Šta je novo?

LC Power 6600

I LC nije los samo nije za veca opterecanja.
Za te pare toliko.:p
 
Pa jes',stvarno nisu za opterecenja plastichnim explozivima i Kineskim petardama.A mozda i nekim vatrometima?Kineskim,takodje.
 
Meni nije spalilo nista

,)
Što "za čuđenje", ti si imao čitavu seriju od 10 komada gde su pocrkala najmanje 3 i spalila mašine?

A i nisam nesto opterecivao tog LC6560 ( neki Intel Q6600 i neki Radeon 4870). Mozda malo topliji vazduh posle 2-3 sata rada, al to trosi samo 300W, sto znaci da sam imao bar jos 100W fore ( do onih 400 o kojima se prica??? )
 
ma meni je radi sa 2 x 8800GTS u sli

,)

A i nisam nesto opterecivao tog LC6560 ( neki Intel Q6600 i neki Radeon 4870). Mozda malo topliji vazduh posle 2-3 sata rada, al to trosi samo 300W, sto znaci da sam imao bar jos 100W fore ( do onih 400 o kojima se prica??? )

na AMD 6000+ koji trosi sam 125W i 2x8800GTS u sli rezimu.
Napajanje je OK skroz, nije ludilo ali je korektno, pogotovo sto
nije Green nego Titan.
Usput da napomenem da sam dobio na poklon TT Toughpower 1000W
i da se cesto gasio komp. TT je super firma i sve pohvale s moje strane
ali svako zna ponekad da zakaze. Naravno, odneo sam ga na reklamaciju
i dobio novo koje sam prodao. Ne treba mi, necu kupovati 4870x2 :banana:
 
da dodam koju sliku

na AMD 6000+ koji trosi sam 125W i 2x8800GTS u sli rezimu.
Napajanje je OK skroz, nije ludilo ali je korektno, pogotovo sto
nije Green nego Titan.
Usput da napomenem da sam dobio na poklon TT Toughpower 1000W
i da se cesto gasio komp. TT je super firma i sve pohvale s moje strane
ali svako zna ponekad da zakaze. Naravno, odneo sam ga na reklamaciju
i dobio novo koje sam prodao. Ne treba mi, necu kupovati 4870x2 :banana:

2 x 8800GTS u Sli rezimu na LC Power 6560T
:type:
 

Prilozi

  • 8800GTS SLI.jpg
    8800GTS SLI.jpg
    212.5 KB · Pregleda: 196
  • 8800GTS SLI (1).jpg
    8800GTS SLI (1).jpg
    197.6 KB · Pregleda: 196
Slikaj malo bolje napajanje.
Pitam se koliko bi dugo izdrzalo na maksimalnom opterecenju.:D
 
Slikaj malo bolje napajanje.
Pitam se koliko bi dugo izdrzalo na maksimalnom opterecenju.:D

Za tvoje potrebe nije ni onaj Cors od 1000W koji si spalio a LC navedeni guraju preko ocekivanja. ;) Napajanja nisu za podsmevanje jer nude za taj novac nesto sto je skuplje kod drugih a imaju i jaca napajanja iz Metatron serije koja su identicna ostalim napajanjima poznatih proizvodjaca zasnovanim na tim platformama a cak i uz neka poboljsanja i to opet po nizoj ceni. ;)
 
Spalio sam Corsair-a 620, moje od 1000w radi kao satic. :p:p
LC je ok za te pare, samo sto nema zastite... :smoke::smoke::smoke::smoke:
 
Ti znas da nema zastite? :) Mislim testirao si ga u normalnim uslovima, dakle nikakva punjenja akumulatora i slicno? :p

Ja imam LC na ovoj masini u kuci vec evo skoro tri godine, i imao sam i jace grafe i klokovao CPU vece potrosnje i slicno, ali ono sto je bitno je da je preziveo min 10 jacih udara groma (ne tako daleko od mene je dalekovod i trafo stanica na kraju ulice...) i bezbroj nestajanja struje i ponovnih naglih ukljucenja, i on a i sve ostale komponente. ;) Sijalice mi crkavaju na dobar dan. Pre njega su mi redovno crkavale komponente pri istim pojavama. Za mene je to dovoljna zastita. :)
 
Da ima zastite bile be naznacene na sajtu proizvodjaca i na kutiji.
Nakaci na tvog LC-a neki Phenom + 4870 pa ces videti koliko ce izdrzati.
Generalno OCZ SXS500 sije LC samo ako se pogodi primerak koji ne zuju i ne cvrkuce.
 
