Šta je novo?

Laptop Laptop do 5000eur

Koji laptop kupiti?

kimura

Poštovan
Učlanjen(a)
01.09.2014
Poruke
180
Poena
70
Pozdrav kolege forumasi,

Trenutno koristim Lenovo Thinkpad P51, I7, 32GB ram, Quadro grafika, koristim ga vec 3 godine.

Radi dobro, ali je poceo da se muci sa ozbiljim autocad fajlovima. (Layout citavih delova fabrika)

Vreme mu je za zamenu.

Generalno laptop koristim najvise za izradu softvera za upravljanje i izradu/servis industrijskih masina, transport materijala, robotizovana vozila, smart skladista, masine za pakovanje, masine za obradu plocastih materijala, itd...

To podrazumeva koriscenje softverskih paketa za programiranje kontrolera, autocad-a i sve cesce otvaranje 3d modela samih masina.

Windows je obavezan.

60% vremena rada je na bateriji.

Preko 50% vremena je na gradilistu.

Ne bih ni u kakvom slucaju ekran manji od 15.6".

Bitno mi je da imam minimum 3h rada na bateriji.

Bitna mi je domaca kupovina sa racunom, placam ga preko firme i bice osiguran od padova/lomljenja.

Jako mi je bitno da kvalitetno napravljen/robustan.

Budzet generalno nema ogranicenje, ali bih voleo da, ako je moguce, ne probijem granicu od 5000€.

Sve najbolje u Novoj godini i hvala unapred na sugestijama.
 
Poslednja izmena:
Mozes ovaj https://www.laptopplaza.rs/racunari...vidia-geforce-rtx-4070-1tb-ssd-silver-en.html izdrzljiv je sad koliko tacno baterija traje ne znam , mozes i malo da smanjis osvetljenje ne mora uvek 100% osvetljenje.



 
Poslednja izmena:
Mozes ovaj https://www.laptopplaza.rs/racunari...vidia-geforce-rtx-4070-1tb-ssd-silver-en.html izdrzljiv je sad koliko tacno baterija traje ne znam , mozes i malo da smanjis osvetljenje ne mora uvek 100% osvetljenje.




Ово је 13" а човек је у свом посту написао да је минимум 15" испод ког не би ишао. Остатак хардвера делује супер за ове специфичне потребе, само не знам да ли постоји већа верзија.
 
Mislim da bi ipak najbolje bilo da ide na business workstation, za posao mu ne treba gejming laptop.

Ako hoćeš može i 17" odnosno p17:

Možeš da ideš i na Thinkpad P1, ako P17 nema na stanju:
 
Mozes ovaj https://www.laptopplaza.rs/racunari...vidia-geforce-rtx-4070-1tb-ssd-silver-en.html izdrzljiv je sad koliko tacno baterija traje ne znam , mozes i malo da smanjis osvetljenje ne mora uvek 100% osvetljenje.




Nipošto Flow Z13! Vrhunska mašina kojoj baterija traje 3-4 sata normalnog korišćenja, a ima i ogroman broj slučajeva gde im riknjava matična i-ili baterija, bez ikakvog razloga, verovatno je u pitanju neka greška oko samog dizajna ili voltaže, nagađam. U svakom slučaju ASUS je u problemu sa kontrolom kvaliteta poslednjih par godina, najblaže rečeno. Prelepe mašine, često skupe, ali i preko toga se može preći da izađu iz fabrike kako treba.
 
Kako vam se cini Legion 5 pro?

Svideo mi se form factor, deluje fino, nije bas kvalitet kao thinkpad koji vec imam, ali i cena je daleko manja.

Specs:
16" 4K 500Nits 100% sRGB
240Hz
Ryzen 9 7945HX
32GB Ram DDR5 5200MHZ
RTX 4060
1TB ssd

Za ~220h sa pdv.
 
ne znam samo šta će ti 4K na 16". koliko znam, AutoCAD ima loš prikaz na visokim rezolucijama a malim ekranima. na sve to, 4060 nije 4K grafička, o 240Hz da ne pričamo, i pitanje je koliko dobro će da prikazuje te 3D modele
 
Pogresno sam procitao specifikaciju, nije 4k nego WQXGA.

Slazem se da mi ne treba 4K.

Sto se 3d modela tice i njihovog prikaza, zaista ne znam kako ce raditi, zato i pitam. :)

Kod ovog laptopa mi se svideo izgled, specifikacija i naravno cena.
 
Legion 5 pro je odlican izbor.
 
Legion 7 pro još bolji (sličan formfactor ali dosta kvalitetniji). Lično bih ciljao model sa 4080 grafikom (sweet spot, i ima vapor chember hlađenje), 32 rama i 2tb...e sad što za cenu kod nas možeš da odletiš do NY, kupiš model sa 4090 i još ti ostane para je druga priča.
 
Samo da javim, kupljen Legion 5 pro.

16" 4K 500Nits 100% sRGB 240Hz
Ryzen 9 7945HX
32GB Ram DDR5 5200MHZ
RTX 4060
1TB ssd

Kad se koristi u punom kapacitetu baterija traje sat i po, do dva.

Kad stavim u quiet mode i iskljucim dgpu, ima i dobre performanse sto se baterije tice, radio sam programiranje nekih kontrolera skoro 6 sati mi je bio na bateriji.

Ekran je odlican, koristim ga u adaptivnom rezimu 120-240Hz i sve je jasno, lepo, fluidno, ne napreze mi oci, sto smatram jako bitnim.

Tastarura je solidna, nije nivo thinkpada ali nije ni puno losija.

Kvalitet izrade nije los, ali malo smeta to sto se na sredini ugiba pod jacim pritiskom, za razliku od Thinkpada koji kao da je napravljen iz jednog komada.

Zvucnici, kao sa kineske igracke, to je jedina prava mana ovog laptopa.

Sve u svemu za nesto manje od 1800eur super kupovina.

Zaista nisam mogao da opravdam davanje vise novca, iako mi je budzet bio poprilicno veci, naravno, shodno mojim potrebama.
 
Zavrsice i RTX sve bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno