Šta je novo?

LC6600GP2 vs LC6560T Titan

Polako, ima vremena.:d
Salu na stranu, to sto radi sada, ne znaci da isporucuje dobre i stabilne napone, jos ako je pod opterecenjem... Time skracuje i svoj i radni vek drugih komponenti.
Zakljucak, nije bitna toliko snaga vec kvalitet. Imaju svoje trziste i Corsair VX450 i CX400.:)
 
pa zato sto nije nesto sto se moze tek tako testirati na oko... a i izbor komponenti i napajanja prepisuje proizvodjac a ne neki klinac sa ulice...
svako napajanje ima svoj peak koji moze izdrzati jedno vreme a pri radi sa velikim opterecenjem napjanje koje treba da traje 5-10 godina smanjuje se zivotni vek i rizik pregorevanja a samim tim moguceg gubitka cele konfiguracije...
i sve to zarad ustede 20-30e????
svaka cast majstori dak vas takvih ima bice i posla
 
A kad se zapali i povuce jos nesto, a ja mu to nesto lepo zamenim ako je u garantnom roku. To sto vas fortaju i zamajavaju razni prodavci da vam zakinu na garanciji i da vas navuku da kupite novo to je drugo. 15 godina radim sa kompjuterima i ni u jednom poslu nisam video pokvarenije trgovce nego sto su to moje kolege. Pocev od onoga izgoreo ti mosfet na ploci... aaaa to je fizicko ostecenje pa ne vazi garancija... sigurno los napon ili strujni udar... itd. Cisto da znate, da sve dok ne mogu da dokazu da je to posledica strujnog udara a ne falicne komponente, MORAJU da vam zamene ili poprave komponentu. Ja sam pre ovog posla radio u poreskoj upravi i dobro znam i pratim zakone i propise.
A da ne pricam o uvaljivanju drugacijih (najcesce jeftinijih komponenti) od onih koje su placene!! Verujte mi da je kompjuterska trgovacka bransa najkriminalnija od svih!

Ja sam svom dobavljacu navukao inspekciju jer coveku kome se zaglavio opbjektiv na fotoaparatu koji je kupio od mene, nije hteo da prizna garanciju jer isti ima ogrebotinu sa zadnje strane.. a to je zaboga fizicko ostecenje. E pa verujte mi zamenili su mu istog dana za novi!!! Muka mi je vise od svega toga.. ljudi jedva skupe crkavicu da svom detetu za skolu kupe kompjuter.. zaduze se kod familije. A onda, neko ghovhno, im umesto racunara od 400 evra napakuje komponente za 300 evra. E sve bi ih pohapsio verujte mi. I onda mi covek donese na servis taj racunar i pokaze mi racun i sta je kupio, a kad ga otvorimo unutra imamo sta da vidimo.... i sta da kazem jadniku koj ne zna sta je memorija! Pa ja imam problema da naplatim i duguju mi oni sto imaju puno para i voze besna kola a ne sirotinja... Oni ne da plate nego hoce i da te caste.
Procitajte zakon o zastiti potrosaca, a ako ne mozete da ostvarite garanciju idite u trzisnu inspekciju ili finansijsku policiju. Pa niste ni vi rintali za ljuske od oraha i svako kome ste platili mora da postuje vas i vas dinar (ili evro ;) ). Nemojte da vas lopovi prave na budale!!
 
Poslednja izmena:
pa zato sto nije nesto sto se moze tek tako testirati na oko... a i izbor komponenti i napajanja prepisuje proizvodjac a ne neki klinac sa ulice...
svako napajanje ima svoj peak koji moze izdrzati jedno vreme a pri radi sa velikim opterecenjem napjanje koje treba da traje 5-10 godina smanjuje se zivotni vek i rizik pregorevanja a samim tim moguceg gubitka cele konfiguracije...
i sve to zarad ustede 20-30e????
svaka cast majstori dak vas takvih ima bice i posla