Poslednja izmena:
Da ali vidis napajanja te cene nisu za komponente te cene, moj nije ovde u prici...

I OCZ je btw skuplji od konkurentskog LCa. ;) A i kazes cvrci, s tim sto LCu idu pohvale za tisinu, pogotovo SilentGiant serijama.

A ja te pitam jesi li ti probao pa znas da ce uslediti vatromet ili su sve te tvrdnje zasnovane na onom jednom snimku sa tuba? Mogao bi isti takav da se odradi i za bilo koje drugo napajanje.
 
,)
A i nisam nesto opterecivao tog LC6560 ( neki Intel Q6600 i neki Radeon 4870). Mozda malo topliji vazduh posle 2-3 sata rada, al to trosi samo 300W, sto znaci da sam imao bar jos 100W fore ( do onih 400 o kojima se prica??? )
hajde ovako pusti da ti bude cpu load stalno 100% 24/7 da vidimo koliko ce izdrzati

evo meni je 100% load 24/7 od avgusta sa ovim quadom
 
Da ima zastite bile be naznacene na sajtu proizvodjaca i na kutiji.
Nakaci na tvog LC-a neki Phenom + 4870 pa ces videti koliko ce izdrzati.
Generalno OCZ SXS500 sije LC samo ako se pogodi primerak koji ne zuju i ne cvrkuce.
Kao Phenom+4870 trosi mnogo?:) Radilo bi to bez problema i na slabijim napajanjima.;)
 
naravno da bi radilo...

Kao Phenom+4870 trosi mnogo?:) Radilo bi to bez problema i na slabijim napajanjima.;)

:type:
ne vidim uopste potrebu da kupim napajanje od 1000W.
1000W jw za monstrum Radeona 4870x2 npr. i neki Quad.
Takvo napajanje prvo mnogo kosta, ljudi na nekim tamo kinezima
od 500 dinara teraju sve i svasta pa im radi,
ne kazem da radi OK ali ipak nekako gura.
I dalje mislim da TITAN napajanje LC6560T ima dobar kvalitet
i snagu da pogura dosta jake komponente.
Nije bas ni jeftin - platio sam ga pre mesec dana 5200din.
:mad:
 
:type:
ne vidim uopste potrebu da kupim napajanje od 1000W.
1000W jw za monstrum Radeona 4870x2 npr. i neki Quad.
Takvo napajanje prvo mnogo kosta, ljudi na nekim tamo kinezima
od 500 dinara teraju sve i svasta pa im radi,
ne kazem da radi OK ali ipak nekako gura.
I dalje mislim da TITAN napajanje LC6560T ima dobar kvalitet
i snagu da pogura dosta jake komponente.
Nije bas ni jeftin - platio sam ga pre mesec dana 5200din.
:mad:

Moj HX1000 ne oseca radeona 4870x2 i e8500 500x8, 2 hdd-a, i 10 ventilatora ( od 8cm do 23cm). Vrhunsko napajanje.
 
@KUKIZ

Gde si nas'o ovde da pises kako si zadovoljan LC napajanjem. To ovde ne moz' nikad na dobro da izadje.

@FIREBIRD

Poredis Titana od ~50e i HX1000 od koliko e?

Pretera ga.
 
Kao što sam i ranije već rekao meni se LC6560T nakon 6meseci pokvario to ne mora da se uzme kao ocena cele palete LC napajanja možda me je zadesio faličan primerak ko zna.Mislim da nije loše napajanje za keš koji se da ali ja nisam želeo da razmišljam o tome da li će ponovo da se pokvari i uzeo sam Propehcy najviše zbog kasnijeg upgrade-a i kao investiciju na duže staze!Generalno svaki Lc je bolji od napajanja koja se dobijaju u paketu sa kućištima tipa Codegen,Linkworld i slično mada recimo napajanje od 500w koje sam imao prilike da vidim u jednoj Codegen Brizi(standardno uz nju ide 400w)je sasvim dovoljno za većinu konfiguracija!
 
