Šta je novo?

Laptop Laptop za studenta 70.000 dinara

Koji laptop kupiti?

Lucic

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2022
Poruke
157
Poena
50
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700X & DeepCool AG 400 BK
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550-PLUS
RAM
Kingston Fury Renegade 2x8GB 3200Mhz CL16
GPU
PowerColor RX 6800 Fighter
Storage
Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Redragon Darknets GS570 BT & HyperX Cloud 2 Red
PSU
Asus ROG Strix 750W Gold
Kućište
Asus TUF Gaming GT301
Monitor
DELL S2522HG
Miš & tastatura
A4Tech V7M Bloody & MS Infinity
Ostale periferije
LG 43UQ81003LB TV
Laptop
Acer Aspire ES1-532G-C5TE
Mobilni telefon
Samsung S23 & A50
Steam
https://steamcommunity.com/id/AleksaLucic/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Zdravo svima, potreban mi je laptop za studenta za oko 45.000 dinara.
Laptop je potreban iskljucivo za rad (nece se igrati igrice na njemu) kao sto je word, excel, photoshop, web pretraga...
Sto se tice procesora nije bitno da li je AMD ili Intel, za ram je pozeljno da bude 16gb ali moze i 8gb, sa 512gb memorije.
Iskljucivo u domacim prodavnicama, izbegao bih KP.
 
Podignut je budzet na 70.000 (ne preko). Sad kad su bili "popusti" mogli su se naci laptopovi koji imaju istu cenu kao na KP, a ujedno dobijem garanciju (sto je retko na KP) i fleksibilnije mi je, pa mi nekako nema smisla tamo uzimati jer nije bila nesto ogromna razlika.
 
Мислиш v15 g3 или g4? V15 g2 jе имао можда најбољу пластику за мале паре.
Има га још понеко на стању јер је стари модел али су цене претеране.
Други модели g3 g4 како који, пластика како где, екран стандардно лош.
 
Poslednja izmena:
Svejedno je l G3 ili G4 imaju vecinim dosta slicne specifikacije.
 
Svejedno je l G3 ili G4 imaju vecinim dosta slicne specifikacije.
Не, g4 je слабо, барем оно што продају код нас, увозе јефтиније процесоре за g4 модел, то ти се не исплати.
Три године гаранције и 65.000, мени се то чини као добра понуда.
 
Da li se isplati Lenovo Think ThinkBook 16 G6 ABP za 78.000 dinara?

Procesor: Ryzen 7 7730U
RAM: 16GB DDR4 (1 poseban slot, drugi prazan)
SSD 512GB PCIe 2242 (1 slot, 1 prazan)
Ekran: IPS AG 300 nita
Baterija: 45Wh,
Tezina: 1.7kg, no
21KK003QYA

I da li je bolje preko Atoma ili VIP Shopa?
 
Da li se isplati Lenovo Think ThinkBook 16 G6 ABP za 78.000 dinara?

Procesor: Ryzen 7 7730U
RAM: 16GB DDR4 (1 poseban slot, drugi prazan)
SSD 512GB PCIe 2242 (1 slot, 1 prazan)
Ekran: IPS AG 300 nita
Baterija: 45Wh,
Tezina: 1.7kg, no
21KK003QYA

I da li je bolje preko Atoma ili VIP Shopa?
To је одприлике исто као и лаптопови од 65.000, разлика је у мало већој батерији и евентуално треба проверити ко има бољу израду. Боље гледај дужу гаранцију. Са екраном се нећеш усрећити па имај то у виду.
Провери квалитет израде како ти се чини ако купиш.
 
ThinkBook je malo kvalitetniji od IdeaPad3.Imao sam ThinkBook g2 sa i3 11th.gen.Sve je bilo super sem slabasnog procesora i 8gb ram.Ekran je bio dobar.

То се све мења. Thinkbook сваке године избацује нове моделе, као и други.Све зависи од модела до модела. Најбоље да негде нађе макар угашен па да види квалитет пластике.
 
То се све мења. Thinkbook сваке године избацује нове моделе, као и други.Све зависи од модела до модела. Најбоље да негде нађе макар угашен па да види квалитет пластике.
Video sam ga uzivo kod druga, samo je i5 sa 8gb. Sto se tice plastike meni se cini ok, bolja je od Acera kog imam, aluminijumski top takodje. Laptop je kod njega nekoliko meseci i nema ogrebotina na aluminijumu i on je generalno zadovoljan sa njim.Sto se tice garancije, za ThinkBook se daje 3 godine. Jedino Dell Vostro daje 5 godina ali imaju odredjeni uslovi. Samo je pitanje da li da ga uzmem sad jer je po meni cena korektna ili da sacekam do nove godine ako bude bilo nekih popusta jer mi nije hitno trenutno.

Je l imao neko iskustvo sa Atom Computers? Nisam uspeo da nadjem topic za njih, samo par pozitivnih komentara.
 