Pa ja ne mogu da ih bijem da kupe nesto bolje!!!! Ljudi imaju toliko para koliko imaju i u to se uklapaju. A bas bih voleo da vidim kako bi sastavio racunar kod nas a ko se pridrzavas striktno QVL i CVL-a. I kako da nateras coveka cija konfiguracija kosta 160Evra da kupi napajanje od 50 evra. Ja njima lepo objasnim razlike i potencijalne probleme, ali za njihove pare valjda oni donose krajnju odluku. A evo imam ovde neke atlone 2500+ koji rade overklokovani (3200+@200Mhz FSB) vec 7 godina na napajanjima kojima ni etiketu ne mozes da procitas. Pre 3 godine sam jedva nasao corsair od 600W kao da je deo za svemirski brod a toliko je i kostao. A koliko je sad cena za 600W napajanje? Sad su i ona od 1Kw pristupacna sa cenom. A i pogledajte lagere nasih uvoznika... i kad imaju malo skupla napajanja imaju po nekoliko komada... na kasicicu. Nema ko da ih kupi u vecim kolicinama. Kad sam 2006 hteo da kupim 25 HDD-a WD 500Gb RE2, morali su da naruce za mene i da cekam. U celoj Srbiji sam nasao 9 komada!!! Pa mi imamo 10 puta manji promet racunarskih komponenti nego Hrvatska. I sta da se onda prica!

I jos nesto.. neznam gde ti zivis, mozda si iz nekog drugog univezuma, ali ovde ima ljudi koji nikad nisu imali u dzepu 20-30 evra. Ljudi rintaju ceo mesec za 100-150 evra. Nemas ti pojima o cemu pricas... samo si klasican napaljeni kompjuteras koji voli da pokaze da zna sta je dobro. Kao da mi to neznamo... Stani nekad pored kase u dragstoru i pogledaj kako ljudi prebiraju sitninu da skupe da plate za hleba, mleko i neke osnovne stvari bez kojih se ne moze. A drugo musteriju ne moze nista da kosta ako racunar crkne dok je kod mene. Trece namerno sam stavio najslabije napajanje koje sam nasao da bih video da li ce napraviti neki problem, jer se racunar ponasa potpuno blesavo!
 
Poslednja izmena:
Ma covece ne pricam ja o gotovim konfiguracijama koje su do ~200e, normalno za to bi i ja preporucio napajanje do ~15e...u zavisnosti od svrhe upotrebe kompa (ako nema vaznih podataka na HDD-u)..
Ali za dual core CPU, GPU +70w preporucio bi minimum LC srazmerne snage (ne one lazne sa nalepnice)
 
Ma covece ne pricam ja o gotovim konfiguracijama koje su do ~200e, normalno za to bi i ja preporucio napajanje do ~15e...u zavisnosti od svrhe upotrebe kompa (ako nema vaznih podataka na HDD-u)..
Ali za dual core CPU, GPU +70w preporucio bi minimum LC srazmerne snage (ne one lazne sa nalepnice)

Ma preporucujem i ja covece... al' nece da kupe... kazu radi i ovo u kucistu. A ja mogu da ti sastavim konfiguraciju sa dual core do 200Evra ako hoces. Nikad nije bilo jeftinije i manja zarada. MSI 3850 ima za 35Evra.
 
Mislim da je vreme da se vratimo na temu.:)
 
O boze

.

Iskren da budem, vidi se da je ista platforma uz male razlike, ako ne racunam hladnjake koji su veci na LCju.

Ocima da ne verujem... Tebi su LC6550GP i Hunkey na slikama ista napajanja. Moram kod ocnog doktora
Pa sto ne odvojis 5 min svog dragocenog vremena i kazes sta je prenaduvano. Koja psecifikacija je prenaduvana? Ajd jednu laznu specifikaciju. Ali koju su oni dali a ne koju ti kazes da su oni dali. ZA LC6600GP2 lepo ljudi kazu 12v1+12v2 432w I STA SU ONDA SLAGALI? Sta su pumpali specifikaciju? pa rekli su ti... Samo ako si hteo da procitas. A ocito je da nisi. A da li je OCZ dao u specifikaciji koliko ja snaga na +12V.. NIJE, dao je samo kombinovanu snagu. Ali je opet za tebe bolji. Jer zaboga to je OCZ...
Ja sam SIGURAN da bilo koji "upuceniji" ce da kaze da nema nikakve lazi u LC specifikacijama. Jer kad bi se prihvatilo tvoje tumacenje onda bi na http://www.planet3dnow.de/artikel/hardware/netzteile/netzteil2006/mittelklasse/ mogli da zakljucimo da SVI lazu jer nemaju tvoje specifikacije... A usput tu je OCZ deklarisao napajanje na 600W, a realno ima tvojih 480. I moram da kazem niti tvoj Corsair se ne slaze sa tvojim specifikacijama nego laze..i to bogami poprilicno skoro 15% jer umesto upucenih 450 isporucuje samo 396 http://www.corsair.com/products/vx/default.aspx Ili mozda namerno stavljaju slabije specifikacije..
Ali da ovo ne bi preraslo u moj sukob sa bilo kim ja se vise ovde ne javljam... ;)
 
nemojmo da preterujemo neki LC modeli duvaju snage :)
LC 550GP2 ima realno max 480-500w...
LC 6600 - ?
LC hyperion 700w -> 700w
LC archangel 850w -> 800w
 
Tacno, Corsair daje "samo" 396w, ali na +12 grani, pa ti vidi...;) Napajanje je realnih 450w, a u peak-u sigurno izvaci i vise! LC Power 6550 nema 550w, kao i svi ostali iz 6000 serije, realno imaju oko 400-450w. Uprosceno receno.:wave:
 
Poslednja izmena:
Ako nije mogao LC Prophecy od 750W da gura gtx280 onda je verovatno u pitanju neki felericni primerak.

Gtx280 trosi u 3D peaku ~230W(LINK), ceo sistem sa QX9650, 790i SLI, Gtx 280 trosi 292W u full loadu (LINK)

Ne vidim zasto bi to bio problem za taj Prophecy, ipak je on valjda CWT.

PS. Pretpostavljam da je pitanje namenjeno Laci, i ja sad tu trcim pred rudu, al' me cisto zanima jer ta Metatron serija do sada nije bila sumnjiva cak i onima sto mrze LC.
Ako me secanje ne vara SX team je imao neki test bas tog napajanja al' ne mogu da se setim na kojoj su ga konfiguraciji testirali.

Evo ja cu da ti kazem da nije u stanju da ga pogura sa mojom konfom (cak i sa samo 1 HDD-om) a napajanje nije felericno jer sam uspeo da se dokopam 3 primerka i nijedan nije hteo. Ali zato, recimo, HX620 sa ovim specifikacijama ga gura ok.

I ko sad laze? :D
 
Ocima da ne verujem... Tebi su LC6550GP i Hunkey na slikama ista napajanja. Moram kod ocnog doktora
Pa sto ne odvojis 5 min svog dragocenog vremena i kazes sta je prenaduvano. Koja psecifikacija je prenaduvana? Ajd jednu laznu specifikaciju. Ali koju su oni dali a ne koju ti kazes da su oni dali. ZA LC6600GP2 lepo ljudi kazu 12v1+12v2 432w I STA SU ONDA SLAGALI? Sta su pumpali specifikaciju? pa rekli su ti... Samo ako si hteo da procitas. A ocito je da nisi. A da li je OCZ dao u specifikaciji koliko ja snaga na +12V.. NIJE, dao je samo kombinovanu snagu. Ali je opet za tebe bolji. Jer zaboga to je OCZ...
Ja sam SIGURAN da bilo koji "upuceniji" ce da kaze da nema nikakve lazi u LC specifikacijama. Jer kad bi se prihvatilo tvoje tumacenje onda bi na http://www.planet3dnow.de/artikel/hardware/netzteile/netzteil2006/mittelklasse/ mogli da zakljucimo da SVI lazu jer nemaju tvoje specifikacije... A usput tu je OCZ deklarisao napajanje na 600W, a realno ima tvojih 480. I moram da kazem niti tvoj Corsair se ne slaze sa tvojim specifikacijama nego laze..i to bogami poprilicno skoro 15% jer umesto upucenih 450 isporucuje samo 396 http://www.corsair.com/products/vx/default.aspx Ili mozda namerno stavljaju slabije specifikacije..
Ali da ovo ne bi preraslo u moj sukob sa bilo kim ja se vise ovde ne javljam... ;)
Polako.:) Nema ovde sukoba, normalna je diskusija.:)
Rekao sam da mi deluje da su ista platforma a ne isto napajanje.;)
Nisam pricao o 6600GP2 o njemu ne znam nista, specifikaciju sam mu video.;)
Sto se ostalih LC napajanja nize klase tice, specifikacije su sture, tj iz njih ne moze da se izvede zakljucak. Ali recimo ako na nekom od tih "600W" napajanja pise 19+17A, cak i da uzmemo da ima maksimalnih 36A, pa to je daleko od 600W.:p
Evo konkretan primer, sto je najgore Metatron serija, model Prophecy 8750 od 750W. Dve grane od po 26A, ajde da uzmemo zbirno da ima 52A. Uporedicu ga sa dva Corsair napajanja, jedno je HX620 koje ima 50A dakle 2A manje od LCja, a drugo je TX750 koje ima 60A na 12V znaci 8A iliti 96W vise.
Dakle Prophecy 750 nema 750W vec ~650W.:smash: Ako ovo nije dovoljno dobro objasnjenje duvanja specifikacija ja ne znam sta jeste.:)
Corsair VX450 daje 90% snage (396W tj 33A) na 12V, malo si pobrkao sa specifikacije.:) Naravno da nece davati svih 100%.
 
A ljudi kojima sam prodavao racunare teraju ovakve konfiguracije na napajanjima od 100 grama. Onim Frontier i KME itd... I to vise od godinu dana vec. Pa ova konfiguracija koju sam ti naveo radi na frontier 400W napajanju koje mu je doslo uz kuciste.... nece ljudi da kupe drugo napajanje kad imaju ono u kucistu. Obicno ide ono : "ajde majstore da probamo da li radi.... aaaaa evo upalio se.. pa radi bre... u cuti ne moram da kupim drugo... ja ti kazem... bolje da probamo da ne kupujem bezveze..." I sad to lepo njima radi bez problema... deca se igraju... a mi ovde tupimo sa Ripple-om, da li moze na 12V da da 52 ili 60A i koliko dugo moze da izdrzi na maksimalnom opterecenju. A posebno ih zanima efikasnost i da li ce njihov komjuter koji trosi 25W iz zida da vuce 350W... I onako nas EPS dere da neznamo gde nam je dupe a gde nam je glava, pa ne verujem da ce to neko da oseti kao trosak... svi mi placamo vise nego sto potrosimo!

E u ovakvoj prici na nasem trzistu, mi se razbacujemo nekim egzoticnim napajanjima. I ova napajanja koja ja imam mi nisu realno potrebna (750-850W), to je kod mene vise ono merak nema cenu... od svih komponenti ja najvise volim kucista, kulere i napajanja :D

Mnogo ih ti lepo savetujes sa Frontier, i KME napajanjima.

Ja imam LC 6600GP2 i mogu ti ga pohvaliti.

Moj komp je Phenom 2 X4 955, 4gb, 3xHDD, MSI 4870 1GB.
I napajanje radi bez problema, a po slici od titana 6600 ima jace 12 grane 17A i 19A sa MAX 432W za njih, a +3.3 ima 35A, +5 ima 40 A, a max za 3.3 i 5 je 170W

Po meni bolji je izbor 6600GP2

Zelim ti puno srece na tom LC od 17A i 19A i toj masini!
 
Poslednja izmena:
Mnogo ih ti lepo savetujes sa Frontier, i KME napajanjima.



Zelim ti puno srece na tom LC od 17A i 19A i toj masini!

Ma ti nemas pojima o cemu pricas!!! Ko je rekao da ih ja savetujem! Tebi je mozda tata neki politicar (danas samo oni imaju apre), pa mozes da kupis sta hoces, ali ima i onih koji ne mogu da skupe ni za najosnovnije. Pa ja da smo neka drzava bih zabranio takva napajanja iz prostog razloga sto se ne pridrzavaju cak ni osnovnih certifikata o bezbednosti!! Nije problem sto ona rade, i nije problem i ako ubiju neku komponentu, vec je problem sto mogu da izazovu pozar ili elektricni udar. Ali nisam ih ja pustio i dozvolio prodaju bez certifikata! I nisam ja kriv sto smo beda pa nemamo za bolje!!

A sto se tice LC6550GP to jeste Huntkey HK500-52SP deklarisan od strane Huntkey-a na 400W a LC6550G je starija verzija Huntkey HK400-AP takodje 400W. Ovo su Low-end Huntkey napajanja i nisu bas kvalitetno odradjena ni majstorski, a ni po izboru komponenti! Iskreno malopre sam pronasao test gde su ih opteretili i tretirali kao napajanja od 400W... GP je izdrzao 4 minuta i crkao je a G jedan i po minut! Prilicno kvalitetno odradjen test gde su mereni svi parametri i gde su ova napajanja prosla veoma lose i ako su tretirana kao 400W a ne kao 550W.

http://www.canardpc.com/dossier-46-lc_power_lc6550g_p__2_0_550_watt.html
 
Vidis ja imam Chieftec 450W, nemam Silverston napajanje, pa opet ne bih preporucio nekome da tera novu masinu na KME starom godinu dana, iskreno ne bih ni na novom, niti na Frontieru, taj imao pare za E6300, a ti si dobrodusni prodavac pa brines za njegov budzet. Ovo ostalo si u pravu kakvo se sve djubre ovde prodaje... A i za taj LC takodje si u pravu.
 