Mislim da nije loše napajanje za keš koji se da ali ja nisam želeo da razmišljam o tome da li će ponovo da se pokvari i uzeo sam Propehcy najviše zbog kasnijeg upgrade-a i kao investiciju na duže staze!

Kako te sluzi napajanje i kakvi su utisci ? :) Ja se lomim izmedju njega i Corsair-a HX
620. U principu sam vishe za Corsair,ali mi se svidja kako izgleda taj Prophecy,a navodno se i OK pokazao u praksi...
 
Kako te sluzi napajanje i kakvi su utisci ? :) Ja se lomim izmedju njega i Corsair-a HX
620. U principu sam vishe za Corsair,ali mi se svidja kako izgleda taj Prophecy,a navodno se i OK pokazao u praksi...
Da sam imao mogućnosti da ga nabavim uzeo bih baš pomenuti Hx620 ali Cors je po meni dosta naduvan sa cenom i kada dodje brzo se rasproda i niko sada ne gomila lagere :)U radnji kojoj sam uzeo Taurus sam doplatio za Propehcy jer nabavka ide preko Mid9 a oni su uvoznici za Lc i onda sam išao na tu kombinaciju a i sam Propehcy mi se vizuelno jako dopao:)Ja nemam hardver sa kojim bih ga adekvatno opteretio ali evo ukratko šta mi se dopada:kablovi su dovoljno dugački i samo kačenje je dobro rešeno,ventilator je 14cm i praktično je nečujan.Finiš kućišta napajanja je veoma lepo odradjen boja je metalik plava.Kombinacija i raspored priključaka na kablovima je odličan!Ja trenutno koristim samo tri kabla jer nemam potrebe za više ukoliko imaš više hardova i planiraš da uzmeš grafiku koja zahteva 2x6pin konektore ovi kablovi se mogu lepo složiti da nema gužve u kućištu i neće se iskopčati jer su dobro učvršćeni kada se zašrafe nema mrdanja!U zavisnosti šta budeš našao ti odluči kod mene u gradu je očajna ponuda jačih napajanja i kada sam uzimao ovo napajanje čovek je naručio samo 2 za mene i za drugara i to smo već unapred znali kada će stići kod nas u nabavku jer se brzo razgrabilo zbog cene koja je ok(9500dinara pre 3nedelje sam ga platio):wave:
 
Da sam imao mogućnosti da ga nabavim uzeo bih baš pomenuti Hx620 ali Cors je po meni dosta naduvan sa cenom i kada dodje brzo se rasproda i niko sada ne gomila lagere :)U radnji kojoj sam uzeo Taurus sam doplatio za Propehcy jer nabavka ide preko Mid9 a oni su uvoznici za Lc i onda sam išao na tu kombinaciju a i sam Propehcy mi se vizuelno jako dopao:)Ja nemam hardver sa kojim bih ga adekvatno opteretio ali evo ukratko šta mi se dopada:kablovi su dovoljno dugački i samo kačenje je dobro rešeno,ventilator je 14cm i praktično je nečujan.Finiš kućišta napajanja je veoma lepo odradjen boja je metalik plava.Kombinacija i raspored priključaka na kablovima je odličan!Ja trenutno koristim samo tri kabla jer nemam potrebe za više ukoliko imaš više hardova i planiraš da uzmeš grafiku koja zahteva 2x6pin konektore ovi kablovi se mogu lepo složiti da nema gužve u kućištu i neće se iskopčati jer su dobro učvršćeni kada se zašrafe nema mrdanja!U zavisnosti šta budeš našao ti odluči kod mene u gradu je očajna ponuda jačih napajanja i kada sam uzimao ovo napajanje čovek je naručio samo 2 za mene i za drugara i to smo već unapred znali kada će stići kod nas u nabavku jer se brzo razgrabilo zbog cene koja je ok(9500dinara pre 3nedelje sam ga platio):wave:

HX i sva Cors napajanja su skuplja zato sto koriste kvalitetnije komponene.
 