Video sam ga uzivo kod druga, samo je i5 sa 8gb. Sto se tice plastike meni se cini ok, bolja je od Acera kog imam, aluminijumski top takodje. Laptop je kod njega nekoliko meseci i nema ogrebotina na aluminijumu i on je generalno zadovoljan sa njim.Sto se tice garancije, za ThinkBook se daje 3 godine. Jedino Dell Vostro daje 5 godina ali imaju odredjeni uslovi. Samo je pitanje da li da ga uzmem sad jer je po meni cena korektna ili da sacekam do nove godine ako bude bilo nekih popusta jer mi nije hitno trenutno.

Je l imao neko iskustvo sa Atom Computers? Nisam uspeo da nadjem topic za njih, samo par pozitivnih komentara.
Припазите да не помешате, да нисте видели прошлогодишњи модел ? Тј. јесте ли сигурни да је у питању тај модел који купујете ?
Што се тиче модела Ryzen 5 7530U aко тражите тај процесор, процесор не вреди 75.000 динара. Прескупо за тај процесор. Није то лош процесор али не даје ништа више од 5825U, тј. у пракси је све то једно исто.
Најбоље би било да што више сачекате нпр DDR5 лаптоп или нешто тако, тако да је све то до вас колико дуго можете да чекате.
 
Da li se isplati Lenovo Think ThinkBook 16 G6 ABP za 78.000 dinara?

I da li je bolje preko Atoma ili VIP Shopa?
Nije loš. ali možda i ovaj pogledati kao alternativu https://www.dotmarket.rs/lenovo-thi...-ips-i7-13700h-16gb-512gb-ssd-21kh007vya.html
Procesor je dosta jači i baterija jača.
Od dotmarketa sam možda desetak laptopova uzeo za firmu, nije bilo nekih problema. Bitno je da su svi bili fabrički zapakovani.
 
Poslednja izmena:
Припазите да не помешате, да нисте видели прошлогодишњи модел ? Тј. јесте ли сигурни да је у питању тај модел који купујете ?
Што се тиче модела Ryzen 5 7530U aко тражите тај процесор, процесор не вреди 75.000 динара. Прескупо за тај процесор. Није то лош процесор али не даје ништа више од 5825U, тј. у пракси је све то једно исто.
Најбоље би било да што више сачекате нпр DDR5 лаптоп или нешто тако, тако да је све то до вас колико дуго можете да чекате.
Nije proslogodisnji, samo eto kod tog sto smo gledali razlikuje se sto je slabiji ram i procesor.
Nije loš. ali možda i ovaj pogledati kao alternativu https://www.dotmarket.rs/lenovo-thi...-ips-i7-13700h-16gb-512gb-ssd-21kh007vya.html
Procesor je dosta jači i baterija jača.
Od dotmarketa sam možda desetak laptopova uzeo za firmu, nije bilo nekih problema. Bitno je da su svi bili fabrički zapakovani.
Uzecu ga u obzir, hvala na predlogu :)
 
Треба проверити како је решено хлађење код интела, процесор је на доста јакој волтажи, надам се да је добро решено тј. да се не прегрева.
 
Треба проверити како је решено хлађење код интела, процесор је на доста јакој волтажи, надам се да је добро решено тј. да се не прегрева.
na tom laptopu svakako bolje nego kod vecine dell i hp...
13700h jeste vreo i azdaja, ali kako ga podesis i kako opteretis. Hoces battery life i ladovinu izvoli E jezgra, kojih za mso, internet, youtube - puna kapa, a kad zatreba sirova snaga - ukljucis balance/perfomance, prikacis na struju, stavis lepo na postolje sa hladjenjem i rokaj ko da si na solidnom desktopu (~i5 12600K)
 
Poslednja izmena:
na tom laptopu svakako bolje nego kod vecine dell i hp...
13700h jeste vreo i azdaja, ali kako ga podesis i kako opteretis.
Минимална волтажа на којој ради је 55 W а максимална 115 W.
Много, па био интел или AMD, свеједно.
Троши доста и батерију очигледно.
Треба проверити у периоду првих две недеље да ли лепо ради, па ако не ради вратити продавцима.
 

Минимална волтажа на којој ради је 55 W а максимална 115 W.
Много, па био интел или AMD, свеједно.
Троши доста и батерију очигледно.
Треба проверити у периоду првих две недеље да ли лепо ради, па ако не ради вратити продавцима.
minimalna snaga ja 30-45w, pl1 cesto podesen na 60w.
U slucaju thinkbook'a Intel daje jaci procesor + thunderbolt. Dok AMD je energetski efikasniji i hladniji u svakom pogledu.
Pod punim opterecenjem intel ce svakako brze pojesti svoju bateriju iako je veca od amd.
Pa kome sta vise odgovara u sustini.
Bitno da kod lenovo thinkbook hladjenje +- adekvatno odradjeno, pa moze da se bira.
 
minimalna snaga ja 30-45w, pl1 cesto podesen na 60w.
Мислим да OP не би требао толико јак процесор, који је више гејмерски20231202_123256.jpg
Има и Интел и AMD процесора који мање троше. Проблем је уклопити са добром израдом лаптопа.
Можда би 7730U био бољи избор ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno