Šta je novo?

Laptop Laptop za studenta 70.000 dinara

Koji laptop kupiti?

Lucic

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2022
Poruke
157
Poena
50
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700X & DeepCool AG 400 BK
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550-PLUS
RAM
Kingston Fury Renegade 2x8GB 3200Mhz CL16
GPU
PowerColor RX 6800 Fighter
Storage
Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Redragon Darknets GS570 BT & HyperX Cloud 2 Red
PSU
Asus ROG Strix 750W Gold
Kućište
Asus TUF Gaming GT301
Monitor
DELL S2522HG
Miš & tastatura
A4Tech V7M Bloody & MS Infinity
Ostale periferije
LG 43UQ81003LB TV
Laptop
Acer Aspire ES1-532G-C5TE
Mobilni telefon
Samsung S23 & A50
Steam
https://steamcommunity.com/id/AleksaLucic/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Zdravo svima, potreban mi je laptop za studenta za oko 45.000 dinara.
Laptop je potreban iskljucivo za rad (nece se igrati igrice na njemu) kao sto je word, excel, photoshop, web pretraga...
Sto se tice procesora nije bitno da li je AMD ili Intel, za ram je pozeljno da bude 16gb ali moze i 8gb, sa 512gb memorije.
Iskljucivo u domacim prodavnicama, izbegao bih KP.
 
Zdravo, opet ja...
Za sad, izbor je pao na neki od dole navedena tri laptopa, potrebna mi je mala pomoc koji bi bio zlatna sredita :)

Prvi laptop:

Drugi laptop:

Treci laptop:

Kod prvog laptopa mi se najvise dopada procesor i boja (manje bitno) - u pitanju Intel Core i5 12450H. Medjutim neka "mana" bi bio TN panel i ugradjenih 8gb RAMa za maticnu plocu koji po specifikacijama nemaju mogucnost zamene.

Treci laptop mi se dopata zbog 16GB RAM-a i 1TB memorije, ali me opet brine njegova Zen 2 arhitektura (Ryzen 7 5700U je u pitanju) u odnosu na drugi laptop koji je Zen 3 (Ryzen 5 5625U).
 
Idea Pad 1 bi trebao da ima TN panel,mada pise IPS.Svasta pisu,treba proveriti.TN ekran je teska katastrofa za 21 vek,izbeci.Ako vec ne moze da se nadogradi RAM,treba birati u startu sa 16gb.Ni jedan od ta tri.
 
@cekipa Kod tog IdePad 1 imaju dva idendicna laptopa samo je jedan TN, a drugi IPS.
Imas li neku preporuku, a da ne prelazi 60000?
 
 
Ja sam uzeo u A1 na paket HP 255 G8 8gb rama sa jednim praznim slotom, 256ssd i ryzen 5500u procesorom pre par dana. Sviđa mi se, dobar je za moje neke potrebe. Baterija je baš dobra i drži poprilično dugo (nikad nigde ne držim osvetljenje na max). G9 je sigurno bolji.
 
Hvala na predlozima mada za tu cenu mogu da se nadju malo bolje specifikacije. Za cudo u G-tronu ima sad par laptopova za solidnu cenu, mada opet verovatno ima negde jeftinije.
Trenutno jer je kao black friday neke cene su pale (verovatno su bile napumpane pre istog) pa su u igru usla druga dva laptopa:



Prvi laptop je od aluminijumskog kucista, ima bolju bateriju ali i procesor sa vecim tdpom i vise trosi bateriju verovatno. Mana mi je jer je 1x16gb integrisanih u maticnu (bez mogucnosti da se izvade) - ddr5.

Drugi laptop je od plastike, ima ddr4 2x8 SODIMM, procesor ima manji tdp pa se verovatno manje greje i manje trosi bateriju, a sto se jacine tice mislim da su slicni (valjda).

Kada bi morali birati izmedju svih gore ponudjenih koji bi izabrali?
 
Hvala na predlozima mada za tu cenu mogu da se nadju malo bolje specifikacije. Za cudo u G-tronu ima sad par laptopova za solidnu cenu, mada opet verovatno ima negde jeftinije.
Trenutno jer je kao black friday neke cene su pale (verovatno su bile napumpane pre istog) pa su u igru usla druga dva laptopa:



Prvi laptop je od aluminijumskog kucista, ima bolju bateriju ali i procesor sa vecim tdpom i vise trosi bateriju verovatno. Mana mi je jer je 1x16gb integrisanih u maticnu (bez mogucnosti da se izvade) - ddr5.

Drugi laptop je od plastike, ima ddr4 2x8 SODIMM, procesor ima manji tdp pa se verovatno manje greje i manje trosi bateriju, a sto se jacine tice mislim da su slicni (valjda).

Kada bi morali birati izmedju svih gore ponudjenih koji bi izabrali?
Ideapad 5 slim долази у две варијанте. Једна је full алуминијум, друга није.
DDr 5 који није лемљен не постоји у твом буџету.
Тражио бих са бољим екраном, разлику у процесору ћеш тешко приметити. Једино да повећаш буџет и узмеш бољи екран.
 
Ideapad 5 slim долази у две варијанте. Једна је full алуминијум, друга није.
DDr 5 који није лемљен не постоји у твом буџету.
Тражио бих са бољим екраном, разлику у процесору ћеш тешко приметити. Једино да повећаш буџет и узмеш бољи екран.
Kod ovog ideapad 5 slim mislim da nije full aluminijum, vec je okvir ekrana od plastike.

Sta mislis koji ima bolji ekran od ova dva po "papiru" i mozes li da mi preporucis neki treci? (trenutni laptop mi ima ja mislim TN panel, pa ce svakako biti upgrade sta god da uzmem)

Jos jednom da napomenem, ne treba mi laptop za gaming jer mi za to sluzi pc, vec iskljucivo za surf po netu, Office, malo od Photoshopa, lakse kodiranje i sl.
 
Имаш лаптопове са добрим екраном али су око 100.000 динара ако хоћеш нешто ново.
Или да узмеш половни са гаранцијом, то би те дошло јефтиније.
 
Ne bih isao na polovne.
Nista onda, za sad cu gledati gore dve navedene opcije pa cu naruciti neki do veceras, ako ne naleti nesto bolje za tu sumu.
 
Са екранима се нећеш усрећити, буди опрезан. Ако купујеш online имаш две недеље да вратиш лаптоп.
Чак и да купиш IPS то није мерило квалитета, само што ће ти углови гледања бити бољи, постоје деформације панела што се популарно зове "панел лутрија" а везана је за то како која тура ухвати.
 
U vezi ram memorije ,ako je ogranicena na 16gb,i tu ima razlike.Postoje verzije sa 2x8gb/dual channel rad/i 1x16gb.Recimo prosecnom korisniku naredne dve godine je dovoljno 16gb. u dual channel radu.
 
Hvala na predlozima mada za tu cenu mogu da se nadju malo bolje specifikacije. Za cudo u G-tronu ima sad par laptopova za solidnu cenu, mada opet verovatno ima negde jeftinije.
Trenutno jer je kao black friday neke cene su pale (verovatno su bile napumpane pre istog) pa su u igru usla druga dva laptopa:



Prvi laptop je od aluminijumskog kucista, ima bolju bateriju ali i procesor sa vecim tdpom i vise trosi bateriju verovatno. Mana mi je jer je 1x16gb integrisanih u maticnu (bez mogucnosti da se izvade) - ddr5.

Drugi laptop je od plastike, ima ddr4 2x8 SODIMM, procesor ima manji tdp pa se verovatno manje greje i manje trosi bateriju, a sto se jacine tice mislim da su slicni (valjda).

Kada bi morali birati izmedju svih gore ponudjenih koji bi izabrali?
Upravo sam se registrovao i narucio Lenovo Idea Pad 3 sa linka.Smatram da je cena ok .
 
Sta mislite o ovom? Sumnjivo mi je da ima 40gb rama za ovu cenu... verovatno je greska.
 
Kada ukucas 21DJ000LYA na google videces da nema 40GB rama.
Da, tako sam i mislio. Ekran je pretpostavljam isti kao kod gore navedenih.

I ovaj mi je privukao paznju jer ima 120hz ekran:
 
Da, tako sam i mislio. Ekran je pretpostavljam isti kao kod gore navedenih.

I ovaj mi je privukao paznju jer ima 120hz ekran:
To je прављено да спречава замућење и није ознака квалитета, барем на лаптоп екранима.
У питању су буџетски модели Vostro, па немој очекивати чуда што се тиче екрана.
Eкран је подношљив, али све зависи од тебе како ти се допада. Проблем код ових буџетских конфигурација је слаб квалитет пластике и да ли је Dell решио проблеме са прегревањем процесора.
 
Jesi narucio neki?
Pa hteo sam taj idepad 3 ali kad sam trebao da narucim refrehala se stranica i bio je nedostupan... 😂
Sad razmisljam sta da radim, ima HP 255 G9 sa istim specifikacijama ali cujem da mu je losiji ekran i plastika za 57.000.

I takodje u izboru su mi:

lenovo thinkbook g6 16 inca 1xddr5 16gb (nije ugradjena na maticnu, 1 slot prazan) sa i5 1335u za 70.000.

Dell Vostro 3520 od gore za 75.000, mada opet cujem da mu je losija plastika od ostalih.

@FunSte93 Kako se tebi cini tvoj G8?

Da se razumemo, ne treba sad neki wow ekran i kvalitet izrade vec nesto za studenta koji ne radi u preterano zahtevnim programima, za sve ostalo postoji PC iz "Moja oprema".
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno koristim HP 255 g8 sa ekranom sam zadovoljan.Plastika jeste slabasna,ali dva otvaranja bez ikakvog loma.
"lenovo thinkbook g6 16 inca 1xddr5 16gb (nije ugradjena na maticnu, 1 slot prazan) sa i5 1335u za 70.000."
Daj neki link.
 
Ja trenutno koristim HP 255 g8 sa ekranom sam zadovoljan.Plastika jeste slabasna,ali dva otvaranja bez ikakvog loma.
Imam i ja stariji acer (iz moje opreme), ekran nije najbolji ali radi posao za koji je namenjen, sto se tice plastike isto nije najbolja ali nije mi ni losa, pukla mi je samo sarka jednom, mojom krivicom i brzo je popravljena (otvaran 2, 3 puta bez problema). Nisam toliko upucen u nove laptopove pa ne mogu da procenim da li ce biti gora / ista / bolja plastika od Acera na npr. G9/Dell-u, jedino uzivo da ih negde vidim.
 
Takodje, zna li neko koja je razlika izmedju Idepad npr. 3 i V17 Lenovo modela istih specifikacija?

Hvala na predlogu, mada slabiji je od gore navedenih modela, iako jeste jeftiniji.
Računam da ciljaš na najbolji odnos dobijeno/uloženo. CPU jeste nešto lošiji, ali kad je budžet ograničen treba negde napraviti kompromis.
Da li je to kvalitet kućišta, ekran, CPU... ostaje na kupcu da odluči😉
 
Vidim da neces na KP ali tu stvarno mozes da nadjes mnogo bolje laptopove za iste pare, cak i nove
 
Nazad
Vrh Dno