HX i sva Cors napajanja su skuplja zato sto koriste kvalitetnije komponene.

Od kako su promenili uvoznika, nerealno su skuplja od ostalih, tako da te kvalitetnije komponente ne opravdavaju razliku...

Sve je to lepo, snaga deklarisana na manje stepeni nego kod ostalih, 105c kondenzatori i ostalo, ali preterase ga...
 
HX i sva Cors napajanja su skuplja zato sto koriste kvalitetnije komponene.
Jel? A koje su to komponente u Prophecy-ju?
Od kako su promenili uvoznika, nerealno su skuplja od ostalih, tako da te kvalitetnije komponente ne opravdavaju razliku...

Sve je to lepo, snaga deklarisana na manje stepeni nego kod ostalih, 105c kondenzatori i ostalo, ali preterase ga...
Snaga se deklarise na sto vise stepeni, kod Corsa (i mnogih drugih) je to 50C, kod PC P&C je to uglavnom 40C, dok su jeftinija LC napajanja deklarisana na 25C.;)
 
Snaga se deklarise na sto vise stepeni, kod Corsa (i mnogih drugih) je to 50C, kod PC P&C je to uglavnom 40C, dok su jeftinija LC napajanja deklarisana na 25C.;)

Znam, pogresio sam u brzini, dobro si primetio. Hteo sam da napisem "snaga deklarisana na vise stepeni nego kod ostalih"... :wave:
 
HX i sva Cors napajanja su skuplja zato sto koriste kvalitetnije komponene.
Naročito zbog punjenja akumulatora za auto jel da?:-devil-: Šalu na stranu cena je veća možda i zbog te garancije od 5godina ali po meni neopravdano veća:type:
 
Cena je veca zbog svih komponenti koje su deklarisane na 105c, koliko to vazno znace se posle 4-5god koriscenja napajanja.
Inace zasto je Tigar Winter1 jeftinija od Michelin Alipin? To je ta razlika u kvalitetu.
Za 1000din razlike uvek bih uzo kvalitetniju komponentu.
 
Cena je veca zbog svih komponenti koje su deklarisane na 105c, koliko to vazno znace se posle 4-5god koriscenja napajanja.
Ok, ali otkud ti znas sta je u drugim napajanjima? Tj na osnovu cega tvrdis da druga nemaju 105C kondenzatore, sto opet nije toliko bitno (jer se kondenzatori u napajanju ne greju)?
Mogu da ti nadjem vise napajanja (neki Zippy, Etasis i sl) koja imaju 85C kondenzatore a shiju Corsair za klasu sto se build quality-ja tice.;)
 
Poslednja izmena:
Ok, ali otkud ti znas sta je u drugim napajanjima? Tj na osnovu cega tvrdis da druga nemaju 105C kondenzatore, sto opet nije toliko bitno (jer se kondenzatori u napajanju ne greju)?
Mogu da ti nadjem vise napajanja (neki Zippy, Etasis i sl) koja imaju 85C kondenzatore a shiju Corsair za klasu sto se build quality-ja tice.;)

Pogledaj malo slike otvorenih napajanja pa ces videti.
Kako se kondenzatori ne greju? Zagrevaju se kao celo napajanje posebno oni uglovima ili koji su pokreveni nekom komponentom ili bablovima.
85c i 105c nije sito sto se tice kvaliteta izrade.
 
Pogledaj malo slike otvorenih napajanja pa ces videti.
Kako se kondenzatori ne greju? Zagrevaju se kao celo napajanje posebno oni uglovima ili koji su pokreveni nekom komponentom ili bablovima.
85c i 105c nije sito sto se tice kvaliteta izrade.
Sta da pogledam? Po tebi recimo ista CWT platforma sa 105C kondenzatorima je mnogo bolja od one sa 85C?:trust:
Lepo, kondenzatori nikada nece prici ni blizu tih 85C, mozda dodju do 50C plafon. Sto ce reci da je razlika u kondenzatorima samo u toj temperaturi.
Imas o svemu tome recimo na jonnyGURU forumu.:)
 
Nazad
Vrh Dno