32/37/42/47LH50**,
32/37/42/47LH70**, 50/60PS70**, 50/60PS80**).

Da li je jneko pokusao da reprodukuje neki TS fajl .Kod mene nije hteo da ga prepozna. 42LF2510 fw3.55
 
Ja pustam normalno .ts fajlove na 37LF2510 , ide kao duša ,bez greške !!
Mada ,ima nekih fora oko snimka i kodiranja istog,tako da probaj neki drugi fajl pa vidi ,verovatno je to !!

Pozdrav !!
 
Samo da javim da sam i ja od pre par dana ponosni vlasnik 42LH3000,otkljucan preko moba E71,naravno uz pomoc ove teme i svih vasih postova!:)
Samo tako nastavite i hvala svima,posebno autoru teme xWolf-u jer bez tematike ne bi bilo ni resenja problematike :)
pozz za sve
 
Još jedan 42lf2510 otključan prvo preko down/up grade-a, a sad kad sam sve odradio i skratio period prebacivanja kanala i podigao firmware na 3,55 mogu preko E51 i IrRemote-a da uđem i u servis meni 1 i u servis meni 2. Sa 3,4 nisam to mogao.
Inače hvala svima na predhodnim postovima.
 
E ovo su dobre vesti! Možeš li objasniti kako si usao u servismeni2 preko IR?!
Hvala unapred!
 
Vrlo jednostavno. Od kako sam stavio 3,55 upgrade sa tasterom 1 ulazim u MENI u kome se podešava između ostalog brzina prebacivanja kanala, a sa tasterom 2 u MENI u kome se otključava Divix podrška
Još jedna dobra vest. Kada na USB skinete TLL file i na kompijuteru ga učitate u TLL_view07 za koji nam je link poslao WOLF, kanali mogu da dobiju pun naziv. Ja sam najduže probao ANIMAL PLANET. Ništa posebno ali lepše izgleda.
 
Kako skidas to na usb? da li je to opcija gdje je pod br 1. nesto tipa hotel mode setup?
Mneni se tu pojavi i opcija Radio - tv downloader.
Kad stisnem ok pita me da li zelim da pocne download?
da li je to to da nebi nesto zeznuo?
 
hvala ljudi..
inace ulazak preko "daljinca" u sm1 i sm2 je bilo moguce i uvek je moguce sa svakim firmware... ne znam zasto ti nisi mogao sa 3.40

dalje, da ne bude zabune, postoje 2 SERVISNA MENIJA, koji se razlikuju po opcijama koje imaju. neke opcije se ponavljaju ali su na drugim mestima, a neke se uopste ne ponavljaju nego su specificne. ja sam u mojim ranijim postovima sa 'service menu 1' zvao meni gde se ukljucuje usb/divx/jpg/mp3/mkv... i eventualno , ko hoce, THX video profil, "digital eye" (automatski 'energy saving', nepotvrdjeno....) (to je onaj koji se dobijao sa ok+ok 5 sekundi sa firmware 3.15)a sa 'service menu 2' sam zvao meni gde se snimaju i ucitavaju tv kanali i podesava duzina trajanja pauze pri promeni kanala (to je onaj koji se dobijao sa menu+menu 5 sekundi sa firmware 3.15). Naravno, to nije jedino sto se moze promeniti, ali je za sada jedino sto se moze bezbedno promeniti, a da ne narusite funkcionalnost televizora... Vidim da neki sm1 zovu sm2 i obrnuto, nemojte to da vas zbuni...oni se vizuelno veoma razlikuju.
 
Nazad
Vrh Dno