Poslednja izmena:
To summarize, if your neighbor lets his dog pee on your scooter and threw his rubbish in your garden, give him a LC Power LC6550G.

google translate zaključka :d
 
To summarize, if your neighbor lets his dog pee on your scooter and threw his rubbish in your garden, give him a LC Power LC6550G. If in addition you have lost an eye, you killed three cats, sleep with your wife and fucking set fire to your house with a barbecue, then, yes, give him an outright LC6550GP LC Power Green Power "2.0. You see, it relieves.
:laugh:
- samo da dopunim kolegu, e sad ne znam kako neko čiste savesti može nekome preporučiti kupovinu bilo kog napajanja dokazane bofl firme, na osnovu čega onda da zaključimo da je 6600gp2 išta bolji od napajanja iz iste serije 6550gp2, lc power je mačka u džaku....
 
Vidis ja imam Chieftec 450W, nemam Silverston napajanje, pa opet ne bih preporucio nekome da tera novu masinu na KME starom godinu dana, iskreno ne bih ni na novom, niti na Frontieru, taj imao pare za E6300, a ti si dobrodusni prodavac pa brines za njegov budzet. Ovo ostalo si u pravu kakvo se sve djubre ovde prodaje... A i za taj LC takodje si u pravu.

Ma ja bih radije prodao neko jace (kvalitetnije) napajenje i ujedno bih vise zaradio, ali ne mogu da ih nagovorim da izvuku pare da plate!!! :d Mogu ja da im preporucujem sta hocu... oni imaju limitiran budzet na odredjenu cifru i to je to... nece da potrose vise od toga!
 
Poslednja izmena:
Ma ja bih radije prodao neko jace (kvalitetnije) napajenje i ujedno bih vise zaradio, ali ne mogu da ih nagovorim da izvuku pare da plate!!! :d Mogu ja da im preporucujem sta hocu... oni imaju limitiran budzet na odredjenu cifru i to je to... nece da potrose vise od toga!

To mi je vec poznato!!! Tu se Blueberry iskristalisao u tom budzetsko-stipsarskom segmentu kao najtrazenije napajanje, crkavaju i ona, ali bar lice na napajanje, imaju 6-pinac, i teza su od KME-a bar 3-4 puta. :)
 
:laugh:
- samo da dopunim kolegu, e sad ne znam kako neko čiste savesti može nekome preporučiti kupovinu bilo kog napajanja dokazane bofl firme, na osnovu čega onda da zaključimo da je 6600gp2 išta bolji od napajanja iz iste serije 6550gp2, lc power je mačka u džaku....

GP i GP2 su potpuno razlicite stvari!!
 
Evo da i ja pitam nesto u vezi LC napajanja, posto sam kupio model LC6560T v2.2 (5500 din.) za moju masinu jer planiram da uzmem jacu graficku. Moze li mi neko reci koja je njegova realna snaga i da li bi moglo da gura GeForce 275 GTX?
Evo i slike:
2le6rko.jpg
 
ako ima jedan 6pin i jedan 6+2pin za pcie power onda moze
ako realno daje 34A na +12V grani onda nije nikakav problem da gura gtx275
 
zato sam i napisao ono ako :)
 
pa ako ne griduje na gpugrid ili ne radi neke gpgpu kalkulacije mozda ce i raditi
 
Upravo sam nasao na jednom italijanskom forumu sliku ovog mog napajanja ali sa skroz drugacijim brojkama????
11159d1247043935-alimentatore-lcpower-pro-line-lc6560t-v2-2-fregatura-imga0412.jpg
 
'oces reci ako ne cepa Grid? :d Pa moze malo samo nemoj da ukljucuje antialiasing!

Ne, hteo je reci Grind, ne Grid :)

Grind je nesto kao Seti@Home... Koriste se CUDA sposobne kartice za slozene proracune u molekularnim istrazivanjima. Vrlo jeftin nacin da se dobije mocan superkompjuter (i benchmark alatka sa strane korisnika).
 
Nazad
Vrh Dno